Łukasz Lamża

W Patronite od 26.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 324

Liczba Patronów: 329

Zostań Patronem
Kup na prezent
60 patronów
1 930 miesięcznie
69 610 łącznie
Dziennikarz naukowy, popularyzator nauki, autor książek, twórca "Czytamy naturę".
Dzięki Tobie będę robił rzeczy, które zawsze sobie odkładałem "na kiedyś"; rzeczy, o których się nie śniło filozofom. A co? Zajrzyj na mój profil i poczytaj!

O Autorze

Cześć i czołem, dobry człowieku!

Z tej strony Łukasz Lamża. Jestem popularyzatorem nauki, dziennikarzem, autorem paru książek, m.in. "Wszechświat krok po kroku" i "Światy równoległe". Być może kojarzycie też mój program na YouTube "Czytamy naturę", w którym co tydzień opowiadam dla Was trzy świeżutkie artykuły naukowe. Pracuję głównie dla Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych (Uniwersytet Jagielloński) i dla "Tygodnika Powszechnego" (jestem tam członkiem redakcji w dziale Nauka). A tak wygląda moja piękna mordka (fot. G. Makara):

Aaale...

Po głowie chodzą mi też stale rozmaite poboczne projekty, na które nigdy nie mam czasu. I pieniędzy. A te dwie waluty, jak mówią prawa fizyki, są ściśle na siebie wymienne. ;) Stąd Patronite.

Jakie projekty - pewnie zapytasz? Pomysłów mam z kilkanaście, ale obecnie tak na poważne zajmują mnie dwie większe rzeczy. Obie trafiają na mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/c/LukaszLamza/

 

Po pierwsze, przewodnik po Układzie Słonecznym, który nazwałem SOLARIS. Oto kilka filmów z tej serii:

 

Drugą rzeczą jest komentowanie na bieżąco tego, co dzieje się wokół nas, jeżeli tylko ma jakikolwiek związek z nauką. Roboczo nazywam to RAPORT LAMŻY. Oto parę przykładów:

 

W tle migoczą mi jeszcze inne projekty, np. wielka, gigantyczna, osobista mapy nauki. O, coś takiego:

 

Robocza wersja takiej mapy znajduje się tutaj: http://lukaszlamza.pl/mapa-nauki

 

Najważniejsze jest jednak dla mnie to, żeby tak naprawdę o tym, czym się zajmuję, decydowało grono moich Patronów i internetowych Przyjaciół. To dlatego zawsze Was pytam o to, co chcielibyście zobaczyć na moim kanale na YouTube i jak Wam się podoba to, co robię.

To jak, dołączysz?


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika