Avatar użytkownika

MIŁOŚNICY

30
patronów
1 570 
miesięcznie
161 490 
łącznie
30
patronów
1 570 zł 161 490 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy, że powiększacie grono "MIŁOŚNIKÓW". Wasza wpłata jest cegiełką, która na pewno zostanie dobrze wykorzystana.
10 zł miesięcznie
Właśnie zrobiłeś kolejny krok, który upoważnia Cię do udziału w zamkniętej grupie na FB. Dzięki temu uzyskasz dostęp do naszych zasobów filmowych i archiwów, którymi nie dzielimy się na co dzień. Jako pierwszy dowiesz się o naszych zamierzeniach i celach, jak również będziesz miał możliwość je współtworzyć proponując kierunek naszego działania w przyszłości. W związku z tym zostajesz automatycznie wirtualnym "MIŁOŚNIKIEM".25 zł miesięcznie
Jako wirtualny "MIŁOŚNIK" otrzymasz od nas raz do roku całkiem realny prezent. Sięgnijmy więc się do naszej górniczej skrzyni - zobaczysz co w niej się znajduje.

Przejdź do filmu wpisując link w oknie przeglądarki: www.tiny.pl/r5lkc

Wspieraj nas przez minimum 6 miesięcy, a unikatowy plakat lub nasze srebrne wydawnictwo otrzymasz raz do roku w okolicy górniczego święta, czyli Barbórki.

* Patronom z tego progu przysługują wszystkie wcześniejsze profity.
50 zł miesięcznie
Stajesz się pełnoprawnym "MIŁOŚNIKIEM", a co za tym idzie, w naszych obiektach przywitamy Cię z otwartymi ramionami. Otrzymujesz więc nie tylko unikatowy plakat lub srebrne wydawnictwo dwa razy do roku, ale także zyskujesz stałe (10%) zniżki do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dodatkowym bonusem jest zniżka w wysokości 5% w naszym sklepie internetowym.

* Patronom z tego progu przysługują wszystkie wcześniejsze profity.
* Wspieraj nas minimum przez 6 miesięcy, by otrzymać wskazane profity.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
100 dostępnych miejsc
Dziękujemy za wsparcie w tak trudnym dla nas czasie.

Oprócz wszystkich dotychczasowych profitów, zorganizujemy dla Ciebie ekskluzywne zwiedzanie naszych największych skarbów - Zabytkowej Kopalni Srebra lub Sztolni Czarnego Pstrąga wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

* Wspieraj nas minimum przez 6 miesięcy, by otrzymać wskazane profity.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Dziękujemy za wsparcie w tak trudnym dla nas czasie.

Oprócz wszystkich dotychczasowych profitów, zorganizujemy dla Ciebie ekskluzywną wycieczkę do innych niesamowitych miejsc, które w 2017 r. świat uznał za wyjątkowe wpisując je na Listę UNESCO.
Na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych zamieścimy Twoją indywidualną reklamę. O treści i formie zdecydujemy wspólnie.

* Wspieraj nas minimum przez 6 miesięcy, by otrzymać wskazane profity.

1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
4 dostępne miejsca
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Właśnie uzyskałeś najwyższy tytuł jaki możemy Ci przyznać. Od dziś jesteś nie tylko "MIŁOŚNIKIEM", ale także oficjalnym MECENASEM naszego Stowarzyszenia. W związku z tym, oprócz wszystkich dotychczasowych profitów, będziemy zaszczyceni goszcząc Cię w naszych skromnych progach.

Zaprosimy Cię do naszej strefy VIP podczas różnego rodzaju wydarzeń i imprez kulturalnych.

Pamiętaj, że nasze atrakcje turystyczne - Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga, będą zawsze dla Ciebie dostępne bezpłatnie.

* Wspieraj nas minimum przez 6 miesięcy, by otrzymać wskazane profity.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora MIŁOŚNICY w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nie jesteśmy zwykłym stowarzyszeniem. Miłośnicy Ziemi Tarnogórskiej to szanowana i rozpoznawalna w świecie organizacja pozarządowa zrzeszająca pasjonatów dziedzictwa kulturowego i zarządzająca samodzielnie jedynymi na Górnym Śląsku zabytkami światowego dziedzictwa UNESCO.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (SMZT), to szanowana i rozpoznawalna organizacja pozarządowa, zrzeszająca pasjonatów dziedzictwa kulturowego, stawiająca sobie za cel przekazywanie kolejnym pokoleniom wartości i tradycji związanych z przemysłowymi dziejami Tarnowskich Gór - Wolnego Miasta Górniczego, leżącego na południu Polski, w województwie śląskim. Nasze cele statutowe realizujemy nieprzerwanie już od czterech pokoleń.

Kreujemy otaczającą nas rzeczywistość, inicjując ponadprzeciętne projekty związane z naszym wspólnym dziedzictwem. Ze zdaniem Stowarzyszenia liczą się zarówno samorządowcy, jak i ludzie kultury oraz nauki.

Nasi dziadkowie udostępnili do zwiedzania polską podziemną Wenecję, czyli Sztolnię Czarnego Pstrąga. Nasi rodzice oddali społeczeństwu Zabytkową Kopalnię Srebra. Najmłodsze pokolenie „Miłośników” podniosło te obiekty do rangi światowej. Jesteśmy jedyną na świecie organizacją pozarządową, która zainicjowała, sfinansowała i przeprowadziła samodzielnie skomplikowaną procedurę wpisu zabytku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Nasza struktura organizacyjna opiera się na łączeniu pracy społecznej z działalnością gospodarczą i odpowiedzialnością za nasze wspólne dziedzictwo. Jako organizacja bardzo poważnie i świadomie podchodzimy do tematu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Zawsze ponad zysk stawialiśmy i stawiamy utrzymanie dziedzictwa kulturowego, zapewnienie przestrzeni do wymiany myśli oraz utrzymanie miejsc pracy.

Pracą społeczną i olbrzymią determinacją pokazujemy światu, iż można samodzielnie utrzymywać się z turystyki, zarządzać obiektami podziemnymi, inicjować  wydarzenia kulturalne.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej pozostaje właścicielem i samodzielnie utrzymuje Zabytkową Kopalnię Srebra, Skansen Maszyn Parowych i Sztolnię Czarnego Pstrąga, co jest ewenementem na skalę światową. Naszym jedynym źródłem dochodu pozostają wpływy z biletów wstępu do obiektów. Nie bez znaczenia pozostaje także społeczne zaangażowanie naszych członków w różnego rodzaju przedsięwzięcia i zadania wykonywane przez Stowarzyszenie.

Korzystając ze wszystkich możliwych rozwiązań oraz wsparcia wielu instytucji i tysięcy zwykłych osób, udało się uratować tarnogórskie zabytki z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mamy nadzieję, że najgorsze już za nami, choć kolejne wyzwania wciąż przed nami. Dlatego nadal można zostać patronem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i pomóc w utrzymaniu Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga, czy też organizacji unikatowych wydarzeń. Dlatego nadal prosimy o wsparcie. 

Zostań patronem SMZT! Pomóż zorganizować Święto Pary!

Pod koniec września 2019 r. na terenie kopalni odbyła się pierwsza edycja Święta Pary. W kolejnych dwóch latach nie udało się zorganizować imprezy z powodu pandemii. Teraz chcemy do niej powrócić.

Ponad 230 lat temu w Tarnowskich Górach uruchomiono pierwszą w tej części Europy maszynę parową. Podczas festiwalu można było zobaczyć, dotknąć, a nawet przejechać się w sumie kilkunastoma pojazdami napędzanymi parą. Większość z nich przyjechała z muzeum starych maszyn w czeskim Zamberku. Organizacja kolejnej edycji wydarzenia z tak wielkim rozmachem, to koszt minimum ponad 100 tys. zł (szczególnie że udział jest dla każdego bezpłatny).

Święto Pary to jednak dopiero ostatni weekend września. W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy wsparcie, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie obok cierpienia innych. Po wybuchu wojny na Ukrainie dach nad głową uchodźcy znaleźli w Hostelu Młotek i Perlik. Dziś w naszej bazie noclegowej przebywa średnio ponad 20 osób (większość z nich to kobiety z małymi dziećmi). Ich podstawowe potrzeby jesteśmy w stanie zaspokoić dzięki wsparciu państwa. Jednak bieżące remonty lub zakup doposażenia musimy finansować z własnych środków.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
ul. Gliwicka 2
42-600 Tarnowskie Góry

www.smzt.pl
www.kopalniasrebra.pl
patronite@smzt.pl

KRS:0000041094
NIP:6450010326
REGON:001054216

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora MIŁOŚNICY już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

JOLANTA KUBAT
JOLANTA KUBAT
25 zł
Agata Poźniak
Agata Poźniak
25 zł
Krzysztof Reszka
Krzysztof Reszka
25 zł
Kamila Hońca-Bronka
Kamila Hońca-Bronka
10 zł
Krzysztof Hryniów
Krzysztof Hryniów
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.