W Patronite od 16.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
590 łącznie
Stan powietrza to wciąż jeden z najważniejszych problemów naszego kraju. Zmiana klimatu to z kolei jeden z najważniejszych globalnych problemów. Od 2016 roku dzięki naszemu wydawcy - Krakowskiemu Alarmowi Smogowemu informujemy, pilnujemy, inspirujemy, patrzymy na ręce. Bez reklamy i kryptoreklamy.

O Autorze

Kim jesteśmy

W SmogLabie  w centrum uwagi stawiamy jakość powietrza, ochronę przyrody i walkę ze zmianą klimatu.

Piszemy – mówiąc krótko i lekko patetycznie – po to, żeby zmieniać świat na lepsze. Dlatego postaramy się interweniować, kiedy to będzie możliwe, a także pokazywać perspektywę oraz sprawy, które umykają mediom tak zwanego głównego nurtu. Nas nie interesuje „kto” coś robi. Interesuje nas to, „co” ten ktoś robi. Tak było. I tak będzie nadal.

Potrzebujemy jednak waszego wsparcia. Po to, żeby dalej móc to robić. Działalność redakcji, serwery, materiały multimedialne - to wszystko kosztuje, a my nie zamieszczamy reklam w żadnej formie. Ani jako irytujących wyskakujących okienek, ani jako zaszytej w tekście kryptoreklamy, w której teksty udają informacyjne tylko po to, żeby wypromować jakąś usługę, bądź produkt.

Wspierając nas, choćby najdrobniejszą stałą kwotą, pomagasz w tworzeniu treści, które mogą zmienić otaczającą nas rzeczywistość na lepsze.

Można inaczej

To multimedialny cykl SmogLabu pokazujący ludzi, inicjatywy i projekty, które idą wbrew utartemu myśleniu, otwierając oczy na inny sposób podejścia do problemów naszej planety w dobie kryzysu klimatycznego.

Proste pytania

“Proste pytania” to cykl podcastów, które publikujemy na platformach Spotify, Google Podcasts, Castbox i Spreaker. W kolejnych odcinkach, zgodnie z tytułem, zadajemy proste pytania. Odpowiedzi bywają jednak skomplikowane. W centrum uwagi zawsze jest ekologia.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Urbanik
Piotr Urbanik
Próg: 20 zł
Andrzej Guła
Andrzej Guła
Próg: 50 zł
Monika Wojtaszek-Dziadusz
Monika Wojtaszek-Dziadusz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anna Dworakowska
Anna Dworakowska
Próg: 50 zł