W Patronite od 16.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 299

Liczba Patronów: 375

Zostań Patronem
Kup na prezent
45 patronów
1 710 miesięcznie
40 010 łącznie
Cześć. Jestem Marika. Od wielu lat piszę teksty i śpiewam piosenki. Chcę nadal dla Ciebie to robić, mimo, że czasy są przedziwne i normalne życie koncertowe zamarło. Mam na to pewien pomysł. Chcesz posłuchać?

O Autorze

Zacznijmy od początku...

Wszystko zaczęło się na studiach od zakupu mikrofonu. Zabierałam go ze sobą, gdy szłam do któregoś z poznańskich klubów na balangę. Tam podpinałam się do dj’a, nawijałam i śpiewałam. Tak rodziła się Marika. Potem nagrywałam płyty i jeździłam po świecie z koncertami ponad dekadę aż…stało się.

Dorosłość wjechała niczym marszałek na kasztance. Zostałam mamą dwóch chłopców naraz.

Kilka lat spędziłam w domu czasem tęskniąc za Wami i sceną. I kiedy już dzieci podrosły, a ja byłam napięta i gotowa niczym pantera do skoku w życie koncertowe, pojawiła się ona, pandemia. Nie wyobrażam sobie odpuścić. Zapomnieć o tej energii, którą dawaliśmy sobie nawzajem na koncertach. Zaczęłam dostawać od Was wiadomości.

"Ej, Marika, gdzie jesteś? gdzie nowa płyta? a może Patronite?" 

Hmm, może faktycznie? Przypomniałam sobie, że gdybym nie kupiła tego mikrofonu i nie napraszała się różnym dj’jom na starcie mojej historii, być może nic by z tego nie wyszło.

 

 

Zatem. Wychodzę z szafy.

Zróbmy coś razem. Chcę mieć z Wami kontakt, prawdziwy. Nie chcę iść w stronę, w którą to poszło. Artyści nagrywają koncerty, których pełno jest w sieci. Przeważnie z domu albo jakiejś kanciapy. W kapciach. Często kiepsko nagłośnione i oświetlone lampką z biurka. Koncerty, które można wyłącznie obejrzeć, bez realnej wymiany energii miedzy artystami i publiką. Ja tęsknie do interakcji i nie chcę rezygnować z jakości.

Koncert wszak to święto!

Chcę żebyście mieli w nim swój żywy udział, chcę słyszeć Wasz głos w trakcie koncertu, choćby w formie pisanego komunikatu. Pamiętam ile razy zmieniałam kolejność utworów w trakcie grania wsłuchując się w energię i głos publiczności. Brakuje mi tego! Chcę żebyście odbili piłeczkę! Nie urządza mnie zabawa w pojedynkę. Lubie być z Wami. Bardzo! Tak, jak tu:

 

Mam pomysł na nową formę spotkania z Wami.

To nie ma być erzac koncertu, wyrób czekoladopodobny. Chciałabym zrobić cykl Interaktywnych Live Performance, w którym Wy - Patroni  uczestniczylibyście aktywnie przez wybór piosenki, instrumentu, gościa, komentując w czasie rzeczywistym i wyrażając to, co publiczność wyraża oklaskami, krzykami, gwizdami, tupaniem i śmiechem w czasie występu. Chcąc utrzymać dobrą jakość, zrobimy to w profesjonalnym studiu ze sceną,  dźwiękiem, oświetleniem, elementami scenografii i stylizacji, jak na show przystało. Dla szczególnie zaangażowanych Mecenasów szykujemy dodatkowe atrakcje np. wstęp na backstage online lub w realu i liczne spersonalizowane nagrody.

 

 

Od czego zaczniemy?

Zanim będzie nas stać na realizację tego pomysłu, zacznę od spotkań z Wami w prostszej formie. Przez 5 lat prowadziłam audycje radiowe. Moją szczególnie ukochaną były "Towary kolonialne". Tym razem poprowadzę dla Was audycje "RADIO MARIKA", nie tylko audio, ale też z wizją. Audycje otrzymacie ode mnie na naszej zamkniętej grupie na FB. Zaś w każdy piątek, również tam spotkamy się live. Będziemy mogli się zobaczyć, ale i usłyszeć, bo przewiduję dedykowaną linię telefoniczną dla Patronów - słuchaczy. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Karolina Vykukal
Karolina Vykukal
Próg: 100 zł
Roxy Rox
Roxy Rox
Próg: 10 zł
Aleksandra Kołecka
Aleksandra Kołecka
Próg: 20 zł
Lukas Kalus
Lukas Kalus
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł