Avatar użytkownika

Jakbyniepaczeć

36
patronów
695 
miesięcznie
108 255 
łącznie
36
patronów
695 zł 108 255 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Twoja cegiełka nie idzie na marne! Każda wpłacona złotówka zasila nasz fundusz na podstawowe opłaty, np. prądu, którego potrzebujemy do realizacji programów :) To tylko pozornie niewiele - dla nas to ogromne wsparcie.

W zamian co miesiąc Twoje nazwisko / ksywa (o ile nie chcesz pozostać anonimowy / anonimowa) trafia na listę Ludzi Jakbyniepaczeć i jest publikowane na naszym profilu na Facebooku.
10 zł miesięcznie
Ta kwota to 1/10 kosztu miesięcznego abonamentu za internet, który jest dla nas niezbędny do prowadzenia tego kanału :)

W zamian dostajesz dostęp do specjalnej tajnej grupy na Facebooku Jakbyniepaczeć VIP, gdzie udostępniamy dodatkowe materiały. W tym: przedpremierowe odcinki, materiały zza kulis, dodatkowe krótkie recenzje. No i oczywiście informacje o tym co na bieżąco oglądamy!

+ nagroda z niższego progu.
20 zł miesięcznie
Dzięki Twojej pomocy stać nas na zakup licencji na muzykę / grafikę / animację do naszych programów. To bezpośrednio przekłada się z kolei na jakość tego co robimy :)

W zamian zostajesz oficjalnym sponsorem naszego kanału - Twoje nazwisko / ksywa zostaje umieszczone na specjalnej planszy na końcu każdego odcinka. (wyjątkiem są programy sponsorowane, które robimy bardzo rzadko)

+ nagrody z niższych progów.
30 zł miesięcznie
Za taką kwotę kupić można żarówkę do naszego zestawu oświetleniowego albo kabel do podłączenia dźwięku. Jednym słowem - dokładasz się do kosztów eksploatacyjnych sprzętu, na którym pracujemy.

W zamian umieszczamy Cię na specjalnej liście mailingowej “Wybierz temat odcinka JNP”, za pomocą której będziesz mógł / mogła co miesiąc głosować na 2 tematy z proponowanych 6-ciu, które zrealizujemy w ciągu najbliższego czasu (około miesiąca, wiele zależy od ilości ważnych premier). Oprócz tego przesyłamy Ci komplet naklejek z logo Jakbyniepaczeć i hasłem “Ogarniamy seriale” oraz pocztówkę z dedykacją od nas i… kotów! :)

+ nagrody z niższych progów.
50 zł miesięcznie
Dzięki Twojemu wsparciu stać nas wreszcie na pokrycie kosztów przejazdów na konferencje / imprezy serialowe odbywające się w Warszawie. Wycieczki ze sprzętem autobusem czy tramwajem to ryzykowna sprawa. Tym samym pomagasz nam realizować materiały reporterskie.

Za taką kwotę masz nas na wyciągnięcie ręki :) W tym pakiecie uzyskujesz dostęp do comiesięcznych prywatnych live’ów dla zamkniętej grupy Patronów. Pytania przesyłasz wcześniej, mogą być także w formie wideo, będzie bardziej personalnie :) (przysłanie wideo jest równoznaczne z zezwoleniem na jego emisję podczas live’a). Dalszą dyskusję możesz drążyć za pomocą czatu! Tu możemy na luzie pogadać o serialach - bez montażu, bez cenzury :) Występy kotów gwarantowane! Niech moc będzie z Tobą! (warunkiem uczestnictwa w prywatnym live’ie na youtube jest posiadanie konta gmail - tylko tak uda się dodać Cię jako jego uczestnika. Ten adres mailowy będzie też drogą, za pomocą której będziemy się z Tobą kontaktować w sprawie planowania live’ów.)

+ nagrody z niższych progów.
100 zł miesięcznie
Chcesz żebyśmy częściej pojawiali się na imprezach serialowych takich jak np. Pyrkon? Aby tam dotrzeć, potrzebujemy biletów kolejowych (lub benzyny) i bazy noclegowej, a to kosztuje. Inwestując 100 zł w nasz kanał, częściowo pokrywasz koszty takich wyjazdów. Zarówno tych, które już były, jak i tych przyszłych :)

W zamian otrzymujesz unikalny patronat nad jednym, wybranym odcinkiem! Nikt inny, tylko Ty jesteś wymieniony/wymieniona na planszy. Twoje nazwisko/ ksywa pojawia się też we wstępie odcinka wymienione przez Kaję albo Janusza. Twój patronat jest dożywotni. Ważne: Sponsorowany przez siebie odcinek możesz też zadedykować komuś bliskiemu :)

+ nagrody z niższych progów.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
5 dostępnych miejsc
Wiemy jedno: jeśli wspierasz nas taką kwotą musisz a) być szalony/ szalona b) mieć naprawdę konkretne powody :) Tak zawrotna suma pozwala nam co miesiąc odkładać na realizację naszego wymarzonego cyklu Śladami seriali, w którym odwiedzimy z kamerą najbardziej kultowe serialowe plany zdjęciowe. To realizacja naszych marzeń i umożliwienie nam zrobienie czegoś naprawdę MEGA fajnego.

W zamian zapraszamy Cię na plan naszego programu, do naszej kuchni i dajemy ci możliwość wystąpienia w jednym z odcinków Jakbyniepaczeć! Wszystkie szczegóły są do ustalenia - możesz tylko uczestniczyć w nagraniu, pojawić się na chwilę, albo poprowadzić cały osobny segment. Możesz też przeznaczyć tą opcję dla kogoś bliskiego :)

+ Nagrody z wcześniejszych progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jakbyniepaczeć w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tworzymy na YouTube kanał tylko o dobrych serialach. Oglądamy, recenzujemy, omawiamy i mówimy co warto. Robimy topki, zestawienia, wywiady, podróżujemy też Śladami seriali. Wszystko po to, żeby ułatwić Wam nawigację wśród milionów nowości. Cytując klasyka: ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś

Nie jesteśmy "tylko" kanałem z recenzjami. Na naszym kanale znajdziecie mnóstwo zróżnicowanych materiałów: recenzji, rankingów, vlogów, wywiadów i materiałów przekrojowych. Zbudowaliśmy też sporą społeczność, która ma ogromny wpływ na to co dzieje się na naszym kanale. Bo Jakbyniepaczeć to nie tylko dwójka pasjonatów - to setki osób z serialową zajawką, które za nami stoją. 

Od 2018 roku realizujemy też cykl Śladami seriali, w którym odwiedzamy z kamerą miejscówki, gdzie kręcono kultowe, niepowtarzalne i popularne seriale, takie jak np. Stranger Things czy Gra o Tron. To cykl nad którym wciąż pracujemy i który nieustannie ulepszamy.

 

 

SERIALE = NIE TYLKO ROZRYWKA

Dla nas seriale to rozrywka, sztuka i zjawisko społeczne w jednym. Dlatego czasem bywamy poważni i naukowi, choć staramy się nie zapominać, że oglądalnie to przede wszystkim przyjemność i zabawa. Nie silimy się na ponurą publicystykę, ale lubimy mieć wiedzę, więc nie znajdziecie u nas raczej treści z cyklu "podobało mi się, bo tak". Do naszych materiałów przygotowujemy się długo i uważnie, wbrew zasadzie "nie znam się, to się wypowiem". Nie recenzujemy seriali, których nie widzieliśmy, dlatego duuuuuużo czasu poświęcamy na oglądanie. Stawiamy przede wszystkim na jakość, nie walczymy o słupki oglądalności za wszelką cenę, bo za bardzo szanujemy naszych widzów, żeby komercyjne cele przysłaniały nam poczucie autentycznej misji :)

 

SERIALE = LUDZIE

Ciekawi nas wszystko co się z serialami wiąże, w tym również sami widzowie. Poznajemy ich zwyczaje, rozmawiamy z nimi, pokazujemy, że serialowych geeków jest w Polsce mnóstwo i że to fajna sprawa. Jesteśmy autorami krótkiego dokumentu pt. “Seryjni” o polskiej widowni serialowej dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego na potrzeby festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali. Realizujemy też cykl rozmów z yutuberami i ludźmi kultury, w którym opowiadają nam o swoich ulubionych tytułach serialowych. Zgłębiamy ten temat, bo chcemy żeby widzowie serialowi wreszcie zaczęli istnieć w świadomości społecznej, tak jak istnieją np. fani kina czy muzyki. 

 

 

PO CO POWSTAŁO JAKBYNIEPACZEĆ?

Nasz kanał powstał z poczucia misji, bo w polskim internecie wyraźnie brakowało miejsca, gdzie ludzie w przystępny sposób mogliby dowiedzieć się co fajnego oglądać, a na co nie warto tracić czasu. "Misji", bo prowadzenie rzetelnego medium o serialach wymaga ogromu pracy, sporej wiedzy i mnóstwa czasu na merytoryczne przygotowanie. A poza tym w Polsce kompletnie się nie opłaca, czego doświadczyło już kilka redakcji, które chciały się komercyjnie zajmować serialami. Wiem co mówię :) Lata temu współtworzyłam nieistniejący już, pierwszy serwis poświęcony tematyce serialowej o nazwie Popcorner. Dziś, po tym jak został zamknięty przez Agorę, nie ma już po nim śladu, ale jest sporo osób, które wciąż go pamiętają, bo swoją przygodę z serialami zaczynały właśnie od niego. To najlepszy dowód tego, że warto działać!

 

KIM JESTEŚMY?

 

Pracujemy we dwójkę:

 

Kaja jest twarzą kanału. To ona ogląda, pisze scenariusze, występuje i odpowiada za całą oprawę graficzną. Jest też social media ninja i to z nią najczęściej rozmawiacie na Facebooku.

 

Janusz to mistrz montażu, operator, dźwiękowiec a czasem nawet prowadzący autorskiego cyklu pt. "Przegląd Techniczny", w którym zdradza kulisy powstawania seriali. 

 

DLACZEGO JEDNAK PATRONITE?

Nasz kanał powstaje całkowicie za darmo i bez stałego wsparcia ze strony sponsorów. Zawsze dbamy o to by nasi sponsorzy nie byli przypadkowi, co wynika z faktu, że jesteśmy kanałem opiniotwórczym i jakościowym.

 

Nasza wiarygodność zależy od naszej niezależności, dlatego nie możemy pozwalać sobie na współpracę przy materiałach recenzenckich. Dzięki temu nasze opinie pozostają naszymi opiniami :) 

 

Produkcja treści na wysokim poziomie wymaga nakładów zarówno finansowych jak i czasowych. Aby kanał się wciąż rozwijał, musimy dbać o minimum dwa programy tygodniowo, co kosztuje nas np. wolne weekendy i minimum dwa dni dodatkowej pracy. A to tylko czas poświęcony na realizację nagrania. Do tego dochodzi oglądanie (serio, to praca :) ), pisanie scenariuszy, przygotowywanie researchu, oprawa graficzna. Wszelkie koszty licencji (na materiały graficzne, muzykę czy oprogramowanie), transportu (jeśli gdzieś jedziemy z kamerą), wyjazdów na konwenty, przygotowania do nagrań, sprzętu itd. ponosimy z własnej kieszeni. Praca przy Jakbyniepaczeć pochłania nam obecnie cały jeden etat, co oznacza po prostu, że jedna z dwóch osób w 100 procentach poświęca się pracy nad kanałem. A to uniemożliwia jej pracę zarobkową.

 

Patronite do dla nas idealne rozwiązanie, pozwalające nam z jednej strony zachować niezależność, z drugiej rozwijać kanał dzięki wsparciu tych, dla których go robimy: naszych widzów. To uczciwy i równy układ: my dajemy Wam coś od nas, a Wy możecie nam się odwdzięczyć zostając naszym patronem.

 

CO ZROBIMY Z TWOJĄ KASĄ?

Chcemy sukcesywnie podnosić jakość naszych programów. Częściej wychodzić z kamerą poza własną kuchnię (gdzie nagrywamy recenzje) w teren, upgrade'ować sprzęt, co przekłada się na jakość produkowanych materiałów wideo, poszerzać dotychczasową tematykę kanału o ciekawe, autorskie materiały dodatkowe oraz kontynuować nasz flagowy projekt - Śladami seriali. Ponieważ jest to projekt bardzo kosztowny (wiąże się z dużymi nakładami środków na podróże, transport, sprzęt itp.), większość odcinków staramy się finansować ze współprac komercyjnych, ale nie zawsze się to udaje. Do tej pory regularnie do tego przedsięwzięcia dokładamy z własnych oszczędności, ale widząc jak dobrze jest przyjmowany przez widzów, chcielibyśmy móc go kontynuować.

 

 

Jeśli jesteście naszymi widzami, regularnie śledzicie to co robimy na naszym kanale, wiecie, że można na nas liczyć. My z kolei wiemy, że możemy liczyć na Was - udowadnialiście to już niejednokrotnie. Stając przed dylematem egzystencjalnym: "sprzedać" się reklamodawcom w całości za garść srebrników i przychylne recenzje czy wyciągnąć rękę po Wasze wsparcie, wybieramy zdecydowanie to drugie. Mamy bowiem świadomość, że tylko dając coś w zamian można liczyć na rewanż. 

 

Jeśli chcesz jeszcze lepszego Jakbyniepaczeć - zostań naszym patronem/ naszą patronką.

 

Warto :)

 

NASZE PRZYKŁADOWE CYKLE:

 

Śladami seriali:

 

Wywiady

 

Kultowe seriale

 

Przegląd techniczny

 

Krótka historia

 

To TRZEBA poznać

 

Na szybko

 

Po więcej odwiedź kanał Jakbyniepaczeć :)

 

Cele Autora

Ruszamy w Polskę!
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 805 zł brakuje
46%
Dziękujemy! Jesteście MEGA! Ta kwota to dla nas koszty wyjścia z domu z kamerą. Do tej pory wszelkie koszty związane z przejazdami ze sprzętem, noclegami i pobytem na konferencjach / konwentach oraz filmowania w terenie pokrywaliśmy z własnej kieszeni. Dlatego rzadko mogliście nas spotkać na różnych serialowych wydarzeniach, a plenerowe programy, takie jak Seryjni: YouTube Edition, to dla nas wciąż spore wyzwanie. Teraz to się zmieni, bo będziemy w stanie dojechać do gości, którzy mieszkają poza Warszawą!
Nabieramy rozpędu!
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 1 805 zł brakuje
27%
Wow, jesteście niesamowici! Ta kwota to tak naprawdę granica opłacalności funkcjonowania naszego kanału i od tej chwili możemy zacząć wreszcie realizować plany. Dzięki tej kwocie Janusz będzie mógł zrezygnować z części obowiązków, co oznacza więcej czasu na pracę nad kanałem. Na dobre powrócą jego autorskie programy, np. Przegląd Techniczny. Ruszymy wreszcie z cyklem o filmach i serialach dokumentalnych pt. Dokumenty proszę. Na tym etapie możemy też wreszcie zacząć organizować własne konkursy z fajnymi nagrodami. Nie łudźmy się - nikt nie da Wam fajniejszych nagród niż te, które kupimy dla Was sami :)
Ruszamy pełną parą
 • 4 000 zł miesięcznie
 • 3 305 zł brakuje
17%
To tak ogromna kwota, że trudno nam uwierzyć, że realne jest jej zgromadzenie. Dla Jakbyniepaczeć 4000 zł miesięcznie to strona internetowa i upgrade sprzętu (potrzebujemy zestawu mikroportów do nagrywania wywiadów z gośćmi oraz rig do stabilizacji kamery w ruchu) - czyli nasze kolejne cele. Aktualnie nasza strona internetowa to twór, który skonstruowaliśmy całkowicie sami, bez najmniejszej webmasterskiej wiedzy. Jest niestabilna i wciąż nie spełnia naszych oczekiwań. Marzy nam się wynajęcie profesjonalnej firmy, która pomoże nam stworzyć stronę z prawdziwego zdarzenia. Docelowo będzie miejscem, gdzie nie tylko zbierzemy wszystkie nasze media w jedno, ale będziemy dostarczać dodatkowych treści. Ekstra recenzje, wywiady, felietony - czyli to, na co wciąż nie znajdujemy miejsca na kanale.
Jesteśmy w domu!
 • 6 000 zł miesięcznie
 • 5 305 zł brakuje
11%
Tym bardziej nie wierzymy, więc fantazjujemy dalej :) Za 6000 zł / miesiąc zwiększamy ilość regularnych programów do 3 w tygodniu, bo Janusz wreszcie może w pełni poświęcić się pracy nad kanałem. Rusza też z dawno planowanym, ale nigdy nie zrealizowanym (przez brak czasu) cyklem o wpadkach w serialach. Dysponując tą kwotą jesteśmy wreszcie w stanie produkować gadżety dla naszych widzów. Więcej uwagi poświęcamy naszej stronie internetowej - publikujemy więcej tekstów. Odłożone z comiesięcznej kwoty pieniądze zbieramy na realizację naszego mega celu - sfinansowania cyklu dokumentalnego pt. Śladami seriali (na który wciąż nie udało nam się znaleźć sponsora), w którym odwiedzimy lokalizację najbardziej kultowych seriali i opowiemy ich historię.
Spełniamy marzenia :)
 • 7 000 zł miesięcznie
 • 6 305 zł brakuje
9%
Wyobraźcie to sobie: w naszym zespole pojawia się dodatkowa osoba do pomocy merytorycznej, co oznacza poszerzenie tematyki kanału o seriale dla młodszych widzów i poświęcenie większej uwagi tematyce geekowskiej i superbohaterskiej. Cykl Śladami seriali staje się faktem! Jakbyniepaczeć nie spoczywa na laurach, tylko dostarcza jedne z najbardziej jakościowych treści na polskim YouTubie... Ech, marzenia :)
Podstawowe wydatki
 • 500 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Dziękujemy! Ta kwota pokrywa abonamenty i licencje potrzebne do pracy nad Jakbyniepaczeć. Koszty zakupu muzyki i grafiki do programów, a także amortyzację sprzętu (np. zakup nowych żarówek do lamp na planie) oraz opłatę za internet / prąd.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jakbyniepaczeć już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mikołaj Olejnik
Mikołaj Olejnik
50 zł
Mateusz Pocheć
Mateusz Pocheć
20 zł
Justyna von F
Justyna von F
10 zł
Krzysztof Musiał
Krzysztof Musiał
10 zł
Przemek Dębiński
Przemek Dębiński
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.