KazeO Visual Novel

W Patronite od 12.07.2019

Nasz projekt skupia się na tworzeniu i popularyzacji gier Visual Novel. Co to jest Visual Novel? Taka interaktywna książka :) Ponadto naszym celem jest zrzeszać pasjonatów kultury Japońskiej, oraz wszystkich fanów gier planszowych. My lubimy zagadki , a Ty?

O Autorze

Skoro już tutaj jesteś, to pewnie wiesz co to jest Visual Novel, interesujesz się Japonią lub po prostu lubisz gry planszowe :) 
Nie trafiłem? Cholera... Zapomniałem o jeszcze jednym - przypadku. Pozwól zatem, że przybliżę Ci ideę projektu KazeO

Lubimy myśleć i zarażać tym myśleniem innych. Ponadto interesuje nas kultura Japonii. Wrzuciliśmy to do jednego kotła i w ten sposób zaczęliśmy projektować gry Visual Novel. Co to są te VN? Uznajmy, że jest to coś w stylu interaktywnej książki (wyjątkowej książki), gdzie użytkownik ma wpływ na fabułę.

Jeżeli znasz już nas trochę lepiej, to rzuć okiem na prawą stronę. Znajdziesz tam kilka opcji, dzięki którym staniesz się częścią projektu KazeO. Dzięki Tobie Polski Visual Novel może dynamicznie się rozwinąć. 
Potrzebujesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Naszym celem jest tworzyć ponadprzeciętne opowiadania. Nawiązujące się do moralności, historii i przede wszystkim -  wnoszące wartość do Twojego życia. Nawet, kiedy jest to przerażający Horror :)
Chyba, że nie lubisz mądrych i inteligentnych książek. Wtedy zawsze masz opcję pooglądać sobie piękne rysunki i posłuchać super Soundtracków :D

Nasz portal możesz znaleźć pod adresem kazeo.pl -> Istniejemy już ponad pół roku.
Mamy na koncie:
- Wydane 4 tytuły short novelek,
(na nich się uczyliśmy)
- 2 wyjazdy ze stoiskiem na Aicon w Rybniku i Pyrkon w Poznaniu, 
- własny zespół KazeO liczący 12 osób z całej Polski
(na początku było nas dwóch)
- grę do której rysunki przygotowało prawie 250 osób, 
(a to temat na osobny wątek)
- w lipcu 2019 osiągnęliśmy ponad 331 rejestracji na portalu!

Sporo jak na 6 miesięcy, co nie? Nawet jeżeli to nic nie znaczy, to dla nas to ogromny sukces!

Wyobraź sobie, że zaczynasz od zera. Potem z miesiąca na miesiąc spotykasz kolejne osoby, które podłapują Twoją ideę. Zaczynasz łączyć siły z innymi osobami. Tworzy się zespół, który absolutnie za darmo chce rozwijać z Tobą projekt. Wracają ze szkoły, uczelni lub pracy. Zmęczeni codziennymi obowiązkami uruchamiają komputer i tworzą rysunki, muzykę, scenariusze i wiele innych czynności pozwalających wydać grę Visual Novel. 

Po pół roku okazuje się, że ponad 330 osób miało okazję podziwiać Twoją pracę, a kiedy czekasz na pociąg by wrócić do domu po Pyrkonie ktoś mówi do Ciebie:
"To Wy jesteście od tego Visual Novel? KazeO, tak?". 

Własnie dzięki tym wszystkim osobom, które zainteresowały się naszym projektem i zostawiły nam feedback, mamy jeszcze więcej energii by działać dalej! 
Wkładamy całe serce, dopracowując kolejne cegiełki. 

Poniżej krótkie porównanie tego, jak nasze VN ewoluowały od tego czasu:

Nasze VN kiedyś
- Opowiadanie + decyzje,
- bezpłatne zdjęcia stockowe z internetu,
- tylko na komputer.
- Opowiadanie + decyzje,
- nowa szata graficzna,
- dodatkowe opcje (np. moduł zapisywania), 
- kompatybilny ze smartfonami,
- rysunki przygotowane przez zespół KO, 
- specjalnie opracowana ścieżka muzyczna, 

 

Udało się nam już sporo osiągnąć, ale nadal jest to dopiero początek drogi.

Na ostatnim wyjeździe (Pyrkon) ktoś zadał nam pytanie: 
"- Kiedy dopracujecie swoje gry? "
Wtedy opowiadaliśmy, że robimy to w małym składzie, hobbystycznie, że wydaliśmy już wszystkie swoje oszczędności na podróże ze stoiskiem i generalnie będzie to wymagało sporo czasu. Wtedy padło drugie pytanie:
"- To dlaczego nie jesteście na Patronite?"

I dopiero tego dnia zaczęliśmy czytać. Pytaliśmy mądrzejszych od siebie. Po wielu godzinach dyskusji... założyliśmy swój profil :)

Jestem Tomasz (ten na zdjęciu z niebezpieczna Panią). A po prawej stronie to Mike (a dokładnie jego portret - aby go lepiej poznać, musisz porozmawiać z Kotae). 

 

      

 

Zdecydowaliśmy się zwrócić do całej społeczności i przedstawić nasze dzieło. Nasze idee. Teraz są to już idee pozostałych 10 osób w naszym zespole. Chcemy, aby nasz portal był synonimem Polskiego Visual Novel.

Możesz stać się częścią projektu. Jeżeli dalej to czytasz, to oznacza, że osiągnęliśmy sukces. Zainteresowaliśmy kogoś, kto może mieć podobne podejście do naszego i chce stać się częścią czegoś większego. 

Nawet jeżeli nie masz możliwości wesprzeć nas finansowo, to pamiętaj! Jest wiele innych sposobów na wsparcie naszego projektu. Na przykład:
- Napiszesz o nas na swoim profilu w Social Media,
- zostawisz gdzieś łapkę w górę, serduszko, cokolwiek :)
- podeślesz kilka propozycji, co możemy zrobić lepiej, 
- odwiedzisz nasze stoisko na konwencie i przybijesz piątkę!
- dołączysz do naszego zespołu KazeO i będziesz tworzyć gry razem z nami, 
- powiesz o nas koledze/koleżance i oboje zaczniecie rozgryzać ukryte przesłanie z opowiadania, 

i wiele, wiele innych kreatywnych opcji. 

Jeżeli dalej to czytasz, to chciałbym Ci podziękować. Przynajmniej moje wypociny nie poszły na marne :P 

Do zobaczenia! 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)