Avatar użytkownika

Przytulisko na Wiśniowej

3
patronów
70 
miesięcznie
2 150 
łącznie
3
patronów
70 zł 2 150 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie Przytulnych!
Ta dyszka pozwoli nam kupić puszkę wartościowej karmy. Stawiamy na wysokomięsną Animondę GrandCarno :)
20 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie Przytulnych!
Ta kwota pozwoli nam kupić naturalne gryzaki, bez których trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie psów w schronisku (walka ze stresem, uspokojenie, relaks, przyjemność).
35 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie Przytulnych!
Ta kwota pozwoli nam kupić cały listek Forthyronu 800mg, tak niezbędnego do leczenia niedoczynności tarczycy m.in. u Astora, Sary, Nuty i Karmi.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie Przytulnych!
Ta kwota pozwoli nam kupić Simparicę, bez której trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie Przytulnych w okolicach schroniska (wybieg, łąki, wały Wiślane...). Stawiamy na profilaktykę p/babeszjozową.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie Przytulnych!
Ta kwota pozwoli nam albo zaopatrzyć naszego Maniusia w jego leki (Maniuś ma padaczkę, ale odkąd przyjmuje leki ataki zanikły) albo dorzucimy jeszcze co nieco i kupimy karmę Purina Pro Plan NeuroCare (dla Maniusia) ewentualnie Brit Care Sensitive Venison (dla Zebry i Bonnie) ewentualnie zaopatrzymy Dziadka Azyla w jego "zestawik seniora" (Purina Pro Plan Veterinary Diets NF Renal Function, Nefrokrill, Karsivan, Cardisure, Flora Balance).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Przytulisko na Wiśniowej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Przytulisko na Wiśniowej to miejsce, w którym szanujemy potrzeby psa i przywracamy mu godność. Stajemy na głowie by zapewnić naszym podopiecznym wszystko, czego potrzebują - specjalistyczną karmę, diagnostykę, leczenie, socjalizację i nowe domy.

Czym jest Przytulisko na Wiśniowej?

Jest małym, miejskim schroniskiem dla psów bezdomnych z terenu Sandomierza.

Jest też miejscem, w którym psy odzyskują godność, czują się bezpieczne i zaopiekowane. Miejscem, w którym szanuje się ich potrzeby i potrafi czytać wysłane przez nich sygnały.

Kim są Przytulni?

To nasi psi podopieczni. Ci, którzy trafiają do nas na chwilę i ci, którzy czekają na swojego człowieka kilka lub kilkanaście miesięcy. No i oczywiście ci, którzy stają się rezydentami i gospodarzami Przytuliska.

Kim jesteśmy my?

Jesteśmy grupą dobrych znajomych, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć z bezdomnością zwierząt w naszym mieście. Różnimy się pod wieloma względami, ale udaje nam się zgodnie tworzyć Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt i działać na rzecz przede wszystkim bezdomnych psów.

Jak działamy?

Prowadząc Schronisko dla Psów Bezdomnych "Przytulisko na Wiśniowej". Wszyscy członkowie Stowarzyszenia są wolontariuszami i nie pobierają żadnego wynagrodzenia za pełnienie jakiejkolwiek funkcji w organizacji. W schronisku zatrudniamy dwie osoby na pełen etat i jedną na umowę zlecenie. Mamy pod opieką prawie 50 psów (od czterech lat liczba Przytulnych nie spada poniżej 45).

Jak wygląda opieka nad Przytulnymi w schronisku?

Odrobaczamy co kwartał, szczepimy p/wściekliźnie i chorobom zakaźnym, zabezpieczamy przeciwko kleszczom, kastrujemy, poddajemy diagnostyce podstawowej oraz w razie konieczności rozszerzonej, konsultujemy wyniki badań ze specjalistami z różnych klinik (Warszawa, Lublin, Kielce, Kraków, Mielec, Radom), leczymy bez względu na rodzaj choroby (również nowotworowej), uczymy chodzenia na długiej smyczy/lince i funkcjonowania wśród ludzi, w przypadku psa "lękliwego” prowadzimy pracę mającę na celu odczulić i zwiększyć pewność siebie, wprowadzamy zasady luźnej smyczy i spacerów łączonych z pracą węchową.

Kojce i wybiegi w schronisku może nie są wg ludzkich standardów estetyczne, ale mają zapewniony dopływ bodźców pozwalających na zaspokajanie potrzeb psychospołecznych przebywających w nich/na nich psów.

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Bo koszty utrzymania schroniska, zapewnienia odpowiedniej opieki Przytulnym oraz wspierania walki z kocią bezdomnością jest coraz trudniejsze. Utrzymujemy się z dotacji miejskiej, od tego roku ze środków z 1,5% podatku oraz darowizn od najcudowniejszych Darczyńców. I o ile jako tako spinamy nasz roczny budżet zawierający podstawowe wydatki, to nasza lista "MUST HAVE" (na której są m.in. nosze, ogrodzenie wybiegu, remont izolatek, pompa infuzyjna...) wciąż czeka na realizację. I taką mamy nadzieję, że dzięki Patronom uda się kolejne pozycje z listy odhaczać wesołym ptaszkiem :)

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Przytulisko na Wiśniowej już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Weronika Pater
Weronika Pater
10 zł
Anonimowy patron
50 zł
Karolina Błaszczyk
Karolina Błaszczyk
100 zł
Vredmona Wolf
Vredmona Wolf
35 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.