Gry

Pan Nindyk

W Patronite od 13.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1935

liczba Patronów: 2085

1 patron
10 zł miesięcznie
60 zł łącznie
Twoje źródło informacji o najciekawszych grach niezależnych na Nintendo Switch, wywiady z twórcami i wydawcami gier, poradniki i garść ciekawostek ze świata japońskiej popkultury.

O Autorze

Moja misja

Strona Pana Nindyka to geekretro.pl. Poświęcona jest ciekawym grom niezależnym (zwanych potocznie indykami) na Nintendo Switch.

Tworzona jest w całości przez jedną osobę - fana Nintendo i japońskiej popkultury.

Geekretro.pl to dla mnie wyjątkowy projekt, który narodził się z moich pasji. Obejmuje on bloga oraz konta w wybranych mediach społecznościowych (Twitter i Instagram).

Na blogu przeczytasz dłuższe treści - recenzje, wywiady, teksty przekrojowe czy szczegółowe zapowiedzi.

Konta w social media zaś są uzupełnieniem bloga o krótkie treści jak niusy, informacje o promocjach czy konkursach. W szczególności konto na Twitterze można porównać do pasków z wiadomościami na kanałach informacyjnych w telewizji.

Bloga prowadzę w wolnych chwilach. Dlatego nie znajdziesz tu niusów, recenzji czy felietonów dodawanych co tydzień w ilościach hurtowych.

Ale zapewniam Cię - jeżeli piszę niusa, to drążę temat. Nie ograniczam się do jednego źródła. Podpieram się swoją wiedzą zebraną na przestrzeni lat. Nie robię kopiuj-wklej z polskich czy zagranicznych serwisów wspomagając się tłumaczem od wujka Google'a. Po prostu - staram się wycisnąć z tematu jak najwięcej, by dać Tobie jak najlepsze informacje.

Tyczy się to każdego tekstu, który pojawia się na geekretro.pl.

I mam nadzieję, że docenisz to i wesprzesz moją działalność.

Dlaczego Pan Nindyk?

To taka gra słów. Indykami nazywa się w mowie potocznie gry niezależne i wywodzi się z języka angielskiego, gdzie używa się określenia indies.

W przypadku gier niezależnych na konsole Nintendo w angielskim używa się określenia nindies, czyli po prostu dodając literkę n (od Nintendo) do indies. Przyznacie, że jest to zgrabne połączenie, prawda? Dlaczego więc nie przenieść je na język polski? Dlatego od dłuższego czasu używam tego określenia m.in. na Twitterze.

Pan Nindyk zostało użyte po raz pierwszy przez Wulgarnego Gracza na jednym z jego streamów. Spodobało mi się to i postanowiłem je wykorzystać.

Moje osiągnięcia

Do tej pory moje teksty były omawiane/cytowane przez poniższe światowe serwisy:

  • brytyjski Nintendo Life (link)
  • japoński GameSpark (link),
  • amerykański GoNintendo.com (linklink),
  • kanadyjski Nintendo Enthusiast (linklink),
  • francuskie Nintendo-Difference (link),
  • hiszpański Nintenderos (linklink),
  • niemiecki Nintendo-Online (link).

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!