Fundacja Medycyny Prenatalnej - im. Ernesta Wójcickiego

W Patronite od 12.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 71

Liczba Patronów: 56

Zostań Patronem
Kup na prezent
407 patronów
7 580 miesięcznie
48 135 łącznie
Fundacja Ernesta powstała, ponieważ dwójka lekarzy, Nicole i Kuba, doświadczyli najtrudniejszych sytuacji w położnictwie, jakie istnieją - poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego. Udzielamy bezpłatnego wsparcia osobom, które doświadczyły trudnej sytuacji okołoporodowej.

O Autorze

W Polsce rocznie 40 tysięcy kobiet doświadcza poronienia. Oznacza to, że w czasie trwania przeciętnego 45-minutowego serialu 3 kobiety tracą dziecko. Jeśli w swoim życiu spotkałeś/spotkałaś 10 kobiet w ciąży, to statystycznie jedna lub dwie z nich straciły swoje ciąże.

Poronienie, poród martwego dziecka i poród przedwczesny, a także niepłodność, ciąża przebiegająca z komplikacjami, to jedne z najtrudniejszych sytuacji w ginekologii i położnictwie. To doświadczenie i diagnoza, która dodatkowo wymaga interwencji medycznej bądź pogłębionej diagnostyki, dla wielu kobiet i ich partnerów mogą być niezwykle bolesne i stresujące, nasilać różne reakcje emocjonalne.

Dlatego w Fundacji Ernesta od niemal 3 lat koncentrujemy się na różnych formach udzielania pomocy i wspierania kobiet oraz ich rodzin, właśnie w trudnych sytuacjach okołoporodowych. 

Zależy nam na tym, aby każda osoba, która zwróci się do nas o pomoc, uzyskała bezpłatne wsparcie w wymiarze psychologicznym, prawnym i medycznym. Chcemy też dawać im przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami i historiami. Chcemy, aby każda osoba w trudnej sytuacji okołoporodowej wiedziała, że nie jest sama i że może liczyć na nasze wsparcie. 

Każdego dnia na naszym Instagramie edukujemy, łamiemy tabu rozmowy o stracie i mówimy o tym, jak wspierać bliskich, którzy znaleźli się w tych najtrudniejszych sytuacjach w położnictwie. 

Dlaczego Patronite? 

Wielu z Was pytało o możliwość regularnego wsparcia naszej fundacji właśnie przez Patronite. Od zawsze uważnie słuchamy głosu naszej społeczności, dlatego dziś chcemy zaprosić Cię do wspólnego działania.

Od blisko 3 lat naszym wsparciem obejmujemy osoby, które doświadczyły poronienia, martwego urodzenia, porodu przedwczesnego, zmagają się z depresją okołoporodową, a także pary mierzące się z niepłodnością. Na ten moment średni miesięczny koszt funkcjonowania Fundacji Ernesta to ok. 150 000,00 zł. 

Każda forma naszej pomocy jest bezpłatna. Jak pomagamy?

✅ Nasze psycholożki dyżurują na naszych kanałach pomocowych: czacie, linii wsparcia i mailu pomocowym. Dlaczego na tak wielu kanałach? Ponieważ nie każdy jest gotowy na rozmowę przez telefon. Często również kontaktują się z nami mailowo lub na czacie, kobiety, które potrzebują wsparcia będąc w szpitalu (łącznie przeprowadziliśmy już ponad 6200 rozmów wspierających).

✅Nasi psychoterapeuci udzielają konsultacji, które mają formę krótkoterminowej psychoterapii (łącznie ponad 4000 konsultacji).

✅Nasze prawniczki udzielają porad prawnych dot. uprawnień, jakie przysługują po poronieniu, martwym urodzeniu (łącznie blisko 2000 porad prawnych)

✅Umożliwiamy konsultację z psychiatrą (tylko w tym roku umówiliśmy już ponad 100 konsultacji).

✅ Prowadzimy grupy wsparcia dla kobiet w trudnej sytuacji okołoporodowej (w tym roku prowadziliśmy 4 grupy wsparcia).

✅ Nasi specjaliści udzielili około 1800 konsultacji wcześniaczych.

✅W naszych partnerskich klinikach odbyło się już ponad 700 konsultacji diagnostycznych.

✅ Przeprowadziliśmy blisko 50 szkoleń dla kadry medycznej z zakresu uprawnień, jakie przysługują po poronieniu, martwym urodzeniu oraz z komunikacji z pacjentką i jej bliskimi. Dlaczego to robimy? Ponieważ zależy nam na zwiększaniu świadomości dot. opieki prenatalnej w Polsce.

Zostając naszym Dobrym Patronem realnie wspierasz nasze bezpłatne działania i pomagasz nam pomagać!

W końcu #razemmożemywięcej, prawda?


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Karolina Zieja
Karolina Zieja
Próg: 10 zł
Aleksandra Accettura
Aleksandra Accettura
Próg: 50 zł
Adam Zakrzewski
Adam Zakrzewski
Próg: 25 zł
Sara Witen-Szmukała
Sara Witen-Szmukała
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Emilia Łytka
Emilia Łytka
Próg: 5 zł