Michał Łangowski - Piosenki na lepszy czas

W Patronite od 24.08.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 41

liczba Patronów: 75

"Szukam...szukania mi trzeba... Domu - gitarą i piórem..." Piosenkami odmrażam dobre myśli, starając się zatrzymać barwne krajobrazy uczuciowości, ukryte w metaforach moich ulubionych Poetów.

O Autorze

Cześć !

Witam Cię z uśmiechem, w szczególnym miejscu na mapie moich internetowych ścieżek.
W miejscu będącym swoistym kołem ratunkowym dla moich marzeń.
Muzyka jest bowiem nie tylko moją pasją, ale i życiem, a obecna sytuacja w Polsce i na świecie - wykluczyła możliwość dalszego bycia komiwojażerem wzruszeń...
Moje muzyczne światy przeniosłem więc do internetu, a to miejsce jest dla mnie nadzieją na przeczekanie tego trudnego dla muzyków czasu i powrót do świata prawdziwego uśmiechu...

To strona dla osób pragnących nie tylko śledzić kolejne prezentowane przez mnie piosenki, ale także chcących zostać Opiekunem, Patronem, Przyjacielem, czy też Mecenasem moich projektów artystycznych.

To miejsce dla Przyjaciół, którzy poprzez swoje świadome wsparcie , współtworzą te muzyczne światy, kolejne śpiewogrania, piosenki, płyty, spotkania i koncerty.
Osoby będące współtwórcami moich muzycznych ścieżek, oprócz szczególnego miejsca w sercu - stają się na stałe integralną częścią wszelkich artystycznych działań, grupą najbliższych opiekunów moich marzeń...

Niezależnie od wybranego progu wsparcia, każdy z moich Patronów otrzyma ode mnie pocztą artystyczną bransoletkę współczesnego "Majstra Biedy" :)

 MOJE MUZYCZNE ŚCIEŻKI:

CISZA JAK TA

Moja artystyczna droga rozpoczęła się kilkanaście lat temu.
Tyle też współtworzę zespół Cisza Jak Ta, w którym śpiewam, gram na gitarze i dla którego piszę.

To mój artystyczny matecznik i zespół, który ma największe miejsce w moim serduchu.
To dla Ciszy napisałem swoje najważniejsze piosenki.

Powstało ich przez te lata tworzenia w Ciszy naprawdę wiele.
Kilkoma z tych, które spotkały się z Waszą szczególną życzliwością dzielę się poniżej:

Jeśli chcesz bliżej poznać nasz repertuar i dyskografię - serdecznie zapraszam tutaj:
 
SPOTIFY: https://tinyurl.com/yxm94hgc
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/Ciszajakta
FACEBOOK: https://www.facebook.com/ciszajakta

 


POMIĘDZY CISZĄ A CISZĄ

Drugą odsłoną mojej artystycznej działalności jest projekt "Pomiędzy Ciszą a ciszą"
To piosenki, które napisałem przez ostatnie kilkanaście lat, a które z najróżniejszych powodów nie znalazły wspólnego mianownika z zespołem.

Powstały trzy płyty tego projektu, na których znajduje się niemal czterdzieści piosenek napisanych do słów moich ulubionych Poetów, a także utwory w pełni autorskie.
Kilku przykładowych piosenek z tego projektu posłuchać można poniżej:


SPOTIFY: https://tinyurl.com/y56h9n7d
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/thin29
FACEBOOK: https://www.facebook.com/Michal.z.Ciszy

 


 

ODMRAŻANIE DOBRYCH MYŚLI, CZYLI ŚPIEWOGRANIA ONLINE
 

Trzecim nurtem mojej artystycznej drogi, są prowadzone od kilkunastu lat, równolegle z działalnością piosenkotwórczą i koncertową - śpiewogrania.
Są to spotkania przy żywym ogniu i gitarze, podczas których gram piosenki nie będące mojego autorstwa, a które stały się dla mnie inspiracją do współtworzenia Krainy Łagodności.

Takie, które uważam za piękne, i którymi chcę się dzielić ze Słuchaczami, wielką wagę przykładając do współtworzenia tych muzycznych wieczorów przez wszystkich ich uczestników.
Wspólne śpiewanie, czyli bellonowskie "współbytowanie w śpiewie" jest tu wartością nadrzędną.

Od listopada 2019 roku, początkowo z przyczyn praktycznych, a w następstwie ogólnoświatowej izolacji - spotkania śpiewograniowe przeniosłem do internetu.
 

Jak dotąd zagrałem ponad pięćdziesiąt śpiewograń online, które gromadzą co tydzień na mojej stronie na facebooku kilkusetosobowe grono przyjaciół, nie tylko słuchających i śpiewających ze mną znane i nieznane piosenki, ale również tworzących unikalną społeczność, opartą o wzajemną życzliwość, współodczuwanie i dobre słowo.
To Ludzie pod wspólnym mianownikiem, którym jest niebywała wrażliwość i radość ze współodczuwania.
Przykładowe spotkania śpiewograniowe są do odsłuchania poniżej:

Link do kompletnej playlisty zawierającej wszystkie dotychczasowe śpiewogrania poniżej:
https://tinyurl.com/y3qjdz4t

Począwszy od września 2020 - co miesiąc, każdy Mecenas, Opiekun bądź Przyjaciel mojej muzycznej drogi, otrzyma w zależności od wybranego progu wsparcia, mp3 bądź płytę z 20 najpiękniejszymi wg. Słuchaczy piosenkami danych śpiewograń.

 


 

PIOSENKI OKOLICZNOŚCIOWE

Czasami piszę też piosenki okolicznościowe, czyli całkiem wolne ptaki, których nijak nie daje się dopasować do żadnej z w/w dróg...
Przykładowych piosenek z tego nurtu posłuchać można poniżej:

 


 

NOWE PROJEKTY

I - "at least, but not at last"

Ciągle powstające nowe projekty muzyczne.
Najbliższy memu sercu projekt to "Leśne Piosenki", czyli piosenki pisane i rejestrowane z towarzyszeniem odgłosów otaczającej mnie podczas grania przyrody.

Szum rzeki, wiatru, deszczu, śpiew ptaków, odgłosy zbliżającej się burzy...wszystko to, co jest ze mną wtedy, gdy powstają piosenki pisane w lesie, nad morzem, jeziorem czy rzeką - stanie się integralną częścią płyty z moimi nowymi piosenkami.


To tylko taki skrót mojej muzyczno-poetyckiej drogi.
Jej dalszy bieg zależy w ogromnej mierze od Ciebie...

 


 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem