Klub miłośników gier planszowych GraFok

W Patronite od 24.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 368

Liczba Patronów: 651

Zostań Patronem
16 patronów
940 miesięcznie
8 190 łącznie
Klub Miłośników Gier Planszowych GraFok to miejsce przeznaczone dla osób kochających gry planszowe, karciane, bitewne czy RPG. W naszej "gralni" dzielimy się swą pasją do wspólnego spędzania czasu, uczymy młodych ludzi zdrowej rywalizacji, spełniamy ambicje turniejowe i kreujemy wyobraźnię graczy.

O Autorze

Klub Miłośników Gier Planszowych GraFok to  miejsce, które  powstało z pasji i zamiłowania do gier planszowych.

W miejscu tym każdy może realizować swoje pasje związane z grami "bez prądu", rozwijać i nawiązywać nowe przyjaźnie i znajomości. Może czuć się bezpiecznie i zawsze znaleźć towarzyszy do wspólnej rywalizacji przy planszy czy zagłębić się w światy wyobraźni podczas sesji RPG.

Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Mamy pracę, rodziny, kredyty i inne życiowe powinności, jednak zawsze chcieliśmy mieć w naszym mieście takie miejsce spotkań i integracji. Jesteśmy utytułowanymi graczami turniejowymi, recenzentami gier planszowych, współredaktorami portali internetowych o grach, autorami felietonów, doświadczonymi mistrzami gry, kolekcjonerami kolorowych pudeł i książek. Ale przede wszystkim, jesteśmy społecznikami chcącymi zrobić coś dla naszej lokalnej społeczności. 

Nie każdy może swobodnie realizować swoje zamiłowanie do gier. Nie każdy posiada miejsce w domu, środki finansowe na kolejne tytuły czy grupę ludzi do wspólnego spędzania czasu. Nasza gralnia wychodzi na przeciw wszystkim takim graczom. Całkiem młodym i tym, którzy przechodzą już kolejne  swoje młodości.

Czego chcemy w naszej gralni:

- miejsca do stałych spotkań, turniejów, bitew i sesji RPG,
- kuźni młodych talentów turniejowych,
- warsztatów dla dzieciaków i młodzieży,
- przystani, gdzie może przyjść każdy i miło spędzić czas,
- dużej kolekcji gier do której każdy będzie miał dostęp na jasnych i uczciwych zasadach,
- miejsca, które sami wspólnie urządzimy i wyposażymy zgodnie z potrzebami różnego rodzaju graczy,
- miejsca pełnego klimatu i dobrych skojarzeń, bo już wyrośliśmy z grania w piwnicach i na strychach domów, no chyba, że to element klimatu gry :)

Pomóżcie nam spełnić nasze małe marzenie!

Zdobyte środki posłużą WAM, użytkownikom i graczom. 

Wyposażymy za nie salę. Wyremontujemy co wymaga remontu, kupimy regały, zainstalujemy oświetlenie, zrobimy meble dedykowane wymagającym grom bitewnym, stworzymy klimatyczny kąt dla graczy RPG, będziemy stale powiększać bibliotekę gier. Środki te pozwolą nam także na kilka bardziej przyziemnych spraw, jak zapłata za czynsz, media czy ogrzanie pomieszczenia w zimowe miesiące, a także jego odpowiednie zabezpieczenie przed tymi, którzy z gier planszowych kojarzą tylko alkochińczyka.

Jak wygląda nasza gralnia?

Mamy wynajęte po znajomości 150 m2 starego pubu w miejscowości Brzeźce pod Kędzierzynem-Koźlem. Powierzchnia i zaplecze zapewni nam komfort grania i przechowywania gier, trzaskający kominek wspomoże klimat.

Niestety miejsce to wymaga sporo pracy. Brakuje w nim podstawowych mebli, oświetlenie jest niewystarczające. Obliczyliśmy, że potrzebujemy prawie 70 litrów farby na odmalowanie wszystkich ścian. Większość rzeczy zrobimy własnymi rękami, nawet meble. Gorzej z oświetleniem czy farbą ;) 

Sporo pracy...


Gdzie jesteśmy i gdzie na Was czekamy

Nasza gralnia to niedziałający już Kameleon Jazz Club w Brzeźcach pod Kędzierzynem, ulica Gliwicka 41.

Wujek Google wskaże Ci miejsce - KLIK.

Zapraszamy na nasz profil FB, gdzie możecie śledzić nasze postępy i wydarzenia - KLIK.

 


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem