Karol Wójcicki | Z głową w gwiazdach

W Patronite od 13.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 135

Liczba Patronów: 115

Zostań Patronem
Kup na prezent
194 patronów
4 615 miesięcznie
173 700 łącznie
Chadzam z głową w gwiazdach, a dzielenie się z Wami pasją do do astronomii daje mi taką samą przyjemność, co gapienie się nocą do góry.
Zabieram Was ze sobą na zorze polarne w Arktyce i zaćmienia Słońca na drugim końcu świata. Staram się przybliżać piękno nocnego nieba. Dajcie się porwać :)

O Autorze

Cześć, nazywam się Karol! :)

Jestem popularyzatorem astronomii. Być może kojarzysz moją rozczochraną czuprynę z telewizji, a może jesteś członkiem wielkiej społeczności "Z głową w gwiazdach", mojego astronomicznego bloga na Facebooku, największego w Polsce fanpage poświęconego gapieniu się w nocne niebo. 

W mojej codziennej działalności staram się z dzielić swoją fascynacją do nocnego nieba i zjawisk na nim zachodzących. Przybliżam nie tylko to, co dzieje się bezpośrednio nad naszymi głowami w Polsce, ale zabieram Was też w podróże po świecie celem poszukiwania najbardziej niesamowitych zjawisk astronomicznych. W 2015 roku zostałem za to doceniony tytułem "Popularyzator Nauki" przyznawanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową. 


Regularnie dziele się z Wami nowinkami dotyczącymi zjawisk astronomicznych, podpowiadam jak i gdzie ich wypatrywać, a także w jaki sposób je uwiecznić na zdjęciu. Zimą zabieram Was ze sobą w podróże za koło podbiegunowe, żeby pokazać najpiękniejsze zorze polarne. Wspólnie uganiamy się też za cieniem Księżyca, aby zaobserwować całkowite zaćmienie Słońca (2017 w USA, 2019 w Chile). 

Spotykamy się nie tylko podczas transmisji LIVE spod rozgwieżdżonego nieba, ale także w czasie licznych spotkań w całej Polsce: w szkołach, na piknikach i festiwalach nauki, podczas imprez firmowych i oficjalnych wydarzeń. Każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby niebo było bliżej Was! :)

 

 


Dlaczego Patronite?
 

Pomysł założenia Patronite krążył po społeczności "Z głową w gwiazdach" od dawna. Przez długi czas wzbraniałem się przed nim. Głównie dlatego, że swojego bloga traktuję od lat jako pasję. Piszę bo lubię, nie dlatego, że muszę. Czasami nie mam na to czasu bo pracuję. Konieczność zarabiania pieniędzy na codzienne utrzymanie, ale także na zorganizowanie kolejnych wypraw często pochłania mnie na wiele dni.  Gdy po powrocie mam do wyboru odpoczynek i czas z rodziną, albo pracę nad "Z głową w gwiazdach", to wybór jest oczywisty. 

Nie lubię jednak tych przestojów. Marzy mi się taki spokój w głowie, który pozwoliłby na ciągły kontakt z Wami i wspólne nakręcanie się w astronomicznej pasji. Jeśli Patronite mógłby mi to dać, to warto spróbować. 

Przede mną nowe, niezwykłe projekty i wyzwania. Niezależnie czy mi się to podoba czy nie - wymagają solidnego finansowania. Jeśli kręci Was to co robie i chcecie mnie w tym wspomóc, będę Wam niezmiernie wdzięczny :) 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Łukasz Szczepański
Łukasz Szczepański
Próg: 20 zł
JB1
JB1
Próg: 100 zł
Janusz Galewski
Janusz Galewski
Próg: 10 zł
Magda Tomasz
Magda Tomasz
Próg: 10 zł
Magdalena Wojciechowska
Magdalena Wojciechowska
Próg: 20 zł