Avatar użytkownika

Kupuj Odpowiedzialnie

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Wierzymy, że indywidualne wybory mają znaczenie. Naszą misją jest szerzenie świadomości na temat tego, co kryje się za produktami, które kupujemy. Jesteśmy przekonani, że każda i każdy z nas może przyczynić się do pozytywnej zmiany dla ludzi i środowiska. Wystarczy tylko wiedzieć jak!

Nie chcesz by Twoje zakupy przyczyniały się do cierpienia ludzi i niszczenia środowiska? My też nie, dlatego informujemy, edukujemy, prowadzimy kampanie, współpracujemy z nauczycielami, mediami i innymi NGO, docieramy do firm i instytucji publicznych.

Działamy i mamy efekty!

 

  • Monitorujemy firmy – m.in. w wyniku naszych działań 2 największe polskie firmy modowe przyjęły kodeksy etyczne i monitorują fabryki w Azji.
  • Prowadzimy największą w Polsce kampanię konsumencką – w ostatnich 3 latach nasze apele poparło 15 tysięcy osób, a poprzez media dotarliśmy do 4 milionów konsumentów.
  • Sprawiamy, że w sklepach jest więcej etycznych produktów – zachęcamy duże sklepy do wprowadzania artykułów Fairtrade i ekologicznych. W naszych przewodnikach: Dobre Zakupy i Spacerownik każdy znajdzie miejsca i firmy przyjazne ludziom i środowisku.
  • Walczymy z toksycznymi chemikaliami - tworzymy aplikację mobilną, pozwalającą konsumentom sprawdzić i zapytać czy kupowany produkt zawiera szkodliwe chemikalia.
  • Edukujemy młodzież, inspirujemy do działania – w ostatnich 3 latach ok. 15 tysięcy młodych osób dowiedziało się od nas czym jest odpowiedzialna konsumpcja w praktyce. Wiele z nich zorganizowało własne akcje edukacyjne i kampanijne w swoich środowiskach lokalnych.
  • Działamy na rzecz zero waste – informujemy, promujemy produkty wielorazowe, z recyclingu, upcyklingu, namawiamy do wymieniania się i naprawiania, prowadzimy sezonowe kampanie (np. #NieBierzRurki) namawiając do rezygnacji z plastikowych słomek.

 

 

Mamy też masę innych pomysłów na przyszłość. Ty możesz pomóc nam je realizować!

DLACZEGO REGULARNE WSPARCIE?

Problemu praw pracowników czy redukcji ilości odpadów nie rozwiążemy w jeden dzień, nawet nie w rok czy dwa lata! Ale codziennie, małymi krokami posuwamy się do przodu.

Do tego systematycznego działania potrzebujemy regularnego, comiesięcznego wparcia. Małe darowizny osób, które wierzą, że świat może być sprawiedliwszy i czystszy dają nam siłę i możliwość działania. Codziennie, przez 365 dni w roku! Stały dochód pozwoli nam sensownie planować i realizować nasze kampanie. Każda kwota się liczy!

 

Dołącz do Sieci Kupuj Odpowiedzialnie!

Twoje pieniądze kształtują świat!