Avatar użytkownika

Fundacja Kosmos dla Dziewczynek

307
patronów
9 240 
miesięcznie
98 680 
łącznie
307
patronów
9 240 zł 98 680 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być naszą Ministrą / naszym Ministrem Kosmosu! To wspaniałe! 💕

✅ W ramach wdzięczności otrzymasz od nas jeden z listów od dziewczynek-czytelniczek, które przesyłają do redakcji z podziękowaniem za „Kosmos”. To niesamowicie wzruszające listy i chcemy się nimi z Tobą podzielić!

✅ Otrzymasz od nas elektroniczny, kosmiczny certyfikat Ministry/ Ministra Kosmosu oraz co miesiąc post z podsumowaniem działań + zakulisowe relacje z działań Fundacji.
25 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być naszą Ministrą / naszym Ministrem Kosmosu!

✅ Jeśli zechcesz wesprzeć nas taką kwotą, otrzymasz te same „bonusy", które widnieją w ramach niższego progu – a oprócz tego naszą kosmiczną wdzięczność 🚀!
50 zł miesięcznie
Dziękujemy za to, że decydujesz się na wsparcie działań Fundacji tak wysoką kwotą 💕

Dzięki temu wsparciu możemy rozwijać „Kosmos" ✨

Otrzymasz od nas wszystkie te nagrody, które wymieniliśmy w ramach niższych progów.

✅ Ponadto prześlemy ci kosmiczny kalendarz
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być naszą Ministrą / naszym Ministrem Kosmosu! Każda kwota jest astronomiczna, jeśli wspiera „Kosmos”, a ta otwiera przed naszą redakcją szereg możliwości! ✨

Odwdzięczymy się wszystkim, o czym wspomnieliśmy w ramach niższych progów, a także:

podziękowaniem wideo od Redakcji

publikacją i podziękowaniem w zakładce na III okładce Magazynu

dostępem do specjalnych live'ów dla Patronów

materiałami z projektu SUPERBOHATERKI lub POZNAJ SWOJE MOCE

*nagrody dostępne przy minimum trzymiesięcznym wsparciu
300 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być naszą Ministrą / naszym Ministrem Kosmosu!

Astronomicznie jesteśmy wdzięczni ✨! W ramach podziękowań otrzymasz od nas wszystko to, o czym wspomnieliśmy w ramach niższych progów, a także:

podziękowanie wideo od Redakcji

publikację i podziękowania w zakładce na III okładce Magazynu

dostęp do specjalnych live'ów dla Patronów

materiały z projektu SUPERBOHATERKI lub POZNAJ SWOJE MOCE

*nagrody dostępne przy minimum trzymiesięcznym wsparciu
500 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być naszą Ministrą / naszym Ministrem Kosmosu!

Ta kwota jest wprost kosmiczna! Decydując się na przeznaczenie jej na wsparcie druku magazynu, stajesz się turbodoładowaniem naszej rakiety 🚀! Odwdzięczymy się pełnym pakietem bonusów, które wymieniliśmy we wcześniejszych progach oraz pozwól, że

✅ otrzymasz podziękowanie wideo od Redakcji

✅ podziękujemy Ci w formie publikacji i podziękowania w zakładce na III okładce Magazynu

✅ uzyskasz dostęp do specjalnych live'ów dla Patronów

✅ przekażemy Ci materiały z projektu SUPERBOHATERKI lub POZNAJ SWOJE MOCE

*nagrody dostępne przy minimum trzymiesięcznym wsparciu
1000 zł miesięcznie
Dziękujemy, że chcesz być naszą Ministrą / naszym Ministrem Kosmosu!

W ramach podziękowania otrzymasz od nas:

jeden z listów od dziewczynek-czytelniczek, które przesyłają do redakcji z podziękowaniem za „Kosmos”. To niesamowicie wzruszające listy i chcemy się z Tobą nimi podzielić!

✅ elektroniczny, kosmiczny certyfikat Ministry/ Ministra Kosmosu oraz co miesiąc post z podsumowaniem działań + zakulisowe relacje z działań Fundacji.

kosmiczny kalendarz

podziękowanie wideo od Redakcji

dostęp do specjalnych live'ow dla Patronów

publikację i podziękowanie w zakładce na III okładce Magazynu

materiały z projektu SUPERBOHATERKI lub POZNAJ SWOJE MOCE

zaproszenie na kolegium redakcyjne

inne, dodatkowe formy po uzgodnieniu warunków

* nagrody dostępne przy minimum trzymiesięcznym wsparciu

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Kosmos dla Dziewczynek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wzmacniamy dziewczynki, aby mogły być tym, kim chcą.
I angażujemy cały wszechświat, aby to było możliwe.


Cześć! Fantastycznie cię tu widzieć! Jesteśmy pierwszą w Polsce fundacją zajmującą się dziewczyńskością. Czemu to robimy? ⬇️

  • Nie wiedziałam, że ja też mam jakieś moce” – Zosia z Kielc, 9 lat
  • Polskie dziewczynki nie wierzą w siebie! Co czwarta dziewczynka w wieku 7-9 lat ma wątpliwości, czy lepiej być dziewczynką czy chłopcem.
  • W Polsce aż 86 procent maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie naukowczyni, a 81 procent o kobiecie inżynierce!

Właśnie dlatego założyłyśmy fundację!

Zależy nam na tym, aby dziewczynki dorastały w poczuciu pewności siebie i sprawczości. Aby były aktywne i twórcze w decydowaniu o sobie, miały odwagę do podejmowania wyzwań i stawania się wciąż coraz lepszymi w tym, co wybiorą, niezależnie od tego, czy będzie to konstruowanie maszyn, czy malowanie koni.

Wiemy, że w procesie dorastania dziewczynki mierzą się z ograniczającymi stereotypami, dlatego dekonstruujemy je i pokazujemy wszechświat możliwości.

Przede wszystkim tworzymy autorskie, niepowtarzalne i mądre treści. Wydajemy pismo, które dla mnóstwa dziewczynek jest prawdziwym skarbem – dwumiesięcznik Kosmos dla dziewczynek”. Non-fiction, bez kompromisów i bez reklam. Założyliśmy je, żeby tworzyć wysokiej jakości dziennikarstwo dla dzieci. Magazyn, który uzupełnia też wiedzę o dziewczynach, kobietach w historii Polski i świata, też rozśmiesza je, inspiruje. Na jego łamach staramy się wspierać dziewczynki w niełatwych relacjach, pokazujemy jak cenne być sobą, wierzyć w siebie, w swoje moce! I to się dzieje, co jest absolutnie cudowne! Nad całością czuwa zespół redaktorek, który bierze odpowiedzialność za każde słowo trafiające dziewczynek. 
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/magazyn

Jak jeszcze działamy?
Pomagamy dorosłym zdobywać wiedzę
o dziewczyńskości i dziewczynkach.
Wierzymy, że wzmacniając dorosłych, wzmacniamy też dziewczynki, dlatego stworzyliśmy magazyn online, gdzie szerzymy ekspercką wiedzę i poruszamy najczęstsze tematy związane z wychowywaniem dziewczynek. 
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/portal-wiedzy

Realizujemy autorskie warsztaty i programy edukacyjne dla dzieci. Do tej pory skorzystało z nich już przeszło 150 tysięcy dzieci. Tworzymy smartowe warsztaty i programy, które wzmacniają dziewczynki i chłopców. Propozycje materiałów na lekcje online oparte na treściach z magazynu. Inkluzywne, bezpłatne i bazujące na mocnych stronach dzieci. Dopasowane do młodych odbiorców i odbiorczyń.
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/projekty

Szerzymy rzetelną wiedzę na temat dziewczynek. Wiedza o dziewczynkach to mocna podstawa naszego działania. Dzielimy się nią ze światem, zapraszamy do współpracy naukowczynie i ekspertki. Jednocześnie do dyskusji włączamy też dziewczynki i dziewczyny. Z szacunkiem do ich różnorodności i podmiotowości.
➡️ kosmosdladziewczynek.pl/thinktank

Widzimy, że to co robimy, spotyka się z ogromem zrozumienia, entuzjazmem i życzliwości. Spływają do nas dobre słowa od dziewczynek, nauczycielek i nauczycieli, rodziców czy opiekunów. Razem możemy więcej. Chcemy nadać znaczenie tej społeczności. Dzięki tobie możemy inwestować czas i środki w działalność fundacji. Prowadzenie jej wiąże się z dużymi kosztami i tylko ich pokrywanie pozwala na tworzenie tak fantastycznych projektów, jak powyższe. Część naszej działalności nie jest już dłużej wspierana przez dotację do druku pisma, którą otrzymywaliśmy przez trzy lata od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekty edukacyjne możemy realizować wyłącznie dzięki finansowaniu ich przez partnerów, którzy są nam bliscy, jak przyjaciele. Magazyn wydawaliśmy częściowo finansując druk z dotacji i dzięki sprzedaży prenumerat. Obecnie straciliśmy to dofinansowanie. Chcemy móc utrzymać druk magazynu. Zostań naszą Ministrą, naszym Ministrem Kosmosu i pomóż nam wydawać kosmiczny dwumiesięcznik!


Pragniemy nadal wydawać unikatowe pismo dla dziewczynek i reszty świata. W druku. Po pierwsze, bo są tu najlepsze dla nich treści, których nigdzie indziej nie dostaną. I dlatego, że wierzymy, że zapach papieru, kontakt ze słowem drukowanym, świetnymi ilustracjami i zdjęciami jest bezcenny dla rozwoju dziewczyn i chłopaków. Nie chcemy rezygnować z tej jakości.


Wierzymy w moc wspólnego działania. Pokazało ono swoją siłę i możliwości, gdy 6 lat temu założyłyśmy fundację. To właśnie poprzez zebranie się grupy osób, które uwierzyły, że warto i trzeba, udało się zebrać kwotę potrzebną na wydanie pierwszych dwóch numerów wyjątkowego w skali europejskiej magazynu non-fiction dla dziewczynek (i reszty świata). Wiara, że uda nam się utrzymać Kosmos dla dziewczynek”, dzięki wsparciu takiej niesamowitej społeczności, ośmieliła nas do założenia Patronite. Pomóż nam wydawać mądre, piękne treści bez kompromisów, bez reklam. Treści, z którymi sam na sam, z pełną odpowiedzialnością, można zostawić dziewczynki i dzieci w wieku 7-12 lat.


Cele Autora

Utrzymanie magazynu w druku
  • 12 500 zł miesięcznie
  • 3 260 zł brakuje
73%
Pragniemy nieustająco wydawać unikatowy dwumiesięcznik dla dziewczynek i reszty świata. W druku. Bez reklam. Potrzebujemy na ten cel 12 500 zł miesięcznie. Pytaliście o to. To kwota, o którą wystąpiłyśmy do Ministerstwa, jako dotację do druku magazynu i której po raz pierwszy od trzech lat nie otrzymałyśmy.

Nasz dwumiesięcznik „Kosmos dla dziewczynek" to unikalne pismo, które nie tylko rozwija wiedzę, ale także inspiruje i wspiera dziewczynki w ich codziennym życiu. Znajdą tu najlepsze dla nich treści, których nigdzie indziej nie dostaną. 📃 Wierzymy, że zapach papieru, kontakt ze słowem drukowanym, świetnymi ilustracjami i zdjęciami jest bezcenny dla rozwoju dziewczyn i chłopaków.

Potrzebujemy tej kwoty🌟

➡️ żeby cena magazynu nie rosła.
➡️ by „Kosmos” był nadal pismem bez reklam.
➡️ żeby miał tyle samo stron, co do tej pory.
➡️ by wszystkie lubiane przez dziewczynki rubryki pozostały.
➡️ by pismo zachowało tę jakość, na którą pracujemy od sześciu lat.

Jeśli zależy ci na podobnych wartościach, dołącz grona patronów i pomóż nam kontynuować naszą misję. Razem możemy wpływać na życie dziewcząt, inspirować je i pokazywać im, jak cenne są.

Dołącz do grona naszych Patronek i Patronów! Wystartuj w Międzynarodowy Dzień Dziewczynek i w dniu premiery numeru „Zrób hałas"!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Kosmos dla Dziewczynek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Paulina Sakowicz-Dubowik
Paulina Sakowicz-Dubowik
50 zł
Szymon Koterba
Szymon Koterba
25 zł
natalia gemza
natalia gemza
100 zł
Katarzyna Malinowska
Katarzyna Malinowska
50 zł
Oksana Karpova
Oksana Karpova
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.