Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Jesteśmy parą górskich zapaleńców, którzy znaleźli w życiu wspólną pasję jaką stał się górski trekking. Poprzez blog i odbywane wycieczki przenosimy Was w kolejne górskie pasma i dzielimy się własnym doświadczeniem. Naszym celem jest zdobycie Korony Gór Polski, Korony Europy, a może i Korony Ziemi ?

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 9000 zł
brakuje 9000 zł
Cel 1: Wyprawy po tatrzańskie dwutysięczniki
Od początku realizacji projektu stanęliśmy na 16 tatrzańskich dwutysięcznikach. Aby zdobyć pozostałe 39 ze wszystkich 55, musimy odbyć minimum 30 wycieczek. Koszt każdej z nich to około 300 zł (koszt paliwa, parkingów, wyżywienia). Wycieczki dotyczą nie tylko szczytów Tatr Polskich lecz w głównej mierze Tatr Słowackich.

Po zrealizowaniu projektu chcemy stworzyć dla Was książkę/przewodnik po wszystkich szczytach położonych powyżej 2000 m n.p.m. w Tatrach Polskich i Słowackich wraz ze zbiorem naszych uwag, doświadczeń i wskazówek.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 16000 zł
brakuje 16000 zł
Cel 1 + Cel 2: Zakup sprzętu, odzieży i kurs wysokogórskiej turystyki zimowej
W 2018 roku chcemy zacząć zdobywać zimowe doświadczenie wysokogórskie w Tatrach. W tym celu musimy odbyć kurs turystyki zimowej. W przypadku dwóch osób to koszt około 2000 zł. Ponad to zimowe wędrówki wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu i odzieży m.in. raków, czekanów, obuwia, bielizny termoaktywnej, kurtek puchowych, rękawic, czapek, nieprzemakalnych spodni typu windstopper itp. Koszt odzieży outdoorowej w przypadku naszej dwójki to minimum 5000 zł. Daje to kwotę 7000 zł. Gdy doliczymy koszty wypraw na tatrzańskie dwutysięczniki wówczas kwota potrzebnego wsparcia wzrasta do 16 000 zł.
Doświadczenie zimowe zdobyte w Tatrach pozwoli nam wyznaczyć kolejne wysokogórskie cele takie jak wyprawy na Mont Blanc, Kazbek czy Elbrus.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 20000 zł
brakuje 20000 zł
Cel 1 i 2 + Cel 3: Zakup sprzętu fotograficznego
Aby dzielić się z Wami świetnymi zdjęciami i relacjami filmowymi z naszych kolejnych wypraw, niezbędny jest sprzęt fotograficzny. Zakup nowego obiektywu do posiadanej przez nas lustrzanki marki Canon to koszt około 2000 zł. Kolejne 2000 zł chcemy przeznaczyć na zakup kamery Go Pro Hero, która będzie nam towarzyszyła podczas wysokogórskich wypraw. Wraz z poprzednimi potrzebami łączne środki jakie są nam niezbędne sięgają 20 000 zł.

O Autorze

  "Wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność..." - Jacek Teler

O nas: Edyta i Wojciech Mikoś

Edyta lat 27. Wojtek lat 28. Mieszkańcy Małopolski. W 2014 roku przypadkowo wybraliśmy się na weekendowy wyjazd w Bieszczady. Szum traw, błękit nieba i roztaczające się wokół bieszczadzkie panoramy pochłonęły nas bez pamięci. Narodziła się miłość do górskiego trekkingu, który stał się naszą pasją. Pasją, która zawładnęła bez reszty naszym wolnym czasem. Pasją, którą postanowiliśmy rozwijać tak mocno, jak tylko będzie to możliwe. Od 13 lat jesteśmy parą, a od 3 małżeństwem. Wszystkim tym co przeżywamy i czego doświadczamy postanowiliśmy dzielić się z innymi. Właśnie dlatego pod koniec 2016 roku powstał blog górski i podróżniczy @Podszczytem (www.podszczytem.pl). Jakie mamy plany na przyszłość  ? Jakie projekty realizujemy ? Dlaczego potrzebujemy wsparcia ? O tym poniżej.

Na szczycie Turbacza (Gorce) - 30 grudnia 2017 roku

Projekt 2018

100 szczytów na 100-lecie Niepodległości

W 2018 roku Polska obchodzi 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.  Tę piękną rocznicę postanowiliśmy uczcić stając na 100 dowolnych górskich szczytach, nie tylko Polski. Wszystkie informacje na temat realizowanego przez nas projektu znajdziecie w specjalnej zakładce na blogu: http://podszczytem.pl/100-szczytow-stulecie-niepodleglosci/

Skrajna Turnia  2 096 m n.p.m. (Tatry) - 13 maja 2018 roku

Pozostałe realizowane projekty

I.  TATRZAŃSKIE DWUTYSIĘCZNIKI

Od 2016 roku wytrwale realizujemy projekt Tatrzańskie dwutysięczniki. Do zdobycia mamy łącznie 55 tatrzańskich szczytów i przełęczy zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie. To dla nas duże wyzwanie. Dzięki niemu uczymy się pokory do wysokich gór i podnosimy sobie poprzeczkę coraz to wyżej. Więcej o projekcie pod poniższym linkiem:

http://podszczytem.pl/tatrzanskie-dwutysieczniki/

 

II. TURYSTYCZNA KORONA TATR

Projekt realizowany równolegle z Tatrzańskimi dwutysięcznikami. Obejmuje aż 60 tatrzańskich celów, z czego aż 47 szczytów to te, których wysokość przekracza 2000 m n.p.m.

Więcej o projekcie pod linkiem:

http://podszczytem.pl/projekt-turystyczna-korona-tatr/

 

Blog "Pod szczytem"

www.podszczytem.pl

Blog powstał w 2016 roku. Opisujemy na nich postępy wszystkich, realizowanych przez nas projektów i wypraw. Z każdego wyjazdu zamieszczana jest na nim szczegółowa relacja z wyjazdu. Tworzymy również krótkie filmy prezentujące panoramy lub przebieg trasy. Znaleźć na nim można wpisy poradnikowe, przewodnik, testy i recenzje sprzętu outdoorowego oraz relacje z pozostałych podróży.

Posiadamy Funpage na Facebook:

 https://www.facebook.com/podszczytem/

Kanał YouTube: 

https://www.youtube.com/channel/UCKlJ1Kii-3ZZofCBBDHdNew?view_as=subscriber

Kilka stworzonych przez nas filmów z dotychczasowych wypraw poniżej:

Nasze plany i marzenia

Nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko znajduje się w naszej głowie i zależy od naszej determinacji, oraz walki o siebie i swoje marzenia. Pierwsze trzy poniższe cele zrealizujemy w cigu kilku lat :

1) W najbliższej perspektywie chcemy ukończyć projekt Tatrzańskie dwutysięczniki oraz Turystyczną Koronę Tatr. Przed nami jeszcze około 30 - 40 wypraw.

2) Zdobycie Korony Gór Polski  - 28 szczytów poszczególnych pasm górskich w Polsce

3) Przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego - najdłuższego w polskich górach (496 km), biegnącego od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach.  

 

Kolejne cele wieloletnie, które w znacznej mierze zależą od finansów to:

1) Zdobycie Korony Europy

2) Zdobycie Korony Ziemi

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na Patronite ?

Wielu osobom może się wydawać, że chodzenie po górach to pasja/sport, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nic bardziej mylnego. Każda jednodniowa tylko wyprawa w Tatry to dla nas koszt około 300 zł.  W przypadku trzech wypraw miesięcznie niezbędna jest kwota 900 - 1000 zł. 

Nie możemy przez to pozwolić sobie na częstsze wyjazdy niż 1 raz w miesiącu. Za każdym razem staramy się organizować jak najbardziej budżetowe wyjazdy. 

Aktualnie dużym ograniczeniem jest dla nas trekking zimowy. Dlaczego ? Tu niestety pojawia się koszt wysokich, wodoodpornych butów, dostosowanych do sprzętu zimowego, raki i czekan, oraz odpowiednia odzież outdoorowa (sporej części nam jeszcze niestety brakuje). Kolejne koszty to kurs zimowej turystyki wysokogórskiej. Łącznie to minimum 5000 zł.

Aby móc tworzyć na nasz kanał YouTube i blog filmy z wypraw, konieczny jest zakup kamery sportowej. Lustrzanką którą do tej pory nagrywaliśmy jest niezwykle niewygodna w przypadku wspinaczki w Tatrach Wysokich. Dodatkowo jej użycie na szlaku wiąże się z niebezpieczeństwem. To kolejne 2000 zł, których potrzebujemy. 

Zdjęcia w lepszej jakości wymagają również nowego, bardziej profesjonalnego obiektywu. I tu kolejne 2000 zł, których znów brakuje...

 

Nasze minimalne potrzeby finansowe sięgają więc kwoty 20 000 zł. Jeśli między innymi dzięki Twojemu wsparciu i innych patronów osiągniemy tą kwotę, będziemy mogli bez ograniczeń, w krótkim czasie zrealizować część naszych długoletnich planów. Efekty oczywiście pojawią się w mediach społecznościowych,  a Ty przyczynisz się nie tylko do promocji turystyki górskiej, ale i do rozwoju miejsca w sieci, gdzie każdy zakochany w górach uzyska interesujące go informacje. 

 

Dziękujemy za każde wsparcie, nawet to najmniejsze !

Pozdrawiamy górsko,

Edyta i Wojtek Mikoś

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 0
Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie ! Właśnie przyczyniłeś się do realizacji naszych celów. Twoja niewielka pomoc wraz z innymi Patronami, którzy wybrali ten próg to cegiełka, dzięki której możemy wiele osiągnąć.

Śledź nas na bieżąco. Z pewnością Cię nie zawiedziemy !
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 0
Wow ! 7 zł miesięcznie to już dużo. Bardzo dziękujemy Ci za to, że zachciałeś nas wesprzeć.
W zamian :

- otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie: zobaczysz niepublikowane nigdzie indziej zdjęcia, będziesz mógł zasięgnąć indywidualnej porady, omawiać będziemy pomysły na kolejne wyprawy oraz informować będziemy na co przeznaczane są środki ze wsparcia Patronów
- wpiszemy Cię na listę Patronów w zakładce na naszym blogu,
- w każdym miesiącu, w którym nas wesprzesz otrzymasz na swój adres e-mail jedną panoramę tatrzańską w pełnej rozdzielczości (napisz do nas)
- możesz zasugerować nam temat kolejnego wpisu na blogu i kierunku wycieczki, którą dzięki wsparciu zrealizujemy i stworzymy relację na blogu,
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 0
Trzy piątaki to już niezła kasa. Dziękujemy Ci za Twoją hojność. Nie pożałujesz. !

Otrzymujesz w zamian nagrody z progu 7 zł, a ponadto:

- nagramy i prześlemy specjalnie dla Ciebie pozdrowienia z każdego kolejnego zdobytego szczytu o wysokości minimum 2000 m n.p.m.
- otrzymasz od nas podpisany, certyfikat wsparcia naszych wypraw, który będziesz mógł powiesić na swojej ścianie i pochwalić się swoim udziałem w realizowanych przez nas projektach (wysyłka pod wskazany adres)
Zostań patronem
21 zł / miesiąc
patroni: 0
Jesteś wielki ! Twoja pomoc wiele dla nas znaczy. Za takie wsparcie należy Ci się coś wyjątkowego.

Otrzymujesz nagrody z wszystkich poprzednich progów, a ponadto:

- na początku każdego roku otrzymasz nasz autorski kalendarz w formacie A3 (do wyboru pion lub poziom) z tatrzańskimi panoramami, który będzie zdobił Twoją ścianę (warunkiem jest wsparcie całoroczne)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Wow ! Aż tyle ? Nie spodziewaliśmy się, naprawdę dziękujemy za wsparcie ! Za to opłacimy już nie tylko parking i wstęp do Parku Narodowego, ale również będziemy mogli co nieco przekąsić w schronisku górskim.

W ramach wsparcia otrzymujesz nagrody ze wszystkich poprzednich celów, a dodatkowo:

- zamieścimy Cię na stronie głównej naszego bloga jako PATRONA HONOROWEGO WYPRAW i reklama Twojego profilu lub Firmy ! (Warunkiem jest wsparcie całoroczne)

- jeden raz w roku zorganizujemy i wybierzemy się z patronami, którzy wybrali ten próg na weekendowy, górski trekking, który opiszemy w relacji na blogu. No więc jak będzie ? Ruszamy na wspólną przygodę ?
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK