Avatar użytkownika

GoGetters

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Jesteśmy trzema dziewczynami podróżującymi po świecie z pieskiem. Na blogu tworzymy kompendium wiedzy dotyczące odwiedzonych przez nas miejsc. Łamiemy stereotypy. We wrześniu 2021 roku wyjechałyśmy do Ameryki Łacińskiej bez biletu powrotnego.

BILET W JEDNĄ STRONĘ. ROK W PODRÓŻY.

Marzenie, które rosło w nas od kilku dobrych lat. Pragnienie, które było sprzeczne z poczuciem bezpieczeństwa i szeroko pojętą „stabilizacją”. W 2017 roku wyjechałyśmy do Anglii w ciemno, aby uzbierać na podróż życia. Wybrałyśmy jednak powrót do kraju, dalszą edukację i „stabilizację”. Miesięczne tropikalne wyjazdy były wtedy wystarczające. Nie byłyśmy gotowe.

Kolejne 2 lata każda z nas pracowała w zawodzie, a życie nabrało społecznie akceptowalnego pragmatycznego charakteru. Jednak było coś, co odmieniło nasze życie o 180 stopni i istotnie pchnęło w kierunku największego marzenia.

Podjęłyśmy najlepszą i najważniejszą dla siebie decyzję. Poszłyśmy na terapię. Kolejne dwa lata były poświęcone właśnie pracy nad sobą. Jedynym z wielu najpiękniejszych dorobków, najcięższej pracy w naszym życiu, jest to, że piszemy to właśnie, siedząc w Meksyku, bez biletu powrotnego.

Po 4 latach udało nam się zrealizować nasze największe marzenie w życiu i od 9 września 2021 roku jesteśmy w podróży nie tylko we 3, ale ze swoim psem Ushim. Kupiłyśmy też w Meksyku auto, aby czuć większą swobodę i komfort w podróży.

 

TROCHĘ O NAS

Każda z nas z rocznika 95. Wiele nas różni, ale dwie najważniejsze rzeczy łączą: pasja do podróżowania i świadomość. 

Laura - z wykształcenia ratownik medyczny. Fotografia i kulinaria to rzeczy, do których podchodzi intuicyjnie i dobrze jej to wychodzi. Oprócz tego lubi pisać, robić wywiady, chodzić na zajęcia plastyczne. Ostatnio pokochała surfing. Jest wrażliwa, empatyczna i towarzyska będąc jednocześnie odważną, silną i pewną siebie kobietą. 

Ola - z wykształcenia ratownik medyczny. Odważna, nie boi się wyzwań, uwielbia latać dronem. Do codziennego życia potrzebuje adrenaliny i wyzwań. To Ola zbudowała stronę www.gogetters.pl samodzielnie, bez żadnego kursu, ani znajomości tajników programowania.

Julia - z wykształcenia prawnik, podróżniczka i kreatywna dusza. Nie ma dla niej zadań niemożliwych, jest człowiekiem wielu talentów i zainteresowań. Uwielbia poznawać nowe kultury, rozmawiać z ludźmi i poznawać nowe spojrzenia na świat.

Ushi - kundelek, który został ściągnięty z łańcucha i odebrany przez fundację poprzednim właścicielom. Ma na swoim koncie wiele przykrych doświadczeń związanych z przemocą. Od chwili adopcji stał się podróżnikiem, a teraz przemierza z nami Meksyk. To piesek, który jest odzwierciedleniem naszych podróżniczych dusz.

Każda z nas ma ogromne poczucie własnej wolności, kierujemy się osobistymi wartościami i normami dlatego śledząc naszą podróż przez życie musicie być świadomi, że nigdy nie będziemy robiły, postępowały i pisały tego co wypada i co inni ludzie uważają za słuszne. Gdyby tak było nie osiągnęłybyśmy najważniejszego – szczęścia, które osiągamy podążając własną drogą.

Nie jesteśmy idealne, popełniamy błędy – dlatego też z ogromnym dystansem podchodzimy do prowadzenia tego projektu i nie narzucamy sobie roli osób, które mają być przykładem dla innych. Chcemy być bardziej Waszym wsparciem w podróży. W każdej z nas możecie odnaleźć cząstkę siebie.

 

GDZIE NAS ZNAJDZIECIE?

BLOG PODRÓŻNICZY - www.gogetters.pl

  1. Nasze podróże - Stworzyłyśmy transparentne i konkretne kompendium wiedzy oraz informacji o miejscach, które odwiedziłyśmy. Każda podróż ma wyszczególniony budżet, mapę odwiedzonych miejsc, praktyczne informacje, atrakcje, a czasami przykładowy plan podróży.  Kubę zwiedziłyśmy w 16 dni za 4000 zł ze wszystkim opłatami. 5-dniowa wycieczka po Hiszpanii w naszym wydaniu za kwotę 630 zł - to kilka naszych propozycji na własną rękę.

  2. Podróżnicze rady - Oprócz tego tworzymy filar mający na celu wesprzeć osoby, które dopiero rozpoczynają podróże na własną rękę. Znajdziecie u nas porady jak zacząć podróżować, jak kupić tani bilet czy jak zaplanować budżet. Przykład apteczki czy aplikacje, z których korzystamy podczas podróży. 

  3. Podróże z psem - tutaj znajdziecie informacje o tym, jakie formalności należy załatwić przed podróżą z psiakiem. Jak zdobyć certyfikat ESA, zezwalający na podróż z psem w kabinie za darmo. A także informacje na temat tego jak radzimy sobie z Ushim w Meksyku, oraz z jakich produktów korzystamy. 

 

INSTAGRAM - gogetters_girls

Nasz profil to kolorowe portfolio naszych zdjęć, ale też i krótkich filmów z drona. Oprócz tego instagram jest pewnego rodzaju notatnikiem naszych podróżniczych refleksji i pięknych historii z podróży.  Dzielimy się też w dużej części bardzo intymną i szczerą częścią naszego życia - piszemy o swoich słabościach, lękach i schematach, które towarzyszą nam na co dzień. 

Dzięki tym dwóm nośnikom mamy możliwość oddzielenia merytorycznych treści z konkretnymi informacjami, od prywatnych refleksji i przeżyć. 

 

YOUTUBE

To skromny kanał. Pierwsze filmiki kręciłyśmy telefonem i to raczej nasze pamiątki z wakacji. Jednak po zakupie drona odnalazłyśmy własną filmową drogę. Chcemy pokazywać świat z perspektywy lotu ptaka i poruszać dobrą muzyką w połączeniu z cudami natury.