Telefony bardziej i mniej znane (TBiMZ)

W Patronite od 15.06.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1124

liczba Patronów: 708

9 patronów
76 zł miesięcznie
3 579 zł łącznie
Oficjalny profil Piotra Grzybowskiego - blogera technologicznego, recenzenta, felietonisty, autora projektu "Telefony bardziej i mniej znane" oraz administratora facebookowych grup Telefoniarzy i Telehandlarzy.

O Autorze

Cześć wszystkim!

Nazywam się Piotr Grzybowski i od grudnia 2013 roku prowadzę projekt o nazwie Telefony bardziej i mniej znane.  Początkowo był to jedynie fanpage na Facebooku, który miał opierać się na codziennej infografice, opisującej (niekoniecznie współczesny) telefon komórkowy.

Z czasem profil zaczął się rozwijać. Moja strona stała się źródłem najnowszych branżowych informacji, często podawanych w lekkiej formie w humorystycznej konwencji.

15 października 2015 roku postanowiłem wyjść poza ramy Facebooka i zadebiutować jako bloger technologiczny. Wtedy to w serwisie dobreprogramy pojawił się mój pierwszy wpis. Przez około trzy lata regularnie publikowałem tam swoje prace, nierzadko promowane na stronie głównej portalu. Następnie przez około 2 lata współpracowałem z redakcją nieistniejącego już GizChina Polska, zajmując się felietonami i recenzjami.

Mimo namawiania ze strony czytelników, nieprędko zdecydowałem się na utworzenie grupy powiązanej ze swoim projektem. Grupa Telefoniarzy powstała bardzo spontanicznie, gdy ktoś uprzejmy próbował doprowadzić do usunięcia mojej strony, poprzez wykupienie mi polubień z pustych kont. Od 2016 roku liczba członków grupy sukcesywnie rośnie, na ten moment sięgając niemal 15 000 grupowiczów.

Kolejnym etapem rozwoju TBiMZ było założenie pomocniczej Grupy Telehandlarzy, zajmującej się m.in. obsługą ogłoszeń czytelników, jak i pomocą w sprawach zakupowych.


W zarządzaniu grupami TBiMZ wspiera mnie moja partnerka Aneta oraz grono najbardziej zaufanych grupowiczów.

 

Od 22 lipca 2018 roku, w komunikatorze Telegram, oficjalnie wystartował czat dla grupowiczów, który cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem i niemal całodobową aktywnością jego członków. Wraz z nim powstał również specjalny kanał dla osób poszukujących zniżek i promocji na elektronikę oraz kanał z linkami do najnowszych wpisów.

Najważniejszym etapem w rozwoju (zarówno moim jak i projektu TBiMZ) było uruchomienie autorskiej strony internetowej pod adresem www.tbimz.pl z okazji 5 urodzin projektu w grudniu 2018 roku. Znajdują się tam moje wpisy blogowe i recenzje - zarówno te najnowsze, jak i teksty archiwalne, publikowane już wcześniej na dobrychprogramach i GizChina.

Docelowo strona internetowa ma łączyć materiały publikowane w ramach bloga, jak i treści (również archiwalne) z fanpage'a oraz grup. Dość ciekawym przedsięwzięciem jest wchodzący w struktury strony Blog Telefoniarzy z wpisami blogowymi autorstwa Grupowiczów TBiMZ.

W międzyczasie postanowiłem również publikować materiały na Instagramie oraz Twitterze.

A co przyniesie przyszłość?

Im dalej w las, tym więcej drzew. Czytelników i Grupowiczów coraz więcej, materiałów na kolejne wpisy również. Dzięki TBiMZ, poznałem redaktorów, blogerów, pracowników większych i mniejszych firm - ale przede wszystkim wielu moich czytelników.

Już nie tylko w Internecie, ale także osobiście.

Przede wszystkim stawiam na swój rozwój. Cały czas się uczę. Będzie więcej recenzji i wpisów o sprzętach retro. Pojawią się poradniki i podstrony dedykowane grupowiczom TBiMZ. Chciałbym też więcej materiałów poświecić swojej kolekcji telefonów.

W najbliższym czasie mam również zamiar opublikować dla swoich Patronów plan rozwoju na 2021 rok.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni