Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy

W Patronite od 10.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
690 łącznie
Jesteśmy małżeństwem pasjonatów które ściga i dokumentuje burze oraz inne zjawiska meteorologiczne.
Planujemy a następnie jeździmy po Polsce i Europie w najbardziej zagrożone miejsca. Dokumentujemy niebezpieczne zjawiska. Poprzez naszą pasję również edukujemy innych prowadząc wykłady i spotkania.

O Autorze

Wraz z żoną Martą zajmujemy się pościgami i dokumentacją niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych (burze, wyładowania, zjawiska microburst, trąby powietrzne) na terenie kraju.
Oficjalnie od 4 lat. Nieoficjalnie odkąd pamiętamy.


Prowadzimy:

  • Nasz FP gdzie publikujemy nasze zdjęcia, filmy oraz relacje Live:  KLIKNIJ
  • Prężnie rozwijającą się grupę na FB skupiającą ludzi interesujących się meteorologią: KLIKNIJ
  • Kanał na YouTube na którym prezentujemy filmy z naszych wyjazdów: KLIKNIJ

NA naszej stronie internetowej znajdziesz nasze zdjęcia jakie do tej pory wykonaliśmy: https://lowcyburzpim.pl

Każdy nasz wyjazd to czas poświęcony na przygotowanie (techniczne oraz merytoryczne tj. wytypowanie miejsca na działania), dojazd, działania w terenie. Ale też przygotowanie i obrobienie materiału wynikowego.  Mamy terabajty materiałów. Ale też niedobór czasu ponieważ oboje pracujemy.

Paweł podczas pościgu widoczny na mapie SOB

W poprzednim roku jeszcze bardziej zacieśniliśmy współpracę z Siecią Obserwatorów Burz i Aplikacją Monitor Burz. Dzięki czemu można śledzić nasz każdy ruch (oraz oglądać naszą relację) podczas pościgu burzowego na mapie dynamicznej. Jest to rozwiązanie rodem z USA.

W tym sezonie planujemy dokonać zakupu i zamontować na naszym aucie profesjonalną stację meteorologiczną przekazującą na bieżąco podstawowe parametry meteorologiczne. Te parametry będą widoczne podczas pościgu. Posłużą także do badań zjawisk burzowych.  
 
Dlatego też prosimy o wsparcie naszych działań. Pozwoli nam to na pełniejsze poświęcenie się naszej pasji jaką są burze.

 

Więcej o nas...

Paweł podczas obserwacji unoszącej się mgły
zamieniającej się w chmury Stratus

Mam na imię Paweł, a burze od zawsze stanowiły sens mojego życia. Lubiłem siadać przy oknie w dzieciństwie i obserwować nadciągającą burzę - początkowy mały deszczyk przeistaczał się w potężną ulewę, i następowało pierwsze uderzenie silnego wiatru. Podziwiałem potęgę błyskawic.

Z tego narodziła się prawdziwa pasja

Lata mijały, a ja szkoliłem się w tajnikach informatyki i fotografii. Ale nie zapomniałem o tym, co mnie najbardziej fascynuje. Nie zapomniałem o burzach...

Superkomórka burzowa

W 2016 roku dołączyłem do organizacji Sieć Obserwatorów Burz. Wtedy też na poważnie rozpocząłem przygodę bycia “Łowcą Burz”. Zacząłem naukę meteorologii, zakupiłem potrzebny sprzęt (aparaty fotograficzne, obiektywy, kamerę) i rozpocząłem wyprawy na terenie woj. mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, dokumentując burze i fronty atmosferyczne.

 
 
 
 
Paweł i Marta podczas relacji z
tworzenia się układu burzowego
W 2016 roku również poznałem Martę, która także okazała się miłośniczką piorunów i błyskawic :) Podobno takie rzeczy zdarzają się tylko w komediach romantycznych, ale u nas stało się to naprawdę - nagle spotykały się dwie obce sobie osoby, których pasją jest obserwacja burz...
 

Razem utworzyliśmy oficjalną ekipę pościgową. Ja zajmuję się kierowaniem, fotografią i filmowaniem, Marta filmowaniem i pilotowaniem naszych wyjazdów. Jeżdżą z nami także inni pasjonaci, między innymi Rafał Kowalczyk, który jest nieocenionym asystentem.

Od tego czasu pracowaliśmy nad profesjonalizacją naszej działalności. Wykonaliśmy nasze logo (ręcznie rysowane przez Moją Żonę). Zainwestowaliśmy w sprzęt, wymieniając aparaty na nowe (poprzednie działały w trudnych warunkach, co dało im w kość). W ostatnim sezonie dzięki Sieci Obserwatorów Burz mogliście obserwować nasze poczynania na mapie dynamicznej. Zaczęliśmy jeździć nie tylko po całym kraju, ale też za granicą. Łowiliśmy burze w Chorwacji.

Piorun uderzający w zbocze góry niedaleko miasta Knin. Chorwacja 2020

 

Nasza idea przyciąga coraz więcej osób, bo prowadzi nas pasja i miłość - dwie bohaterki, na które nie ma mocnych :) 

Dotychczas swoje poczynania finansowaliśmy z własnego budżetu. Dążąc jednak do profesjonalizacji tego, co robimy, postanowiliśmy poprosić Was o wsparcie, bo chcemy dostarczać Wam jeszcze więcej materiałów z samego serca burz!

Dlatego prosimy Was o to, abyście zostali naszymi Patronami.

Jesteśmy dla Was. 

Paweł i Marta Błaszkowscy

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Monitor Burz
Monitor Burz
Próg: 200 zł
Nataniel Dzwonkowski
Nataniel Dzwonkowski
Próg: 5 zł
Rafał Kowalczyk
Rafał Kowalczyk
Próg: 10 zł