Avatar użytkownika

Profesor Matczak

56
patronów
3 255 
miesięcznie
11 095 
łącznie
56
patronów
3 255 zł 11 095 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję!

W ramach podziękowania umieszczę Twoje imię i nazwisko (bądź pseudonim) w moich materiałach na YT i raz w miesiącu w moich mediach społecznościowych.
25 zł miesięcznie
Dziękuję!

W ramach podziękowania raz w tygodniu otrzymasz ode mnie dostęp do dodatkowych treści w formie suplementu do felietonów publikowanych przeze mnie na łamach Gazety Wyborczej.

*przysługuje Ci także podziękowanie z niższego progu
50 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję!

Przy minimum trzymiesięcznym wsparciu otrzymasz ode mnie imienne, indywidualne podziękowanie w wersji audio-video.

*przysługują Ci także podziękowania z niższych progów
100 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję!

Przy minimum trzymiesięcznym wsparciu w ramach podziękowania raz na dwa miesiące zaproszę Cię na wspólne spotkanie online z Patronami z tego i wyższych progów, w trakcie którego będziemy mogli porozmawiać o konkretnych ideach, postawach, ludziach, których warto promować publicznie. Te spotkania będą inspiracją dla mojej aktywności publicznej - pisania, mówienia, edukowania. To będzie nieformalna grupa doradcza, dzięki której będziecie mogli mieć wpływ na kierunki mojej publicznej działalności.

*przysługują Ci także podziękowania z niższych progów
250 zł miesięcznie
Dziękuję!

Przy minimum trzymiesięcznym wsparciu odwdzięczę Ci się możliwością wyboru zagadnienia, któremu poświęcę wystąpienie na spotkaniu online organizowanym raz na dwa miesiące oraz publikację video albo pisaną - uwaga: mam możliwość odmówienia w oparciu o klauzulę sumienia, wtedy możliwość nie przepada!

*przysługują Ci także podziękowania z niższych progów
500 zł miesięcznie
Dziękuję!

Otrzymasz specjalne wyróżnienie w ramach materiału na YT oraz co jakiś czas otrzymasz ode mnie książkę z osobistą dedykacją.

*przysługują Ci także podziękowania z niższych progów
1000 zł miesięcznie
Zanim wybierzesz ten próg, skontaktuj się ze mną, pisząc na adres profesor.matczak@gmail.com, byśmy mogli ustalić, w jaki sposób mogę odwdzięczyć się za tak hojne wsparcie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Profesor Matczak w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Marcin Matczak - prawnik i komentator spraw publicznych, autor książek popularnonaukowych, felietonista Gazety Wyborczej, autor podkastów i filmów edukacyjnych. Mówi jasno o prawie, filozofii i języku. Promuje umiarkowanie w życiu publicznym, walczy z plemiennością i bańkami informacyjnymi.
Unikam wizytówek, ale czasami się nie da: jestem mężem, ojcem, obywatelem, prawnikiem, filozofem, nauczycielem akademickim, publicystą i autorem książek. Stoję w rozkroku, na co mam co najmniej dwa dowody. Pierwszy: przez osiem lat byłem jednym z największych krytyków PiS - za rozwalanie praworządności, a pięć dni po tym, jak przegrali wybory, nazwano mnie po raz pierwszy pisiorem. Drugi: co tydzień we wtorki piszę felietony dla Gazety Wyborczej, a w środy nagrywam Niepoprawnik dla Kanału Zero. Robię to, bo uważam, że największym zagrożeniem dla ludzkości są skrajności. Dlatego je zwalczam - słowem, nie ogniem i mieczem. Poza tym mam kanał na YT i podkast na Spotify. I wreszcie: moim synem jest Michał “Mata” Matczak, co nigdy nie przestanie napawać mnie dumą.
 

 

Dlaczego powstał mój profil na Patronite?

Zakładam profil na Patronite, ponieważ chcę zgromadzić ludzi i pieniądze wokół idei polityki rozsądku. Od wielu lat nawołuję do tego, żeby w życiu publicznym było mniej polaryzacji i nienawiści, a więcej zrozumienia dla inności i współpracy. 

Zakładam go w momencie, gdy mija 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. To niestety moment, kiedy demokracja jest zagrożona, a my jako społeczeństwo straciliśmy poczucie celu. Dlatego potrzebujemy nowego planu - trzeba go wypracować w debacie publicznej i trzeba go promować nowoczesnymi kanałami komunikacji, by do ludzi dotarł.

Jaki to plan? Jego pierwszy element to walka z populizmem, który jest rakiem demokracji - wspiera najgorsze instynkty, w szczególności agresję, i słowo z narzędzia komunikacji zamienia w broń, którą masakruje się przeciwnika.

Drugi - krytyka skrajności, które są dla życia publicznego złe - i te lewicowe, i te prawicowe. W przestrzeni publicznej działalność, która od każdej ze stron weźmie to, co najlepsze: od lewicy wrażliwość, od prawicy szacunek dla tradycji.

Trzeci - aktywność edukacyjna i społeczna, która będzie promować UMIARKOWANIE. Ono zawsze bierze się z wiedzy, empatii i otwartości na innego. Te wartości w życiu publicznym trzeba szerzyć, do tego potrzeba ludzkiego wsparcia i środków na skuteczną komunikację.

Życie jest trudne, a świat jest złożony - potrzeba dużo pokory, wiedzy i współpracy, żeby nadać mu jakiś sens.

Jeśli chcesz przyłączyć się do tego zadania: wspólnego myślenia, dyskutowania, edukowania i budowania dobrej, rozsądnej Polski - zapraszam!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Profesor Matczak już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
1 000 zł
Anna Jarosławska
Anna Jarosławska
50 zł
Bartosz Tomaszewski
Bartosz Tomaszewski
100 zł
Anonimowy patron
25 zł
Kacper Jakóbczyk
Kacper Jakóbczyk
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.