Projekt The Presja

W Patronite od 19.08.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2000

Liczba Patronów: 1741

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
100 miesięcznie
6 380 łącznie
Wyciągamy depresję w Polsce spod kołder i ciemnych kątów. Uczymy i edukujemy: jak uchronić przed depresją siebie i bliskich? Jak utrzymywać dobry nastrój? Realizujemy bezpłatne warsztaty dla uczelni, firm i organizacji. Współfinansujemy psychoterapię osób chorych! Walczymy z ignorancją i niewiedzą.

O Autorze

The Presja to nowatorski projekt, w którym żądamy systemowej zmiany oblicza walki z depresją w Polsce. Poprzez rozbudowanie szerokiej siatki warsztatów, dążymy do wyposażenia wszystkich Polaków w narzędzia do profilaktyki (zapobiegania) depresji u siebie i bliskich.

Chcemy zapobiegać!

Pomagamy też tam gdzie nie wydala system i NFZ. Finansujemy terapię dla ludzi, którzy są u progu swojego życia, a których już w tym wieku dopadła depresja. na Psychoterapię NFZ trzeba czekać niejednokrotnie ponad rok. Tymczasem nierzadko, myśli samobójcze są silniejsze niż chęć wyzdrowienia. 

Chorzy nie mają tyle czasu.

 

Projekt THE PRESJA powstał po to, żeby:

→ Edukować o zaburzeniach nastroju i depresji,
→ Promować profilaktykę, czyli uczyć jak zapobiegać depresji poprzez realizację warsztatów,
→ Finansować terapię depresji osobom potrzebującym.Naszym głównym celem jest wyposażenie uczestników naszych warsztatów w narzędzia profilaktyczne, które pomagają zapobiegać depresji. Pomiędzy dobrym nastrojem, a depresją jest całe spektrum stanów, przypadków i emocji! Uczymy jak radzić sobie z długotrwałym stresem, emocjami i zaburzeniami nastroju, jak rozwijać swoją odporność na presję i nie poddawać się wygórowanym oczekiwaniom społecznym. Edukujemy, że słowo depresja powinno być zarezerwowane dla choroby, która ma swoje kryteria diagnostyczne i sposób leczenia. W innych sytuacjach możemy mówić na przykład o obniżonym nastroju lub przejściowych problemach. Edukujemy, edukujemy i jeszcze raz edukujemy! 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Ana D.
Ana D.
Próg: 30 zł
Damian Gąssowski
Damian Gąssowski
Próg: 20 zł
Anna Kwiatek
Anna Kwiatek
Próg: 20 zł
Maggie Graham
Maggie Graham
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł