Trudno być katolikiem

W Patronite od 22.01.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 118

Liczba Patronów: 241

Zostań Patronem
72 patronów
3 605 miesięcznie

Tutaj regularnie wspierasz nas jako dokumentalistów produkujących katolickie filmy

5 000 zł

miesięcznie

72%

osiągnięto

1 395 zł

brakuje

Pierwszy historyczny dokument, jaki wspólnie tworzymy jako małżeństwo, obrazuje temat Mszy Trydenckiej. To podróż życia - ok. 2500 km w drodze, dwa tygodnie w trasie i kilkaset osób do poznania. Odwiedzimy najważniejsze ośrodki Tradycji Katolickiej w Polsce. Spotkamy się z ludźmi, którzy pomogą nam opowiedzieć fascynującą historię o tym co utraciliśmy.

Bohaterem filmu jest Msza Trydencka, pokazujemy jej piękno i arcyciekawe zjawisko - zrywu katolików w stronę Tradycji, który może odnowić Kościół. Powrót do tego co było w Kościele zawsze, niezmienne, powszechne czyli do św. Tradycji, może przerodzić się w źródło wiary katolickiej, takiej jaką być powinna, przyczyniając się do jej rozkwitu.

Jako twórcy pozostajemy obserwatorami kroczącymi za bohaterami filmu. To będzie także film o duszy człowieka zagubionego w czasach powszechnego zamętu. W samym środowisku Tradycji jest sporo miejsc i przestrzeni, które mają inny ogląd wydarzeń i sytuacji. Nasze zadanie to możliwie najobiektywniejsze ukazanie rzeczywistości w Polsce.

Zebrana kwota będzie zapłatą za naszą pracę (prace dziennikarskie, zdjęcia do filmu, postprodukcja) oraz wsparciem finansowym dla naszych współpracowników, pokryje koszty organizacji wyjazdów oraz doposażenia sprzętu.

Utrzymanie studia telewizyjnego na kanale You Tube i prowadzenie Fundacji "Sensus Fidei"

10 000 zł

miesięcznie

36%

osiągnięto

6 395 zł

brakuje

Przytulna sceneria domowego poddasza będzie nam służyć jako studio filmowe z prawdziwego zdarzenia. W klimatycznej aranżacji będziemy rozmawiać z Wami o najważniejszych sprawach, o wierze i życiu. Zamierzamy zapraszać gości, relacjonować ważne wydarzenia, przekazywać wiedzę i ważkie informacje. Promujemy wartości i naukę katolicką, wspieramy osoby wierzące, tworzymy rodzaj unikatowej społeczności zrzeszającej katolickie rodziny i osoby samotne, poszukujące prawdy i siebie samego. To co tworzymy to przestrzeń łącząca też osoby zagubione w zamęcie. Niesiemy przesłanie Kościoła i wlewamy nadzieję wartościowymi treściami video. Pomagamy łączyć ludzi w Polsce i wspieramy w trudach życia chrześcijańskiego. By osiągnąć cel i rozwijać kanał telewizyjny jedno z nas musi zrezygnować z etatu i w pełni skupić się na pracy w studio i prowadzeniu fundacji.

Pozyskane środki umożliwią nam produkcję co najmniej dwóch cyklicznych filmów/programów tygodniowo na kanale, prace dziennikarskie, w tym publikację podcastów i artykułów na stronie internetowej, prowadzenie mediów społecznościowych oraz organizowanie wyjazdów, prowadzenie wywiadów i programów.

Wszystkie powyższe cele będziemy realizować w ramach Fundacji “Sensus Fidei”, którą powołujemy do życia.

Celami Fundacji są:
1. Prowadzenie działalności informacyjnej w duchu nauki katolickiej;
2. Realizacja filmów i innych materiałów audiowizualnych promujących wartości katolickie;
3. Organizowanie warsztatów, spotkań, wykładów, pokazów filmowych, mających na celu promowanie kultury katolickiej;
4. Promocja i dystrybucja materiałów filmowych, multimedialnych i książkowych;
5. Pozyskiwanie funduszy do w/w celów;

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Arek Lipowski
Arek Lipowski
Próg: 100 zł
Robert Pietrykowski
Robert Pietrykowski
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Dawid Jantos
Dawid Jantos
Próg: 10 zł
Piotr Sówka
Piotr Sówka
Próg: 20 zł
Tomasz Gus
Tomasz Gus
Próg: 100 zł