Kupuj Odpowiedzialnie

W Patronite od 30.05.2019

Wierzymy, że indywidualne wybory mają znaczenie. Naszą misją jest szerzenie świadomości na temat tego, co kryje się za produktami, które kupujemy. Jesteśmy przekonani, że każda i każdy z nas może przyczynić się do pozytywnej zmiany dla ludzi i środowiska. Wystarczy tylko wiedzieć jak!

O Autorze

Nie chcesz by Twoje zakupy przyczyniały się do cierpienia ludzi i niszczenia środowiska? My też nie, dlatego informujemy, edukujemy, prowadzimy kampanie, współpracujemy z nauczycielami, mediami i innymi NGO, docieramy do firm i instytucji publicznych.

Działamy i mamy efekty!

 

 • Monitorujemy firmy – m.in. w wyniku naszych działań 2 największe polskie firmy modowe przyjęły kodeksy etyczne i monitorują fabryki w Azji.
 • Prowadzimy największą w Polsce kampanię konsumencką – w ostatnich 3 latach nasze apele poparło 15 tysięcy osób, a poprzez media dotarliśmy do 4 milionów konsumentów.
 • Sprawiamy, że w sklepach jest więcej etycznych produktów – zachęcamy duże sklepy do wprowadzania artykułów Fairtrade i ekologicznych. W naszych przewodnikach: Dobre Zakupy i Spacerownik każdy znajdzie miejsca i firmy przyjazne ludziom i środowisku.
 • Walczymy z toksycznymi chemikaliami - tworzymy aplikację mobilną, pozwalającą konsumentom sprawdzić i zapytać czy kupowany produkt zawiera szkodliwe chemikalia.
 • Edukujemy młodzież, inspirujemy do działania – w ostatnich 3 latach ok. 15 tysięcy młodych osób dowiedziało się od nas czym jest odpowiedzialna konsumpcja w praktyce. Wiele z nich zorganizowało własne akcje edukacyjne i kampanijne w swoich środowiskach lokalnych.
 • Działamy na rzecz zero waste – informujemy, promujemy produkty wielorazowe, z recyclingu, upcyklingu, namawiamy do wymieniania się i naprawiania, prowadzimy sezonowe kampanie (np. #NieBierzRurki) namawiając do rezygnacji z plastikowych słomek.

 

 

Mamy też masę innych pomysłów na przyszłość. Ty możesz pomóc nam je realizować!

DLACZEGO REGULARNE WSPARCIE?

Problemu praw pracowników czy redukcji ilości odpadów nie rozwiążemy w jeden dzień, nawet nie w rok czy dwa lata! Ale codziennie, małymi krokami posuwamy się do przodu.

Do tego systematycznego działania potrzebujemy regularnego, comiesięcznego wparcia. Małe darowizny osób, które wierzą, że świat może być sprawiedliwszy i czystszy dają nam siłę i możliwość działania. Codziennie, przez 365 dni w roku! Stały dochód pozwoli nam sensownie planować i realizować nasze kampanie. Każda kwota się liczy!

 

Dołącz do Sieci Kupuj Odpowiedzialnie!

Twoje pieniądze kształtują świat!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)