Grupa KD

W Patronite od 04.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
100 łącznie
Jesteśmy grupą młodych ludzi chętnych do działania i pomagania. Tworzymy projekty techniczne, filmowe i działamy charytatywnie!

O Autorze

Cześć wszystkim! Cieszymy się, że wpadłeś na naszego Patronita! KD jest młodzieżową grupą skupiającą ludzi o podobnych zainteresowaniach i realizującą projekty z różnych dziedzin. Oprócz tego działamy charytatywnie i prowadzimy serwis informacyjny Goniec Suski. Aby wszystko działało sprawnie i było uporządkowane dzielimy się na trzy zespoły tematyczne:

 

 

KD Tech zajmuje się projektami technicznymi i programistycznymi. Ta część naszej grupy skupia głównie pasjonatów elektroniki, mechatroniki i informatyki. Obecnie głównym projektem tego zespołu jest silnik rakietowy na paliwo ciekłe BiBiRo-EN1, którego celem jest przetestowanie naszych innowacyjnych rozwiązań i usprawnienie konstrukcji tak by można było ją wykorzystać jako kompletne rozwiązanie przy następnym projekcie - rakiecie badawczej Condor. Projektami tej części Grupy KD zarządza Michał Fidelus.

 

 

KD Młodzieżowa Inicjatywa Sprzętowa jest charytatywną inicjatywą uczniowską prowadzoną przez przewodniczącego Grupy KD Jakuba Siwca oraz Dawida Bartyzela. Akcja polega na przekazywaniu potrzebującym tego szkołom sprzętu do pracowni fizycznych oraz informatycznych. Celem inicjatywy jest umożliwienie naszym rówieśnikom rozwoju i pogłębiania swoich pasji również w szkole. Bez żadnego wsparcia finansowego „z zewnątrz” udało się nam już przekazać sprzęt dwóm podstawówkom, klubowi sportowemu i przygotowujemy dużą dostawę dla następnej szkoły. Akcje Młodzieżowej Inicjatywy Sprzętowej są koordynowane przez Macieja Kanię.

 

 

KD Entertainment zajmuje się wszelkimi tematami związanymi z rozrywką. Głównym celem tego zespołu jest tworzenie projektów filmowych oraz gier komputerowych. W trakcie realizacji już teraz są trzy projekty – gra Nightmare Journey, podcast fabularny o The Backrooms i serial amatorski „ZUS”.  Projektami w tym zespole kieruje Antoni Sajewicz. (Serwis informacyjny Goniec Suski jest częścią KD Entertainment, a jego redaktorem naczelnym jest przewodniczący Grupy KD Jakub Siwiec).

 

Lista osób odpowiedzialnych za kierowanie projektami:

Jakub Siwiec - Cała grupa KD

Maciej Kania - Akcje charytatywne, Projekt BiBiRo/Condor (organizacja)

Antoni Sajewicz - Podcast o The Backrooms, ZUS, Nightmare Journey

Jan Drobny - ZUS, Projekt BiBiRo/Condor (strona techniczna)

Michał Fidelus - Projekt BiBiRo/Condor (strona techniczna)

Mikołaj Luberda - BHP i bezpieczeństwo 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Project Bw.3 Stemicpl M.W/Ł/K
Project Bw.3 Stemicpl M.W/Ł/K
Próg: 25 zł