Avatar użytkownika

Polskawliczbach.pl

0
patronów
0 
miesięcznie
1 100 
łącznie
0
patronów
0 zł 1 100 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Witam w gronie Patronów i dziękuję za wsparcie. To dla mnie istotny sygnał, że doceniasz moją pracę. Istotnie pomagasz mi w utrzymaniu serwera, domeny i całego serwisu. Dokładasz swoją cegiełkę do pierwszego celu jakim jest zniesienie wszystkich reklam w serwisie na zawsze.
10 zł miesięcznie
Dziękuję. Kupię za to dużą, mocną kawę, która pozwoli mi pracować nad serwisem do późnych godzin nocnych. Odwdzięczę Ci się wysyłając jako pierwszemu informację o większych aktualizacjach i nowościach na stronie.
25 zł miesięcznie
Kłaniam się nisko. Twój wkład zapewne oznacza, że spędziłeś na stronie już wiele godzin i chciałbyś mieć realny wpływ na jej przyszłość. Będziesz mieć dostęp do nowych części serwisu na długo przed tym jak zostaną udostępnione dla ogółu.
50 zł miesięcznie
Brak mi słów. Dziękuję serdecznie. Zostajesz istnym mecenasem serwisu. Dodajesz mi energii i niesamowitej motywacji, żeby rozwijać serwis dalej. Chętnie umieszczę Cię na liście patronów na stronie wybranej przez Ciebie miejscowości.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Polskawliczbach.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zobacz jak mało wiesz o swoim miejscu zamieszkania. Próba pokazania, że statystyka nie musi być nudna. Znajdziesz tutaj mapy, rankingi i interaktywne wykresy dotyczące demografii, rynku pracy, nieruchomości i wielu innych obszarów. Bogata baza wiedzy m.in. na temat Polskich miast oraz wsi.

Czy wiesz, że w Polsce jest ponad 900 miast i przeszło 43 tysiące wsi, a każde z nich ma swoją stronę w serwisie, a za wszystko odpowiada wyłącznie JEDNA osoba. Dwoję się i troję aby robić jak najwięcej i jak najlepiej, ale przy natłoku obowiązków zawodowo-rodzinnych wcale nie jest to łatwe.
Zawodowo jestem programistą i od ponad 10 lat współpracuję zdalnie z dużymi zagranicznymi serwisami. Dużo czasu poświęciłem na zbieranie, przetwarzanie i opracowywanie danych na temat miast w Stanach Zjednoczonych i od początku byłem pod wielkim wrażeniem łatwości dostępu do szerokiego wachlarza danych statystycznych dostępnych w USA.
Nie raz, nie dwa szukałem podstawowych informacji na temat jakiejś miejscowości w Polsce i prawie zawsze utykałem na skomplikowanych systemach GUSu bądź znajdowałem jedynie mocno nieaktualne dane. Korzystając ze zdobytego doświadczenia postanowiłem spróbować w ramach hobby stworzyć serwis, który wypełniłby tę lukę i udostępnił dane zebrane z wielu źródeł w sposób przystępny i zrozumiały dla laika. Serwis Polskawliczbach.pl jest właśnie efektem tych starań.

Cele Autora

Po co komu reklamy?
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 1 000 zł brakuje
0%
Serwis Polskawliczbach.pl opiera się o olbrzymie ilości danych z różnych źródeł. Wymaga to dedykowanego serwera i sporej przestrzeni dyskowej. Do tego dochodzą koszty utrzymania serwera, domeny, narzędzi do obróbki danych itp. Reklamy umieszczone na stronach serwisu pomagają w jego utrzymaniu, ale dzięki Waszej pomocy mogę z nich zrezygnować i uczynić serwis szybszym i czytelniejszym (bez rozpraszaczy).

Nie będę ukrywać - osiągnięcie tego celu będzie dla również niezwykłym kopem motywacyjnym. Mój entuzjazm osiągnie maksimum, a ja ze zdwojoną siłą będę pracował nad jego rozwojem.
Tyle pomysłów... tak mało czasu!
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 500 zł brakuje
0%
Będę zupełnie szczery. Mam masę pomysłów, które chciałbym jeszcze zrealizować i zamierzam jej zrealizować niezależnie od Waszej pomocy, ale mając taki solidny zastrzyk finansowy będę mógł spokojnie poświęcić na to parę pełnych dni w miesiącu, a nie pracować nad Polskawliczbach.pl dorywczo łapiąc wolne chwile między obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi.

Marzę sobie, że jeśli osiągniemy ten cel to znacznie szybciej stworzę:
- galerię zdjęć dla każdej miejscowości i móc oferować regularne nagrody za najlepsze autorskie zdjęcia aby ożywić trochę strony. To nie ma być zwykły zbiór zdjęć ściągniętych z internetu ale galerie z oryginalnymi zdjęciami pochodzącymi od samych mieszkańców i sympatyków danego regionu.

- interaktywne mapy - wyobraź sobie, że możesz przeglądać nieskończone ilości danych na wybranym poziomie jednostek administracyjnych. Wszystko interaktywne i dynamiczne. Bo dobra mapa jest warta milion słów!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Polskawliczbach.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krzysztof Bogusz
Krzysztof Bogusz
25 zł
Rafał Różacki
Rafał Różacki
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.