Avatar użytkownika

Fundacja Kosmos dla Dziewczynek

301
patronów
10 345 
miesięcznie
115 585 
łącznie
301
patronów
10 345 zł 115 585 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
15 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być Patronką / Patronem Kosmosu! To wspaniale! 💕

W ramach wdzięczności otrzymasz od nas:

🚀 zaproszenie do prywatnej grupy na Facebooku, w której m.in. lepiej poznasz nasz zespół, zobaczysz zdjęcia i filmiki zza kulis czy weźmiesz udział w live'ach tylko dla Patronek i Patronów Kosmosu,

🚀 elektroniczny, imienny certyfikat Patronki/Patrona Kosmosu,

🚀 kwartalne podsumowanie naszych działań i tego, co udało nam się zrobić,

🚀 staniesz się częścią naszego kosmicznego newslettera!
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być Patronką / Patronem Kosmosu! Wspaniale! 😍

W ramach wdzięczności otrzymasz od nas:

🚀 wszystkie bonusy z poprzedniego poziomu,

🚀 wzruszające listy od dziewczynek, czytelniczek naszego magazynu!
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być Patronką / Patronem Kosmosu i wesprzeć nasze działania! ✨

W ramach wdzięczności otrzymasz od nas:

🚀 wszystkie bonusy z poprzednich poziomów,

🚀 raport „Dziewczynki i pieniądze. Jak dziewczynki mówią o posiadaniu i porównywaniu się?”,

🚀 przewodnik „Znajdź swoją superbohaterkę”, który pomoże każdej dziewczynce znaleźć jej superbohaterkę, czyli prawdziwą kobietę, która może być dla niej wzorem do naśladowania.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być Patronką / Patronem Kosmosu i wesprzeć nasze działania tak wspaniałą kwotą! 🥰🤩

W ramach wdzięczności otrzymasz od nas:

🚀 wszystkie bonusy z poprzednich poziomów,

🚀 osobiste podziękowania od redakcji magazynu „Kosmos dla Dziewczynek” oraz od ekipy naszej fundacji,

🚀 imienne podziękowania w magazynie „Kosmos dla Dziewczynek”.
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być Patronką / Patronem Kosmosu i wesprzeć nasze działania tak kosmiczną kwotą! Wow! 🤯💣

W ramach wdzięczności otrzymasz od nas:

🚀 wszystkie bonusy z poprzednich poziomów,

🚀 poradnik PDF „Jak budować odporność psychiczną dziewczynek?”,

🚀 do wyboru jeden z e-booków PDF „Twój tydzień z Kosmosem” dostępnych w naszym sklepie internetowym.
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być Patronką / Patronem Kosmosu i wesprzeć nasze działania. Ta kwota jest wprost astronomiczna, a Ty stajesz się turbodoładowaniem naszej rakiety! 🪐🌍🛰

W ramach wdzięczności otrzymasz od nas:

🚀 wszystkie bonusy z poprzednich poziomów,

🚀 subskrypcję magazynu „Kosmos dla Dziewczynek”, który będzie do Ciebie wysyłany co dwa miesiące tak długo, jak długo będziesz nas wspierać na Patronite.
Obrazek progu
1000 zł miesięcznie
ALE KOOOSMOSSS! 🔥 Dziękujemy, że chcesz być Patronką / Patronem Kosmosu i wesprzeć nasze działania tak nieziemską kwotą! Jesteś turbodoładowaniem naszej rakiety! Halo, Ziemia, zbliżamy się do Księżyca! 🚀🌘

W ramach wdzięczności otrzymasz od nas:

🚀 wszystkie bonusy z poprzednich poziomów,

🚀 zaproszenie na kolegium redakcyjne magazynu „Kosmos dla Dziewczynek” (stacjonarnie lub online),

🚀 dodatkową nagrodę po ustaleniu warunków.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Kosmos dla Dziewczynek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tworzymy świat przyjazny dziewczynkom.
Wzmacniamy je, by miały odwagę być, kim chcą.
I angażujemy cały wszechświat, by było to możliwe.


Cześć! Fantastycznie Cię tu widzieć! Jesteśmy pierwszą w Polsce fundacją zajmującą się dziewczyńskością. Dlaczego to robimy? ⬇️

  • Nie wiedziałam, że ja też mam jakieś moce” – Zosia z Kielc, 9 lat
  • Polskie dziewczynki nie wierzą w siebie! Co czwarta dziewczynka w wieku 7-9 lat ma wątpliwości, czy lepiej być dziewczynką, czy chłopcem.
  • W Polsce aż 86 procent maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie naukowczyni, a 81 procent o kobiecie inżynierce!

Właśnie dlatego założyłyśmy fundację!

Zależy nam na tym, aby dziewczynki dorastały w poczuciu pewności siebie i sprawczości. Aby były aktywne i twórcze w decydowaniu o sobie, miały odwagę do podejmowania wyzwań i stawania się wciąż coraz lepszymi w tym, co wybiorą, niezależnie od tego, czy będzie to konstruowanie maszyn, czy malowanie koni.

Wiemy, że w procesie dorastania dziewczynki mierzą się z ograniczającymi stereotypami, dlatego dekonstruujemy je i pokazujemy wszechświat możliwości.

Przede wszystkim tworzymy autorskie, niepowtarzalne i mądre treści. Wydajemy "Kosmos dla Dziewczynek" - dwumiesięcznik, który dla mnóstwa dziewczynek jest prawdziwym skarbem. To pismo non-fiction, bez kompromisów i bez reklam. Założyłyśmy je, żeby tworzyć wysokiej jakości dziennikarstwo dla dzieci. Magazyn, który uzupełnia wiedzę o dziewczynach, kobietach w historii Polski i świata. Na jego łamach staramy się wspierać dziewczynki w niełatwych relacjach. Rozśmieszać je i inspirować. Pokazujemy, jak cenne jest być sobą. Jak wierzyć w siebie. I w swoje moce! I to się dzieje, co jest absolutnie cudowne! Nad całością czuwa zespół redaktorek, który bierze odpowiedzialność za każde słowo trafiające do dziewczynek. 
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/magazyn

Jak jeszcze działamy?
Pomagamy dorosłym zdobywać wiedzę
o dziewczyńskości i dziewczynkach.
Wierzymy, że wzmacniając dorosłych, wzmacniamy też dziewczynki, dlatego stworzyłyśmy magazyn online, gdzie szerzymy ekspercką wiedzę i poruszamy najczęstsze tematy związane z wychowywaniem dziewczynek. 
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/portal-wiedzy

Realizujemy autorskie warsztaty i programy edukacyjne dla dzieci. Do tej pory skorzystało z nich już przeszło 150 tysięcy dzieci. Tworzymy smartowe warsztaty i programy, które wzmacniają dziewczynki i chłopców. Propozycje materiałów na lekcje online oparte są na treściach z magazynu. Inkluzywne, bezpłatne i bazujące na mocnych stronach dzieci. Dopasowane do młodych odbiorców i odbiorczyń.
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/projekty

Szerzymy rzetelną wiedzę na temat dziewczynek. Wiedza o dziewczynkach to mocna podstawa naszego działania. Dzielimy się nią ze światem, zapraszamy do współpracy naukowczynie i ekspertki. Jednocześnie do dyskusji włączamy też dziewczynki i dziewczyny. Z szacunkiem do ich różnorodności i podmiotowości.
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/thinktank

Widzimy, że to, co robimy, spotyka się z ogromem zrozumienia, entuzjazmu i życzliwości. Spływają do nas dobre słowa od dziewczynek, nauczycielek i nauczycieli, rodziców czy opiekunów. Tego wszystkiego nie byłoby bez pomocy Patronek i Patronów Kosmosu, którzy wspierają wydawanie “Kosmosu” oraz równie kosmicznych partnerów, którzy finansują nasze projekty społeczne i edukacyjne.

Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia?

W Polsce żyje prawie 200 tysięcy pięciolatek, które jeszcze wierzą, że są mądre, i piękne, i mają MOC. Z wiekiem dowiadują się, że wiele spraw NIE JEST DLA DZIEWCZYN. W naszym kraju jest milion dziewczynek w wieku 6-12 lat, które tracą wiarę w siebie. Wiemy, jak je wzmacniać i jak do nich dotrzeć! Wiemy, jak do nich mówić i pisać, aby wierzyły w siebie. Tworzymy autorskie, jakościowe i niepowtarzalne treści. Marzymy o tym, żeby trafiały one do coraz większej liczby dziewczynek. 


Same jednak tego nie zrobimy. Jesteśmy fundacją, nie biznesem, i zyski ze sprzedaży “Kosmosu” w żaden sposób nie pokrywają kosztów jego produkcji. To dlatego potrzebujemy Twojego regularnego wsparcia. Dzięki regularnym wpłatom jesteśmy w stanie zaplanować budżet i skupić się na tym, co robimy najlepiej - na tworzeniu wysokiej jakości papierowego magazynu dla dziewczynek i reszty świata. A nie na martwieniu się, jak to sfinansować. Zostań Patronką / Patronem Kosmosu i pomóż nam wydawać najmądrzejsze pismo dla dziewczynek w Polsce. 


Pragniemy nadal wydawać unikatowe pismo dla dziewczynek i reszty świata. W druku. Po pierwsze, bo są tu najlepsze dla nich treści, których nigdzie indziej nie dostaną. I dlatego, że wierzymy, że zapach papieru, kontakt ze słowem drukowanym, świetnymi ilustracjami i zdjęciami jest bezcenny dla rozwoju dziewczyn i chłopaków. Nie chcemy rezygnować z tej jakości.


Wierzymy w moc wspólnego działania. Pokazało ono swoją siłę i możliwości, gdy 6 lat temu założyłyśmy fundację. To właśnie poprzez zebranie się grupy osób, które uwierzyły, że warto i trzeba, udało się zebrać kwotę potrzebną na wydanie pierwszych dwóch numerów wyjątkowego w skali europejskiej magazynu non-fiction dla dziewczynek i reszty świata. Wiara, że uda nam się utrzymać „Kosmos dla Dziewczynek” dzięki wsparciu kosmicznie dobrych ludzi, ośmieliła nas do założenia konta na Patronite. Pomóż nam wydawać mądre, piękne treści bez kompromisów, bez reklam i docierać z nimi do jak największego grona dziewczynek. 


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Kosmos dla Dziewczynek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Michal Ryszkiewicz
Michal Ryszkiewicz
25 zł
Marta Chrościcka
Marta Chrościcka
100 zł
Witosław Borysewicz
Witosław Borysewicz
100 zł
Anna Bzibziak
Anna Bzibziak
15 zł
Aleksandra Rybak
Aleksandra Rybak
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.