Szkoła Tańca SAMBA Tarnobrzeg

W Patronite od 04.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 872

Liczba Patronów: 790

Zostań Patronem
13 patronów
290 miesięcznie
16 730 łącznie
27 lat pracy - w której udaje się nam przekazywać swoją życiową pasję do tak pięknej dyscypliny, jaką jest taniec. To lata wspólnego treningu i wysiłku nauczycieli i uczniów, po których relacja nauczyciel – uczeń wielokrotnie zmieniała się w zażyłą znajomość, a nie rzadko w przyjaźń.

O Autorze

Założycielami szkoły są piszący te słowa, Dorota Chwałka i Aleksander Furman

Szkołę otworzyliśmy w 1993 roku i....
Po raz pierwszy w historii Szkoły, stanęliśmy w tym roku przed wielką niewiadomą …od ponad 6 tygodni nie możemy prowadzić zajęć…

Zaczęło się od kilkunastu osób na zajęciach tanecznych w małej tarnobrzeskiej kawiarni. Teraz prowadzimy zajęcia i kursy tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych - łącznie kilkaset osób w wynajętym i wielkim wysiłkiem wyremontowanym, 2,5 roku temu, obiekcie. Zespół powiększył się o dwójkę nauczycieli tańca – Justynę i Zbyszka. Często w szkoleniach wspierają nas również nasi absolwenci, którzy swoją dorosłą aktywność związali z tańcem, muzyką i teatrem (pozdrawiamy Olę, Piotra i Michała)

Przez cały czas cierpliwie i z uwagą pracujemy z naszymi nauczycielami i uczniami nad tym, abyśmy stawali się lepsi... lepsi jako trenerzy i tancerze, ale także, a może przede wszystkim, jako ludzie. Chcemy, aby nasi tancerze obok sukcesów tanecznych, które są ich udziałem, wyrastali na mądrych młodych ludzi, mających pasję, dążących (każdy swoją drogą) do celu. Jednocześnie dbamy, aby nie zapominali o tych, którzy im w tej drodze towarzyszą.

Zorganizowaliśmy 29 Ogólnopolskich Turniejów Tańca, kilkanaście obozów tanecznych, szkoleń i półkolonii. Przepracowaliśmy na salach treningowych tysiące godzin.

Prowadzimy też grupy tancerzy sportowych. Bierzemy udział w rywalizacji krajowej i międzynarodowej. Kilka par w czołówce Polski, Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego PTT, Finały Mistrzostw Polski, a w 2019 r. Mistrzostwo Europy i Świata formacji tanecznych w salsie, to tylko wisienki na naszym tanecznym torcie.

Doceniamy każdy rodzaj pasji, dlatego organizujemy również zajęcia poza taneczne i staramy się doceniać także inne umiejętności naszych uczniów. Organizujemy zajęcia kreatywne - ostatnia inicjatywa to Warsztat Świętego Mikołaja

Od lat prowadzimy też akcje „zaszczepiania pasji” – specjalnego programu, w ramach którego uczestnicy zajęć mogą zbierać pożyteczne bakterie - „BAKCYLE” i mogą wymieniać je na nagrody w specjalnym sklepie z nagrodami. 

W tej chwili nie jest łatwo, mimo to, po 27 latach pracy, możemy powiedzieć, że było warto - TO działa! Wiele osób, z którymi się spotkaliśmy, czas spędzony z nami, dobrze wspomina. Z wieloma mamy kontakt. Kilku absolwentów ma swoje szkoły tańca. Dla wielu osób pierwsze spotkania w Sambie, stały się początkiem ich wspólnej życiowej drogi. Teraz do naszej szkoły uczęszczają ich dzieci:). 

Chcemy jednak robić więcej – mamy wymarzony lokal, zainwestowaliśmy w jego wygląd i wyposażenie bardzo poważne środki, jak na naszą małą firmę. Chcieliśmy, aby nasi uczniowie mieli komfort przebywania i nauki w dobrych warunkach. Chcemy utrzymać miejsce, w którym możemy realizować kolejne nasze kreatywne pomysły. Chata Skrzata, w której dzieci i młodzież, będą mogli brać udział w ciekawych warsztatach, poprawienie działania naszej platformy do „Zaszczepiania Pasji”, Taneczna Liga Tarnobrzega, wprawki taneczne i wiele , wiele innych. 

TO MIEJSCE CHCEMY ZACHOWAĆ

Dlatego się tutaj znaleźliśmy. Aby móc to realizować potrzebny jest nam obecny lokal. Jednak utrzymanie ponad 550 m2 powierzchni (sale treningowe, szatnie poczekalnie, sanitariaty) to poważne obciążenie i każdy tydzień bez uczniów i bez pracy, to dla nas poważne zagrożenie. Tym bardziej, że nie wiemy, kiedy kryzys się skończy i co będzie bezpośrednio po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności – stąd nasz pierwszy cel – żeby przetrwać.

Chcemy dalej robić swoje, pokazywać moc pasji w ogóle - a do tańca w szczególności. Chcemy dalej proponować zajęcia taneczne na wysokim poziomie, w godnych warunkach lokalowych i patrzeć jak taniec zmienia ludzi, tych małych i tych dużych. Chcemy przekazywać swoje doświadczenia następnemu pokoleniu nauczycieli tańca.

Niestety aktualna sytuacja związana z pandemią, całkowicie wytrąciła nas z równowagi, odczuwamy lęk, niepewność i potężny stres. Istnieje realna groźba, że ponad 27 - letnia działalność Szkoły po prostu się zakończy.

Potrzebujemy Waszego wsparcia, konkretnego, namacalnego – niezręcznie nam to pisać. Po raz pierwszy w życiu tak wprost jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc, ale nie mamy innego wyjścia. Wciąż mamy potężną potrzebę dzielenia się z Wami swoją pasją, i wszystkimi dobrymi emocjami, które wyzwala taniec. Wszystkim Naszym Patronom już dziękujemy i obiecujemy nie zawieść zaufania, jakim nas obdarzycie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Emilia Sulik
Emilia Sulik
20 zł miesięcznie
Jakub Sulik
Jakub Sulik
20 zł miesięcznie
Agnieszka Szewc
Agnieszka Szewc
20 zł miesięcznie
Natalia Płocica
Natalia Płocica
10 zł miesięcznie
Olga Cichy
Olga Cichy
10 zł miesięcznie
Anonimowy patron
10 zł miesięcznie