Polskawliczbach.pl

W Patronite od 16.12.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Zobacz jak mało wiesz o swoim miejscu zamieszkania. Próba pokazania, że statystyka nie musi być nudna. Znajdziesz tutaj mapy, rankingi i interaktywne wykresy dotyczące demografii, rynku pracy, nieruchomości i wielu innych obszarów. Bogata baza wiedzy m.in. na temat Polskich miast oraz wsi.

O Autorze

Czy wiesz, że w Polsce jest ponad 900 miast i przeszło 43 tysiące wsi, a każde z nich ma swoją stronę w serwisie, a za wszystko odpowiada wyłącznie JEDNA osoba. Dwoję się i troję aby robić jak najwięcej i jak najlepiej, ale przy natłoku obowiązków zawodowo-rodzinnych wcale nie jest to łatwe.
Zawodowo jestem programistą i od ponad 10 lat współpracuję zdalnie z dużymi zagranicznymi serwisami. Dużo czasu poświęciłem na zbieranie, przetwarzanie i opracowywanie danych na temat miast w Stanach Zjednoczonych i od początku byłem pod wielkim wrażeniem łatwości dostępu do szerokiego wachlarza danych statystycznych dostępnych w USA.
Nie raz, nie dwa szukałem podstawowych informacji na temat jakiejś miejscowości w Polsce i prawie zawsze utykałem na skomplikowanych systemach GUSu bądź znajdowałem jedynie mocno nieaktualne dane. Korzystając ze zdobytego doświadczenia postanowiłem spróbować w ramach hobby stworzyć serwis, który wypełniłby tę lukę i udostępnił dane zebrane z wielu źródeł w sposób przystępny i zrozumiały dla laika. Serwis Polskawliczbach.pl jest właśnie efektem tych starań.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!