Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Jesteśmy parą górskich zapaleńców, którzy znaleźli w życiu wspólną pasję jaką stał się górski trekking. Poprzez blog i odbywane wycieczki przenosimy Was w kolejne górskie pasma i dzielimy się własnym doświadczeniem. Wędruj z nami !

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 3500 zł
Cel 1: Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować
Wiadomo, że najlepsza jest praca, która nie męczy, a dodatkowo przynosi ogromną satysfakcję i korzyści nie tylko materialne, ale i duchowe. Takie możliwości daje nam górski trekking. No wprawdzie przy wsparciu 3500 zł nie rzucimy oboje pracy etatowej, (bo oprócz wyjazdów musimy jeszcze normalnie żyć i płacić rachunki ;)) ale będziemy mogli zakupić nie tylko brakujący sprzęt, ale i zacząć na poważnie organizację wyjazdów po szczyty Korony Europy. Bez problemu zrealizujemy kilka wyjazdów treningowych w Tatry po kolejne tatrzańskie dwutysięczniki w miesiącu. A wszystkimi przeżyciami podzielimy się z Wami na blogu i w mediach społecznościowych.

Z uzbieranej miesięcznej kwoty 3500 zł na rzecz Fundacji Siepomaga przekażemy co miesiąc 1050 zł.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 7000 zł miesięcznie
brakuje 7000 zł
Cel 2 - W góry z głową - bezpieczeństwo to dla nas podstawa
W 2018 roku chcemy zacząć zdobywać zimowe doświadczenie wysokogórskie w Tatrach. W tym celu musimy odbyć kurs turystyki zimowej. W przypadku dwóch osób to koszt około 2000 zł. Ponad to zimowe wędrówki wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu i odzieży m.in. raków, czekanów, obuwia, bielizny termoaktywnej, kurtek puchowych, rękawic, czapek, nieprzemakalnych spodni typu windstopper itp. Koszt odzieży outdoorowej w przypadku naszej dwójki to minimum 5000 zł. Daje to kwotę 7000 zł.
Doświadczenie zimowe zdobyte w Tatrach pozwoli nam wyznaczyć kolejne wysokogórskie cele takie jak wyprawy na Mont Blanc - najwyższy szczyt Korony Europy. Kurs letniej turystyki wysokogórskiej wraz z Via Ferratami również mamy w planach. W wysokie góry ruszyć chcemy w pełni przygotowani.

Z zebranej miesięcznej kwoty 7000 zł na rzecz Fundacji Siepomaga.pl przekażemy 2100 zł.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 10000 zł
Cel 3 - Rzucamy pracę na etacie i ruszamy w Świat po przygodę !
O tak ! To chyba marzenie każdego. Robić to co się naprawdę kocha, spełniać marzenia, a dodatkowo dzielić się z innymi swoim szczęściem, poradami, doświadczeniem. Czuć się pomocnym. Chciałabym, aby to marzenie stało się kiedyś rzeczywistością !. Jeśli chcecie nas zobaczyć w akcji na szczytach Korony Europy, a później ? Kto wie ? - to zapraszamy Was do dorzucenia maleńkiej cegiełki do naszego szczęścia.

Z zebranej comiesięcznej kwoty 10 000 zł na rzecz Fundacji Siepomaga.pl przekażemy 3000 zł.

O Autorze

KORONA EUROPY DLA FUNDACJI SIEPOMAGA.PL

O nas: Edyta i Wojciech Mikoś

Jesteśmy typem osób, które uważają, że marzeń nie można odkładać na później. Wyznajemy filozofię, że tego później może nie być. Naszą pasją są góry. Wszystkim tym co przeżywamy i czego w nich doświadczamy postanowiliśmy dzielić się z innymi. Skromnie, bez splendoru i fanfarów. Właśnie dlatego pod koniec 2016 roku powstał blog górski i podróżniczy @Podszczytem (www.podszczytem.pl). To tam jako zwykli turyści dzielimy się naszymi przygodami, podróżami i doświadczeniami. 

Nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko znajduje się w naszej głowie i zależy od naszej determinacji, oraz walki o siebie i swoje marzenia. Pierwsze trzy poniższe cele zrealizujemy w cigu kilku lat :

1) W najbliższej perspektywie chcemy ukończyć projekt Tatrzańskie dwutysięczniki oraz Turystyczną Koronę Tatr. Przed nami jeszcze około 30 - 40 wypraw.

2) Zdobycie Korony Gór Polski  - 28 szczytów poszczególnych pasm górskich w Polsce

3) Przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego - najdłuższego w polskich górach (496 km), biegnącego od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach.  

Jednak naszym największym marzeniem jest zdobycie Korony Europy. Pierwsze wyprawy zaplanowaliśmy na kolejny rok. Wyżej nie mierzymy. Jesteśmy realistami. Ale jeśli nadarzy się okazja wejścia na jakiś pięciotysięcznik, to czemu nie  ??? 

KORONĘ EUROPY CHCEMY ZREALIZOWAĆ DLA SIEBIE ALE I W CELACH CHARYTATYWNYCH.  30 % WSZYSTKICH WPŁACONYCH PRZEZ PATRONÓW ŚRODKÓW ZOSTANIE PRZEZ NAS PRZEKAZANA NA RZECZ FUNDACJI SIEPOMAGA.PL

Podopiecznymi Fundacji są m.in. osoby (w tym głównie dzieci), dla których jedynym ratunkiem  są  bardzo kosztowne operacje. Fundacja ratuje nie tylko ich zdrowie, ale i życie.

Krywań 2 495 m n.p.m. - 07.07.2018 r.

Projekt 2018

100 szczytów na 100-lecie Niepodległości

W 2018 roku Polska obchodzi 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.  Tę piękną rocznicę postanowiliśmy uczcić stając na 100 dowolnych górskich szczytach, nie tylko Polski. Wszystkie informacje na temat realizowanego przez nas projektu znajdziecie w specjalnej zakładce na bloguhttp://podszczytem.pl/100-szczytow-stulecie-niepodleglosci/.

Projekt otrzymał wsparcie marki Chiruca, która wyposaża wyprawę w buty. Zajął trzecie miejsce w tegorocznej edycji Chiruca Expedition. Pozostałe realizowane przez nas projekty znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.podszczytem.pl

Blog "Pod szczytem"

www.podszczytem.pl

Blog powstał w 2016 roku. Opisujemy na nich postępy wszystkich, realizowanych przez nas projektów i wypraw. Z każdego wyjazdu zamieszczana jest na nim szczegółowa relacja z wyjazdu. Znaleźć na nim można wpisy poradnikowe, przewodnik, testy i recenzje sprzętu outdoorowego oraz relacje z pozostałych podróży.

Posiadamy Funpage na Facebook:

 https://www.facebook.com/podszczytem/

Kanał YouTube: 

https://www.youtube.com/channel/UCKlJ1Kii-3ZZofCBBDHdNew?view_as=subscriber

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na Patronite ?

Wielu osobom może się wydawać, że chodzenie po górach to pasja/sport, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nic bardziej mylnego. Każda jednodniowa tylko wyprawa w Tatry to dla nas koszt około 300 zł.  W przypadku trzech wypraw miesięcznie niezbędna jest kwota 900 - 1000 zł. 

Nie możemy przez to pozwolić sobie na częstsze wyjazdy niż 1 - 2 razy w miesiącu. Za każdym razem staramy się organizować jak najbardziej budżetowe wyjazdy. 

Aktualnie dużym ograniczeniem jest dla nas trekking zimowy. Dlaczego ? Tu niestety pojawia się koszt wysokich, wodoodpornych butów, dostosowanych do sprzętu zimowego, raki i czekan, oraz odpowiednia odzież outdoorowa (sporej części nam jeszcze niestety brakuje). Kolejne koszty to kurs letniej i zimowej turystyki wysokogórskiej. - które przygotują nas do zdobywania alpejskich szczytów w Koronie Europy.

Wyprawy po kolejne szczyty Korony Europy również wymagają sporych nakładów finansowych.

Między innymi dzięki Twojemu wsparciu i innych patronów będziemy mogli w krótszym czasie zrealizować część naszych długoletnich planów. Efekty oczywiście pojawią się w mediach społecznościowych,  a Ty przyczynisz się nie tylko do promocji turystyki górskiej, ale i do rozwoju miejsca w sieci, gdzie każdy zakochany w górach uzyska interesujące go informacje. 

 

Dziękujemy za każde wsparcie, nawet to najmniejsze !

Pozdrawiamy górsko,

Edyta i Wojtek Mikoś

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 0
Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie ! Właśnie przyczyniłeś się do realizacji naszych celów. Twoja niewielka pomoc wraz z innymi Patronami, którzy wybrali ten próg to cegiełka, dzięki której możemy wiele osiągnąć.

Śledź nas na bieżąco. Z pewnością Cię nie zawiedziemy !
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 0
Wow ! 7 zł miesięcznie to już dużo. Bardzo dziękujemy Ci za to, że zachciałeś nas wesprzeć.
W zamian :

- otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie: zobaczysz niepublikowane nigdzie indziej zdjęcia z wypraw po Koronę Europy, wskazówki, będziesz mógł zasięgnąć indywidualnej porady, omawiać będziemy pomysły na kolejne wyprawy, oraz informować będziemy na co przeznaczane są środki wpłacane przez Patronów
-przy minimum rocznym wsparciu wpłaconym całościowo otrzymasz od nas ekstra kubek Patrona z tatrzańskim zdjęciem i logiem naszego bloga ze specjalną dedykacją i Twoim imieniem 
- wpiszemy Cię na listę Patronów w zakładce na naszym blogu,
- co 3 miesiące otrzymasz na swój adres e-mail jedną panoramę tatrzańską w pełnej rozdzielczości (napisz do nas na podszczytem@gmail.com)
- możesz zasugerować nam temat kolejnego wpisu na blogu i kierunku wycieczki, którą dzięki wsparciu zrealizujemy i stworzymy relację na blogu,
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
Trzy piątaki to już niezła kasa. Dziękujemy Ci za Twoją hojność. Nie pożałujesz. !

Otrzymujesz w zamian nagrody z progu 7 zł, a ponadto:

- nagramy i prześlemy specjalnie dla Ciebie pozdrowienia z każdego kolejnego zdobytego szczytu Korony Europy i wpiszemy Twoje imię na specjalnej fladze, która będzie nam towarzyszyła w wyprawach,
- otrzymasz od nas podpisany, certyfikat wsparcia naszych wypraw z Twoim imieniem i nazwiskiem, który będziesz mógł powiesić na swojej ścianie i pochwalić się swoim udziałem w realizowanych przez nas projektach (wysyłka pod wskazany adres)
Zostań patronem
21 zł / miesiąc
patroni: 0
Jesteś wielki ! Twoja pomoc wiele dla nas znaczy. Za takie wsparcie należy Ci się coś wyjątkowego.

Otrzymujesz nagrody z wszystkich poprzednich progów, a ponadto:

- na początku każdego roku otrzymasz nasz autorski kalendarz w formacie A3 (do wyboru pion lub poziom) z tatrzańskimi panoramami, który będzie zdobił Twoją ścianę (warunkiem jest wsparcie całoroczne) , a dodatkowo nasze zdjęcie z jednego ze szczytów Korony Europy z naszymi podpisami na odwrocie i specjalną dedykacją
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Wow ! Aż tyle ? Nie spodziewaliśmy się, naprawdę dziękujemy za wsparcie ! Za to opłacimy już nie tylko parking i wstęp do Parku Narodowego, ale również będziemy mogli co nieco przekąsić w schronisku górskim.

W ramach wsparcia otrzymujesz nagrody ze wszystkich poprzednich celów, a dodatkowo:


- jeden raz w roku zorganizujemy i wybierzemy się z patronami, którzy wybrali ten próg na weekendowy, górski trekking, który opiszemy w relacji na blogu. No więc jak będzie ? Ruszamy na wspólną przygodę ?
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Szalejemy ze szczęścia ! Dziękujemy ! Fundujesz nam nocleg w górach ! Otrzymujesz w zamian nagrody ze wszystkich poprzednich celów, a dodatkowo:

- zamieścimy Cię na stronie naszego bloga jako PATRONA HONOROWEGO WYPRAW po Koronę Europy oraz reklamę Twojego profilu lub Firmy na blogu ! (Warunkiem jest wsparcie całoroczne)
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK