Avatar użytkownika

Magazyn Kulturalny "Projektor"

2
patronów
75 
miesięcznie
2 660 
łącznie
2
patronów
75 zł 2 660 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Każdy kto wpłaci 10 zł miesięcznie na prowadzenie naszej redakcji i dalsze wydawanie magazynu, zostanie wymieniony jako patron w kolejnym numerze "Projektora".
15 zł miesięcznie
Taką niewielką miesięczną wpłatą pomożesz autorowi i wydawnictwu w publikacji książki "Harald idzie na wojnę. Narracje graficzne, cykle obrazkowe, komiksy w Europie i Polsce od 768 do 1918" oraz zostaniesz wymieniony w książce jako osoba, która przyczyniła się do jej powstania.
35 zł miesięcznie
Każdy z Patronów wspomagających nas kwotą 35 zł otrzyma papierowy egzemplarz magazynu kulturalnego "Projektor" (wraz z kosztami przesyłki po naszej stronie).
Warto!
Najbliższy numer 40-41 liczy aż 214 stron.
40 zł miesięcznie
Wspierając nas przez sześć miesięcy taką kwotą, do końca 2022 roku każdy Patron otrzyma egzemplarz książki:
"Harald idzie na wojnę. Narracje graficzne, cykle obrazkowe, komiksy w Europie i Polsce od 768 do 1918".
100 zł miesięcznie
Każdy z Patronów wspierając nas przez pół roku taką kwotą otrzyma:
egzemplarz książki "Harald idzie na wojnę. Narracje graficzne, cykle obrazkowe, komiksy w Europie i Polsce od 768 do 1918"
egzemplarz nowego numeru magazynu kulturalnego "Projektor"
specjalne podziękowanie o redakcji i wydawcy w naszych publikacjach
500 zł miesięcznie
To próg dla Patronów, którzy chcieliby zareklamować się na łamach "Projektora". Za tę kwotę oferujemy całostronicową reklamę w naszym magazynie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Magazyn Kulturalny "Projektor" w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Magazyn Kulturalny "Projektor" to czasopismo ukazujące się od 2013 r. oraz - zarazem - wydawca książek traktujących o historii polskiego i europejskiego komiksu. Piszemy o literaturze, teatrze, filmie, komiksie, muzyce i sztukach plastycznych. i

"Projektor" - magazyn kulturalny.

Poświęcony literaturze, teatrowi, muzyce współczesnej, filmowi, komiksowi, sztukom plastycznym. Wydawca - Stowarzyszenie Twórcze "Zenit". Magazyn to również wydawnictwo, które publikuje przede wszystkim książki popularnonaukowe i komiksy. Organizujemy także festiwal "Kieleckie Prezentacje Komiksowe".  Redaktorem naczelnym czasopisma (i założycielem) jest Paweł Chmielewski. 

Najnowszym przedsięwzięciem naszego magazynu i wydawnictwa jest przygotowanie publikacji Pawła Chmielewskiego "Harald idzie na wojnę. Narracje graficzne, cykle obrazkowe, komiksy w Europie i Polsce od 768 do 1918" - 1000-stronicowej monografii zjawiska i fenomentu jakim jest opowiadanie obrazem (cyklicznym) w naszej kulturze.

Każdy z numerów rozpoczyna tzw. "temat główny" (dotychczas były nim m.in. "Przestrzeń miejska", "Natura a kultura", "Witold Gombrowicz", "Joseph Conrad", "Opowieści obrazkowe", "Eksport", "Henryk Sienkiewicz", "Gry komputerowe", "Groza", "Przestrzenie postindustrialne"). 

Magazyn wychodzi od roku 2013, a dotychczas ukazało się 39 numerów czasopisma. Redakcja mieści się w ośrodku postidustrialnym (dawna baza transportowa MO) przy ulicy Zbożowej w Kielcach. Stąd nazwa "Baza Zbożowa". Większość z numerów archiwalnych naszego magazynu jest dostępna za darmo na stronie http://www.projektorkielce.pl 

Oto okładka najnowszego numeru:

 

Cele Autora

Utrzymanie redakcji i bezpłatnego archiwum
  • 700 zł miesięcznie
  • 625 zł brakuje
10%
Prowadzenie redakcji i wydawanie magazynu to stałe koszty miesięczne. To opłaty księgowe, koszt domeny, utrzymanie serwera, praca nad każdym z kolejnych numerów. W zamian czytelnicy mogą być pewni, że przygotowujemy następne wydanie, prowadzimy nasz profil na Facebooku oraz udostępniamy nieodpłatnie olbrzymie archiwum - kilkadziesiąt numerów magazynu z lat 2015-2020, relacje z wydarzeń, teksty, recenzje, eseje, felietony.
"Projektor" w wersji cyfrowej
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 925 zł brakuje
3%
Jeśli uda nam się osiągnąć ten cel, przygotujemy dwa kolejne numery "Projektora", które trafią do naszych Patronów w wersji cyfrowej.
Jaki będzie ich temat?
Pierwszy z nich - to już możemy zdradzić, poświęcony będzie fantastyce i fantasy
Drugi...? To na razie tajemnica, ale mozemy napisać, że dotyczył będzie twórczości jednego z pisarzy.
"Projektor" w wersji papierowej
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 925 zł brakuje
2%
Jeśli wsparcie naszych Patronów osiągnie 3 tys. miesięcznie dwa kolejne numery magazynu kulturalnego "Projektor" wydane zostaną w wersji papierowej, zaś każdy z Patronów (według progów) otrzymywać bedzie jego drukowaną wersję.
Wydanie książki - trzecia część trylogii o historii komiksu
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 925 zł brakuje
0%
Przygotowujemy wydanie książki Pawła Chmielewskiego "Harald idzie na wojnę. Narracje graficzne, cykle obrazkowe, komiksy w Polsce i Europie od 286 do 1918". To trzecia część trylogii poswięconej historii komiksu w Polsce i Europie.
Wszystkie szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej
http://www.zenit-admin.ogicom.pl/download/nasze_wydawnictwa.htm
w zakładce "Dawny komiks w Polsce i Europie"

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Magazyn Kulturalny "Projektor" już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
40 zł
Jarosław Ejsymont
Jarosław Ejsymont
35 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.