Avatar użytkownika

Nerdzi w Kulturze

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Jesteśmy Nerdzi w Kulturze - grupka znajomych, którzy tworzą audycję o grach i popkulturze. Bez przekupstwa i prosto z mostu, mówimy jak jest, co nam się podoba i po jakie rzeczy warto sięgnąć. Naszą audycję NwK tworzymy nieprzerwanie od 2014 roku najpierw w Radiu Praga a od 2017 roku w Radiu Aktywne Politechniki Warszawskiej.

Z głębokich rubieży Internetu nadają do Was Nerdzi w Kulturze – Jedyna taka w całych internetach audycja o grach i popkulturze!

Nerdzi w kulturze to audycja „hipertekstualna”, w której łączymy takie tematy jak gry, technologie, komiksy, filmy, książki, seriale, muzyka, konwenty i zloty – słowem kultura Internetu. Możecie nas słuchać w każdy czwartek od 10:00 na żywo w radioaktywne.pl Politechniki Warszawskiej.

Audycje aktualnie Współtworzą:

Gorky i Kapitan
oraz 
Yano i Sosu


 

Powyższy Opis możecie znaleźć na naszej stronie internetowej bądź Fanpage'u na Facebooku - pytanie co się za nim kryje?

Jesteśmy Nerdami, którzy chcieli połączyć nowe ze starym, oldschool i nowe media - tak zrodził się pomysł Audycji Hipertekstualnej, podczas której słuchacze mogą na bieżąco komentować i wpływać na przebieg całej audycji.

Co nas odróżnia od innych?

- Nadajemy na żywo, wierząc że każda wpadka i pomyłka na "wizji" też jest częścią audycji. Prowadzi to czasem do zabawnych sytuacji, co poniekąd też było naszym zamysłem

- Wszystkie nasze Audycje podzielone są na 4 segmenty:
Redakcyjne Polecanki podczas których polecamy i recenzujemy wybrane przez nas "produkty popkultury",
Warto o Tym pogadać - Nerd Gadka  gdzie w formie eseju mówionego poruszamy naszym zdaniem ważne dla świata Gamingu problemy
Nerd Newsy ze świata gier i technologii
5 powodów by wyjść z piwnicy czyli nasz wybór imprez mniej lub bardziej kulturalnych dla których warto wyjść z domu

Staramy się by dzięki takiemu podziałowi CO TYDZIEŃ dostarczyć regularnie ciekawe treści - nie chcemy być kolejnymi gadającymi głowami, które przez 2 godziny gadają o jednej grze

- Naszych audycji można słuchać na żywo oraz w formie Podcastów na wszystkich popularnych platformach (Itunes Podcasty, Podcast Republic, TuneIn) co oznacza, że macie 24h dostęp do PONAD 180h nagrań

- Staramy się by nasze audycje były ciekawe, stąd brak muzyki CC. Podczas naszych audycji usłyszysz muzykę niezależnych polskich i zagranicznych twórców

- Wywiady z ciekawymi Gośćmi - Twórcami Gier, Muzykami, Rysownikami itp. (m.in. Nerdy Nocą, Kotter, V0yager, zespół Latające Pięści)


Czemu Patronite.pl?

Działamy od 2014 roku i w tym czasie sporo się zmieniło. Wraz z chęcią rozwoju i w myśl "more and better" postanowiliśmy przejść na własną domenę i stworzyć własną stronę, na której zawsze 24h macie dostęp do wszystkich naszych nagrań. Dodatkowo wszystkie treści, które recenzujemy bądź opisujemy jesteśmy zmuszeni kupować z własnych środków, a nasze "szczere opinie" mówiąc wprost odstraszają większość wydawców. Chcąc więc nadal zostać w kategorii "niezależne dziennikarstwo" postanowiliśmy zapytać naszych słuchaczy co o tym sądzą i jednym z pomysłów okazał się Patronite.

 

Q&A:

Patron: Jaką mam pewność że uzbieranych pieniędzy nie przepijecie i nie wydacie na koks i.... jak twórcy Ant Simulator?

Nerdzi: Wszelkie uzbierane środki w pierwszej kolejności pozwolą nam uiścić opłaty za tak trywialne rzeczy jak: domena, hosting, serwer, opłata za oprogramowanie. W teorii nie ma tego dużo, jednak każda kolejna audycja powoduje że nasz serwer ciągle jest przepełniony nagraniami audio, a chcąc zachować wysoką jakość nagrań nie możemy skorzystać z darmowych alternatyw (np. soundcloud  za który też trzeba sporo zapłacić gdy chce się publikować ponad 100h nagrań).

Patron: A co się stanie z nadwyżką uzbieranych pieniędzy?

Nerdzi: Jeśli uzbieramy cokolwiek powyżej oczekiwanej sumy to będziemy już wystarczająco szczęśliwi i wdzięczni że chcieliście wesprzeć nasz projekt. Każda złotówka, która nie zostanie zużyta na opłaty, posłuży nam do:

- Kupienia biletów i wejściówek na imprezy organizowane poza Warszawą: chcemy robić dla Was więcej wywiadów i relacji z ciekawych imprez 

- Nowości Wydawnicze i Gry AAA: póki co sponsorzy nie walą do nas drzwiami i oknami a nasze zasoby finansowe mają też swoje limity. Miło było by to zmienić i móc zakupić nowe tytuły, które moglibyśmy na bieżąco recenzować

Patron: Na pewno nie przejecie pieniędzy z Patronite?

Nerdzi: Mamy to do siebie, że przyzwyczailiśmy się żywić łazankami/noodlami i naszym priorytetem jest tworzenie audycji oraz treści z nią związanych. To jest nasza pasja i chcemy ją kontynuować jak najdłużej.

Patron: A macie jakieś plany poza Audycją? Youtube... bla bla bla taki popularny czemu nie tworzyć kanału?

Nerdzi: Oczywiście że mamy spore plany odnośnie Nerdów! Mamy swój kanał na YT i chcielibyśmy zacząć go porządnie prowadzić zapełniając ciekawymi i oryginalnymi treściami. Patronite oznacza: mniej rachunków = więcej czasu poza pracą = więcej materiałów(może i Youtube).

 

Podsumowując, na co przeznaczymy zebrane środki:

Opłaty stałe

Bilety i wejściówki na imprezy by móc robić jeszcze więcej wywiadów i relacji

Nowości Wydawnicze (gry AAA, książki)

 


Co dostaną Patroni?

Naszą dozgonną wdzięczność :)

Poza tym w zależności od progu, możecie liczyć na:

- Kanał na Discordzie gdzie codziennie możecie nas spotkać i porozmawiać o audycji, grach, życiu, gotowaniu, teoriach spiskowych itp.

- Po każdym materiale informację, że dzięki patronom, dany materiał w ogóle powstał

- Możliwość umieszczenia linka do swojej strony/kanału (oczywiście wszystko zgodnie z polskim prawem i granicach dobrego smaku)

Strefa VIP :

- Specjalne Kubki, tylko dla naszych Patronów w których kawa smakuje lepiej (nie udowodniono naukowo)

- Materiał nagrany specjalnie dla ciebie! Ty wybierasz temat audycji a my staramy się zrealizować go jak najlepiej

- Pamiątkowa "kartka okolicznościowa na święta" od Nerdów. Jedyny i niepowtarzalny dowód naszej wdzięczności

 

Co pół roku będziemy robić "publiczne rozliczenie", gdzie Patroni dostaną informacje na co zostały przeznaczone środki i wszyscy mieli pewność, że nie przepijamy zebranych środków (gulp)


A kim w ogóle jesteśmy?

Duet Kapitan & Gorky

Dwóch Nerdów, zapalonych graczy ale też GameJamowców. Nie tylko mówimy o grach ale też je tworzymy!

 

Gorky:

Gorky

Wraz z przyjaciółmi założyłem audycję Nerdzi w Kulturze i nim się obejrzałem zostałem ostatnim ze starej gwardii. Chce nadal kontynuować projekt NwK i móc dalej rozmawiać o Game Designie i Story Tellingu podczas naszych audycji. Czasem też lubię zagrać w proste gry pokroju CoD by wiedzieć w jakim kierunku podąża branża gier [sarkazm]. Nie ma dla mnie tematu Tabu a Komiks i Gry są już częścią mojego życia.

Kapitan:

Przyszedłem jako gość i zostałem na dłużej.  Retro skamielina, moją 8 bitową krew pompuje MOS 6502. Radio zawsze stanowiło dla mnie wyjątkowy środek komunikacji, dzielenia się zajawkami. W wolnych chwilach czytam, gram na syntezatorach i dłubie przy retro sprzętach. Pływam pod banderą C64.

 

Yano Wasako:

~new player loading~

Sosu:

~new player loading~