Kuchnia dla ubogich Marty Sawickiej

W Patronite od 15.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 240

Liczba Patronów: 438

Zostań Patronem
Kup na prezent
43 patronów
2 420 miesięcznie
28 410 łącznie
Zbiórka funduszy na kuchnię dla ubogich prowadzoną przez panią Martę Sawicką w Krakowie. Pani Marta gotuje od 40 lat, ma pod swoją stała opieką 40-45 osób. Kuchnia finansowana była do tej pory z dobrowolnych składek. Obecna sytuacja wymaga stałego, pewnego wsparcia.

O Autorze

Nazywam się Jacek Tokarski. Staram się w miarę swoich możliwości angażować w różnego rodzaju akcje pomocy osobom w kryzysie bezdomności i ubogim. Działalność Pani Marty Sawickiej znam od lat. W ostatnim czasie dowiedziała się, że finansowanie jej działań bardzo zmalało. Pomyślałem sobie, że potrzebne jest dobre, systemowe rozwiązanie. Śmiem Was prosić o pomoc. A o Pani Marcie przeczytacie poniżej. 

Od 40 lat, w małym mieszkanku w centrum Krakow pani Marty Sawicka gotuje codziennie (do swojej śmierci pomagała jej siostra Marta) kilkadziesiąt obiadów dla ludzi ubogich i w kryzysie bezdomności. Ma pod swoją stałą opieką od 40 do 50 osób. Pomagają jej w tym przedsięwzięciu dwie sąsiadki.Trudno nam to to uwierzyć, ale siostry Sawickie poświęciły swoje życie osobiste aby pomagać innym. Ich działalność była i jest finansowana przede wszystkim z dobrowolnych składek organizowanych w kościele oo. Dominikanów w Krakowie. Czasy pandemii utrudniały bardzo tego typu działania, a ubogich wcale nie ubyło. Jako osoba znająca dobrze działalność Pani Marty Sawickiej postanowiłem prosić Was o pomoc. Forma PATRONITE wydaje mi się do tego najbardziej odpowiednia. Proszę Was o zadeklarowanie niewielkich, comiesięcznych wpłat. Nie wiem ile uda nam się zebrać, ale niech to będzie stała, regularna kwota. Tak na dobry początek. Ze względu na to, że jestem tylko pośrednikiem i powierzacie mi swoje pieniądze poproszę wkrótce dwie osoby aby czuwały razem ze mną nad finansami. Kto wie jak to się rozwinie, dobre dzieła przynoszą dobre owoce. Zachęcam Was bardzo do przeczytanie reportażu o Pani Sawickiej z Gazety Krakowskiej – tam jest o wiele więcej informacji. Link poniżej. 

https://plus.gazetakrakowska.pl/wszystkie-cuda-marty-sawickiej-kobiety-ktora-nikogo-nie-zostawi-glodnego/ar/c15-14319811


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Hubert Guzowski
Hubert Guzowski
Próg: 20 zł
Jolanta Strachowska
Jolanta Strachowska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Dulare
Dulare
Próg: 50 zł