Podkast Tygodnika Powszechnego

W Patronite od 06.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 304

Liczba Patronów: 176

Zostań Patronem
Kup na prezent
120 patronów
1 987 miesięcznie
35 711 łącznie
Patronując Podkastowi TP wspierasz "Tygodnik Powszechny" i odpowiedzialne dziennikarstwo. Podkast to różnorodne cykle i tematy, które łączy jedno - niezależny, obiektywny, szeroki, odważny i pełen pasji ogląd świata.
"Tygodnik Powszechny" zależy tylko od takich osób, jak Ty.

O Autorze

Wojciech Jagielski i Krzysztof Story, autorzy cyklu Jagielski Story, czyli wszystkie strony świata w Podkaście Powszechnym. Fot. Grażyna Makara​​​​​​

 

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

--

Podkast Powszechny jest internetowym projektem najszybciej rosnącego tygodnika opinii w Polsce. Korzystamy z najwyższych standardów dziennikarskich wypracowanych przez „Tygodnik Powszechny”, by tworzyć program, który spełni wszelkie oczekiwania Słuchaczy i Słuchaczek. 

Dlaczego Patronite? 

Za Podkastem Powszechnym stoi doświadczenie blisko 80 lat pisma, jednak produkcją audio zajmujemy się od niedawna. Chcemy, by także pod względem technicznym Podkast utrzymywał wysoki poziom, dlatego postanowiliśmy założyć konto na Patronite. By móc utrzymać darmowy charakter Podkastu, a jednocześnie rozwijać go równolegle z rosnącą liczbą odbiorców.
Każda Państwa wpłata przyczyni się do rozwoju Podkastu Powszechnego i utrzymania jego darmowego charakteru. 

Podkast Powszechny to miks tematów. Zajmujemy się tematami międzynarodowymi i krajowymi, społecznymi i kulturalnymi, naukowymi i kulinarnymi. Pośród już ponad stu odcinków Podkastu znajdą Państwo korespondencje Pawła Pieniążka z bombardowanego przez Rosjan Kijowa, wywiad z astronautką Nicole Stott, rozmowę z ks. Adamem Bonieckim o sensie postu. Paweł Bravo mówił o przesadnym spożyciu mięsa przez Polaków, Zuzanna Radzik nagłośniła sprawę biskupa, który podczas kazania cytował antysemicką fałszywkę, a Marek Rabij w obozie dla uchodźców w Bangladeszu zbierał świadectwa prześladowań Rohingów. Mówiliśmy też o przemocy domowej, niepłodności, futbolu kobiet, ukrywaniu pedofilii w Kościele, Noblu dla Olgi Tokarczuk, książkach, które warto czytać dzieciom, a nawet o tym, jak zmienić swój smartfon w detektor promieniowania kosmicznego. I sporo o zwierzętach oraz kosmosie!

Michał Kuźmiński i Katarzyna Kubisiowska w studiu Podkastu Powszechnego. Fot. Grażyna Makara
Michał Kuźmiński i Katarzyna Kubisiowska w studiu Podkastu Powszechnego. Fot. Grażyna Makara

 

W Podkaście Powszechnym rozmawiamy także z gwiazdami (ale nie z celebrytami). Popularnością cieszyły się rozmowy z Katarzyną Nosowską, Wojciechem Mannem, Anną Dymną, Markiem Kondratem, Dorotą Masłowską, Jerzym Stuhrem, Andą Rottenberg, Andrzejem Grabowskim, Magdaleną Tulli, Janem Peszkiem, Joanną Bator czy Adamem Wajrakiem.

Ks. Adam Boniecki, redaktor senior Tygodnika Powszechnego, w nowym studiu Podkastu Powszechnego. Fot. Grażyna Makara

 

Poza zwykłymi odcinkami, w Podkaście Powszechnym znajdą Państwo także autorskie cykle:

  • „Jagielski Story” - cykl Wojciecha Jagielskiego i Krzysztofa Storego, w którym przyglądamy się światu z bliska. Co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się tu z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych 

  • „Własny pokój” oraz „Punkt zwrotny” i „Rozmowy o byciu razem” – wywiady Katarzyny Kubisiowskiej

  • „Miesiąc w nauce” Łukasza Lamży – przegląd wydarzeń naukowych

  • „#DOM” Krzysztofa Story – w rozmowach z podróżnikami o tym, że tytułowego pojęcia nie da się zamknąć w czterech ścianach

  • „Sztuka powszechnie nieznana” Magdaleny Łanuszki – odkrywamy na nowo średniowieczne dzieła

  • „Opowieści z Izraela” Karoliny Przewrockiej-Aderet – korespondencje z Bliskiego Wschodu

Każda Państwa wpłata przyczyni się do rozwoju Podkastu Powszechnego i utrzymania jego darmowego charakteru. Znajdziecie nas na powszech.net/podkast, w Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i innych miejscach, gdzie słuchacie podkastów. Dziękujemy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marek Domański
Marek Domański
Próg: 12 zł
Ela Łopieńska- Biernat
Ela Łopieńska- Biernat
Próg: 12 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł
Małgorzata Plewicka
Małgorzata Plewicka
Próg: 12 zł
Marcin Jaros
Marcin Jaros
Próg: 5 zł
Tatiana Srokowska
Tatiana Srokowska
Próg: 5 zł