W Patronite od 13.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 83

Liczba Patronów: 145

Zostań Patronem
124 patronów
5 450 miesięcznie
105 100 łącznie
Nie jesteśmy zwykłym stowarzyszeniem. Miłośnicy Ziemi Tarnogórskiej to szanowana i rozpoznawalna w świecie organizacja pozarządowa zrzeszająca pasjonatów dziedzictwa kulturowego i zarządzająca samodzielnie jedynymi na Górnym Śląsku zabytkami światowego dziedzictwa UNESCO.

O Autorze

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (SMZT), to szanowana i rozpoznawalna w kraju i poza jego granicami organizacja pozarządowa zrzeszająca pasjonatów dziedzictwa kulturowego, stawiająca sobie za cel przekazywanie kolejnym pokoleniom wartości i tradycji związanych z przemysłowymi dziejami Tarnowskich Gór - Wolnego Miasta Górniczego, leżącego na południu Polski, w województwie śląskim.

Nie jesteśmy zwykłym stowarzyszeniem. Nasze cele statutowe realizujemy nieprzerwanie już od czterech pokoleń. 

Kreujemy otaczającą nas rzeczywistość inicjując ponadprzeciętne projekty związane z naszym wspólnym dziedzictwem. Ze zdaniem Stowarzyszenia liczą się zarówno samorządowcy, jak i ludzie kultury oraz nauki.

Jesteśmy jedyną na świecie organizacją pozarządową, która zainicjowała, sfinansowała i przeprowadziła samodzielnie skomplikowaną procedurę wpisu zabytku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. By dołączyć do ekstraklasy obiektów, które wpłynęły na rozwój ludzkości, poświęciliśmy blisko 30 lat naszej pracy.

Nasza struktura organizacyjna opiera się na łączeniu pracy społecznej z działalnością gospodarczą i odpowiedzialnością za nasze wspólne dziedzictwo. Jako organizacja bardzo poważnie i świadomie podchodzimy do tematu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Zawsze ponad zysk stawialiśmy i stawiamy utrzymanie dziedzictwa kulturowego, zapewnienie przestrzeni do wymiany myśli oraz utrzymanie miejsc pracy.

Nasi dziadkowie udostępnili do zwiedzania polską podziemną Wenecję, czyli Sztolnię Czarnego Pstrąga. Nasi rodzice oddali społeczeństwu Zabytkową Kopalnię Srebra. Najmłodsze pokolenie „Miłośników” podniosło te obiekty do rangi światowej. 

Pracą społeczną i olbrzymią determinacją pokazujemy światu, iż można samodzielnie utrzymywać się z turystyki, zarządzać obiektami podziemnymi, inicjować  wydarzenia kulturalne.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej pozostaje właścicielem i samodzielnie utrzymuje Zabytkową Kopalnię Srebra, Skansen Maszyn Parowych i Sztolnię Czarnego Pstrąga, co jest ewenementem na skalę światową. Naszym jedynym źródłem dochodu pozostają wpływy z biletów wstępu do obiektów. Nie bez znaczenia pozostaje także społeczne zaangażowanie naszych członków w różnego rodzaju przedsięwzięcia i zadania wykonywane przez Stowarzyszenie.

Od ponad pół wieku nasze Stowarzyszenie potrafi radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Pandemia z niespotykanym impetem uderzyła jednak w branżę turystyczną. Zdajemy sobie sprawę, że tym razem nasza energia, wytrwałość i dobre zarządzanie nie wystarczą.

Potrzeba nam dodatkowego motoru i siły napędowej, aby nie stracić pary i dorobku czterech pokoleń „Miłośników”. 

Głęboko wierzymy, że skoro świat uznał nasze obiekty za wyjątkowe w skali globalnej, będą Państwo zainteresowani współuczestnictwem w tym fascynującym projekcie i staną się mecenasem  światowego dziedzictwa oraz patronem naszej prężnie działającej społeczności.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
ul. Gliwicka 2
42-600 Tarnowskie Góry

www.smzt.pl
www.kopalniasrebra.pl
www.sztolniapstraga.pl
patronite@smzt.pl

KRS:0000041094
NIP:6450010326
REGON:001054216


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Karolina Olczak
Karolina Olczak
Próg: 10 zł
Sylwia Ludwik
Sylwia Ludwik
Próg: 10 zł
Patrycja Piskorz
Patrycja Piskorz
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Krzysztof Reszka
Krzysztof Reszka
Próg: 5 zł
Irek Olczak
Irek Olczak
Próg: 25 zł