Avatar użytkownika

Radosław Budnicki

6
patronów
174 
miesięcznie
22 719 
łącznie
6
patronów
174 zł 22 719 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

29 zł miesięcznie
Chcesz się odwdzięczyć za moją pracę nad podcastami, ale pragniesz ich więcej.
W tym progu otrzymasz dostęp do TAJNEJ GRUPY PATRONÓW na Facebooku,
gdzie będzie możliwość:
-wysłuchania dodatkowych, SPECJALNYCH, SOLOWYCH PODCASTÓW
-uczestniczenia w MEET-UPach dla Patronów, gdzie poznasz podobnie myślących przyjaciół
-dostępu do większej ilości informacji
-wpływania na tematy i zapraszanych gości
600 zł miesięcznie
Wybierz 600 zł
20 dostępnych miejsc
Życzysz sobie ekskluzywnego kontaktu i chciałbyś, żebym poświęcił swój czas tylko Tobie. Chcesz bym Cię traktował jak VIP-a.
Za tę kwotę skontaktuję się z Tobą, gdziekolwiek w tym czasie będę, za pośrednictwem internetu i porozmawiamy na wybrany przez Ciebie temat przez 1 h w każdym miesiącu Twojej aktywnej subskrypcji na Patronite.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Radosław Budnicki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Prowadzę Podcast Lepiej Teraz, gdzie wysłuchasz wiele inspirujących i motywujących historii fascynujących gości.
Chcę, by podcasty służyły wychodzeniu ze schematów, a dostęp do edukacji za darmo pomógł w propagowaniu zalet kreatywnego myślenia i dawał wszystkim możliwość dzielenia się

Na początek odpowiedz na pytania:

Co robisz każdego dnia i w każdej chwili, żeby zmienić swoje życie na lepsze?

Czy spędzasz czas na biernym przyglądaniu się, jak inni dokonują wspaniałych zmian?

Obwiniasz wszystkich dookoła za swoje porażki i złe wybory?

Czy bierzesz odpowiedzialność za swoje codzienne, najdrobniejsze decyzje?

Nie wiesz jak zacząć "żyć lepiej"?


 

DOŁĄCZ DO STREFY PATRONÓW

PODCASTU LEPIEJ TERAZ!

 

WARTO TO ZROBIĆ, BO PO DOŁĄCZENIU BĘDZIESZ MIEĆ MOŻLIWOŚĆ:

 

1. Bycia częścią społeczności w TAJNEJ GRUPIE NA FACEBOOKU, gdzie znajdziesz ludzi z otwartymi umysłami, którzy kwestionują status quo i narzucone schematy

2. Poznania podobnych sobie ludzi, którzy nie poddają się manipulacji i pragną autentycznego życia w zgodzie z samym sobą.

3. Otrzymania wartościowej treści, która pomoże stworzyć Ci wymarzone życie i karierę.

4. Wysłuchania ekskluzywnych, solowych odcinków podcastów, które zainspirują Cię i zmotywują do działania.

5. Uczestniczenia w specjalnych Meet-upach dla  Patronów.

6. Poznania moich planów dotyczących podróży i nowych tematów.

7. Dawania własnych sugestii dotyczących tematów podcastówzapraszanych gości oraz miejsc, które powinienem odwiedzić i zrobić z tego relację na moim vlogu.

8. W pierwszej kolejności otrzymasz dostęp do nieopublikowanych nigdzie, kolejnych rozdziałów mojej książki, która jest autobiograficznym poradnikiem życia w myśl filozofii Lepiej Teraz. Pierwsze rozdziały już na Ciebie czekają!

8.  Otrzymania ZNIŻKI 50% na Kurs NIEZNISZCZALNI.IDEAMAN.TV  oraz do innych kursów na platformie Ideaman.tv

9. Dostęp do specjalnej, kolorowej wersji Journala Lepiej Teraz w formacie PDF, który zawiera 17 elementów do codziennego wypełnienia wraz ze specjalnym epizodem podcastu, który pomoże Ci wykorzystać w pełni potencjał tego zmieniającego życie narzędzia.

 

 

ABY DOŁĄCZYĆ DO STREFY PATRONÓW:

1.  Wybierz próg wsparcia za 29 zł 

2. Gdy zostaniesz już Patronem, podaj mailem swoje dane, a prześlę Ci link do TAJNEJ GRUPY na FB!

e-mail: kontakt@lepiejteraz.pl

 


 

 

1. DLACZEGO WARTO ŻYĆ według  FILOZOFII "LEPIEJ TERAZ"?

Zacznij od wysłuchania historii ludzi, którzy zainspirują Cię do zmiany i postawienia pierwszego kroku do stworzenia życia, o który marzysz. 

 • Czekają tam na Ciebie porady dotyczące tworzenia kreatywnego życia, psychologii, biznesu, zdrowego stylu życia i filozofii praktycznej oraz wiele inspirujących historii opowiedzianych przez niezwykle interesujących gości.
 • Pomagam wyjść ze schematów, propagując kreatywne podejście do życia. Robię to poprzez darmową edukację i rozmowy z ciekawymi ludźmi,
 • Goście moich audycji opowiadają  o sobie, swoich ideach, pomysłach i projektach biznesowych, które dały im wolność.
 • To źródło inspiracji, szkoleń i wiedzy na temat biznesu, psychologii, filozofii praktycznej, stoicyzmu, zdrowego stylu życia, technologii internetowych oraz narzędzi marketingu cyfrowego.
 • To platforma służąca motywacji do rozpoczęcia lepszego życia, już teraz.

 

2. KTO SŁUCHA LEPIEJ TERAZ?

Wiem, że Lepiej Teraz się słucha: biegając, gotując, pracując, podróżując, relaksując się lub jadąc do pracy autem, metrem czy autobusem.

Do słuchania Podcastu Lepiej Teraz przyznają się:

-młodzi profesjonaliści

-entuzjaści technologii internetowej i social mediów

-młodzi przedsiębiorcy marzący o nowoczesnym start-upie

-kreatywni twórcy marzący o dotarciu do swoich odbiorców

-blogerzy i inni podcasterzy zainteresowani historiami innych influencerów

-ludzie poszukujący pasji i inspiracji

-studenci zastanawiający się jaką wybrać drogę po studiach

-pracownicy korporacji poszukujący motywacji do wzbogacenia swojej wiedzy lub bodźca do rozpoczęcia „czegoś własnego”


 

3. O MNIE:

Pochodzę z Białegostoku, ale od czasu studiów na socjologii UW mieszkałem w Warszawie.  Nagrywam mojego vloga i podcasty podróżując i mieszkając w różnych miejscach świata. Obecnie osiadłem w małym miasteczku na obrzeżach Biebrzańskiego Parku Narodowego
Mam dziwacznie doskonały wzrok. Jestem weganinem i mam poważne uzależnienie od czytania książek.  Czytam około 4-6 miesięcznie. Od 2017 roku praktykuję filozofię stoicką. Przez większość dorosłego życia pracowałem w korporacjach na różnych stanowiskach kierowniczych, a moją karierę zakończyłem w 2016 roku, pracując jako dyrektor zarządzający spółki działającej w branży fitness

Moje życie  zmieniło się w trakcie pobytu na szkoleniu dyrektorów w Bukareszcie, gdzie mieszkałem 2 miesiące i nie będąc zadowolonym ze swojej pracy, postanowiłem w wolnym czasie chodzić po mieście i fotografować ludzi telefonem komórkowym. 

Zdjęcia z Bukaresztu robione telefonem.

Robienie tych zdjęć sprawiło, że odkryłem świat fotografii ulicznej

i po powrocie do Polski każdy weekend spędzałem na samotnych spacerach po Warszawie, czego owocem jest fan page: www.facebook.com/warsawstreetshots 

 

 • Fotografia nauczyła mnie uważności i życia tu i teraz. 
 • Otworzyła oczy na rzeczy, których wcześniej nie dostrzegałem.
 • Spowodowała, że przestałem cenić rzeczy materialne.
 • Zanurzyłem się w pięknie otaczającego mnie świata. 

Potrzebowałem zmiany i nie było już powrotu do dawnego życia. W 2016 roku podjąłem decyzję o porzuceniu pracy na wysokim stanowisku.  Wcześniej przygotowywałem się do tego kroku przez pół roku, odkładając pieniądze. Nie wiedziałem jeszcze, czym będę się zajmował. Wiedziałem natomiast, że już nigdy nie wrócę do pracy w garniturze i nigdy nie będę żył i pracował tylko po to, by kupić lepszy samochód lub większe mieszkanie. Tym razem chciałem zrobić coś, co będzie miało sens i będzie dawało prawdziwą wartość innym ludziom i będzie zgodne z moim sumieniem. 

Po 2 latach fotografowania moje zdjęcia zaczęły zdobić ściany warszawskich galerii oraz reprezentowałem polskich fotografów na wystawie w Luksemburgu, robiąc projekt do wystawy Lost Identity:

Więcej o mojej pasji możecie poczytać tutaj:

Artykuł w Wp.pl

Artykuł w Gazeta.pl


 

 

4. WIELKA ZMIANA I PODCASTY!

Zacząłem szukać swojej drogi i sposobu na wyrażenie siebie. Czytałem, pytałem i uczęszczałem na mnóstwo wydarzeń dotyczących kreatywności i nowych technologii.

W sieci odkryłem skarbnicę darmowej wiedzy. W kwietniu 2016 roku trafiłem na Konferencję Polcaster organizowaną w Google Campus. Tam  dowiedziałem się, czym są podcasty i to było jak miłość od pierwszego wejrzenia. Mój pierwszy epizod opublikowałem 10 dni później i tak powstał podcast Lepiej Teraz. W 2017 roku miałem okazję przemawiać, jako jeden z prelegentów na konferencji Polcaster, gdzie opowiedziałem o poszukiwaniu pasji.

Podcasty autentycznie zmieniły moje życie.

W ciągu ostatniego roku moje epizody ściągnięto ok. 0,5 mln razy. 

Dzięki słuchaczom mój podcast znajduje się w TOP 10 polskich podcastów w kategorii biznes na iTunes. 

Choć temat biznesu i marketingu online zdominował internet, nie stanowi motywu przewodniego moich rozmów, ale jest ważnym elementem służącym jako narzędzie potrzebne w rozwijaniu biznesu każdej kreatywnej osoby z pasją tworzenia.

Od 2017 roku prowadzę też podcast PO LUDZKU O PIENIĄDZACH we współpracy z Generali Investments TFI. 

5. STOICYZM i NOWOTWÓR

Pewnego dnia trafiłem na podcast Tima Ferrissa, a potem Ryana Holidaya,

którzy od lat propagują i praktykują na co dzień filozofię stoicką. Od razu postanowiłem czerpać ze źródeł i kupiłem moją pierwszą książkę. Były to “Rozmyślania” cesarza rzymskiego Marka Aureliusza, który był najpotężniejszym człowiekiem ówczesnego świata. Prowadził wiele wojen, rządził ogromnym imperium przez 19 lat i przeżył śmierć dwojga swoich dzieci.  Swoje osobiste “Rozmyślania” pisał do siebie samego, wieczorem w swoim namiocie, gdzieś na rubieżach Imperium, przy granicy z Germanią. Jego zapiski przetrwały, bo nie zostały spalone przez niewolnika, o co poprosił go sam cesarz. Uczyniono wbrew jego woli. Na jego “Rozmyślania”  trafił w więzieniu Nelson Mandela, któremu pomogły przetrwać prawie 30 lat więzienia. Po wyjściu nie rozpamiętywał krzywd tylko nawoływał do wybaczenia i pojednania się. Zobaczcie słynny film pt. "Invictus". Taka postawa wydała mi się ideałem, do którego chciałbym dążyć w moim życiu.

Później trafiłem na fragmenty listów Seneki Młodszego, który praktycznie zarządzał Imperium na rozkaz cesarza Klaudiusza,  a potem Nerona. Był też najbogatszym człowiekiem w Rzymie. Największe wrażenie zrobiła na mnie jego postawa w obliczu wyroku śmierci wydanego przez Nerona.

Osobiście ujęły mnie jednak dość proste w przekazie pisma z wykładów Epikteta, które sporządził jego uczeń Flavius Arian. pt. "Enchiridion", który stał się dla mnie tarczą i lekiem na przeciwności losu, które wkrótce miały  sprawdzić mój charakter.

 

W kwietniu 2018 roku na rutynowym badaniu USG BRZUCHA wykryto u mnie złośliwy nowotwór nerki.

-Nie piję alkoholu, 
-Nigdy nie paliłem, 
-Od lat jestem wegetarianinem. 
-Nic mnie nie bolało, 
-Wyniki kilkudziesięciu oznaczeń krwi, moczu i kału pokazywały, że jestem zdrowy jak rydz.

ZADZIAŁAŁA JEDYNIE WCZESNA DIAGNOSTYKA !!! (tomograf,usg etc.)

Jestem po laparoskopowej operacji usunięcia nowotworu nerki, mistrzowsko wykonanej przez dr. Łukasza Nyka i wiem, że tę najtrudniejszą w moim życiu próbę przetrwałem  w dużej mierze dzięki  Epiktetowi i filozofii stoickiej. Muszę przechodzić badania kontrolne co 6 miesięcy i jest to dla mnie niezwykle trudne.

Nie jestem stoikiem, ale ciągle dążę do tego, żeby praktykować tę filozofię w różnych dziedzinach życia. W związku z tym zacząłem zgłębiać literaturę i prowadzić wywiady z ekspertami w tej dziedzinie. Nagrałem też serię podcastów poświęconych mojej praktyce stoickiej i podstawowym ćwiczeniom. Dzięki stoicyzmowi powstała też spójna filozofia Lepiej Teraz, którą chciałbym się dzielić z Wami wszystkimi.


 

 

6. KREATYWNY MINIMALIZM I PRACA ZDALNA W PODRÓŻY

Z początkiem 2018 roku postanowiłem wprowadzić wielką zmianę w moim życiu i rezygnuję z mieszkania w Warszawie.  Pozbyłem się większości rzeczy i przedmiotów, których od dawna nie używam i od początku roku podróżuję i pracuję zdalnie, dostarczając content w postaci podcastów i Vloga Lepiej Teraz, który jest edukacyjną relacją z podróży.

Serdecznie zapraszam do subskrybowania mojego kanału na Youtube!

Relacje z podróży rozpocząłem od 6 filmów z Izraela, do których obejrzenia serdecznie zapraszam:

 

 

Cele Autora

Stworzenie specjalnej bazy solowych podcastów na życzenie słuchaczy!
 • 6 000 zł miesięcznie
 • 5 826 zł brakuje
2%
Liczę na to, że ta kwota pozwoli mi poświęcić się jedynie zadaniu tworzenia podcastów, które udostępniam za darmo.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Radosław Budnicki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Przemysław Bednarski
Przemysław Bednarski
29 zł
Tomasz Chmura
Tomasz Chmura
29 zł
Anonimowy patron
29 zł
Katarzyna Morawiec
Katarzyna Morawiec
29 zł
Danuta Musiał
Danuta Musiał
29 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.