Przytulisko Głowno

W Patronite od 29.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 209

Liczba Patronów: 333

Zostań Patronem
Kup na prezent
58 patronów
2 798 miesięcznie
Przytulisko dla Zwierząt w Głownie daje schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach lub są znajdowane w okolicznych lasach. Są też takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

O Autorze

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało, by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

 

W przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 20 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi.

 

Bezpośrednią opiekę nad przytuliskiem sprawuje Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie wraz z miastem Głowno. W 2015 roku Przytulisko otrzymało status Schroniska Miejskiego.

Pracownicy i wolontariusze, którzy stanowią zgrany zespół, różnymi sposobami starają się wspierać Przytulisko. Organizujemy zbiórki na operacje i leczenie konkretnych zwierząt, prowadzimy bazarek, organizujemy eventy, z których dochód wspiera w całości schronisko. Miewamy również szalone pomysły, nagraliśmy schroniskowy cover hymnu Męskiego Grania "I Ciebie też, bardzo", z którym można się zapoznać na YouTube. Dzięki temu sporo osób dowiedziało się o naszym Przytulisku! 

Skąd pomysł na Patronite?

Mimo starań, zawsze są sytuacje, w których brakuje funduszy. Same stałe koszty funkcjonowania schroniska - zakup karmy, media, koszty administracyjne, sprzęt biurowy - to już ogromna kwota. Nie ma tygodnia, by nie trafiały do nas bardzo chore zwierzęta wymagające specjalistycznego leczenia. O awariach i zużywającym się sprzęcie, który co jakiś czas należy wymienić - stare klatki kennelowe, zepsute transportery, budy do wymiany - nawet nie chcemy myśleć. 

Wszystkie nieprzewidziane wydatki sprawiają, że ciągle odkładamy na później zakup wyposażenia, które jest tak naprawdę niezbędne – apteczka, nosze, czytniki chipów. Dzięki wsparciu Patronów będziemy mogli nie tylko zabezpieczyć stałe wydatki, ale też pozwolić sobie na zakup sprzętów wymienionych w celach.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Monika Garnys
Monika Garnys
Próg: 16 zł
Aneta Zawadowska
Aneta Zawadowska
Próg: 46 zł
Asia Susik
Asia Susik
Próg: 46 zł
Anonimowy patron
Próg: 26 zł
Natalia Kolenda
Natalia Kolenda
Próg: 96 zł
Joanna Kędziora
Joanna Kędziora
Próg: 26 zł