W Patronite od 20.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2715

Liczba Patronów: 2370

Zostań Patronem
1 patron
5 miesięcznie
665 łącznie
Kinoholik to blog o tematyce filmowej, powstał w 2016 roku. Polecam to co w kinie dobre, co warto obejrzeć. Dzielę się swoim zdaniem i opinią na wiele tematów dotykających świat filmu. W 2020 blog został wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - z programu Kultura w sieci.

O Autorze

KINOHOLIK  https://www.facebook.com/kinoholik  blog na Fb

 

KINOHOLIK https://www.facebook.com/groups/796468253741955  grupa Nie chodzisz do kina? To smutne

KINOHOLIK http://https://www.youtube.com/channel/UCHfjE5Cj1awrb0RNFkb5jrQ  YT


 

                                      DZIEŃ BEZ FILMU TO DZIEŃ STRACONY

 

 fot: Kamila Łobińska Fotografia, insta Cyk_i_juz

  fot: Megializm, insta megializm

 

Hejka to ja wyżej Emilka Szara. Ubrana w "studio Ghibli", którego animacje bardzo lubię. Od kilku lat piszę na blogu Kinoholik. Coś o mnie z pasji krytyk filmowy i hobbistycznie fotograf.  https://www.maxmodels.pl/fotograf-miljana.html

 

Moje recenzje były publikowane na portalach takich jak Filmweb, Fdb.pl.

 https://mediakrytyk.pl/krytyk/727/emilia-szara

Dzięki stypendium od MKiDN udało mi się zrealizować ponad 20 wywiadów w formie lajvu na Instagramie czy pisanej ( możecie je obejrzeć na moim kanale na Youtube, w programie igtv na Instagramie i w filmikach na Kinoholiku na FB. Wywiady te do przeczytania znajdują się w notatkach bloga Kinoholik na FB). Udało mi się przeprowadzić wywiady z dyrektorami festiwali filmowych, krytykami filmowymi ( Filmweb.pl i  Oldcamera.pl), redaktorem naczelnym miesięcznika o kinie, reżyserem teatralnym, aktorem teatralnym i piosenkarzem, kinooperatorem, kierowniczką kina, pisarzem, twórcami różnych stron, fanpage, blogów o tematyce oczywiście filmowej.

 

Link do wywiadu ze mną dla Tygodnika Podlasianin 

https://bit.ly/3qxfVaC

Link od wywiadu ze mną dla Dziennik wschodni

https://bit.ly/2JRaXom

Zachęcam do poczytania^^

 fot Emily na FB

50 twarzy filmowych Emilki/Kinoholika - poznajecie je wszystkie?  :)

 

Wspólne podcasty z innymi blogerami, twórcami stron o tematyce filmowej. Nazywaliśmy się "Podcasterami Popkultury" i nasze poczynania możecie śledzić tutaj:

 

 

Wspólne Q&A filmowe z twórcą fanpage "Nie tylko popkultura". Odpowiadaliśmy tutaj na pytania od czytelników bloga, ludzi na grupie Kinoholika i profilu kinoholiczka na Instagramie. Omawiamy również wszelakie motywy filmowe. Niżej część 1 w formie podcastu, w 2  i 3  (już jesteśmy widoczni).

 

 


Wywiad z Danielem Chong  ( po ang)  dla fdb.pl do posłuchania

i do poczytania:  WYWIAD z DANIELEM CHONG 

Masterclass z Edwardem Nortonem na Transatlantyk Festiwalu  - do poczytania (klik)

Relacja opisowa z koncertu Hollywood Vampires ( Johnny Depp)  - do poczytania (klik)

 

Moje przykładowe recenzje dla portalu Fdb.pl, Filmweb

"Badlands"  "Sekretne życie Waltera Mitty" " Chavela" "Azyl" "Aurore" "Tańcząc w ciemnościach" "Pan od muzyki

Moje przykładowe artykuły filmowe: 

"Inni od innych"  "Wrażliwi pokutują najbardziej" "Psychomamuśki w filmach"

____________________________________________________________

Kinoholik był także w polecanych na stronie gov Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

szczegóły tego: https://bit.ly/2JOdteV

 

DLACZEGO PROFIL NA PATRONITE?

I tak to wszystko pójdzie na opłacenie między innymi filmów w kinie ( a później recenzji, opinii), na udział w festiwalach filmowych ( nie wszystkie są darmowe dla blogerów jak Transatlantyk) i relacje z nich, filmiki etc, Netflix, premium cda, na lepszy sprzęt do nagrywania filmików i programów do ich obróbki i innych takich spraw około blogowych. 

Także jeżeli czytasz, jeżeli lubisz tu komentować, jeżeli chcesz wesprzeć w ten sposób to co publikuje będzie mi bardzo miło 

 

 

_________________________________________________________________________________________

Tak parę słów odnośnie festiwali filmowych, a szczególnie Transatlanktyk Festival na który jeżdżę od lat:

Festiwal filmowy to nie tylko podróż filmowa poprzez premiery jak i starocia i klasyki, których nawet już online nigdzie nie zobaczysz. To także kino łóżkowe na którym wylegujesz się słuchając np wykładów. To także kino kulinarne gdzie wystrojony jak paw jesz i oglądasz filmy. To Masterclassy z ludźmi z tej branży na których możesz się wiele dowiedzieć o tym jak powstają filmy, jak się pracuje np jako reżyser czy tam aktor itd. To spotkania z twórcami filmów po ich projekcjach ich dzieł w salach kinowych gdzie możesz także zadać pytania od siebie. To różnego rodzaju mównice i debaty na różne tematy około filmowe również związane z krytyką filmową. To pokazy filmów krótkometrażowych i koncerty muzyczne związane z głównym motto Festiwalu. Ale co najważniejsze to rozmowy, zapoznawanie się z innymi ludźmi, którzy kochają kino i ciekawe dyskusje z nimi . Dlatego nawet jeśli nie masz akredytacji dziennikarskiej jak ja bo nie piszesz tekstów dla portalu filmowego czy bloga to myślę, że i tak warto wydać te pieniądze na akredytację dla widza i móc korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw dostępnych na tego typu evencie. 

 

Na Masterclassie z Edwardem Nortonem

 

Hollywood Vampires i Johnny Depp koncert 

 

Ja reżyserka Martha Coolidge
Ja i Martha Coolidge

 

Ja i reżyserka Sally Potter

 

 

 

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Justyna Margielewska
Justyna Margielewska
Próg: 5 zł