Jakbyniepaczeć

W Patronite od 18.09.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 115

liczba Patronów: 89

132 patronów
2 325 zł miesięcznie
58 290 zł łącznie
Tworzymy na YouTube kanał tylko o dobrych serialach. Oglądamy, recenzujemy, omawiamy i mówimy co warto. Robimy topki, zestawienia, wywiady, podróżujemy też Śladami seriali. Wszystko po to, żeby ułatwić Wam nawigację wśród milionów nowości. Cytując klasyka: ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś

O Autorze

Nie jesteśmy "tylko" kanałem z recenzjami. Na naszym kanale znajdziecie mnóstwo zróżnicowanych materiałów: recenzji, rankingów, vlogów, wywiadów i materiałów przekrojowych. Zbudowaliśmy też sporą społeczność, która ma ogromny wpływ na to co dzieje się na naszym kanale. Bo Jakbyniepaczeć to nie tylko dwójka pasjonatów - to setki osób z serialową zajawką, które za nami stoją. 

Od 2018 roku realizujemy też cykl Śladami seriali, w którym odwiedzamy z kamerą miejscówki, gdzie kręcono kultowe, niepowtarzalne i popularne seriale, takie jak np. Stranger Things czy Gra o Tron. To cykl nad którym wciąż pracujemy i który nieustannie ulepszamy.

 

 

SERIALE = NIE TYLKO ROZRYWKA

Dla nas seriale to rozrywka, sztuka i zjawisko społeczne w jednym. Dlatego czasem bywamy poważni i naukowi, choć staramy się nie zapominać, że oglądalnie to przede wszystkim przyjemność i zabawa. Nie silimy się na ponurą publicystykę, ale lubimy mieć wiedzę, więc nie znajdziecie u nas raczej treści z cyklu "podobało mi się, bo tak". Do naszych materiałów przygotowujemy się długo i uważnie, wbrew zasadzie "nie znam się, to się wypowiem". Nie recenzujemy seriali, których nie widzieliśmy, dlatego duuuuuużo czasu poświęcamy na oglądanie. Stawiamy przede wszystkim na jakość, nie walczymy o słupki oglądalności za wszelką cenę, bo za bardzo szanujemy naszych widzów, żeby komercyjne cele przysłaniały nam poczucie autentycznej misji :)

 

SERIALE = LUDZIE

Ciekawi nas wszystko co się z serialami wiąże, w tym również sami widzowie. Poznajemy ich zwyczaje, rozmawiamy z nimi, pokazujemy, że serialowych geeków jest w Polsce mnóstwo i że to fajna sprawa. Jesteśmy autorami krótkiego dokumentu pt. “Seryjni” o polskiej widowni serialowej dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego na potrzeby festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali. Realizujemy też cykl rozmów z yutuberami i ludźmi kultury, w którym opowiadają nam o swoich ulubionych tytułach serialowych. Zgłębiamy ten temat, bo chcemy żeby widzowie serialowi wreszcie zaczęli istnieć w świadomości społecznej, tak jak istnieją np. fani kina czy muzyki. 

 

 

PO CO POWSTAŁO JAKBYNIEPACZEĆ?

Nasz kanał powstał z poczucia misji, bo w polskim internecie wyraźnie brakowało miejsca, gdzie ludzie w przystępny sposób mogliby dowiedzieć się co fajnego oglądać, a na co nie warto tracić czasu. "Misji", bo prowadzenie rzetelnego medium o serialach wymaga ogromu pracy, sporej wiedzy i mnóstwa czasu na merytoryczne przygotowanie. A poza tym w Polsce kompletnie się nie opłaca, czego doświadczyło już kilka redakcji, które chciały się komercyjnie zajmować serialami. Wiem co mówię :) Lata temu współtworzyłam nieistniejący już, pierwszy serwis poświęcony tematyce serialowej o nazwie Popcorner. Dziś, po tym jak został zamknięty przez Agorę, nie ma już po nim śladu, ale jest sporo osób, które wciąż go pamiętają, bo swoją przygodę z serialami zaczynały właśnie od niego. To najlepszy dowód tego, że warto działać!

 

KIM JESTEŚMY?

 

Pracujemy we dwójkę:

 

Kaja jest twarzą kanału. To ona ogląda, pisze scenariusze, występuje i odpowiada za całą oprawę graficzną. Jest też social media ninja i to z nią najczęściej rozmawiacie na Facebooku.

 

Janusz to mistrz montażu, operator, dźwiękowiec a czasem nawet prowadzący autorskiego cyklu pt. "Przegląd Techniczny", w którym zdradza kulisy powstawania seriali. 

 

DLACZEGO JEDNAK PATRONITE?

Nasz kanał powstaje całkowicie za darmo i bez stałego wsparcia ze strony sponsorów. Zawsze dbamy o to by nasi sponsorzy nie byli przypadkowi, co wynika z faktu, że jesteśmy kanałem opiniotwórczym i jakościowym.

 

Nasza wiarygodność zależy od naszej niezależności, dlatego nie możemy pozwalać sobie na współpracę przy materiałach recenzenckich. Dzięki temu nasze opinie pozostają naszymi opiniami :) 

 

Produkcja treści na wysokim poziomie wymaga nakładów zarówno finansowych jak i czasowych. Aby kanał się wciąż rozwijał, musimy dbać o minimum dwa programy tygodniowo, co kosztuje nas np. wolne weekendy i minimum dwa dni dodatkowej pracy. A to tylko czas poświęcony na realizację nagrania. Do tego dochodzi oglądanie (serio, to praca :) ), pisanie scenariuszy, przygotowywanie researchu, oprawa graficzna. Wszelkie koszty licencji (na materiały graficzne, muzykę czy oprogramowanie), transportu (jeśli gdzieś jedziemy z kamerą), wyjazdów na konwenty, przygotowania do nagrań, sprzętu itd. ponosimy z własnej kieszeni. Praca przy Jakbyniepaczeć pochłania nam obecnie cały jeden etat, co oznacza po prostu, że jedna z dwóch osób w 100 procentach poświęca się pracy nad kanałem. A to uniemożliwia jej pracę zarobkową.

 

Patronite do dla nas idealne rozwiązanie, pozwalające nam z jednej strony zachować niezależność, z drugiej rozwijać kanał dzięki wsparciu tych, dla których go robimy: naszych widzów. To uczciwy i równy układ: my dajemy Wam coś od nas, a Wy możecie nam się odwdzięczyć zostając naszym patronem.

 

CO ZROBIMY Z TWOJĄ KASĄ?

Chcemy sukcesywnie podnosić jakość naszych programów. Częściej wychodzić z kamerą poza własną kuchnię (gdzie nagrywamy recenzje) w teren, upgrade'ować sprzęt, co przekłada się na jakość produkowanych materiałów wideo, poszerzać dotychczasową tematykę kanału o ciekawe, autorskie materiały dodatkowe oraz kontynuować nasz flagowy projekt - Śladami seriali. Ponieważ jest to projekt bardzo kosztowny (wiąże się z dużymi nakładami środków na podróże, transport, sprzęt itp.), większość odcinków staramy się finansować ze współprac komercyjnych, ale nie zawsze się to udaje. Do tej pory regularnie do tego przedsięwzięcia dokładamy z własnych oszczędności, ale widząc jak dobrze jest przyjmowany przez widzów, chcielibyśmy móc go kontynuować.

 

 

Jeśli jesteście naszymi widzami, regularnie śledzicie to co robimy na naszym kanale, wiecie, że można na nas liczyć. My z kolei wiemy, że możemy liczyć na Was - udowadnialiście to już niejednokrotnie. Stając przed dylematem egzystencjalnym: "sprzedać" się reklamodawcom w całości za garść srebrników i przychylne recenzje czy wyciągnąć rękę po Wasze wsparcie, wybieramy zdecydowanie to drugie. Mamy bowiem świadomość, że tylko dając coś w zamian można liczyć na rewanż. 

 

Jeśli chcesz jeszcze lepszego Jakbyniepaczeć - zostań naszym patronem/ naszą patronką.

 

Warto :)

 

NASZE PRZYKŁADOWE CYKLE:

 

Śladami seriali:

 

Wywiady

 

Kultowe seriale

 

Przegląd techniczny

 

Krótka historia

 

To TRZEBA poznać

 

Na szybko

 

Po więcej odwiedź kanał Jakbyniepaczeć :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem