Avatar użytkownika

Projekt The Presja

3
patronów
60 
miesięcznie
7 010 
łącznie
3
patronów
60 zł 7 010 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Ta przysłowiowa "dycha" to równowartość półtora kalafiora, albo słoika suszonych pomidorów.

To 10 złotych ma dla nas charakter przysłowiowy. Kiedy rozmawiamy o naszych działaniach i wytężamy mózgi nad tym jak działać lepiej, cały czas wraca do nas myśl, że "jakby każdy, kto ceni naszą działalność dał dychę to..." Tutaj następuje niezliczona ilość marzeń i planów, które byśmy zrobili, gdybyśmy mieli w Fundacji więcej środków.

Jeżeli zostaniesz patronem The Presji choćby w tym, niewielkim zakresie, to będzie dla nas bardzo wiele!

20 zł miesięcznie
Dwie dychy to już kawał pieniądza. 20 PLN to równowartość biletu do kina.

Wspieraj walkę z depresją razem z nami!

30 zł miesięcznie
Jeżeli przelewasz 30 złotych, to jest już duża kwota! Odmawiasz sobie prawdopodobnie jednej książki, albo wizyty w kawiarni, ale w zamian wspierasz walkę z depresją! To może nawet lepsze niż kawa i ciastko :D

Zostawić świat choć odrobinę lepszym, niż się go zastało!
50 zł miesięcznie
Koszt przeszkolenia jednej osoby na warsztatach charytatywnych to 100 PLN. Wybierając próg 50 PLN dokładasz 50% do tego dzieła!

50 PLN to też 20 minut sesji psychoterapeutycznej. Pomyślałeś o tym, że to 20 minut interwencyjnie może uratować komuś życie?
100 zł miesięcznie
100 i więcej to próg stworzony dla prawdziwych, cudownych altruistów. Stworzyliśmy go z myślą o osobach nieco majętniejszych, ale i o firmach.
Jeśli zdecydujesz się na wspieranie walki z depresją w ten sposób, możesz liczyć na zysk wizerunkowy:

Każdy darczyńca instytucjonalny otrzymuje:
- Post na Facebook z logo i opisem działalności oraz informacją, że firma została patronem instytucjonalnym projektu The Presja
- Miejsce wśród naszych partnerów na stronie internetowej
- Całą masę radości z tego tytułu, że został bohaterem i ratuje życie!

Jeśli macie własne propozycje, co możemy dla Was zrobić to zapraszamy :D
200 zł miesięcznie
200 to próg dla darczyńców instytucjonalnych.

Jeżeli zdecydujesz się na wspieranie nas w ten sposób zasłużysz na wielką wdzięczność.

Każdy darczyńca instytucjonalny otrzymuje:
- Post na Facebook z logo i opisem działalności oraz informacją, że firma została patronem instytucjonalnym projektu The Presja
- Miejsce wśród naszych partnerów na stronie internetowej
- Całą masę radości z tego tytułu, że został bohaterem i ratuje życie!

Jeśli macie własne propozycje, co możemy dla Was zrobić to zapraszamy :D
500 zł miesięcznie
500 to próg dla prawdziwych Aniołów Biznesu.

Jeżeli zdecydujesz się na wspieranie nas w ten sposób zasłużysz na OGROMNĄ wdzięczność.

Każdy darczyńca instytucjonalny otrzymuje:
- Cykliczne posty na Facebook z logo i opisem działalności oraz informacją, że firma jest "Mecenasem Projektu The Presja"
- Miejsce wśród naszych partnerów na stronie internetowej
- Całą masę radości z tego tytułu, że został bohaterem i ratuje życie!
- Profesjonalny "Certyfikat Mecenasa Projektu The Presja" gotowy do powieszenia w siedzibie firmy!

Jeśli macie własne propozycje, co możemy dla Was zrobić to zapraszamy :D

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Projekt The Presja w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wyciągamy depresję w Polsce spod kołder i ciemnych kątów. Uczymy i edukujemy: jak uchronić przed depresją siebie i bliskich? Jak utrzymywać dobry nastrój? Realizujemy bezpłatne warsztaty dla uczelni, firm i organizacji. Współfinansujemy psychoterapię osób chorych! Walczymy z ignorancją i niewiedzą.

The Presja to nowatorski projekt, w którym żądamy systemowej zmiany oblicza walki z depresją w Polsce. Poprzez rozbudowanie szerokiej siatki warsztatów, dążymy do wyposażenia wszystkich Polaków w narzędzia do profilaktyki (zapobiegania) depresji u siebie i bliskich.

Chcemy zapobiegać!

Pomagamy też tam gdzie nie wydala system i NFZ. Finansujemy terapię dla ludzi, którzy są u progu swojego życia, a których już w tym wieku dopadła depresja. na Psychoterapię NFZ trzeba czekać niejednokrotnie ponad rok. Tymczasem nierzadko, myśli samobójcze są silniejsze niż chęć wyzdrowienia. 

Chorzy nie mają tyle czasu.

 

Projekt THE PRESJA powstał po to, żeby:

→ Edukować o zaburzeniach nastroju i depresji,
→ Promować profilaktykę, czyli uczyć jak zapobiegać depresji poprzez realizację warsztatów,
→ Finansować terapię depresji osobom potrzebującym.Naszym głównym celem jest wyposażenie uczestników naszych warsztatów w narzędzia profilaktyczne, które pomagają zapobiegać depresji. Pomiędzy dobrym nastrojem, a depresją jest całe spektrum stanów, przypadków i emocji! Uczymy jak radzić sobie z długotrwałym stresem, emocjami i zaburzeniami nastroju, jak rozwijać swoją odporność na presję i nie poddawać się wygórowanym oczekiwaniom społecznym. Edukujemy, że słowo depresja powinno być zarezerwowane dla choroby, która ma swoje kryteria diagnostyczne i sposób leczenia. W innych sytuacjach możemy mówić na przykład o obniżonym nastroju lub przejściowych problemach. Edukujemy, edukujemy i jeszcze raz edukujemy! 

Cele Autora

Biuro, Sala, Gabinet - rozwojowa i odprężająca przestrzeń!
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 940 zł brakuje
1%
To koszty, bez których Fundacja nie może działać. Jesteśmy oszczędni i szanujemy każdą Waszą złotówkę! Marcin, nasz spec od finansów, i tak prawie nic nie pozwala nam wydawać ;)

Dzięki Zarządowi Budynków Komunalnych w Krakowie i świetnym urzędnikom, którzy nam pomagają, mamy możliwość złowienia sporego lokalu w okolicach Nowej Huty za stosunkowo niskie pieniądze! Potrzebujemy około 2500 PLN, aby stworzyć przestrzeń, w której ludzie będą mogli znów wzrastać.

Celujemy w około 100 m lokal, w którym zrobimy biuro, gabinet psychoterapeutyczny i naszą wymarzoną salę szkoleniową z pufami i wykładziną. Daleko nam do nadęcia i wydęcia, więc chcemy by i przestrzeń projektu odzwierciedlała nasze nastawienie. Ma być ciepła, przytulna i otwarta.

500 PLN to koszty księgowości.

Dodatkowy 1000 PLN na pewno skonsumuje internet, media, telefony, artykuły papiernicze itp. Bez tego działać się nie da. Sami wiecie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Realizacja 10 charytatywnych warsztatów miesięcznie
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 940 zł brakuje
0%
Warsztaty z profilaktyki antydepresyjnej to serce i dusza całego projektu.

Naszą misją jest przeszkolenie WSZYSTKICH DOROSŁYCH POLAKÓW!

Warsztaty trwają 7 godzin i są przeznaczone dla ludzi zdrowych (to znaczy wszystkich). Na warsztatach uczymy, jak pomagać sobie i innym w utrzymywaniu dobrostanu psychicznego. Chcemy, aby depresji nie trzeba było leczyć. Chcemy jej systemowo zapobiegać wszędzie tam, gdzie to możliwe.

'Koszt przeprowadzenia jednych warsztatów to około 1000 PLN za jedną grupę. Opłacamy za to dwójkę trenerów oraz podstawowe koszty takie jak: wydruki, transport i poczęstunek. Zebranie tej kwoty pozwoli nam szkolić od 150 do 750 osób miesięcznie (w zależności czy będą to warsztaty w firmach po 15 osób, czy duże szkolenia na aulach uczelnianych nawet po 100 osób)!

Dlaczego dwóch trenerów? Z dwóch powodów.

Po pierwsze materia jest delikatna, dlatego potrzeba czterech oczu, aby zapanować nad grupą i zaopiekować się każdym problemem.
Po drugie chcemy szkolenie powielać. Jest ono opracowane tak, aby łatwo szkolić nowych trenerów i zanosić tą wiedzę dalej w Polskę.

Think Big!

Pomożecie?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Miesięczna psychoterapia dla 10 naszych beneficjentów
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 19 940 zł brakuje
0%

"Adam przyjechał na studia do Krakowa z mniejszego miasta. Zgłosił się do nas kilka tygodni temu, pytając, czy możemy przyśpieszyć mu termin psychoterapii, bo na NFZ terapia rozpocznie się za 13 miesięcy!!! (SIC!). Adam mówi, że chyba nie przetrwa do tego czasu... Nie wie, czy starczy mu sił. Rodzicie Adama nie są dla niego oparciem. Pracuje po godzinach, żeby utrzymać się w Krakowie i mówi nam, że może liczyć tylko na nas".

Udzieliliśmy Adamowi pomocy interwencyjnej, ale wiemy, że potrzebuje rzetelnej i długotrwałej psychoterapii. Chcemy opłacać terapię dla ludzi młodych, będących właściwie u progu życia, a nie mogących liczyć na rodzinę lub system.

Jak wyliczamy tę kwotę?

Psychoterapia raz w tygodniu to 150 PLN, a zatem 600 PLN miesięcznie. 6000 Pozwoli na opiekowanie się 10 osobami w sposób stały. To bardzo dużo!!!

A jak znegocjujemy z gabinetami "godzinówkę" to będziemy mogli pomóc jeszcze większej ilości potrzebujących..., którzy nie mogą czekać!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Projekt The Presja już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Damian Gąssowski
Damian Gąssowski
20 zł
Anna Kwiatek
Anna Kwiatek
20 zł
Maggie Graham
Maggie Graham
20 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.