W Patronite od 20.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1241

liczba Patronów: 676

6 patronów
24 zł miesięcznie
30 zł łącznie
Kinoholik to blog o tematyce około filmowej, powstał w 2016 roku. Polecam to co w kinie dobre, co warto obejrzeć. Dzielę się swoim zdaniem i opinią na wiele tematów dotykających świat filmu. Blog stworzony do popularyzacji oglądania filmów w kinie, ale także do ciekawych rozmów o nich.

O Autorze

                                    KINOHOLIK  https://www.facebook.com/kinoholik 


 

                                      ♥ DZIEŃ BEZ FILMU TO DZIEŃ STRACONY ♥


COŚ O  AUTORCE BLOGA 

Siems. Jestem ~Em, blog powstał pod wpływem chwili. Uznałam, że muszę gdzieś mieć uporządkowane te swoje opinie, recenzje o filmach. A jednocześnie blog pozwala także na kontakt z innymi osobami, odbiorcami, z którymi można sobie o kinematografii porozmawiać. Czy jest coś co mnie wyróżnia spośród innych blogów czy stron tego typu... Zawsze tu pisze swoje zdanie o filmach, często nie zgadzam się z tymi ogólnymi opiniami innych światowych krytyków. Piszę - co czuje, jak to widzę, nie raz bardzo dosadnie i w komentarzach czasami aż wrze. Piszę nie pod publiczkę, nie dla przypodobania się komuś, po prostu albo coś mi się podoba albo nie i informuje o tym :D ( swoje zdanie jakoś tam argumentując). 

coś o mnie: klik

Moje recenzje ukazywały się na portalu Filmweb.pl . Były redaktor w FDB.pl https://fdb.pl/users/makeba 
https://filmkrytyk.pl/krytycy/7-emilka-szara
https://mediakrytyk.pl/krytyk/727/emilia-szara
Od 2019 piszę dla portalu Movies Room https://moviesroom.pl/

Dodaktowo z pasji też FOTOGRAFUJE tu można znaleźć moje prace:

https://www.maxmodels.pl/fotograf-miljana.html

 


 

Omówienie monologu z filmu "Buntownik z wyboru"

 

 

 


Wywiad z Danielem Chong dla fdb.pl do posłuchania

i do poczytania:  WYWIAD z DANIELEM CHONG 

Masterclass z Edwardem Nortonem na Transatlantyk Festiwalu 

Relacja opisowa z koncertu Hollywood Vampires ( Johnny Depp) 

Tak miałam Sparrowa na muszce, ale przysięgam, że to nie z mojej winy nie będzie go w następnej części Piratów z Karaibów!!!

Moje przykładowe recenzje dla portalu Fdb.pl, Filmweb, Movies Room

"Badlands"  "Sekretne życie Waltera Mitty" " Chavela" "Azyl" "Aurore" "Tańcząc w ciemnościach" "Pan od muzyki" "Granica"

Moje przykładowe artykuły filmowe: 

"Inni od innych"  "Wrażliwi pokutują najbardziej

Relacja z bloku tematycznego "Filmoterapia w kinie" prowadzonym przez Panią Martynę Harland

Odpowiadam tam na parę pytań ;-)

 

DLACZEGO PROFIL NA PATRONITE?

I tak to wszystko pójdzie na opłacenie między innymi filmów w kinie ( a później recenzji, opinii), na udział w festiwalach filmowych ( nie wszystkie są darmowe dla blogerów jak Transatlantyk) i relacje z nich, filmiki etc, Netflix, premium cda, na lepszy sprzęt do nagrywania filmików i programów do ich obróbki i innych takich spraw około blogowych. 

Także jeżeli czytasz, jeżeli lubisz tu komentować, jeżeli chcesz wesprzeć w ten sposób to co publikuje będzie mi bardzo miło 

Tak coś odnośnie festiwali filmowych a szczególnie Transatlanktyk Festival na który jeżdżę od lat

 

Festiwal filmowy to nie tylko podróż filmowa poprzez premiery jak i starocia i klasyki, których nawet już online nigdzie nie zobaczysz. To także kino łóżkowe na którym wylegujesz się słuchając np wykładów. To także kino kulinarne gdzie wystrojony jak paw jesz i oglądasz filmy. To Masterclassy z ludźmi z tej branży na których możesz się wiele dowiedzieć o tym jak powstają filmy, jak się pracuje np jako reżyser czy tam aktor itd. To spotkania z twórcami filmów po ich projekcjach ich dzieł w salach kinowych gdzie możesz także zadać pytania od siebie. To różnego rodzaju mównice i debaty na różne tematy około filmowe również związane z krytyką filmową. To pokazy filmów krótkometrażowych i koncerty muzyczne związane z głównym motto Festiwalu. Ale co najważniejsze to rozmowy, zapoznawanie się z innymi ludźmi, którzy kochają kino i ciekawe dyskusje z nimi . Dlatego nawet jeśli nie masz akredytacji dziennikarskiej jak ja bo nie piszesz tekstów dla portalu filmowego czy bloga to myślę, że i tak warto wydać te pieniądze na akredytację dla widza i móc korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw dostępnych na tego typu evencie. 

Ja i  reżyserka Martha Coolidge
Ja i Martha Coolidge

 

Ja i reżyserka Sally Potter

 

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni