Fundacja Medycyny Prenatalnej - im. Ernesta Wójcickiego

W Patronite od 12.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 83

Liczba Patronów: 68

Zostań Patronem
Kup na prezent
334 patronów
6 785 miesięcznie
75 745 łącznie
Fundacja Ernesta powstała, ponieważ dwójka lekarzy, Nicole i Kuba, doświadczyli najtrudniejszych sytuacji w położnictwie, jakie istnieją - poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego. Udzielamy bezpłatnego wsparcia osobom, które doświadczyły trudnej sytuacji okołoporodowej.

O Autorze

Naszą misją jest zapewnienie bezpłatnego wsparcia psychologicznego, prawnego i medycznego kobietom, które doświadczyły poronienia, porodu martwego dziecka, porodu przedwczesnego, mierzą się z niepłodnością. Naszym wsparciem obejmujemy także ich bliskich oraz małych wielkich wojowników, czyli dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży.

Chcemy Ci opowiedzieć o cieniu. Cieniu, który rzucają na życie naszych podopiecznych sytuacje, na jakie nie mają oni żadnego wpływu, ale to właśnie Ty możesz im pomóc zostając Patronką/Patronem Fundacji Ernesta.

 

Co 15 minut jedna kobieta w Polsce roni ciążę, co wtedy czuje? Poczucie winy, ogromny ból, strach. Czuje, że choć ma bliskich, to jest w tym sama. Nie rozumie dlaczego nigdy nie będzie jej dane usłyszeć bicia serca swojego dziecka. Cień poronienia będzie za nią podążać już przez całe życie.

Porodu martwego dziecka każdego dnia doświadczają średnio 4 kobiety w naszym kraju. Czy da się opisać słowami ból, jakim jest strata dziecka? To cień rzucony na całą rodzinę, na relacje z bliskimi, na codzienność.

Każdego roku rodzi się w Polsce około 24 tysiące wcześniaków. Poród przedwczesny rzuca cień na przyszłość. Rodzice nie wiedzą, czy ich mały-wielki wojownik wygra walkę o życie, a mama wcześniaka często też mierzy się z poczuciem winy.

Już co szósta para w Polsce mierzy się z niepłodnością, a każda utracona szansa na bycie rodzicem – tak bardzo chcianego dziecka – rozdziera ich serca. Niemożność zostania mamą rzuca cień na relację z innymi kobietami.

Dlatego w Fundacji Ernesta od ponad 3 lat koncentrujemy się na różnych formach udzielania pomocy i wspierania kobiet oraz ich rodzin, właśnie w trudnych sytuacjach okołoporodowych. 

Nie sprawimy, że te osobiste tragedie przestaną się wydarzać, ale to co możemy realnie zrobić, to otoczyć kompleksową i specjalistyczną opieką każdą kobietę, mężczyznę i dziecko przedwcześnie urodzone, którzy tej pomocy po prostu potrzebują.

Razem możemy sprawić, że w życiu naszych podopiecznych, na których cień rzuciło poronienie, martwy poród, poród przedwczesny, niepłodność, znów pojawi się iskierka światła i poczują, że nie są z tym sami.

Każdego dnia na naszym Instagramie edukujemy, łamiemy tabu rozmowy o stracie i mówimy o tym, jak wspierać bliskich, którzy znaleźli się w tych najtrudniejszych sytuacjach w położnictwie. 

Dlaczego Patronite? 

Wielu z Was pytało o możliwość regularnego wsparcia naszej fundacji właśnie przez Patronite. Od zawsze uważnie słuchamy głosu naszej społeczności, dlatego dziś chcemy zaprosić Cię do wspólnego działania.

Od blisko 3 lat naszym wsparciem obejmujemy osoby, które doświadczyły poronienia, martwego urodzenia, porodu przedwczesnego, zmagają się z depresją okołoporodową, a także pary mierzące się z niepłodnością. Na ten moment średni miesięczny koszt funkcjonowania Fundacji Ernesta to ok. 150 000,00 zł. 

Każda forma naszej pomocy jest bezpłatna. Jak pomagamy?

✅ Nasze psycholożki dyżurują na naszych kanałach pomocowych: czacie, linii wsparcia i mailu pomocowym. Dlaczego na tak wielu kanałach? Ponieważ nie każdy jest gotowy na rozmowę przez telefon. Często również kontaktują się z nami mailowo lub na czacie, kobiety, które potrzebują wsparcia będąc w szpitalu (łącznie przeprowadziliśmy już ponad 6200 rozmów wspierających).

✅Nasi psychoterapeuci udzielają konsultacji, które mają formę krótkoterminowej psychoterapii (łącznie ponad 4000 konsultacji).

✅Nasze prawniczki udzielają porad prawnych dot. uprawnień, jakie przysługują po poronieniu, martwym urodzeniu (łącznie blisko 2000 porad prawnych)

✅Umożliwiamy konsultację z psychiatrą (tylko w tym roku umówiliśmy już ponad 100 konsultacji).

✅ Prowadzimy grupy wsparcia dla kobiet w trudnej sytuacji okołoporodowej (w tym roku prowadziliśmy 4 grupy wsparcia).

✅ Nasi specjaliści udzielili około 1800 konsultacji wcześniaczych.

✅W naszych partnerskich klinikach odbyło się już ponad 700 konsultacji diagnostycznych.

✅ Przeprowadziliśmy blisko 50 szkoleń dla kadry medycznej z zakresu uprawnień, jakie przysługują po poronieniu, martwym urodzeniu oraz z komunikacji z pacjentką i jej bliskimi. Dlaczego to robimy? Ponieważ zależy nam na zwiększaniu świadomości dot. opieki prenatalnej w Polsce.

Zostań Dobrym Patronem/ Dobrą Patronką i pomóż naszym podopiecznym. W końcu #razemmożemywięcej, prawda?


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna  Jasicka
Joanna Jasicka
Próg: 5 zł
Aleksandra Accettura
Aleksandra Accettura
Próg: 50 zł
Kasia Wróblewska
Kasia Wróblewska
Próg: 5 zł
Kinga Straub
Kinga Straub
Próg: 10 zł
Adam Zakrzewski
Adam Zakrzewski
Próg: 25 zł