Michał Łangowski - Piosenki na lepszy czas

"Szukam...szukania mi trzeba... Domu - gitarą i piórem..." Piosenkami ściągam dobre myśli, starając się zatrzymać barwne krajobrazy uczuciowości, ukryte w metaforach moich ulubionych Poetów.

O Autorze

Cześć :)!!!

Witam Cię z uśmiechem, w szczególnym miejscu na mapie moich internetowych ścieżek.
W miejscu będącym swoistym kołem ratunkowym dla moich marzeń.

To strona dla osób pragnących nie tylko śledzić kolejne prezentowane przez mnie piosenki, ale także chcących zostać Opiekunem, Patronem, Przyjacielem, czy też Mecenasem moich projektów artystycznych.

To miejsce dla Przyjaciół, którzy poprzez swoje świadome wsparcie , współtworzą te muzyczne światy, kolejne śpiewogrania, piosenki, płyty, spotkania i koncerty.
Osoby będące współtwórcami moich muzycznych ścieżek, oprócz szczególnego miejsca w sercu - stają się na stałe integralną częścią wszelkich artystycznych działań, grupą najbliższych opiekunów moich marzeń...

Niezależnie od wybranego progu wsparcia, każdy z moich Patronów otrzyma ode mnie pocztą artystyczną bransoletkę z drewna bambusowego, będącą swoistym znakiem rozpoznawczym Przyjaciół mojej muzyki

 

Począwszy od września 2020 - co miesiąc, każdy Mecenas, Opiekun bądź Przyjaciel mojej muzycznej drogi, otrzyma w zależności od wybranego progu wsparcia, mp3 bądź płytę z najpiękniejszymi piosenkami ze śpiewograń  danego miesiąca.
 MOJE MUZYCZNE ŚCIEŻKI:

DUET M&M czyli Michał Łangowski  i Martin Kac


Moja współpraca artystyczna z Martinem, wyewoluowała z koncertów online, i zaowocowała powstaniem wspólnej płyty zatytułowanej „Wiosenki”.

 

Zagraliśmy wspólnie 27 śpiewograń i 63 koncerty przed Publicznością w całym kraju.

Naszą wspólną wędrówkę artystyczną zakończyła nagła śmierć Martina, 6 stycznia 2022 roku... :(:(:(

Już po śmierci mojego Przyjaciela - Płyta została wybrana Bazową Płytą Roku w opiniotwórczej audycji "Baza Ludzi z Mgły", a następnie Płytą Roku w radio "Danielka".

Martin dołączył do wielkiej orkiestry Bieszczadzkich Aniołów na niebieskich połoninach, pozostawiając w smutku nie tylko najbliższych, ale także ogromne grono Przyjaciół, którzy towarzyszyli nam podczas niemal trzydziestu wspólnych koncertów online, oraz ponad sześćdziesięciu na żywo, z Publicznością.

Przez ten niezwykle intensywny twórczo rok, napisaliśmy bardzo wiele piosenek.

Część z nich zdążyliście już poznać na płycie  "Wiosenki".

Ale niemal czterdzieści innych, pozostało w niebycie...wszak w styczniu właśnie, mieliśmy wejść do studio, żeby nagrać tę mnogość muzycznych opowieści na trzech kolejnych płytach...

Miały być to kolejne płyty pod wspólnym szyldem M&M... niestety już nigdy pod takim szyldem nie zabrzmią… :(:(:(

Pragnę jednak dokończyć ten nasz wspólny projekt.

A że grają mi jeszcze w duszy wszystkie Martinowe dźwięki i słowa, to pragnę zachować je na płytach, zanim rozwieje je wiatr…

 

Chciałbym więc nagrać dla Was trzy płyty z naszymi piosenkami.

Pierwotnie - każda z nich miała być kompilacją pieśni, wydanych pod wspólnym szyldem i wspólnie wykonywanych.

Chcę jednak spełnić wielkie, ukryte marzenie mojego zmarłego Przyjaciela, o wydaniu własnej płyty.
Płyty wyłącznie z piosenkami autorstwa Martina Kaca.

 

Pierwsza płyta – będzie więc nosiła ustalony wcześniej z Marcysiem tytuł: "Złota Płyta".

Będzie to wyjątkowe wydawnictwo, zawierające piosenki, które słyszeliście już na niektórych koncertach, a także odnalezione w zapiskach audiowizualnych szkice muzyczne, których nie zdążyliśmy Wam wspólnie zaprezentować.

Dodam tylko, że część z nich, nawet dla mnie była sporą niespodzianką.

Jedno mogę Wam zdradzić na pewno. Są bardzo ładne :)

Do ich nagrania zaprosiłem muzycznych Przyjaciół muzycznych Martina, z którymi współtworzył przez wiele lat zespół „Bujana Grupa Majowa” – Michała „Milusia” Ornatowskiego, oraz Marcina „Kawę” Kawalca.

Wierzę, że w tercecie najbliższych przyjaciół muzycznych Martina – będziemy w stanie najgodniej oddać Jego pieśni.

Do płyty studyjnej z utworami w naszym wykonaniu – dołączona będzie też  dodatkowa płyta.  Archiwum zapisków muzycznych Martina.
Zapisków zachowanych na koncertach, w laptopie, w telefonie…
Bezcenny zapis, dla tych wszystkich z nas, którzy ponad jakość studyjnych nagrań przedkładają unikalne brzmienie głosu Martina, Jego gitary i drżącej w każdej nucie wrażliwości.

To dwupłytowe wydawnictwo, uzupełnione będzie o śpiewnik,  z zapisem akordowym zawartych w nim piosenek, jak również książeczkę, w której będę chciał podzielić się z Wami anegdotami z naszej rocznej podróży koncertowej.

 

 

Druga płyta tej swoistej trylogii, będzie zawierała piosenki mojego autorstwa, które graliśmy na wspólnych koncertach, do których Martin zdążył już zaproponować partie solowe.

Postaram się, korzystając z licznych zapisów koncertowych, pieczołowicie odtworzyć te muzyczne pomysły Martina tak, żeby płyta nosząca tytuł „Z Niebieskim Kolegą”  - zawierała dokładnie te dźwięki, które nadał im Martin właśnie.

 

 

Trzecia płyta będzie nosiła tytuł „Własnymi Strunami”.

Znajdą się na niej piosenki mojego autorstwa, nad którymi nie zdążyliśmy jeszcze wspólnie pracować aranżacyjnie, a jedynie pozostał mi zapisany głęboko w pamięci ich Martinowy wybór, którego dokonał spośród innych pomysłów muzycznych, gdy jechaliśmy na ostatni, jak się okazało, wspólny koncert… 18 grudnia 2021 roku.

Martin bardzo chciał, żebyśmy nagrali wspólnie te właśnie piosenki.

Nagram więc dokładnie te, które podówczas wybrał i zadedykuję w całości ten album mojemu „Niebieskiemu Koledze”.

 

Całość tego tej płytowej trylogii to ogrom pracy studyjnej, jak i mnóstwo kosztów.

Już sama próba przywrócenia Martinowego talentu pod Jego nieobecność, wydaje się być niezwykłym wyzwaniem, a mnogość piosenek do zagrania i nagrania, a także wydania – jawi się, w obecnej sytuacji wojenno – covidowej swoistym „mission impossible” ...

Ale z drugiej strony wiem, że czas działa tu na moją niekorzyść, a każdy kolejny miesiąc zwłoki, to kolejne zapomniane piosenki i aranżacje znikające spod palców… tej swoistej, ale ulotnej  „pamięci dźwiękowej”.


Ufam, ze jak zawsze będę mógł liczyć na Waszą obecność i wsparcie w nagraniu i wydaniu tej trylogii płytowej.

 

Tradycyjnie – zarówno Mecenasi, jak i Przyjaciele mojej artystycznej drogi, którzy podtrzymają swoje aktywne wsparcie w progach 50 i 100 zł, otrzymają każdą z tych płyt przedpremierowo,  z osobistą dedykacją, a nazwiska wspierających mnie w obu tych progach osób, zostaną wydrukowane w środku okładki.

Środki uzyskane z późniejszej dystrybucji „Złotej Płyty”, będą już zawsze trafiały do rodziny Martina.

Liczę Kochani na Waszą obecność i w tym trzypłytowym projekcie, do którego piosenki napisaliśmy my, ale już scenariusz napisało niestety życie…

Dziękuję niezmiennie wszystkim z Was, którzy towarzysząc mojej artystycznej drodze, konsekwentnie wspierają mnie o początku istnienia mojego patronackiego miejsca w sieci.

To właśnie dzięki Wam mogę tworzyć i trwać, w tym niezwykle trudnym, również dla muzyków czasie…

Z głębi serca – jestem Wam wszystkim niezmiernie wdzięczny.

Obiecuję nie ustawać w tworzeniu Łagodnych Światów  :)

Michał

 


 

CISZA JAK TA

Moja artystyczna droga rozpoczęła się kilkanaście lat temu.
Tyle też współtworzę zespół Cisza Jak Ta, w którym śpiewam, gram na gitarze, piszę, i organizuję koncerty.

To mój artystyczny matecznik i zespół, który ma największe miejsce w moim serduchu.
To dla Ciszy napisałem swoje najważniejsze piosenki.

Powstało ich przez te lata tworzenia w Ciszy naprawdę wiele.
Kilkoma z tych, które spotkały się z Waszą szczególną życzliwością dzielę się poniżej:

Jeśli chcesz bliżej poznać nasz repertuar i dyskografię - serdecznie zapraszam tutaj:
 
SPOTIFY: https://tinyurl.com/yxm94hgc
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/Ciszajakta
FACEBOOK: https://www.facebook.com/ciszajakta


 

PROJEKT "POMIĘDZY CISZĄ A CISZĄ"

Drugą odsłoną mojej artystycznej działalności jest projekt "Pomiędzy Ciszą a ciszą"
To piosenki, które napisałem przez ostatnie kilkanaście lat, a które z najróżniejszych powodów nie znalazły wspólnego mianownika z zespołem.

Powstały trzy płyty tego projektu, na których znajduje się niemal czterdzieści piosenek napisanych do słów moich ulubionych Poetów, a także utwory w pełni autorskie.
Wszystkich trzech płyt tego projektu posłuchać można tutaj:


SPOTIFY: https://tinyurl.com/y56h9n7d
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/thin29
FACEBOOK: https://www.facebook.com/Michal.z.Ciszy


 

PROJEKT "ŚPIEWOGRANIA ONLINE"
 

Trzecim nurtem mojej artystycznej drogi, są prowadzone od kilkunastu lat, równolegle z działalnością piosenkotwórczą i koncertową - śpiewogrania.

Są to spotkania przy żywym ogniu i gitarze, podczas których gram piosenki, w większości nie będące mojego autorstwa, a które stały się dla mnie inspiracją do współtworzenia Krainy Łagodności.

Takie, które uważam za piękne, i którymi chcę się dzielić ze Słuchaczami, wielką wagę przykładając do współtworzenia tych muzycznych wieczorów przez wszystkich ich uczestników.

Wspólne śpiewanie, czyli bellonowskie "współbytowanie w śpiewie" jest tu wartością nadrzędną.


Od listopada 2019 roku, początkowo z przyczyn praktycznych, a w następstwie ogólnoświatowej izolacji - spotkania śpiewograniowe przeniosłem do internetu.
 

Jak dotąd zagrałem ponad sto śpiewograń online, które gromadzą co tydzień na mojej stronie na facebooku:
(https://www.facebook.com/Michal.z.Ciszy)


kilkusetosobowe grono przyjaciół, nie tylko słuchających i śpiewających ze mną znane i nieznane piosenki, ale również tworzących unikalną społeczność, opartą o wzajemną życzliwość, współodczuwanie i dobre słowo.
To Ludzie pod wspólnym mianownikiem, którym jest niebywała wrażliwość i radość ze współodczuwania.
Przykładowe spotkania śpiewograniowe są do odsłuchania poniżej:

 

 

 

Link do kompletnej playlisty zawierającej wszystkie dotychczasowe śpiewogrania poniżej:
https://tinyurl.com/y3qjdz4t


 

PIOSENKI OKOLICZNOŚCIOWE

Czasami piszę też piosenki nieprogramowe, czyli całkiem wolne ptaki, których nijak nie daje się dopasować do żadnej z w/w dróg muzycznych...
Przykładowych piosenek z tego nurtu posłuchać można poniżej:

 


 

NOWE PIOSENKI

Cały czas powstające "leśne piosenki", którymi będę się z Wami sukcesywnie dzielił na kolejnych płytach.


 

PROJEKT "PODRÓŻOWANIE W MUZYKOVANIE"

To projekt, który ma na celu przybliżenie Słuchaczom, postaci ważnych dla piosenki poetyckiej i nie tylko.
Pierwszym Wyjątkowym Człowiekiem, który przyjął zaproszenie do rozmowy na pokładzie mojego busa, jest światowej sławy kompozytor muzyki filmowej, oraz autor wielu przepięknych pieśni.
Muzyk, Twórca, Wizjoner Dźwięku, Filantrop, Dobry Człowiek.
Pan Zbigniew Preisner, podzielił się z nami cząstką swojej duszy.

 

To tylko taki skrót mojej muzyczno-poetyckiej drogi.
Jej dalszy bieg zależy w ogromnej mierze od Ciebie...


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent