Avatar użytkownika

Kuchnia dla ubogich Marty Sawickiej

46
patronów
2 430 
miesięcznie
56 550 
łącznie
46
patronów
2 430 zł 56 550 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Nie mam dla Was żadnych materialnych nagród. Każdy z Was dobrze wie, że dobro powraca. Dla osób wierzących mam dobrą wiadomość - Pani Marta będzie się za nas modlić.
20 zł miesięcznie
Za taką wpłatę też nie mam dla Was żadnych materialnych nagród. Każdy z Was dobrze wie, że dobro powraca. Dla osób wierzących mam dobrą wiadomość - Pani Marta będzie się za nas modlić.
30 zł miesięcznie
W naszej zbiórce nie ma nagród, po prostu nie ma. Każdy z wpłacających ma zapewne inną motywację. Mam zapewnienie od Pani Marty, że będzie się za naszą społeczność darczyńców modlić.
50 zł miesięcznie
Tu też bez nagród :) W naszej zbiórce nie ma nagród, po prostu nie ma. Każdy z wpłacających ma zapewne inną motywację. Mam zapewnienie od Pani Marty, że będzie się za naszą społeczność darczyńców modlić.
100 zł miesięcznie
To najwyższa, ustalony przeze mnie kwota miesięcznego wsparcia. Jak zwykle bez materialnej, ziemskiej nagrody. Ale potwierdzam z pełną mocą - Pani Marta będzie się za naszą społeczność darczyńców modlić.
500 zł miesięcznie
Co mądrego napisać ? Jeżeli stać Cię i chcesz tyle przekazać to ja mogę tylko bardzo podziękować w imieniu swoim i Pani Marty. Ja obiecuję, że przekażę jej na karteczce Twoje imię i nazwisko, ona będzie już wiedziała co z tym zrobić.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kuchnia dla ubogich Marty Sawickiej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zbiórka funduszy na kuchnię dla ubogich prowadzoną przez panią Martę Sawicką w Krakowie. Pani Marta gotuje od 40 lat, ma pod swoją stała opieką 40-45 osób. Kuchnia finansowana była do tej pory z dobrowolnych składek. Obecna sytuacja wymaga stałego, pewnego wsparcia.

Nazywam się Jacek Tokarski. Staram się w miarę swoich możliwości angażować w różnego rodzaju akcje pomocy osobom w kryzysie bezdomności i ubogim. Działalność Pani Marty Sawickiej znam od lat. W ostatnim czasie dowiedziała się, że finansowanie jej działań bardzo zmalało. Pomyślałem sobie, że potrzebne jest dobre, systemowe rozwiązanie. Śmiem Was prosić o pomoc. A o Pani Marcie przeczytacie poniżej. 

Od 40 lat, w małym mieszkanku w centrum Krakow pani Marty Sawicka gotuje codziennie (do swojej śmierci pomagała jej siostra Marta) kilkadziesiąt obiadów dla ludzi ubogich i w kryzysie bezdomności. Ma pod swoją stałą opieką od 40 do 50 osób. Pomagają jej w tym przedsięwzięciu dwie sąsiadki.Trudno nam to to uwierzyć, ale siostry Sawickie poświęciły swoje życie osobiste aby pomagać innym. Ich działalność była i jest finansowana przede wszystkim z dobrowolnych składek organizowanych w kościele oo. Dominikanów w Krakowie. Czasy pandemii utrudniały bardzo tego typu działania, a ubogich wcale nie ubyło. Jako osoba znająca dobrze działalność Pani Marty Sawickiej postanowiłem prosić Was o pomoc. Forma PATRONITE wydaje mi się do tego najbardziej odpowiednia. Proszę Was o zadeklarowanie niewielkich, comiesięcznych wpłat. Nie wiem ile uda nam się zebrać, ale niech to będzie stała, regularna kwota. Tak na dobry początek. Ze względu na to, że jestem tylko pośrednikiem i powierzacie mi swoje pieniądze poproszę wkrótce dwie osoby aby czuwały razem ze mną nad finansami. Kto wie jak to się rozwinie, dobre dzieła przynoszą dobre owoce. Zachęcam Was bardzo do przeczytanie reportażu o Pani Sawickiej z Gazety Krakowskiej – tam jest o wiele więcej informacji. Link poniżej. 

https://plus.gazetakrakowska.pl/wszystkie-cuda-marty-sawickiej-kobiety-ktora-nikogo-nie-zostawi-glodnego/ar/c15-14319811

Cele Autora

Wsparcie dla Kuchni dla ubogich Pani Marty Sawickiej
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 7 570 zł brakuje
24%
20.000 PLN to budżet jaki jest potrzebny aby Marta Sawicka mogła bezpiecznie i szeroko prowadzić swoją działalność. Wsparcie z innych źródeł (m.in. z krakowskiego klasztory oo. Dominikanów) jest w stanie zapewnić ok. 10.000 zł. My próbujemy zebrać drugie 10.000 zł.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kuchnia dla ubogich Marty Sawickiej już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
100 zł
Łukasz Wrona
Łukasz Wrona
30 zł
Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.