Avatar użytkownika

Łukasz Droździk

1
patron
9 
miesięcznie
2 687 
łącznie
1
patron
9 zł 2 687 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

4 zł miesięcznie
Już na wstępie zaznaczę, że nie chcę Was kategoryzować na lepszych i gorszych ze względu na to, jaką kwotą wspieracie moją działalność. Daj tyle, ile możesz lub na ile wyceniasz wartość mojej pracy - niech to będzie jedyny wyznacznik. Będę wdzięczny naprawdę za każdą złotówkę, bo dzięki niej łatwiej będzie pchać to wszystko do przodu :)

Chcę żebyś miał świadomość, że przekazując nawet te 4 złote pomagasz tworzyć coś fajnego i - w mojej opinii - wartościowego.

Wielkie dzięki! :)
9 zł miesięcznie
No to jeszcze raz! :) Nie chcę Was kategoryzować na tych bardziej i mniej cennych patronów, bo wspieracie mnie taką czy inną kwotą. Wierzę, że zbiorę tu ludzi bezinteresownych, którym po prostu podoba się ta inicjatywa i chcą być jej częścią. Nie ważne czy przekażesz kilka, kilkanaście czy kilkaset złotych - jesteś patronem moich projektów i możesz być z tego powodu dumny! :)

Ukłony i podziękowania!
29 zł miesięcznie
Teoretycznie do każdego progu muszę coś napisać, więc i tu zostawię kilka słów :)

29 zł to w skali miesiąca całkiem fajna kwota. Mam świadomość, że prawdopodobnie zrezygnowałaś/eś z kina lub z innej przyjemności i cholernie się cieszę, że Twoje ciężko zarobione pieniądze przekazujesz na wsparcie mojej pasji i projektów. To dla mnie nie tylko spora frajda, ale też duże zobowiązanie żeby Cię nie zawieźć.

Bardzo, bardzo dziękuję! :)
49 zł miesięcznie
Serio - kończą mi się pomysły na te opisy! :) Mogę oczywiście powtórzyć kolejny raz jak jestem Ci wdzięczny, ale to już chyba wiesz. Jeśli jeszcze nie ma Cię w galerii "milionerów" to zapraszam do kontaktu - koniecznie musimy to nadrobić! :) Tak teraz sobie myślę - a może by tak patronowe piwko? :)

Dziękuję za wsparcie! Bez względu na to, jaka to kwota :)

Dzięki!

99 zł miesięcznie
Żyjemy w czasach cyfrowych. Kiedyś inicjatywy wspierało się osobiście - trzeba było gdzieś pójść, wrzucić coś do puszki lub przekazać do ręki. Dziś wystarczy jedno kliknięcie. Są plusy, ale są też minusy - jednym z nich jest brak bezpośredniego kontaktu. A ja bardzo chciałbym poznać Was wszystkich osobiście. Bez wyjątku. NIe ważne, czy decydujesz się na najniższy, czy na najwyższych próg - od teraz jesteś częścią mojego świata i nie chcę, żeby był to tylko świat wirtualny.

Mam nadzieję, że projekty, które prowadzę sprawią, że będę sporo podróżował. Zawsze na profilu FB będę informował gdzie i kiedy będę - dla patronów zawsze znajdę czas na spotkanie i gadu gadu. O życiu, o pasji, o projektach - o czym chcesz. To jeden z moich ukłonów w Twoją stronę :)

PS. Wiesz na co można przeznaczyć 99 zł?!

Wielkie, wielkie dzięki! Jesteś bohaterem :)
499 zł miesięcznie
I najlepsze zostawiłem sobie na koniec :) To że tu jesteś i wspierasz mnie tak ogromną kwotą, jest dla mnie ogromnym wyrazem szacunku i zrozumienia tego co chcę zrobić. Nie wiem czy znajdę słowa, by opisać jak wiele to dla mnie znaczy. Liczę jednak, że nie wybrałeś tego progu z powodu przywilejów i chęci wstąpienia do "tajemnego klubu" - takiego u mnie nie ma i nie będzie :) Będzie jednak jeden, wielki ukłon dla wszystkich moich patronów - bez względu na próg wsparcia. Co roku planuję wydawać album w formie książki, który będzie podsumowaniem i galerią portretów wykonanych w danym roku. Chcę, żeby wszyscy moi patroni mieli w tym albumie miejsce szczególne - oddzielny rozdział, który album otworzy.
Niech to będzie dowód na to, jak bardzo cenię Twoje wsparcie :)

Dziękuję, dziękuję, dziękuje! :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Łukasz Droździk w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Słowo daję! Nie cierpię tych rubryk, gdzie musisz napisać coś o sobie! I to w dodatku zmieścić się w 300 znakach :O
Fotograf, dziennikarz(?), marzyciel. Lubię patrzeć na ludzi, lubię z nimi rozmawiać, lubię to rejestrować i się tym dzielić.
"OneMilionPortraits" i "Lustro" - to dla nich tu jestem.

Chcę żebyś miał/a świadomość, że założenie tego profilu nie było dla mnie łatwą decyzją. Serio.

Zostałem wychowany w duchu radzenia sobie samemu i nie proszenia o pomoc. I właściwie nadal tak jest, bo ten profil nie jest moim wołaniem o pomoc, tylko szansą na rozwój. Mam z czego żyć, zarabiam na pasji, ale chcę to robić lepiej, chcę żeby moje projekty się rozwijały i były wyraźnym śladem mojej obecności na tym świecie. 

A skoro mowa o projektach...

Fotografia jest bardzo rozległą dziedziną i chyba każdy fotograf stara się pozycjonować w konkretnej działce - śluby, dzieci, motoryzacja, kulinaria itp. Mnie wciągnął portret i to z nim chcę związać wszystkie zawodowe kroki i plany. Dlaczego portret? Nie wiem. Lubię patrzeć na ludzi - tak bez powodu. Fascynują mnie ich twarze i fakt, że naprawdę każda z nich jest inna! Jako ludzie bywamy do siebie podobni, ale nie ma na świecie drugiej, dokładnie takie samej osoby jak Ty! To fascynujące, a tak niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę. 

One Milion Portraits - już w samej nazwie tkwi szaleństwo

Tak - wiem jak to brzmi.  

"Gość wymyślił sobie, że zrobi portret okrągłemu milionowi ludzi. A czy on to w ogóle przeliczył? Czy on wie, ile zdjęć musi zrobić każdego dnia? Czy on ma świadomość, że to jest praktycznie niewykonalne?"

Wie :) W samej nazwie bardziej chodzi o zobrazowanie skali tego przedsięwzięcia, niż o konkretne liczby. Ja wierzę, że uda mi się tego dokonać pomimo tego, że rozum podpowiada kompletnie inny scenariusz. Na pomysł wpadłem w momencie, kiedy zacząłem się zastanawiać nad tym, jaki sens ma tak właściwie ta moja fotografia. Robię zdjęcie, pięć, pięćdziesiąt, sto... i co? Publikuję je na stronie, Facebooku, Instagramie... i co? Czy pochwalenie się swoja pracą jest jedynym celem? Czegoś mi w tym wszystkim brakowało - jakiegoś głębszego celu. 

A jakby tak zacząć fotografować ludzi i umieszczać te portrety w albumie. Wielkim albumie, który za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat stanie się ogromną księga obrazującą to, jak cudownym i niepowtarzalnym jesteśmy gatunkiem? A jakby tak zacząć jeździć najpierw po Polsce, później po świecie, organizować duże eventy, na których będziemy robić portrety? Może projekt spodoba się innym fotografom i zamiast jednego Łukasza, projekt będzie tworzyć cała rzesza ludzi szczerze zajaranych tym pomysłem? 

Z początku to wszystko wydawało się głupie i mało realne, ale im więcej o tym myślę, tym więcej we mnie wiary, że to ma sens i może się udać. Że mogę (możemy) zostawić po sobie coś naprawdę wielkiego i pięknego, co będzie inspirowało kolejne pokolenia.

Tak - to jest projekt na resztę mojego życia. Cel, który zawsze będę miał przed sobą, który zawsze będzie mnie napędzał do działania i będzie wielkim wyrzutem sumienia, kiedy będę chciał się poddać. 

"Lustro" 

To projekt, który już trwa. Miejsce, w którym łączę dwie swoje pasje - fotografię i poznawanie ludzi. "Lustro" to rozmowy z ludźmi, którzy do czegoś mnie w życiu zainspirowali, coś we mnie zmienili lub po prostu mają coś ciekawego do powiedzenia. To nie są znane osobistości - to bohaterowie małych społeczności lub bohaterowie swojego życia. Ludzie nieprzeciętni, ludzie z pasją i chęcią do działania. 

Tu kluczem nie jest rozpoznawalność - tu liczy się to co masz do przekazania innym. 

Program nie ma sztywnych ram czasowych. Nie interesuje mnie jakie są aktualnie trendy i ile powinien trwać taki program, by utrzymać widza. Jeśli rozmowa jest ciekawa i pasjonująca, to niech trwa nawet godzinę - kto ma obejrzeć, ten i tak obejrzy.

Podsumowując...

Rozwój tych dwóch projektów to mój cel na najbliższe lata. Jeśli uważasz, że to co robię niesie ze sobą jakąś wartość i chcesz być tego częścią to będę szczerze zaszczycony - bez względu na próg, którym zdecydujesz się wesprzeć moją działalność. Tu bardziej niż o pieniądze chodzi o tzw. kopniaka do działania i moc jaką daje wsparcie innych :)

 

Cele Autora

One Milion Portraits
  • 10 000 zł
  • 7 313 zł brakuje
26%
Środki zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na organizację zbiorowych sesji zdjęciowych w różnych miastach w Polsce. Koszty dojazdu, noclegi, wynajem pomieszczeń, ale także wydruk pojedynczych zdjęć, wystawy i druk dorocznego albumu. Z czasem niezbędna okaże się pewnie także wymiana sprzętu - z tych środków będę pokrywał wszystkie koszty związane z prowadzeniem projektów :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Łukasz Droździk już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
9 zł
Paweł Wilczko
Paweł Wilczko
9 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.