Magazyn Kulturalny "Projektor"

W Patronite od 07.05.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2172

Liczba Patronów: 2646

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
75 miesięcznie
1 575 łącznie
Magazyn Kulturalny "Projektor" to czasopismo ukazujące się od 2013 r. oraz - zarazem - wydawca książek traktujących o historii polskiego i europejskiego komiksu. Piszemy o literaturze, teatrze, filmie, komiksie, muzyce i sztukach plastycznych. i

O Autorze

"Projektor" - magazyn kulturalny.

Poświęcony literaturze, teatrowi, muzyce współczesnej, filmowi, komiksowi, sztukom plastycznym. Wydawca - Stowarzyszenie Twórcze "Zenit". Magazyn to również wydawnictwo, które publikuje przede wszystkim książki popularnonaukowe i komiksy. Organizujemy także festiwal "Kieleckie Prezentacje Komiksowe".  Redaktorem naczelnym czasopisma (i założycielem) jest Paweł Chmielewski. 

Najnowszym przedsięwzięciem naszego magazynu i wydawnictwa jest przygotowanie publikacji Pawła Chmielewskiego "Harald idzie na wojnę. Narracje graficzne, cykle obrazkowe, komiksy w Europie i Polsce od 768 do 1918" - 1000-stronicowej monografii zjawiska i fenomentu jakim jest opowiadanie obrazem (cyklicznym) w naszej kulturze.

Każdy z numerów rozpoczyna tzw. "temat główny" (dotychczas były nim m.in. "Przestrzeń miejska", "Natura a kultura", "Witold Gombrowicz", "Joseph Conrad", "Opowieści obrazkowe", "Eksport", "Henryk Sienkiewicz", "Gry komputerowe", "Groza", "Przestrzenie postindustrialne"). 

Magazyn wychodzi od roku 2013, a dotychczas ukazało się 39 numerów czasopisma. Redakcja mieści się w ośrodku postidustrialnym (dawna baza transportowa MO) przy ulicy Zbożowej w Kielcach. Stąd nazwa "Baza Zbożowa". Większość z numerów archiwalnych naszego magazynu jest dostępna za darmo na stronie http://www.projektorkielce.pl 

Oto okładka najnowszego numeru:

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jarosław Ejsymont
Jarosław Ejsymont
Próg: 35 zł
Anonimowy patron
Próg: 40 zł
Damian Lubanski
Damian Lubanski
Próg: 35 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł