Sylwester Kalinowski

W Patronite od 25.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 629

Liczba Patronów: 578

Zostań Patronem
24 patronów
580 miesięcznie
2 900 łącznie
Moim hobby jest nauczanie fizyki. Robię to w Internecie na stronach http://e-fizyka.info/ i https://e-fizyka.pl/ oraz na kanale YT "Fizyka w zadaniach - Sylwester Kalinowski", przedstawiając rozwiązania zadań i potrzebną teorię przyszłym maturzystom. Nie pobieram za to opłat.

O Autorze

nbnbnbn

Szanowni sponsorzy

          Mam za sobą 40 lat nauczania fizyki liceach. Podczas pracy dydaktycznej gromadziłem zadania z fizyki z rozwiązaniami w szkole średniej. Moim hobby stało się jak najprościej i elegancko rozwiązać zadanie. Efektem był zbiór zadań z rozwiązaniami w formie papierowej (lata 90-te).

         Jestem właścicielem strony http://e-fizyka.info (podręcznik z fizyki dla liceum i zbiór zadań z rozwiązaniami), którą sam przygotowałem przed 2011 r. ucząc się z konieczności języka programowania HTML. 

         Gdy pojawiły się kreatory stron internetowych stworzyłem drugą stronę https://e-fizyka.pl/  (zbiór zadań z rozwiązaniami i teoretycznym wprowadzeniem).

         Mój kanał na YT "Fizyka w zadaniach - Sylwester Kalinowski" (zbiór zadań z fizyki z rozwiązaniami) odwiedza wielu uczniów szkół średnich, którzy będą zdawali fizykę na maturze. Z kanałem połączona jest linkami strona https://e-fizyka.pl/.

          Z treści na moich stronach i moim kanale uczniowie korzystają bezpłatnie. Nie muszą brać korepetycji z fizyki.

         Moim pierwszym celem jest zebranie kwoty 15 000 zł na wymianę coraz bardziej starzejącego się sprzętu (komputer, mikrofon, drukarka, kamera, oświetlenie).

         Jeśli cel ten zostanie osiągnięty, to przystąpię do realizacji drugiego projektu, którym będzie stworzenie bazy około 100 - 120 filmów będących lekcjami fizyki w liceum, zgodnymi z aktualnym programem nauczania. Będą to filmy przedstawiające materiał teoretyczny. O takie filmy prosili internauci w komentarzach przysyłanych do mnie na YT. Format tych filmów będzie taki, jak dotychczasowych filmów z rozwiązaniami zadań, uzupełniony sfilmowanymi doświadczeniami i animacjami zjawisk fizycznych. Przewiduję, że osiągnięcie drugiego celu zajmie mi ok. 12-18 miesięcy.

         Trzecim celem będzie realizacja podobnego projektu dla szkoły podstawowej, tj stworzenie kompletu sfilmowanych lekcji przedstawiających materiał teoretyczny i zbioru zadań z rozwiązaniami. Realizacja trzeciego celu zajmie mi też ok. 12-18 miesięcy.

          Sam tego nie udźwignę finansowo.

Liczę na hojność Państwa Sponsorów.

A to wszystko pro publico bono dla młodych adeptów fizyki.

           Zajrzyjcie na strony poniżej, a zorientujecie się co proponuję młodzieży zamierzającej studiować fizykę.

https://www.youtube.com/watch?v=OVk8q4J5epA - wywiad autora dla TVP,

https://www.youtube.com/channel/UC0AgvSJ-MycirQ4eM64NQHw - zadanie nr 87, IUO i NUO,

https://www.youtube.com/watch?v=x1IX9GoImGU&list=PLORWLLwCu1wUOvJBUqufGOeOxYJpTzlG6&index=5&t=11s - matura 2020 r. zadanie nr 5,

https://www.youtube.com/watch?v=qncSiu0rrEM&list=PLORWLLwCu1wUa1D8ZMReH2GXYBD7iYUwY&index=10 matura próbna 2021, zadanie nr 10.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Puzynkiewicz
Piotr Puzynkiewicz
Próg: 5 zł
Paweł Horodecki
Paweł Horodecki
Próg: 5 zł
Jan Łuka
Jan Łuka
Próg: 15 zł
Tomasz Sus
Tomasz Sus
Próg: 100 zł
ue tam
ue tam
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł