W Patronite od 16.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 147

Liczba Patronów: 267

Zostań Patronem
61 patronów
2 810 miesięcznie
15 110 łącznie
Cześć. Jestem Marika. Od wielu lat piszę teksty i śpiewam piosenki. Chcę nadal dla Ciebie to robić, mimo, że czasy są przedziwne i normalne życie koncertowe zamarło. Mam na to pewien pomysł. Chcesz posłuchać?

O Autorze

Zacznijmy od początku...

Wszystko zaczęło się na studiach od zakupu mikrofonu. Zabierałam go ze sobą, gdy szłam do któregoś z poznańskich klubów na balangę. Tam podpinałam się do dj’a, nawijałam i śpiewałam. Tak rodziła się Marika. Potem nagrywałam płyty i jeździłam po świecie z koncertami ponad dekadę aż…stało się.

Dorosłość wjechała niczym marszałek na kasztance. Zostałam mamą dwóch chłopców naraz.

Kilka lat spędziłam w domu czasem tęskniąc za Wami i sceną. I kiedy już dzieci podrosły, a ja byłam napięta i gotowa niczym pantera do skoku w życie koncertowe, pojawiła się ona, pandemia. Nie wyobrażam sobie odpuścić. Zapomnieć o tej energii, którą dawaliśmy sobie nawzajem na koncertach. Zaczęłam dostawać od Was wiadomości.

"Ej, Marika, gdzie jesteś? gdzie nowa płyta? a może Patronite?" 

Hmm, może faktycznie? Przypomniałam sobie, że gdybym nie kupiła tego mikrofonu i nie napraszała się różnym dj’jom na starcie mojej historii, być może nic by z tego nie wyszło.

 

 

Zatem. Wychodzę z szafy.

Zróbmy coś razem. Chcę mieć z Wami kontakt, prawdziwy. Nie chcę iść w stronę, w którą to poszło. Artyści nagrywają koncerty, których pełno jest w sieci. Przeważnie z domu albo jakiejś kanciapy. W kapciach. Często kiepsko nagłośnione i oświetlone lampką z biurka. Koncerty, które można wyłącznie obejrzeć, bez realnej wymiany energii miedzy artystami i publiką. Ja tęsknie do interakcji i nie chcę rezygnować z jakości.

Koncert wszak to święto!

Chcę żebyście mieli w nim swój żywy udział, chcę słyszeć Wasz głos w trakcie koncertu, choćby w formie pisanego komunikatu. Pamiętam ile razy zmieniałam kolejność utworów w trakcie grania wsłuchując się w energię i głos publiczności. Brakuje mi tego! Chcę żebyście odbili piłeczkę! Nie urządza mnie zabawa w pojedynkę. Lubie być z Wami. Bardzo! Tak, jak tu:

 

Mam pomysł na nową formę spotkania z Wami.

To nie ma być erzac koncertu, wyrób czekoladopodobny. Chciałabym zrobić cykl Interaktywnych Live Performance, w którym Wy - Patroni  uczestniczylibyście aktywnie przez wybór piosenki, instrumentu, gościa, komentując w czasie rzeczywistym i wyrażając to, co publiczność wyraża oklaskami, krzykami, gwizdami, tupaniem i śmiechem w czasie występu. Chcąc utrzymać dobrą jakość, zrobimy to w profesjonalnym studiu ze sceną,  dźwiękiem, oświetleniem, elementami scenografii i stylizacji, jak na show przystało. Dla szczególnie zaangażowanych Mecenasów szykujemy dodatkowe atrakcje np. wstęp na backstage online lub w realu i liczne spersonalizowane nagrody.

 

 

Od czego zaczniemy?

Zanim będzie nas stać na realizację tego pomysłu, zacznę od spotkań z Wami w prostszej formie. Przez 5 lat prowadziłam audycje radiowe. Moją szczególnie ukochaną były "Towary kolonialne". Tym razem poprowadzę dla Was audycje "RADIO MARIKA", nie tylko audio, ale też z wizją. Audycje otrzymacie ode mnie na naszej zamkniętej grupie na FB. Zaś w każdy piątek, również tam spotkamy się live. Będziemy mogli się zobaczyć, ale i usłyszeć, bo przewiduję dedykowaną linię telefoniczną dla Patronów - słuchaczy. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
40 zł miesięcznie
Iza Makowska
Iza Makowska
10 zł miesięcznie
Krzysztof Włodarczyk
Krzysztof Włodarczyk
500 zł miesięcznie
Ella Bochan
Ella Bochan
100 zł miesięcznie
Aleksandra Szalkiewicz
Aleksandra Szalkiewicz
40 zł miesięcznie
Zacznij blisko
Zacznij blisko
10 zł miesięcznie