Myśleć Głębiej

W Patronite od 06.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 547

Liczba Patronów: 456

Zostań Patronem
30 patronów
616 miesięcznie
2 995 łącznie
Filozofia dla praktycznych na YouTube.

O Autorze

Zapewne spotkałeś się już kiedyś w internecie ze złymi argumentami...

Masz dosyć kiepskiego poziomu debaty w polskim internecie czy między znajomymi? Męczą Cię kolejne filmiki, które mają ORAĆ LOGIKĄ i FAKTAMI, a tak naprawdę są kompendium założeń, kiepskich argumentów i teorii spiskowych przedstawianych na równi z teoriami naukowymi?

Nas też – stąd ten kanał! W polskim internecie jest trochę dobrych kanałów o naukach ścisłych, mało jest jednak o naukach społecznych czy filozofii praktycznej. Niestety, ich zdobycze często grzęzną w opasłych tomiszczach lub nieczytelnych artykułach naukowych, pełnych specjalistycznego żargonu – choć idee same z siebie mogą być dość zrozumiałe. Dlatego czytamy te tekściory za Ciebie, wyciągamy samo dobre i przedstawiamy w formie przystępnej. Naszym celem i pasją jest dzielić się wiedzą ze wszystkimi, a podstawowym założeniem – że nie musisz znać żadnych pojęć, siadając do naszego wideo.

Jesteśmy zespołem dwuosobowym: Narrator i Scenarzysta, inaczej pan N i pan S. Pan N zajmuje się narracją, grafiką i montażem, a pan S – pisaniem tekstów, researchem i social mediami. Nasze wideo mogą wydawać się proste, ale za tą prostotą jest sporo roboty: na jedną minutę wideo średnio przypada od dwóch do czterech roboczogodzin samego pisania i montażu.

Mamy jeszcze dużo do powiedzenia i chcemy móc poświęcić kanałowi więcej czasu. Dlatego prosimy Ciebie, tak, Ciebie, o wsparcie nas w tym! Każda kwota, którą będziesz w stanie przeznaczyć, pomoże nam dostarczać więcej ciekawych treści i według bardziej równomiernego harmonogramu, aby móc, no, myśleć głębiej.

Nasze główne serie to:

Teoria dla praktycznych:

 

Wideo-odpowiedzi na kiepskie argumenty:

 

Tłumaczenia wykładów anglojęzycznych:

Aha, i ważna sprawa na koniec: jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każde wsparcie i mamy świadomość, że nie każdy sobie może na to pozwolić. Mamy rok 2020, czasy takie, jakie widać i coś nie zapowiada się, aby było lepiej. Jeśli sytuacja finansowa nie pozwala Ci na wsparcie finansowe – prosimy, nie zmuszaj się. To nie jest jakiś korpo spin – chcemy dbać o naszą społeczność, więc przede wszystkim zatroszcz się o siebie i o swoich bliskich. Nadal będziesz mieć dostęp do wszystkich wartościowych materiałów, które wypuszczamy.

Trzymaj się. Pa!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Jodko
Piotr Jodko
3 zł miesięcznie
KoviBZ
KoviBZ
500 zł jednorazowo
Filip Hazubski
Filip Hazubski
9 zł miesięcznie
Patrycja Jarocka
Patrycja Jarocka
54 zł miesięcznie
Sachi
Sachi
27 zł miesięcznie
Praptak
Praptak
27 zł miesięcznie