Avatar użytkownika

Historia w roli głównej

1
patron
15 
miesięcznie
1 065 
łącznie
1
patron
15 zł 1 065 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Dzięki wielkie za wsparcie! Każda złotówka się liczy, a ta malutka cegiełka pokazuje mi, że warto się starać. Dodaje mi skrzydeł i zachęca do tego aby dalej poszukiwać ciekawych tematów do kolejnych podcastów. Ta niewielka kwota to mała zachęta, motywator do działania!

Wszyscy wpłacający zostaną wymienieni na liście patronów widocznej pod każdym opisem podcastu.
7 zł miesięcznie
To już jest kawa, która utrzymuje mnie w stanie pobudzenia i sprawia, że mogę dłużej siedzieć zakopana wśród książek i artykułów szukając coraz to nowych tematów na podcasty!
Dziękuję za Twoje wsparcie, teraz nie mogę już się zatrzymać, należy sięgać po źródła i pisać!

Wszyscy wpłacający zostaną wymienieni na liście patronów widocznej pod opisem każdego podcastu oraz mają możliwość zasugerowania tematu na jaki ma powstać podcast.
15 zł miesięcznie
Dwie kawy lub kawa i dodatek do niej aby pisało mi się jeszcze lepiej. To też sprawia, że piszę szybciej i mogę więcej czasu spędzić na poszukiwaniu ciekawych źródeł ale również tematów na podcast. Motywujesz mnie do dalszego działania i sprawiasz, że chcę abyś otrzymał bardzo dobrej jakości produkt!
Dziękuję za Twoje wsparcie! Wiele to dla mnie znaczy.

Wszyscy wpłacający zostaną wymienieni na liście patronów widocznej pod każdym odcinkiem. Będą też mogli zasugerować temat na kolejny podcast oraz otrzymują możliwość otrzymania listy planowanych podcastów w najbliższym czasie jak również fragmenty tekstów do niepublikowanych jeszcze odcinków.
21 zł miesięcznie
Mogę już odkładać na nowy sprzęt! Być może zainwestuję w ściankę wygłuszającą? Kamerę by w końcu zacząć kręcić filmiki na youtube albo w ściankę na tło do tych filmików. Opcji mam wiele i to właśnie dzięki Tobie uda mi się je zrealizować!
Dziękuję za Twoje wsparcie, ponieważ wiele ono dla mnie znaczy. Podjęłam się niełatwego zadania, ponieważ o historii nie jest trudno opowiadać, ale mówić o niej ciekawie to już sztuka, której wciąż się uczę. Twoje wsparcie sprawia, że chcę się w niej dalej szkolić i rozwijać.

Wszyscy wpłacający zostaną wymienieni na liście patronów pod każdym odcinkiem, będą mogli zasugerować temat odcinka oraz otrzymają raz w miesiącu dodatkowy materiał odnośnie tego gdzie szukam informacji, czego jeszcze się ciekawego dowiedziała, a o czym nie wspomniałam w samym podcaście. Ponadto mają wgląd do listy planowanych podcastów w najbliższym czasie jak również fragmenty tekstów do niepublikowanych jeszcze odcinków.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Historia w roli głównej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Odkrywanie i opisywanie historii oczami przeważnie kobiet, o których źródła milczą lub mówią bardzo mało. Nie odkrywam Ameryki, ale postaram się zainteresować Was historią naszych władców na nowo, opowiadając Wam o tym, że byli ludźmi, nie posągami. Ponieważ historia była, jest i będzie kobietą.

Jeśli sądzicie, że dobrze znacie historię Polski i okolic, to… Pewnie macie rację. Niemniej jestem pewna, że poznałam takie fakty, o których nikt nie uczył was w szkole, które trudno wyłuskać z zakamarków bibliotek, o których też nie sposób przeczytać w popularnych źródłach naukowych. Dlaczego? Ponieważ tropię, porównuję, analizuję i wyciągam wnioski.

Opowiem Wam nie tylko o władcach, ale i o władczyniach, ponieważ to o nich mówi się w kontekście historii najrzadziej.

 Nazywam się Adrianna Adamska i jestem pasjonatką historii. Uwielbiam  czytać o nowych odkryciach archeologów, o znalezieniu kolejnych  źródeł, które dotykają czasów początków państwa polskiego. 

 Znajomi często mówili, że nie lubią historii, ponieważ jest nudna.
Nie dziwię im się! Kiedy mnie w szkole zmuszano do wkuwania dat i przebiegu bitew, też byłam znudzona. Znacznie bardziej ciekawiły mnie osoby i ich historie.

 Taka chociażby Emnilda, trzecia żona Bolesława Chrobrego, mało kto o niej słyszał, a była intrygantką i do tego u szczytu władzy wiedząc doskonale jak tę władzę wykorzystać do swoich celów. Można o tym posłuchać w jednym z moich podcastów - Krwawa Dama 

Im bardziej zagłębiałam się w historię rodu Piastów tym coraz bardziej się przekonywałam, że to nasza Gra o Tron, a autor mógłby wiele wykorzystać do swoich książek czerpiąc wyłącznie z tego rodu, który siedział na tronie do XIV wieku!

Podcast powstał w czasie pierwszego lockdownu, człowiek zamknięty w czterech ścianach zaczyna wymyślać sobie zajęcia i tak zrodził się pomysł na podcast. Miał być eksperymentem, sposobem na zabicie czasu, a stał się pasją. Lubię dzielić się swoją wiedzą, a bardziej odkryciami i znaleziskami. Lubię rozmawiać i inspirować. 
Chciałabym bardziej rozwinąć Historię w roli głównej; myślałam o zaproszeniu gości, stworzeniu kanału na youtube. Pomysłów mam wiele i tylko czekają na ich realizację!
 

Cele Autora

Kanał na YouTube
  • 3 000 zł
  • 1 935 zł brakuje
35%
Mam zamiar dalej się rozwijać i poszerzać swoją działalność. Marzy mi się kanał na YouTube o tytule: Historia w roli głównej - dwudziestolecie międzywojenne. Ten okres bardzo mnie fascynuje, wielokrotnie się spotkałam z tym, że jest nazywany złotą erą naszej historii, co jest... ogromnym koloryzowaniem! Chciałabym się zmierzyć z tym mitem, ale nie w formie podcastu a stałych filmów na you tube.
Gdy osiągnę ten cel, będę mogła zainwestować w odpowiedni sprzęt by zrealizować to małe marzenie!
Ścianka wygłuszająca
  • 300 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Wygłuszenie domowego studia jest bardzo ważne, dzięki temu cały proces składania podcastu jest ułatwiony, ponieważ nie muszę redukować szumów w tle, wszelkie stukania i pukania, które jest częste w domowych warunkach.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Historia w roli głównej już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
15 zł
Anonimowy patron
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.