Podkast Tygodnika Powszechnego

W Patronite od 06.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 340

Liczba Patronów: 174

Zostań Patronem
Kup na prezent
107 patronów
1 343 miesięcznie
9 105 łącznie
Wspieraj wartościowe dziennikarstwo i ciesz się przywilejami. Weź, słuchaj i rośnij z „Tygodnikiem Powszechnym”!

O Autorze

Ks. Adam Boniecki, redaktor senior Tygodnika Powszechnego, w nowym studiu Podkastu Powszechnego. Fot. Grażyna Makara
Ks. Adam Boniecki, redaktor senior Tygodnika Powszechnego, w nowym studiu Podkastu Powszechnego. Fot. Grażyna Makara

 

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

--

Podkast Powszechny jest internetowym projektem najszybciej rosnącego tygodnika opinii w Polsce. Korzystamy z najwyższych standardów dziennikarskich wypracowanych przez „Tygodnik Powszechny”, by tworzyć program, który spełni wszelkie oczekiwania Słuchaczy i Słuchaczek. 

Dlaczego Patronite? 

Za Podkastem Powszechnym stoi doświadczenie blisko 80 lat pisma, jednak produkcją audio zajmujemy się od niedawna. Chcemy, by także pod względem technicznym Podkast utrzymywał wysoki poziom, dlatego postanowiliśmy założyć konto na Patronite. By móc utrzymać darmowy charakter Podkastu, a jednocześnie rozwijać go równolegle z rosnącą liczbą odbiorców.
Każda Państwa wpłata przyczyni się do rozwoju Podkastu Powszechnego i utrzymania jego darmowego charakteru. 

Podkast Powszechny to miks tematów. Zajmujemy się tematami międzynarodowymi i krajowymi, społecznymi i kulturalnymi, naukowymi i kulinarnymi. Pośród już ponad stu odcinków Podkastu znajdą Państwo opowieść reportera Wojciecha Jagielskiego o Kaszmirze i Beludżystanie, wywiad z astronautką Nicole Stott, rozmowę z ks. Adamem Bonieckim o sensie postu. Paweł Bravo mówił o przesadnym spożyciu mięsa przez Polaków, Zuzanna Radzik nagłośniła sprawę biskupa, który podczas kazania cytował antysemicką fałszywkę, a Marek Rabij w obozie dla uchodźców w Bangladeszu zbierał świadectwa prześladowań Rohingów. Mówiliśmy też o przemocy domowej, niepłodności, futbolu kobiet, ukrywaniu pedofilii w Kościele, Noblu dla Olgi Tokarczuk, książkach, które warto czytać dzieciom, a nawet o tym, jak zmienić swój smartfon w detektor promieniowania kosmicznego. I sporo o zwierzętach oraz kosmosie!

Michał Kuźmiński i Katarzyna Kubisiowska w studiu Podkastu Powszechnego. Fot. Grażyna Makara
Michał Kuźmiński i Katarzyna Kubisiowska w studiu Podkastu Powszechnego. Fot. Grażyna Makara

 

W Podkaście Powszechnym rozmawiamy także z gwiazdami (ale nie z celebrytami). Popularnością cieszyły się rozmowy z Katarzyną Nosowską, Wojciechem Mannem, Anną Dymną, Markiem Kondratem, Dorotą Masłowską, Jerzym Stuhrem, Andą Rottenberg, Andrzejem Grabowskim, Magdaleną Tulli, Janem Peszkiem, Joanną Bator czy Adamem Wajrakiem.

Poza zwykłymi odcinkami, w Podkaście Powszechnym znajdą Państwo także autorskie cykle:

 • „Własny pokój” oraz „Punkt zwrotny” i „Rozmowy o byciu razem” – wywiady Katarzyny Kubisiowskiej

 • „Miesiąc w nauce” Łukasza Lamży – przegląd wydarzeń naukowych

 • „#DOM” Krzysztofa Story – w rozmowach z podróżnikami o tym, że tytułowego pojęcia nie da się zamknąć w czterech ścianach

 • „Sztuka powszechnie nieznana” Magdaleny Łanuszki – odkrywamy na nowo średniowieczne dzieła

 • „Opowieści z Izraela” Karoliny Przewrockiej-Aderet – korespondencje z Bliskiego Wschodu

 • Conrad na fali – o książkach i literaturze, wokół Festiwalu Conrada, największego festiwalu literackiego w Polsce, współorganizowanego przez Fundację Tygodnika Powszechnego

Każda Państwa wpłata przyczyni się do rozwoju Podkastu Powszechnego i utrzymania jego darmowego charakteru. Znajdziecie nas na powszech.net/podkast, w Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i innych miejscach, gdzie słuchacie podkastów. Dziękujemy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Artur Czesak
Artur Czesak
Próg: 5 zł
Elzbieta Wyszomirska
Elzbieta Wyszomirska
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Ireneusz Lara
Ireneusz Lara
Próg: 120 zł
Michał Bronikowski
Michał Bronikowski
Próg: 5 zł
Piotr Jędorowicz
Piotr Jędorowicz
Próg: 5 zł