Avatar użytkownika

PSIEROCINIEC

223
patronów
9 926 
miesięcznie
184 934 
łącznie
223
patronów
9 926 zł 184 934 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

14 zł miesięcznie
Dzięki Ci Panie/Pani!
💗
Fundujesz nam właśnie puszkę naprawdę porządnej karmy, dzięki której nasze psiaki nie mają problemów gastrycznych.
Ogromny uśmiech dla Ciebie!
Nasze najbardziej ulubione marki to Dr Berg i 4 Vets, a także Saba, choć nie gardzimy także innymi. :)
30 zł miesięcznie
Sprawiłeś nam niesamowitą radość!.. choć nie wiemy, co na to indyk... ;-)
💗
...bo za taką kwotę kupujemy zwykle paczuszkę piersi z indyka, dla naszych najbardziej chorych psiaków!
Każdego dnia kupujemy kilka takich porcji, ale wystarczy, że kupisz nam jedną, a już jest nam lżej!
Ugotowane w towarzystwie cukinii, groszku, dyni i ziemniaczków, okraszone świeżą pietruszką, stają się specjałem, któremu nie oprze się nawet najbardziej wybredny psiak.
A woda po gotowaniu tych wszystkich smakowitości jest konkurencją dla napoju kurczakowego, jaki do tej pory kupowaliśmy za grube pieniądze! :)
40 zł miesięcznie
No i bomba! Mamy to!
💗
25 sztuk największych podkładów stało się bardziej osiągalne, dzięki Twojej wpłacie.
Sikać każdy musi (że o reszcie nie wspomnę), a staruszki wiedza o tym najlepiej. ;-)
Gdyby nie podkłady, nie mielibyśmy czasu na nic innego, poza sprzątaniem, doceniamy więc Twoją inicjatywę i baaardzo Ci dziękujemy!
50 zł miesięcznie
Pińdżiesziont żłotych piniendży wysztarcza, aby żainwesztowacz w akczje Żbierbanku!
💗
Rosznoncze czeny, niepewnoszcz jutra - to rzeczywisztoszcz, ż jakom sztykasz szie czodżiennie. Banki podszuwajom kuszoncze wiżje lokat ż rożmaitym oproczentowaniem, ale ty nie jesztesz pewien, gdżie ulokowacz szwoje oszczendnoszczi... Nie wiesz, czy na tym nie sztraczisz... To powoduje szilny sztresz. Pszychologowie szom żgodni - nicz tak nie sztreszuje, jak to, czo nieżnane.

Żbierbank żdejmnie ż twoich ramion ten czienżar niepewnoszczi! Inwesztujoncz w akczje Żbierbanku żyszkujesz PEWNOSZCZ, ŻE SZTRACZISZ! Wreszczie nie muszisz szie bacz jutra! Wreszczie czujesz ulge i odżyszkujesz poczuczie panowania nad szytuaczjom! Poczuczie przygnembienia sztaje czi szie obcze i uszmniech pojawia szie na twarzy, bo wreszczie żnasz szwojom przyszłoszcz lepiej niż Jaczkowszki! Może nie jeszt szwietlana, ale jeszt przewidywalna. Potwór wyszedł ż szafy. Przesztajesz szie bacz. :)

Żbierbank. Czodżiennie fajne akczje.
80 zł miesięcznie
Yeah!
💗
Dzięki tej wpłacie kupimy najważniejszy preparat, bez którego nasze psiaki nie żyłyby tak długo - PROBIOTYK!
Zdrowie jelit przekłada się na zdrowie całego organizmu. Tymczasem każde starsze zwierzę, które w dodatku przez wiele lat nie było leczone, ma zniszczone jelita. Dlatego probiotyki potrzebne są nam każdego dnia.
Tym bardziej, że często w naszym życiu goszczą antybiotyki, zabijając wszystko, co napotkają na swojej drodze.

Ogromny uśmiech dla Ciebie Nieznajomy/a za te miliony dobroczynnych bakterii! :)
150 zł miesięcznie
Ogromnie dziękujemy!
💗
Wpłacając aż 150 zł fundujesz profil geriatryczny - badania krwi u psiaka.
W naszym ośrodku wykonujemy każdego miesiąca co najmniej 15 takich badań, więc każda tak duża wpłata jest dla nas na wagę złota!
Pomniejsze badania krwi robimy praktycznie co drugi dzień, kiedy tylko zauważymy niepokojące objawy u naszych podopiecznych, ale zbadanie kwi w mniejszym zakresie nie jest aż tak dużym obciążeniem, co zbadanie jej całościowo!

*Jeżeli możemy Ci się jakoś odwdzięczyć, wysyłając któryś z naszych gadżetów, napisz do nas: fundacja @psierociniec.pl
200 zł miesięcznie
Ale extra!
💗
Ufundowałeś nam właśnie wizytę u specjalisty kardiologa, a każdy z naszych staruszków musi przez nią przejść!
Te, które mają chore serduszko, muszą być u kardiologa konsultowane w wyznaczonych terminach, już do końca życia.
Dzięki Twojej wpłacie oszczędzamy na inne zabiegi i spada nam kamień ze serca! :)

*Jeżeli możemy Ci się jakoś odwdzięczyć, wysyłając któryś z naszych gadżetów, napisz do nas: fundacja @psierociniec.pl
800 zł miesięcznie
800 złotych to ogromna suma!
💗
I ogromna ulga przy jedzeniu, bowiem za te pieniądze wykonujemy operacje stomatologiczne u naszych staruszków!
Każda operacja wykonywana jest przez chirurga stomatologa, w asyście anestezjologa.
Przy okazji operacji wykonane są kontrolne zdjęcia rtg jamy ustnej, aby sprawdzić czy rzeczywiście wszystkie problemy zostały usunięte.
Operacje stomatologiczne robimy zawsze u tego samego, sprawdzonego lekarza,
już od 5 lat, zawsze z dobrym skutkiem.
Dziękujemy Ci bardzo, że zafundowałeś nam właśnie kolejny tego typu zabieg!

*Jeżeli możemy Ci się jakoś odwdzięczyć, wysyłając któryś z naszych gadżetów lub spotykając Cię z którymś ulubionym psiakiem podczas wideorozmowy, napisz do nas: fundacja @psierociniec.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora PSIEROCINIEC w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Witamy w bajce, w której starość bywa wesoła, a śmierć jest czymś, z czym trzeba się oswoić, aby móc iść do przodu i ratować kolejne istnienia.

Wsyscy ludzie doblej woli, któzy pomagacie potsebujoncym, takim jak my: niech płatki lóz padajom wam na dloge; niech kanapka zawse upada synkom do góly; niech światło w lodówce zawse wam świeci; niech wam ziemia lekkom bendzie... a nie, to jesce nie telaz! Z całego selca dzienkujemy, dobzy ludzie, za to, ze jesteście! :)

Dawno, dawno temu, w pewnym schronisku w Polsce stworzyliśmy coś wyjątkowego: Boks Eksperymentalny.

Miejsce, w którym psy, które wcześniej latami żyły w pojedynczych klatkach, mogły zaspokajać swoje potrzeby, wynikające z etogramu, i uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych, razem z innymi psami. Zobaczcie sami...


 

Towarzyszyliśmy tym psom codziennie, przez ponad 5 lat, obserwując i dokumentując ich zabawy, eksplorowanie otoczenia, nadzorując poznawanie nowych kolegów. Kiedy w 2016 roku nowy kierownik rozpoczął systematyczne usuwanie ze schroniska wolontariuszy i straciliśmy kontakt z mieszkańcami Boksu, postanowiliśmy zabrać je z tego schroniska i ocalić, tworząc dla nich nowe, jeszcze lepsze miejsce...

Tak powstał Psierociniec.

Dlaczego jesteśmy na Patronite?

Starość to trudny czas, nie tylko dla ludzi. Dla zapomnianych, opuszczonych psów szczególnie. Wiele z nich dopiero w Psierocińcu poznaje dobre strony człowieka, wiele pierwszy raz przechodzi badania, diagnostykę, leczenie. Mają pełną dobrego, wartościowego jedzenia miskę i ręce, które głaszczą, pomagają.
 


Niestety samym głaskaniem i dobrym słowem nie uratujemy naszych seniorów, nie zapewnimy im godnej starości, na którą tak bardzo zasługują. Dlatego zwracamy się do tych, którzy dobrym słowem, sercem, polubieniami, serdecznymi komentarzami i e-mailami, wspierają nas od lat. Dla nas ważna jest każda złotówka, doceniamy każdą pomoc. Dlatego właśnie, wraz z Psierotkami, jesteśmy na Patronite. 

 

Cele Autora

Utrzymanie ośrodka, dzierżawa terenu, wynagrodzenie pracowników
  • 12 000 zł miesięcznie
  • 2 074 zł brakuje
82%
Chcielibyśmy mieć własny teren z wymarzonym i wymyślonym przez nas projektem budynku, spełniającego nasze oczekiwania - ale na to jeszcze nas nie stać. Dlatego na razie dzierżawimy ośrodek i musimy za dzierżawę (a także za związane z ośrodkiem koszty) płacić.

Mając pod opieką tyle zwierząt, musimy też zatrudniać pracowników, gdyż od trzech lat charytatywna opieka jednej osoby już nie wystarcza. Na każdej dziennej zmianie muszą być dwie osoby, aby w razie nieprzewidzianych okoliczności, o jakie przy starszych i chorych psach nietrudno (zasłabnięcie, atak padaczki, inny wypadek), jedna zawsze mogła rzucić natychmiast wszystko i jechać do weterynarza.

Mamy wyjątkowych pracowników, którzy nie są z nami dla pieniędzy i wiedzą, że być może gdzie indziej zarobiliby więcej, ale trwają tu, bo kochają zwierzaki. My sami, członkowie Fundacji Psierociniec, wszystko robimy charytatywnie, taką mamy zasadę. Prezes Fundacji jest do dyspozycji ośrodka 24 godziny na dobę, bowiem porzucił swoje życie i zamieszkał z psami, właśnie po to, aby nie trzeba było wydawać pieniędzy na całodobową opiekę. Członkowie Rady Fundacji są w ośrodku tak często, jak to jest możliwe - często spędzają w nim całe dnie, aby pomóc w bieżącej opiece nad zwierzętami.
Diagnostyka i leczenie, zakup lekarstw
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 10 074 zł brakuje
49%
Zwierzaki, które mamy pod opieką, mają za sobą najczęściej długi pobyt w schroniskach, co oznacza, że przez wiele lat nie były diagnozowane ani odpowiednio leczone. Gdy przybywają do nas, wychodzą na jaw ogromne zaniedbania, które staramy się naprawić. Każdego zwierzaka zawozimy do lekarza specjalisty i ma za sobą diagnostyczne wizyty u: kardiologa, nefrologa, okulisty i stomatologa. Jeśli jego stan wymaga wizyt u innych specjalistów, także je odbywa.

U większości zwierząt musimy przeprowadzić operację zębów, niektóre mają operacje okulistyczne i inne. Z uwagi na fakt, że stare psy nie mają już serca pracującego bez zastrzeżeń, każda operacja odbywa się w najlepszych klinikach, w których jest narkoza wziewna, a oprócz chirurga uczestniczy w niej także anestezjolog.
Koszty są większe, ale życie nauczyło nas, że nie oszczędza się na zdrowiu chorych zwierząt. Finalnie płaci się tyle samo, albo i więcej w podrzędnych klinikach, przeliczając leczenie na ilość koniecznych wizyt. Najwyższą cenę płaci zwierzę, niepotrzebnym cierpieniem.
Zakup mięsa i warzyw, karmy weterynaryjnej
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Staramy się, aby zwierzęta, które mamy pod opieką, odżywiały się jak najlepiej, gdyż wiele z nich jest wychudzonych i ma chore jelita, a przecież wiadomo, że zdrowie w dużej mierze zależy od tego, co jemy. Dlatego każdy psiak ma dietę dostosowaną do swoich potrzeb i swojego zdrowia: są te na diecie gastro, na diecie nerkowej, na diecie sensitiv, jest także Jadziunia, która ma cukrzycę i pozostaje pod ścisłą opieką dietetyka. Każdego dnia gotujemy też dużą ilość piersi z indyka i warzyw, aby przygotować jedzenie dla psiaków szczególnie chorych.

Z uwagi na to, że większość psiaków nie ma zębów lub ma w takiej ilości i stanie, że utrudnia to jedzenie, podajemy im wyłącznie mokre jedzenie. W tym mokrą karmę weterynaryjną. Najczęściej używanymi przez nas karmami są: Dr Berg Schonkost, Dr Berg Allergy, 4 Vets Gastrointestinal, 4 Vets Allergy, 4 Vets Hepatic, 4 Vets Kidney Support, Rocco Senior, Saba.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora PSIEROCINIEC już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kasia Pastok-Kobierska
Kasia Pastok-Kobierska
30 zł
Aleksander Dąbrowski
Aleksander Dąbrowski
14 zł
Marta  Gałązka
Marta Gałązka
30 zł
Agata Chlewińska
Agata Chlewińska
40 zł
Merak Keroz
Merak Keroz
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.