Strefa Patrona:

54

patronów

850 zł

miesięcznie

19175 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
75
miesięczne wsparcie
48
liczba patronów

  Od 2014 roku tworzymy na YouTube kanał wyłącznie o dobrych serialach. Oglądamy, recenzujemy, omawiamy i mówimy co warto. Robimy topki, zestawienia, wywiady i mnóstwo jakościowych treści. Wszystko po to, żeby ułatwić Wam nawigację wśród milionów seriali. Cytując klasyka: ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś. Tym kimś jesteśmy my :)

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Podstawowe wydatki
Dziękujemy! Ta kwota pokrywa abonamenty i licencje potrzebne do pracy nad Jakbyniepaczeć. Koszty zakupu muzyki i grafiki do programów, a także amortyzację sprzętu (np. zakup nowych żarówek do lamp na planie) oraz opłatę za internet / prąd.
0%
56 %
100%
osiągnięto 56%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 650 zł
Ruszamy w Polskę!
Dziękujemy! Jesteście MEGA! Ta kwota to dla nas koszty wyjścia z domu z kamerą. Do tej pory wszelkie koszty związane z przejazdami ze sprzętem, noclegami i pobytem na konferencjach / konwentach oraz filmowania w terenie pokrywaliśmy z własnej kieszeni. Dlatego rzadko mogliście nas spotkać na różnych serialowych wydarzeniach, a plenerowe programy, takie jak Seryjni: YouTube Edition, to dla nas wciąż spore wyzwanie. Teraz to się zmieni, bo będziemy w stanie dojechać do gości, którzy mieszkają poza Warszawą!
0%
34 %
100%
osiągnięto 34%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 1650 zł
Nabieramy rozpędu!
Wow, jesteście niesamowici! Ta kwota to tak naprawdę granica opłacalności funkcjonowania naszego kanału i od tej chwili możemy zacząć wreszcie realizować plany. Dzięki tej kwocie Janusz będzie mógł zrezygnować z części obowiązków, co oznacza więcej czasu na pracę nad kanałem. Na dobre powrócą jego autorskie programy, np. Przegląd Techniczny. Ruszymy wreszcie z cyklem o filmach i serialach dokumentalnych pt. Dokumenty proszę. Na tym etapie możemy też wreszcie zacząć organizować własne konkursy z fajnymi nagrodami. Nie łudźmy się - nikt nie da Wam fajniejszych nagród niż te, które kupimy dla Was sami :)
0%
21 %
100%
osiągnięto 21%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 3150 zł
Ruszamy pełną parą
To tak ogromna kwota, że trudno nam uwierzyć, że realne jest jej zgromadzenie. Dla Jakbyniepaczeć 4000 zł miesięcznie to strona internetowa i upgrade sprzętu (potrzebujemy zestawu mikroportów do nagrywania wywiadów z gośćmi oraz rig do stabilizacji kamery w ruchu) - czyli nasze kolejne cele. Aktualnie nasza strona internetowa to twór, który skonstruowaliśmy całkowicie sami, bez najmniejszej webmasterskiej wiedzy. Jest niestabilna i wciąż nie spełnia naszych oczekiwań. Marzy nam się wynajęcie profesjonalnej firmy, która pomoże nam stworzyć stronę z prawdziwego zdarzenia. Docelowo będzie miejscem, gdzie nie tylko zbierzemy wszystkie nasze media w jedno, ale będziemy dostarczać dodatkowych treści. Ekstra recenzje, wywiady, felietony - czyli to, na co wciąż nie znajdujemy miejsca na kanale.
0%
14 %
100%
osiągnięto 14%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 5150 zł
Jesteśmy w domu!
Tym bardziej nie wierzymy, więc fantazjujemy dalej :) Za 6000 zł / miesiąc zwiększamy ilość regularnych programów do 3 w tygodniu, bo Janusz wreszcie może w pełni poświęcić się pracy nad kanałem. Rusza też z dawno planowanym, ale nigdy nie zrealizowanym (przez brak czasu) cyklem o wpadkach w serialach. Dysponując tą kwotą jesteśmy wreszcie w stanie produkować gadżety dla naszych widzów. Więcej uwagi poświęcamy naszej stronie internetowej - publikujemy więcej tekstów. Odłożone z comiesięcznej kwoty pieniądze zbieramy na realizację naszego mega celu - sfinansowania cyklu dokumentalnego pt. Śladami seriali (na który wciąż nie udało nam się znaleźć sponsora), w którym odwiedzimy lokalizację najbardziej kultowych seriali i opowiemy ich historię.
0%
12 %
100%
osiągnięto 12%
cel: 7000 zł miesięcznie
brakuje 6150 zł
Spełniamy marzenia :)
Wyobraźcie to sobie: w naszym zespole pojawia się dodatkowa osoba do pomocy merytorycznej, co oznacza poszerzenie tematyki kanału o seriale dla młodszych widzów i poświęcenie większej uwagi tematyce geekowskiej i superbohaterskiej. Cykl Śladami seriali staje się faktem! Jakbyniepaczeć nie spoczywa na laurach, tylko dostarcza jedne z najbardziej jakościowych treści na polskim YouTubie... Ech, marzenia :)

O Autorze

Nie jesteśmy "tylko" kanałem z recenzjami. Przez prawie 2 lata istnienia zrealizowaliśmy ponad 200 klipów wideo: recenzji, rankingów, vlogów, wywiadów i materiałów przekrojowych. Zbudowaliśmy też sporą społeczność, która ma ogromny wpływ na to co dzieje się na naszym kanale. Bo Jakbyniepaczeć to nie tylko dwójka pasjonatów - to setki osób z serialową zajawką, które za nami stoją. 

 

 

SERIALE = NIE TYLKO ROZRYWKA

Dla nas seriale to rozrywka, sztuka i zjawisko społeczne w jednym. Dlatego czasem bywamy poważni i naukowi, choć staramy się nie zapominać, że oglądalnie to przede wszystkim przyjemność i zabawa. Nie silimy się na ponurą publicystykę, ale lubimy mieć wiedzę, więc nie znajdziecie u nas raczej treści z cyklu "podobało mi się, bo tak". Do naszych materiałów przygotowujemy się długo i uważnie, wbrew zasadzie "nie znam się, to się wypowiem". Nie recenzujemy seriali, których nie widzieliśmy, dlatego duuuuuużo czasu poświęcamy na oglądanie. Stawiamy przede wszystkim na jakość, nie walczymy o słupki oglądalności za wszelką cenę, bo za bardzo szanujemy naszych widzów, żeby komercyjne cele przysłaniały nam poczucie autentycznej misji :)

 

SERIALE = LUDZIE

Ciekawi nas wszystko co się z serialami wiąże, w tym również sami widzowie. Poznajemy ich zwyczaje, rozmawiamy z nimi, pokazujemy, że serialowych geeków jest w Polsce mnóstwo i że to fajna sprawa. Jesteśmy autorami krótkiego dokumentu pt. “Seryjni” o polskiej widowni serialowej dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego na potrzeby festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali. Od niedawna realizujemy też cykl rozmów z yutuberami (i nie tylko), w którym opowiadają nam o swoich ulubionych tytułach serialowych. Zgłębiamy ten temat, bo chcemy żeby widzowie serialowi wreszcie zaczęli istnieć w świadomości społecznej, tak jak istnieją np. fani kina czy muzyki. 

 

PO CO POWSTAŁO JAKBYNIEPACZEĆ?

Nasz kanał powstał z poczucia misji, bo w polskim internecie wyraźnie brakowało miejsca, gdzie ludzie w przystępny sposób mogliby dowiedzieć się co fajnego oglądać, a na co nie warto tracić czasu. "Misji", bo prowadzenie rzetelnego medium o serialach wymaga ogromu pracy, sporej wiedzy i mnóstwa czasu na merytoryczne przygotowanie. A poza tym w Polsce kompletnie się nie opłaca, czego doświadczyło już kilka redakcji, które chciały się komercyjnie zajmować serialami. Wiem co mówię :) Lata temu współtworzyłam nieistniejący już, pierwszy serwis poświęcony tematyce serialowej o nazwie Popcorner. Dziś, po tym jak został zamknięty przez Agorę, nie ma już po nim śladu, ale jest sporo osób, które wciąż go pamiętają, bo swoją przygodę z serialami zaczynały właśnie od niego. To najlepszy dowód tego, że warto działać!

 

KIM JESTEŚMY?

 

Pracujemy we dwójkę:

 

Kaja jest twarzą kanału. To ona ogląda, pisze scenariusze, występuje i odpowiada za całą oprawę graficzną. Jest też social media ninja i to z nią najczęściej rozmawiacie na Facebooku.

 

Janusz to mistrz montażu, operator, dźwiękowiec a czasem nawet prowadzący autorskiego cyklu pt. "Przegląd Techniczny", w którym zdradza kulisy powstawania seriali. 

 

DLACZEGO JEDNAK PATRONITE?

Nasz kanał powstaje całkowicie za darmo i bez wsparcia ze strony sponsorów. Czasem zdarzają się nam małe kampanie, ale bardzo rzadko. Wynika to z faktu, że jesteśmy kanałem opiniotwórczym.

 

Nasza wiarygodność zależy od naszej niezależności, dlatego nie możemy pozwalać sobie na współpracę przy materiałach recenzenckich. Dzięki temu nasze opinie pozostają naszymi opiniami :) 

 

Produkcja treści na wysokim poziomie wymaga nakładów zarówno finansowych jak i czasowych. Aby kanał się wciąż rozwijał, musimy dbać o minimum dwa programy tygodniowo, co kosztuje nas np. wolne weekendy i minimum dwa dni dodatkowej pracy. A to tylko czas poświęcony na realizację nagrania. Do tego dochodzi oglądanie (serio, to praca :) ), pisanie scenariuszy, przygotowywanie researchu, oprawa graficzna. Wszelkie koszty licencji (na materiały graficzne, muzykę czy oprogramowanie), transportu (jeśli gdzieś jedziemy z kamerą), wyjazdów na konwenty, przygotowania do nagrań, sprzętu itd. ponosimy z własnej kieszeni. Praca przy Jakbyniepaczeć pochłania nam obecnie cały jeden etat, co oznacza po prostu, że jedna z dwóch osób w 100 procentach poświęca się pracy nad kanałem. A to uniemożliwia jej pracę zarobkową.

 

Patronite do dla nas idealne rozwiązanie, pozwalające nam z jednej strony zachować niezależność, z drugiej rozwijać kanał dzięki wsparciu tych, dla których go robimy: naszych widzów. To uczciwy i równy układ: my dajemy Wam coś od nas, a Wy możecie nam się odwdzięczyć zostając naszym patronem.

 

CO ZROBIMY Z TWOJĄ KASĄ?

Dużo dobrego, bo wciąż chcemy się rozwijać! Mamy plany i pomysły. Niedawno na kanale zadebiutował nowy cykl "Seryjni: YouTube Edition", gdzie zapraszamy znanych youtuberow i rozmawiamy z nimi o serialach. Planujemy też cykl podróżniczo-serialowy, na który szukamy sponsorów, bo zależy nam żeby zrobić coś, czego na polskim YouTubie jeszcze nie było. 

 

Chcemy sukcesywnie podnosić jakość naszych programów. Wyjść poza studio z greenboksem w teren, postawić stronę internetową z prawdziwego zdarzenia, upgrade'ować sprzęt, zorganizować fajne konkursy, wyprodukować gadżety i znaleźć kogoś do pomocy, aby poszerzyć dotychczasową tematykę kanału o np. seriale superbohaterskie albo treści bardziej rozrywkowe, takie jak komedie czy seriale od CW. Marzą nam się trzy programy tygodniowo, spotkania z widzami i wywiady z ludźmi odpowiedzialnymi za produkcję najlepszych seriali ostatnich lat. To wszystko jest możliwe! Musimy tylko mieć za co :)

 

Jeśli jesteście naszymi widzami, regularnie śledzicie to co robimy na naszym kanale, wiecie, że można na nas liczyć. My z kolei wiemy, że możemy liczyć na Was - udowadnialiście to już niejednokrotnie. Stając przed dylematem egzystencjalnym: "sprzedać" się reklamodawcom w całości za garść srebrników i przychylne recenzje czy wyciągnąć rękę po Wasze wsparcie, wybieramy zdecydowanie to drugie. Mamy bowiem świadomość, że tylko dając coś w zamian można liczyć na rewanż. 

 

Jeśli chcesz jeszcze lepszego Jakbyniepaczeć - z lepszymi filmami, konkursami, rozwijającą się społecznością - zostań naszym patronem/ naszą patronką.

 

Warto :)

 

NASZE PRZYKŁADOWE CYKLE:

 

Kultowe seriale

 

 

Przegląd techniczny

 

Krótka historia

 

To TRZEBA poznać

 

Na szybko

 

Po więcej odwiedź kanał Jakbyniepaczeć :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 12
Twoja cegiełka nie idzie na marne! Każda wpłacona złotówka zasila nasz fundusz na podstawowe opłaty, np. prądu, którego potrzebujemy do realizacji programów :) To tylko pozornie niewiele - dla nas to ogromne wsparcie.

W zamian co miesiąc Twoje nazwisko / ksywa (o ile nie chcesz pozostać anonimowy / anonimowa) trafia na listę Ludzi Jakbyniepaczeć i jest publikowane na naszym profilu na Facebooku.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 20
Ta kwota to 1/10 kosztu miesięcznego abonamentu za internet, który jest dla nas niezbędny do prowadzenia tego kanału :)

W zamian dostajesz dostęp do specjalnej tajnej grupy na Facebooku Jakbyniepaczeć VIP, gdzie udostępniamy dodatkowe materiały. W tym: przedpremierowe odcinki, materiały zza kulis, dodatkowe krótkie recenzje. No i oczywiście informacje o tym co na bieżąco oglądamy!

+ nagroda z niższego progu.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 11
Dzięki Twojej pomocy stać nas na zakup licencji na muzykę / grafikę / animację do naszych programów. To bezpośrednio przekłada się z kolei na jakość tego co robimy :)

W zamian zostajesz oficjalnym sponsorem naszego kanału - Twoje nazwisko / ksywa zostaje umieszczone na specjalnej planszy na końcu każdego odcinka. (wyjątkiem są programy sponsorowane, które robimy bardzo rzadko)

+ nagrody z niższych progów.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 9
Za taką kwotę kupić można żarówkę do naszego zestawu oświetleniowego albo kabel do podłączenia dźwięku. Jednym słowem - dokładasz się do kosztów eksploatacyjnych sprzętu, na którym pracujemy.

W zamian umieszczamy Cię na specjalnej liście mailingowej “Wybierz temat odcinka JNP”, za pomocą której będziesz mógł / mogła co miesiąc głosować na 2 tematy z proponowanych 6-ciu, które zrealizujemy w ciągu najbliższego czasu (około miesiąca, wiele zależy od ilości ważnych premier). Oprócz tego przesyłamy Ci komplet naklejek z logo Jakbyniepaczeć i hasłem “Ogarniamy seriale” oraz pocztówkę z dedykacją od nas i… kotów! :)

+ nagrody z niższych progów.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 2
Dzięki Twojemu wsparciu stać nas wreszcie na pokrycie kosztów przejazdów na konferencje / imprezy serialowe odbywające się w Warszawie. Wycieczki ze sprzętem autobusem czy tramwajem to ryzykowna sprawa. Tym samym pomagasz nam realizować materiały reporterskie.

Za taką kwotę masz nas na wyciągnięcie ręki :) W tym pakiecie uzyskujesz dostęp do comiesięcznych prywatnych live’ów dla zamkniętej grupy Patronów. Pytania przesyłasz wcześniej, mogą być także w formie wideo, będzie bardziej personalnie :) (przysłanie wideo jest równoznaczne z zezwoleniem na jego emisję podczas live’a). Dalszą dyskusję możesz drążyć za pomocą czatu! Tu możemy na luzie pogadać o serialach - bez montażu, bez cenzury :) Występy kotów gwarantowane! Niech moc będzie z Tobą! (warunkiem uczestnictwa w prywatnym live’ie na youtube jest posiadanie konta gmail - tylko tak uda się dodać Cię jako jego uczestnika. Ten adres mailowy będzie też drogą, za pomocą której będziemy się z Tobą kontaktować w sprawie planowania live’ów.)

+ nagrody z niższych progów.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Chcesz żebyśmy częściej pojawiali się na imprezach serialowych takich jak np. Pyrkon? Aby tam dotrzeć, potrzebujemy biletów kolejowych (lub benzyny) i bazy noclegowej, a to kosztuje. Inwestując 100 zł w nasz kanał, częściowo pokrywasz koszty takich wyjazdów. Zarówno tych, które już były, jak i tych przyszłych :)

W zamian otrzymujesz unikalny patronat nad jednym, wybranym odcinkiem! Nikt inny, tylko Ty jesteś wymieniony/wymieniona na planszy. Twoje nazwisko/ ksywa pojawia się też we wstępie odcinka wymienione przez Kaję albo Janusza. Twój patronat jest dożywotni. Ważne: Sponsorowany przez siebie odcinek możesz też zadedykować komuś bliskiemu :)

+ nagrody z niższych progów.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Wiemy jedno: jeśli wspierasz nas taką kwotą musisz a) być szalony/ szalona b) mieć naprawdę konkretne powody :) Tak zawrotna suma pozwala nam co miesiąc odkładać na realizację naszego wymarzonego cyklu Śladami seriali, w którym odwiedzimy z kamerą najbardziej kultowe serialowe plany zdjęciowe. To realizacja naszych marzeń i umożliwienie nam zrobienie czegoś naprawdę MEGA fajnego.

W zamian zapraszamy Cię na plan naszego programu, do naszej kuchni i dajemy ci możliwość wystąpienia w jednym z odcinków Jakbyniepaczeć! Wszystkie szczegóły są do ustalenia - możesz tylko uczestniczyć w nagraniu, pojawić się na chwilę, albo poprowadzić cały osobny segment. Możesz też przeznaczyć tą opcję dla kogoś bliskiego :)

+ Nagrody z wcześniejszych progów.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy