Avatar użytkownika

Świat Kocimi Oczami

4
patronów
110 
miesięcznie
6 460 
łącznie
4
patronów
110 zł 6 460 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie! ❤️

Dzięki tej kwocie mogę wyżywić jednego kociaka przez 2-3 dni. Tylko tyle, a aż tak duża pomoc.

😸 W ramach podziękowania dostaniesz ode mnie filmik lub zdjęcie wybranego kota niepublikowany nigdzie w socjal mediach.
PS. Znając nas będzie śmiesznie lub kompromitująco!
15 zł miesięcznie
Ślicznie dziękuję! ❤️
Taka kwota pozwala na zakup pasty odrobaczającej dla kociaka i wykonanie serii dzięki której pozbędzie się on życia wewnętrznego.

😸 W ramach podziękowania będziesz brać udział w wyborze imion dla nowych kotów. Jedyny wymóg, muszą to być imiona z Harrego Pottera!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
20 dostępnych miejsc
Jesteś wielki! ❤️❤️
Taka kwota pozwala opłacić szczepienie dla jednego kota lub zapewnia mu wyżywienie przez cały miesiąc!

😸 W ramach podziękowania możesz raz w miesiącu zadać mi dowolne pytanie z behawioru lub żywienia, które Cię nurtuje. Ja postaram się odpowiedzieć najbardziej wyczerpująco jak umiem.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
14 dostępnych miejsc
❤️ Zostałeś bohaterem wielu istnień! ❤️
Za tą kwotę mogę wykastrować kocura. Czyli właśnie przyczyniłeś się do ograniczenia kociej bezdomności w Polsce!

😽 W podziękowaniu zapraszam Cię na kawę do mojego domu jak tylko będziesz w okolicy. Pogadamy, miło spędzisz czas z kotami.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Świat Kocimi Oczami w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem behawiorystą kotów oraz wraz z partnerem prowadzimy dom tymczasowy dla potrzebujących kotów.
Staram się przybliżyć Opiekunom potrzeby ich podopiecznych, a koty które do nas trafiają jak najlepiej przygotować do życia w nowych domach.

Nazywam się Karolina Józefowicz. Jestem kocim behawiorystą. Najbardziej zależy mi na szanowaniu potrzeb gatunkowych naszych podopiecznych. W dobie uczłowieczania zwierząt, wiele osób zapomina, że kot nie jest małym człowiekiem. Duży nacisk kładę na prawidłowe żywienie, bo to podstawa do dobrego samopoczucia zwierzęcia i bez modyfikacji diety często nie ma możliwości prowadzenia skutecznej terapii behawioralnej. Dobrze rozplanowana przestrzeń naszych domów jest kolejnym istotnym elementem poprawy komfortu kotów. 

Jak to się zaczęło?

W moim życiu od urodzenia były koty, zawsze przynajmniej dwa. Z czasem część z nich zaczęła chorować i mieć różne przypadłości więc uznałam, że trzeba pogłębić wiedzę w temacie żywienia, a następnie behawioru. Początkowo uczęszczałam na kursy, korzystałam z kocich grup i portali. Jednak to było za mało. Tak trafiłam na studia, które poukładały moją wiedzę i rozwinęły ją. Zawsze lubiłam pracę z ludźmi więc postanowiłam, że chce dzielić się tą wiedzą. W dalszym ciągu oczywiście poszerzam i uaktualniam wiedzę, bo to nie jest dziedzina, w której wszystko jest constans. Możecie mnie i moje koty zobaczyć w jednym z internetowych kursów dla kocich Opiekunów. 

Koty w dalszym ciągu walczą z wieloma stereotypami jak:

-sikanie w buty czy do łóżka, bo jest złośliwy,

- duszenie noworodków we śnie,

- konieczność wypuszczania, bo taka ich natura

- brak bliskości i czułości w stosunku do Opiekuna.

Cieszę się gdy mogę pokazać Opiekunom, jak małymi modyfikacjami środowiska, diety i podejścia do kota, można zupełnie zmienić relacje na linii kot-kot czy kot-człowiek. Wspólne życie staje się wtedy przyjemniejsze. 

Dom tymczasowy - spełnione marzenie

Od 2 lat wraz z partnerem prowadzimy dom tymczasowy. Było to możliwe dopiero po przeprowadzce.  Przystosowaliśmy jeden pokój w domu w pełni dla kotów, aby miały tam najlepsze możliwe warunki oraz aby ich potrzeby gatunkowe były zaspokojone. 

Zarówno nasze jak i tymczasowe koty karmimy BARF'em i staramy się by nowe domy kontynuowały ten proces. 

W naszym domu najczęściej schronienie znajdują porzucone kocięta. Wiem jak wielkie problemy w przyszłości powoduje u kota brak prawidłowo przeprowadzonej socjalizacji pierwotnej. Wraz z moimi prywatnymi kotami staramy się zastąpić kociętom matkę i rodzeństwo by przygotować je do dorosłego życia. 

Dzięki konsultacjom z hodowcami zdobyłam wiedzę, jak najlepiej przygotować maluchy do życia w nowych domach. Kocięta, które opuszczają nasz dom są przyzwyczajone do wszystkich domowych czynności, a sam proces przeprowadzki w większości nie jest dla nich stresujący. 

Poza kociętami trafiają do nas też koty wymagające pracy behawioralnej: agresywne, dzikie, lękowe. W skrócie koty, które nie nadają się w obecnym stanie do normalnego funkcjonowania w domu i boku ludzi lub innych zwierząt. 

Nowe domy są przez nas wybierane bardzo skrupulatnie i spełniony musi zostać szereg wymagań. 

Oczywiście taka pomoc wiąże się też z wieloma wyrzeczeniami z naszej strony. Nie jeździmy na wakacje, a przynajmniej nie razem. Nie możemy wyjść na 10h z domu i zostawić kotów samych. Nie możemy spontanicznie podjąć pewnych życiowych decyzji. Czy żałujemy? Oczywiście, że nie! Fakt czasem chciałabym kupić bilety lotnicze last minute i polecieć w jakieś fajne miejsce. Niestety nie jest to możliwe, jednak zdjęcia z nowych domów zadowolonych zwierzaków mi to rekompensują. 

Na profilu staram się również przybliżać Opiekunom potrzeby ich kotów. Pokazuje jak w prosty sposób zaspokoić ich potrzeby. Edukuje również z zakresu behawioru i żywienia kotów. 

 

Wasze wsparcie da mi poczucie stabilności i płynności finansowej. Dzięki niej będę mogła pomagać bez obaw, że zabraknie funduszy na pomoc ❤️

 

 

Cele Autora

Odchowanie jednego kota
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 890 zł brakuje
5%
Chciałabym miesięcznie mieć zapewnione finanse na opłacenie leczenie i odchowania jednego kota.
Na koszty składają się:
- odrobaczenia
- szczepienia
- testy FIV i FeLV
- badania krwi, kału i moczu
- kastracja
- leczenie jeśli zajdzie potrzeba
- wyżywienie
- żwirek
- w przypadku kotów starszych w większości jest konieczny zabieg sanacji jamy ustnej.

Oczywiście podczas opieki nad kotami dochodzi jeszcze wiele wydatków, które pośrednio są związane z kotami: środki czystości (piorę co najmniej raz dziennie), podkłady higieniczne, rachunki za wodę i prąd znacznie większe niż w większości domów (prania, poduszki elektryczne, fontanny, oczyszczacze powietrza, śmieci).

Ostatnie punkty są niewycenialne:
czas i wiedza
to są już rzeczy, które sama inwestuję bo taką podjęłam decyzję. Sama opłacam kursy, studia, szkolenia, które podnoszą moje kompetencje by jak najlepiej zająć się tymi zwierzakami.

Jeśli rocznie przez mój dom przejdzie 8 kotów rocznie to będę bardzo szczęśliwa. Bo to 8 zmienionych żyć, uratowanych od życia na ulicy. ❤️

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Świat Kocimi Oczami już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Klaudia Strugacz
Klaudia Strugacz
100 zł
Kamila Lange
Kamila Lange
100 zł
Dorota Bielska
Dorota Bielska
15 zł
Ola Tereszkiewicz
Ola Tereszkiewicz
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.