Avatar użytkownika

Okiem Beresia - Polska ma Sens

2
patronów
20 
miesięcznie
110 
łącznie
2
patronów
20 zł 110 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
ABONAMENT OPTYMISTY
Cieszę się, że zgadzasz się z tym, że Polska ma sens. Co miesiąc dostaniesz newsletter z informacjami na temat programów i postępów w budowie naszego wspólnego medium. Nie musisz się martwić, jeśli jesteś poza social mediami. Wszystkie informacje dotyczące projektu zamieścimy również na naszym patronite więc zawsze będziesz na bieżąco.
30 zł miesięcznie
PRZYJACIEL POLSKI MA SENS
Okazuje się, że nie tylko jesteś optymistą, ale i chcesz optymizmem zarażać. Twoje imię (nick) trafi do specjalnej zakładki fundatorzy na stronie Polska Ma Sens.
Oczywiście na tym etapie, jak i na następnych, obowiązują nagrody z poprzednich progów.
50 zł miesięcznie
GRAFIKA DZIĘKCZYNNA
Wspierasz, bo masz taką potrzebę – a my co miesiąc w dowód skromnego rewanżu wyślemy ci emailem imiennie zadedykowaną dziękczynną e-grafikę.
Oczywiście na tym etapie, jak i na następnych, obowiązują nagrody z poprzednich progów.
100 zł miesięcznie
SPONSOR TEKSTU
Nasze teksty powstają we współpracy ze znakomitymi dziennikarzami. Możesz docenić ich pracę i zostać sponsorem – będziesz wymieniony na specjalnej grafice na początku i na końcu losowo wybranego artykułu pokazywanego przez Polska Ma Sens w danym miesiącu.
Oczywiście na tym etapie, jak i na następnych, obowiązują nagrody z poprzednich progów.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
12 dostępnych miejsc
MECENAS RUBRYKI
To naprawdę wielka twoja hojność! Na portalu cztery razy w miesiącu będą publikowane stałe rubryki - zostań mecenasem wymienionym na specjalnej grafice na początku i na końcu losowo wybranej stałej rubryki w danym miesiącu. Udostępnimy Ci także dostęp do zamknie tej grupy redakcyjnych przyjaciół na Facebooku.
Oczywiście na tym etapie, jak i na następnych, obowiązują nagrody z poprzednich progów.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
2 dostępne miejsca
PRODUCENT WYKONAWCZY
Jesteś niezwykła, niezwykły! Takie wsparcie to wielki gest!
Twoje nazwisko (nick) będzie wymienione na specjalnej grafice na początku i na końcu półgodzinnego video-podcastu raz w miesiącu mającego premierę na You Tube.
A raz na dwa miesiące zaprosimy Cię na redakcyjne spotkanie on-line.
Oczywiście na tym etapie, jak i na następnych, obowiązują nagrody z poprzednich progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
2 dostępne miejsca
1000 zł miesięcznie
WSPÓŁTWÓRCA PORTALU
Wow! Hojność ogromna.
Już przy pierwszej wpłacie otrzymasz którąś z książek autorów portalu ze spersonalizowaną dedykacją.
Raz w roku otrzymasz zaproszenie (wraz z opłaconym hotelem) dla siebie i osoby towarzyszącej na jedną z imprez środowiska PolskaMaSens.
Oczywiście na tym etapie, jak i na następnych, obowiązują nagrody z poprzednich progów.
1500 zł miesięcznie
Wybierz 1500 zł
2 dostępne miejsca
ANIOŁ PORTALU
To już są zawrotne pieniądze - a nam zapiera dech z wrażenia. Nie pożałujesz tego gestu!
Po prostu skontaktuj się z nami, a wspólnie się zastanowimy jak cię ozłocić ;)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Okiem Beresia - Polska ma Sens w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kultura? Ani prawicowa, ani lewicowa. Ani wysoka, ani masowa. Po prostu – ciekawa. Smakuj słowa, obrazy i dźwięki / Culture? Neither right-wing nor left-wing. Neither highbrow nor lowbrow. Just - interesting. / PolskaMaSens – coming soon / Witold Bereś – film producer, writer, journalist
 

Polska ma sens (znowu!). Tak nazywał się portal, który budowałem z przyjaciółmi od roku 2009. A ja jestem pisarzem, producentem filmowym, dziennikarzem (więcej o mnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Bere%C5%9B )  

Nasz portal kierował się światem Mistrzów. To m.in. Władysław Bartoszewski – bo WARTO BYĆ PRZYZWOITYM. To Jerzy Turowicz, chrześcijanin, który twierdził, że NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK. To dowódca powstania w getcie Marek Edelman – bo TRZEBA IŚĆ PO SŁONECZNEJ STRONIE. To Jerzy Trela – bo dawał DOBRO przy naszych filmach jak choćby „Anioł w Krakowie”. Był też ksiądz Józef Tischner, a z nim NADZIEJA i WOLNOŚĆ.

Ale ten portal „nieznani” hakerzy zniszczyli w początkach roku 2016. Od tego czasu nasze środowisko szło różnymi drogami, cały czas ze sobą współpracując: na łamach papierowego miesięcznika „Kraków i Świat”, robiąc filmy i pisząc książki. Dziś chcemy odbudować portal, korzystając z naszego wspólnego, ogromnego dorobku i znakomitego środowiska dziennikarskiego. Jest z nami Ewa Lipska, wielka dama polskiej poezji. Historia to Krzysztof Jakubowski, który o Krakowie wszystko i Andrzej Zaręba, rysownik, który żyje w CK Monarchii. Anna Petelenz (wydała książkę „Potrzebni niepotrzebni”) ceni małe środowiska budujące tkankę wolności. Magda Huzarska-Szumiec pożera kulturę i pisze o niej przystępnie. Jacek Wakar – zęby zjadł na teatrze. Piotr Błachut celnie komentuje rysunkiem. I Krzysiek Burnetko, z którym robiliśmy podziemną prasę jeszcze za komuny, a potem napisaliśmy książki m.in. o Edelmanie. I Artur Więcek „Baron” – reżyser filmów z Globiszem i wielu spektakli teatralnych.

To wszystko daje gwarancję, że u nas znajdziecie treści ponadczasowe. Zresztą zerknijcie na powyższe zdjęcie - gdzie są i dziennikarze, i przyjaciele, i artyści.

*

Masz dosyć wykluczania ludzi i idei? Chcesz wesprzeć prowincję? Nie chcesz, aby w Polsce rządziła nienawiść?

Pomóż nam zbudować środowisko, które będzie się kierowało takimi właśnie wartościami. To z Tobą będziemy robić Wypominki Tischnerowskie i wręczać nagrodę „Sztuka Życia” (ostatnie, już XVI, odbyły się w listopadzie 2023 roku w Teatrze STU, a nagrodę otrzymał Krzysztof Jasiński). To dzięki Tobie będzie istniała Nagroda Portrety doceniająca otwartych ludzi. Z Twoim wsparciem będziemy budować sieć młodych współpracowników w małych miasteczkach – bo czym skorupka…

Czy chodzi o pieniądze? Są ważne, bo umożliwią naoliwienie mechanizmu. Ale ważniejsze jest to, że szczerze poszukujemy kontaktu z obywatelami myślącymi tak jak my – im więcej nas będzie, tym mniejsza szansa na to, że w przyszłości nad Wisłą zatriumfuje Zło.

Odtwórzmy wspólnie portal Polska Ma Sens jako miejsce spotkań ciekawych ludzi i idei wolności.

A że liczy się dla nas myślenie pozytywne, przyjaźń i miłość – więc portal odpalimy w Dniu Zakochanych. Bo przecież można kochać najmocniej i zmysłowo nie tylko miejsca, ludzi i smaki – ale i styl myślenia.

Tego jesteśmy pewni.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Okiem Beresia - Polska ma Sens już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.