Avatar użytkownika

Fundacja Medycyny Prenatalnej - im. Ernesta Wójcickiego

176
patronów
4 000 
miesięcznie
139 760 
łącznie
176
patronów
4 000 zł 139 760 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Nie jesteś sama - to nie hasło, to nasza misja!

Doskonale wiemy, jaką moc mogą nieść za sobą te słowa. Wiemy, ile mogą znaczyć dla każdej osoby, która przeżywa stratę, doświadcza strachu o zdrowie swojego przedwcześnie urodzonego dziecka, stara się o upragnioną ciążę.

Rozumiemy ten ogromny ból, obawy, przerażenie i niezliczoną liczbę przepłakanych dni, nieprzespanych nocy. Rozumiemy też, jak wielką wyrwę w sercu mogą spowodować te doświadczenia, jak na zawsze zapisują się w pamięci.

Wiemy i rozumiemy to wszystko, bo sami jesteśmy rodzicami, którzy przeżyli poronienia, poród martwego dziecka i poród przedwczesny.

Chcemy, aby każda osoba, która znajdzie się w trudnej sytuacji okołoporodowej, wiedziała, że nie jest sama i że może na nas liczyć. Zapewnienie bezpłatnej pomocy każdej osobie, która tego potrzebuje, jest naszą misją.

Dziękujemy za Twoje wsparcie. Dzięki Tobie razem tworzymy miejsce, które umożliwia potrzebną pomoc 💙
Nicole i Kuba

Pamiętaj, że "dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli"
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
📣 Każdego dnia 109 Polek doświadcza poronienia, mimo to strata wciąż jest tematem tabu.

Chcemy, aby każda osoba, która doświadczyła trudnej sytuacji okołoporodowej wiedziała, że nie jest sama.

Dlatego każdego dnia jesteśmy, aby nieść pomoc, która jest tak bardzo potrzebna, a każda złotówka ma znaczenie!

Każdy Dobry Patron wpłacając 10 zł co miesiąc pomaga nam zapewnić osobom w trudnej sytuacji okołoporodowej dostęp do czatu, na którym nasi psychologowie oraz prawnicy udzielają wsparcia.

Dziękujemy Ci, że pomagasz nam pomagać! Każdego dnia ta pomoc jest tak bardzo potrzebna!

#RazemMożemyWięcej
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
📣W Polsce rocznie 40 tysięcy Polek doświadcza poronienia.

Wpłacając kwotę 25 zł przez 6 miesięcy możesz zapewnić kolejnej kobiecie, która doświadczyła straty, konsultację z psychoterapeutą!

Twoje wsparcie to realna i bezpłatna pomoc osobom w trudnej sytuacji okołoporodowej!

Dziękujemy Ci, że czynisz z nami dobro!
#RazemMożemyWięcej
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
📣 W trakcie 45-minutowego serialu 3 Polki doświadczają poronienia.

Chcemy, aby każda osoba w trudnej sytuacji okołoporodowej wiedziała, że nie jest sama.

Że jest miejsce, w którym otrzyma potrzebne wsparcie.

Czy wiesz, jak wielu osobom w trudnej sytuacji okołoporodowej możesz pomóc, jeśli zdecydujesz się wspierać nas regularnie kwotą 50 zł?
Naprawdę wielu! Dzięki Twojemu wsparciu możemy umówić kolejne konsultacje, np. z:

☑️ psychoterapeutą,
☑️ psychiatrą,
☑️ seksuologiem,
☑️ ginekologiem,
czy
☑️ genetykiem

dla osób, które doświadczyły trudnej sytuacji okołoporodowej.

Pomaga również wesprzeć rodziców wcześniaków i umówić kolejne konsultacje specjalistyczne. Razem łamiemy również społeczne tabu rozmowy o stracie!

Pokazujesz, że razem możemy znacznie więcej!
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
📣 W Polsce rocznie około 1700 Polek doświadcza martwego urodzenia.

Oznacza to, że dziennie średnio 4 kobiety rodzą martwe dziecko. Każdej z nich jest potrzebne wsparcie.

☑️ To właśnie dzięki Twojemu wsparciu możemy otoczyć je opieką.

Jeśli zdecydujesz się wspierać nas kwotą 100 zł miesięcznie, będziemy mogli otworzyć kolejną grupę wsparcia dla kobiet po stracie.

Jesteśmy wzruszeni, że jesteś naszym Dobrym Patronem! Dziękujemy Ci!
Obrazek progu
250 zł miesięcznie
📣 Każdego dnia w ciągu godziny średnio 4 Polki doświadczają poronienia, a czy wiesz jak wiele kobiet zmaga się z nawracającymi poronieniami?

Chcemy, aby mogły usłyszeć - jeśli potrzebujesz wsparcia - jesteśmy. Chcemy, aby miały szansę na dodatkową diagnostykę.

Dzięki Tobie mają na to szansę. Czy wiesz, że jeżeli zdecydujesz się wspierać nas kwotą 250 zł, to wciągu pół roku dzięki Twojej wpłacie kobiety w trudnej sytuacji okołoporodowej będą mogły skorzystać z bezpłatnej dodatkowej diagnostyki.

Dziękujemy Ci za to! Dla wielu kobiet w trudnej sytuacji okołoporodowej to naprawdę ogrom wsparcia!
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Jesteśmy wzruszeni Twoim wielkim sercem! Głęboko wierzymy, że dobro, które dajesz wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą.

Dziękujemy Ci!

Twoje wsparcie w wysokości 500 zł pozwoli nam zapewnić kilka konsultacji dla dzieci urodzonych przedwcześnie, czyli przed 37. tygodniem ciąży!

Dla rodziców wcześniaków to absolutnie bezcenne wsparcie!

Każdego miesiąca na naszym Instagramie opublikujemy post, w którym podziękujemy za Twoje wsparcie!

Nasi Patroni:

Obrazek progu
1000 zł miesięcznie
Jesteśmy Ci ogromnie wdzięczni za Twoje wsparcie!

Czy wiesz, że wpłacając kwotę 1000 zł, to miesięcznie możesz zapewnić, np.: wstępne konsultacje w klinice leczenia niepłodności/ kilka konsultacji z ginekologiem/ kilka konsultacji z genetykiem/ USG I, II, III trymestru, czy też cały proces terapeutyczny dla osoby mierzącej się z niepłodnością?

Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby pomagać w jeszcze szerszym zakresie. I możemy to robić dzięki Twojemu wsparciu!

Co miesiąc na naszym Instagramie opublikujemy post, w którym podziękujemy za Twoje wsparcie!

Dziękujemy
Zespół Fundacji Ernesta

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Medycyny Prenatalnej - im. Ernesta Wójcickiego w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja Ernesta powstała, ponieważ dwójka lekarzy, Nicole i Kuba, doświadczyli najtrudniejszych sytuacji w położnictwie, jakie istnieją - poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego. Udzielamy bezpłatnego wsparcia osobom, które doświadczyły trudnej sytuacji okołoporodowej.

Naszą misją jest zapewnienie bezpłatnego wsparcia psychologicznego, prawnego i medycznego kobietom, które doświadczyły poronienia, porodu martwego dziecka, porodu przedwczesnego, mierzą się z niepłodnością. Naszym wsparciem obejmujemy także ich bliskich oraz małych wielkich wojowników, czyli dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży.

Chcemy Ci opowiedzieć o cieniu. Cieniu, który rzucają na życie naszych podopiecznych sytuacje, na jakie nie mają oni żadnego wpływu, ale to właśnie Ty możesz im pomóc zostając Patronką/Patronem Fundacji Ernesta.

 

Co 15 minut jedna kobieta w Polsce roni ciążę, co wtedy czuje? Poczucie winy, ogromny ból, strach. Czuje, że choć ma bliskich, to jest w tym sama. Nie rozumie dlaczego nigdy nie będzie jej dane usłyszeć bicia serca swojego dziecka. Cień poronienia będzie za nią podążać już przez całe życie.

Porodu martwego dziecka każdego dnia doświadczają średnio 4 kobiety w naszym kraju. Czy da się opisać słowami ból, jakim jest strata dziecka? To cień rzucony na całą rodzinę, na relacje z bliskimi, na codzienność.

Każdego roku rodzi się w Polsce około 24 tysiące wcześniaków. Poród przedwczesny rzuca cień na przyszłość. Rodzice nie wiedzą, czy ich mały-wielki wojownik wygra walkę o życie, a mama wcześniaka często też mierzy się z poczuciem winy.

Już co szósta para w Polsce mierzy się z niepłodnością, a każda utracona szansa na bycie rodzicem – tak bardzo chcianego dziecka – rozdziera ich serca. Niemożność zostania mamą rzuca cień na relację z innymi kobietami.

Dlatego w Fundacji Ernesta od ponad 3 lat koncentrujemy się na różnych formach udzielania pomocy i wspierania kobiet oraz ich rodzin, właśnie w trudnych sytuacjach okołoporodowych. 

Nie sprawimy, że te osobiste tragedie przestaną się wydarzać, ale to co możemy realnie zrobić, to otoczyć kompleksową i specjalistyczną opieką każdą kobietę, mężczyznę i dziecko przedwcześnie urodzone, którzy tej pomocy po prostu potrzebują.

Razem możemy sprawić, że w życiu naszych podopiecznych, na których cień rzuciło poronienie, martwy poród, poród przedwczesny, niepłodność, znów pojawi się iskierka światła i poczują, że nie są z tym sami.

Każdego dnia na naszym Instagramie edukujemy, łamiemy tabu rozmowy o stracie i mówimy o tym, jak wspierać bliskich, którzy znaleźli się w tych najtrudniejszych sytuacjach w położnictwie. 

Dlaczego Patronite? 

Wielu z Was pytało o możliwość regularnego wsparcia naszej fundacji właśnie przez Patronite. Od zawsze uważnie słuchamy głosu naszej społeczności, dlatego dziś chcemy zaprosić Cię do wspólnego działania.

Od blisko 3 lat naszym wsparciem obejmujemy osoby, które doświadczyły poronienia, martwego urodzenia, porodu przedwczesnego, zmagają się z depresją okołoporodową, a także pary mierzące się z niepłodnością. Na ten moment średni miesięczny koszt funkcjonowania Fundacji Ernesta to ok. 150 000,00 zł. 

Każda forma naszej pomocy jest bezpłatna. Jak pomagamy?

✅ Nasze psycholożki dyżurują na naszych kanałach pomocowych: czacie, linii wsparcia i mailu pomocowym. Dlaczego na tak wielu kanałach? Ponieważ nie każdy jest gotowy na rozmowę przez telefon. Często również kontaktują się z nami mailowo lub na czacie, kobiety, które potrzebują wsparcia będąc w szpitalu (łącznie przeprowadziliśmy już ponad 6200 rozmów wspierających).

✅Nasi psychoterapeuci udzielają konsultacji, które mają formę krótkoterminowej psychoterapii (łącznie ponad 4000 konsultacji).

✅Nasze prawniczki udzielają porad prawnych dot. uprawnień, jakie przysługują po poronieniu, martwym urodzeniu (łącznie blisko 2000 porad prawnych)

✅Umożliwiamy konsultację z psychiatrą (tylko w tym roku umówiliśmy już ponad 100 konsultacji).

✅ Prowadzimy grupy wsparcia dla kobiet w trudnej sytuacji okołoporodowej (w tym roku prowadziliśmy 4 grupy wsparcia).

✅ Nasi specjaliści udzielili około 1800 konsultacji wcześniaczych.

✅W naszych partnerskich klinikach odbyło się już ponad 700 konsultacji diagnostycznych.

✅ Przeprowadziliśmy blisko 50 szkoleń dla kadry medycznej z zakresu uprawnień, jakie przysługują po poronieniu, martwym urodzeniu oraz z komunikacji z pacjentką i jej bliskimi. Dlaczego to robimy? Ponieważ zależy nam na zwiększaniu świadomości dot. opieki prenatalnej w Polsce.

Zostań Dobrym Patronem/ Dobrą Patronką i pomóż naszym podopiecznym. W końcu #razemmożemywięcej, prawda?

Cele Autora

Linia wsparcia/czat – bezpłatna pomoc w sytuacji kryzysowej
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 6 000 zł brakuje
40%
Psycholożki oraz prawniczki Fundacji Ernesta dyżurują 5 dni w tygodniu na naszych kanałach pomocowych: czacie, linii wsparcia i mailu pomocowym.

Codziennie około 109 Polek doświadcza poronienia, a my chcemy, aby wiedziały, że nie są same.

Jesteśmy w gotowości, aby objąć wsparciem osoby, które doświadczyły trudnej
sytuacji okołoporodowej – poronienia, martwego urodzenia, porodu przedwczesnego. Wspieramy rodziców, którzy doświadczają depresji okołoporodowej. Pomagamy również parom zmagającym się z niepłodnością.

Na naszych kanałach pomocowych – czacie, linii wsparcia i mailu pomocowym dyżurują psycholożki oraz prawniczki, aby udzielić potrzebnego wsparcia w sytuacji kryzysowej.

Bezpłatna pomoc - rozmowa wspierająca z psychologiem

Dlaczego na tak wielu kanałach? Ponieważ nie każdy jest gotowy na rozmowę przez telefon. Często również kontaktują się z nami mailowo lub na czacie, kobiety które potrzebują wsparcia będąc w szpitalu (łącznie nasze psycholożki przeprowadziły już ponad 6200 rozmów wspierających).

Bezpłatna pomoc – porada prawna

Chcemy, aby każdy rodzic, który doświadczył straty wiedział, z jakich uprawnień może skorzystać, dlatego naszym zadaniem jest udzielenie informacji, jakie czynności należy wykonać, aby móc zarejestrować dziecko w urzędzie i skorzystać z praw, takich jak skrócony urlop macierzyński, urlop okolicznościowy, prawo do pochówku, czy zasiłku pogrzebowego.

Naszą misją jest pomoc. Możesz pomóc nam pomagać – dołącz do grona naszych Dobrych Patronów i razem z nami pomagaj osobom w trudnej sytuacji okołoporodowej.
Wsparcie diagnostyczne
  • 50 000 zł miesięcznie
  • 46 000 zł brakuje
8%
Gdy w czasie ciąży pojawiają się trudności – każda mama mierzy się z pytaniem – co teraz, co mogę zrobić? Właśnie dlatego kluczowe w okresie ciąży jest wykonanie badań prenatalnych, dzięki którym rodzice zyskują świadomość, i nawet jeśli okazuje się, że coś jest nie tak, to najczęściej można zrobić bardzo wiele.

Jak działamy?

✔️Kiedy zostały stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości w czasie ciąży lub gdy zostaje prenatalnie stwierdzona wada wrodzona wymagająca leczenia prenatalnego udzielamy wsparcia diagnostycznego. Kierujemy do odpowiednich specjalistów, bez zbędnej zwłoki i szukania ich na własną rękę. Jednocześnie rodziców w trudnej sytuacji okołoporodowej obejmujemy wsparciem psychologicznym, wiemy, jak ważne jest, aby czuli, że nie są sami. Rodzice mogą liczyć na pomoc psychologa lub psychoterapeuty, a każda forma naszego wsparcia jest bezpłatna.

✔️ Umożliwiamy również dodatkową diagnostykę kobietom, które doświadczają nawracających poronień oraz kobietom zmagającym się z niepłodnością. W naszych partnerskich klinikach (obecnie w 9 miastach Polski) odbyło się już ponad 700 konsultacji diagnostycznych.

Możemy to robić dzięki Twojemu wsparciu! Dołącz do grona naszych Dobrych Patronów i pomóż nam pomagać!
Wsparcie psychologiczne
  • 100 000 zł miesięcznie
  • 96 000 zł brakuje
4%
Jeśli spotkałaś/eś 10 kobiet w ciąży, to statystycznie 1 lub 2 z nich straciły swoje ciąże.

➡️ Według raportu NIK rocznie u ok. 40 tysięcy Polek ciąża kończy się poronieniem, a mimo to nie rozmawia się o tym w przestrzeni publicznej. Poronienie, martwe urodzenie pozostaje tematem tabu, a ponieważ nie mówi się o tym, to kobiety, które doświadczyły straty ze swoim niewyobrażalnym bólem, któremu często dodatkowo towarzyszy poczucie winy, zostają po prostu same.

Chcemy głośno powiedzieć każdej osobie, która doświadczyła straty: To nie Twoja wina. Nie jesteś sama - jesteśmy tu dla Ciebie.

Od blisko 3 lat naszym wsparciem obejmujemy osoby, które doświadczyły poronienia, martwego urodzenia, porodu przedwczesnego, zmagają się z depresją okołoporodową, a także pary mierzące się z niepłodnością.

📣 Każda forma naszej pomocy jest bezpłatna. Jak pomagamy?

✔️ Nasze psycholożki dyżurują 5 dni w tygodniu na naszych kanałach pomocowych: czacie, linii wsparcia i mailu pomocowym. Dlaczego na tak wielu kanałach? Ponieważ nie każdy jest gotowy na rozmowę przez telefon. Często również kontaktują się z nami mailowo lub na czacie, kobiety, które potrzebują wsparcia będąc w szpitalu (łącznie przeprowadziliśmy już ponad 6200 rozmów wspierających).

✔️ Nasi psychoterapeuci udzielają konsultacji, które mają formę krótkoterminowej psychoterapii (łącznie ponad 4000 konsultacji)

✔️ Umożliwiamy konsultację z psychiatrą (tylko w tym roku umówiliśmy już ponad 100 konsultacji)

✔️ Prowadzimy grupy wsparcia dla kobiet w trudnej sytuacji okołoporodowej (w tym roku prowadziliśmy 4 grupy wsparcia)

✔️Prowadzimy rozmowy wspierające dla bliskich osób w trudnej sytuacji okołoporodowej.

✔️Prowadzimy warsztaty dla osób zmagających się z niepłodnością.


Możemy udzielać bezpłatnego wsparcia psychologicznego dzięki naszym Darczyńcom, Patronom, Mecenasom.
To dzięki Twojemu wsparciu możemy pomagać.

Jeśli chcesz razem z nami czynić dobro - wesprzyj naszą Fundację.
#RazemMożemy

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Medycyny Prenatalnej - im. Ernesta Wójcickiego już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jakub Wojcicki
Jakub Wojcicki
1 000 zł
Klaudia Szewczyk
Klaudia Szewczyk
10 zł
Anna Oleksak
Anna Oleksak
5 zł
Nicole Sochacki
Nicole Sochacki
1 000 zł
Monika Zajkowska
Monika Zajkowska
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.