Trudno być katolikiem

W Patronite od 22.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 323

liczba Patronów: 439

22 patronów
815 zł miesięcznie
4 025 zł łącznie

Etap pierwszy - odkrywamy ukryty skarb Kościoła - Mszę Trydencką. Zdjęcia w Polsce

10 000 zł

40%

osiągnięto

5 975 zł

brakuje

Przed nami podróż życia - ok. 2500 km w drodze, około dwa tygodnie w trasie i kilkadziesiąt osób do poznania.
Odwiedzimy sporo miejsc związanych z Mszą wszech czasów - tj. duszpasterstwa, kościoły, przeoraty i kaplice Bractwa św. Piusa. Pojedziemy do Torunia, Warszawy, Bajerza, Bydgoszczy - i jeśli się uda - odwiedzimy kilka kaplic Bractwa oraz wybrane Kościoły, w których odprawiana jest Msza Trydencka. Spotkamy się z ludźmi, którzy pomogą nam opowiedzieć fascynującą historię o tym co utraciliśmy.
Pierwsze wywiady za nami.

Dzięki Twojej pomocy możemy zrealizować pierwszy etap produkcji filmu i założony plan wykonać w terminie.

Zapytasz - co ich "kręci" w tym temacie? Wszystko. Burzliwa historia Kościoła, ludzie, wiara i prawda, która fascynuje.

Bohaterem filmu będzie Msza Trydencka, pokażemy jej piękno i arcyciekawe zjawisko - zryw katolików w stronę Tradycji, który może odnowić Kościół pogrążony w największym w historii kryzysie. Powrót do tego co było w Kościele zawsze, niezmienne, powszechne i jednolite czyli do św. Tradycji, może przerodzić się w źródło wiary katolickiej, takiej jaką być powinna, przyczyniając się do jej rozkwitu.

Msza zwana Trydencką, organicznie rozwijała się przez wieki i korzeniami sięga Tradycji Apostolskiej. Na jej kształt wpłynął m.in. papież Grzegorz Wielki. Jej historia i tradycje liturgiczne liczą około 2000 lat! Skodyfikował ją św. Pius V w 1570 r. nazywając Mszą po wsze czasy. Pokażemy oddolną rewolucję wśród tysięcy ludzi, którzy widzą w niej ratunek.

'Ostatni Templariusze' Kościoła w obronie wiary. Etap drugi: realizacja zdjęć w Europie Zachodniej.

29 500 zł

13%

osiągnięto

25 475 zł

brakuje

Musimy przejechać ok. 4500 km i spędzić w podróży 14 dni, by odwiedzić seminaria i zakony w kilku państwach i zrealizować film.
Pomóż nam zrealizować ten etap i udokumentować zryw, jaki dokonuje się na całym świecie wśród katolików, którzy szukają sacrum i katolickiej duchowości inspirowanej wielkimi Mistykami Kościoła.

Chcemy by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o tym niepojętym zjawisku, masowego powrotu katolików do Tradycji tj. nienaruszonego depozytu wiary, jaki przekazał ustnie swoim Uczniom Jezus Chrystus.
Ojcowie Kościoła już w IV wieku w trakcie herezji ariańskiej- gdy podważano boskość Syna Bożego - radzili, by w zamęcie trzymać się tego co było Zawsze, Powszechne i Niezmienne.

Za ostatnie rycerstwo walczące o czystość wiary, wiernego strażnika św. Tradycji, uznaje się rzeszę wiernych słuchających Mszy w rycie klasycznym oraz kapłanów ją odprawiających, którzy pielęgnują to czego zawsze nauczał Kościół. Bractwo św. Piusa czy Tradycyjny Zakon Augustianów i Franciszkanów w Europie, formują nową armię żołnierzy Boga, gotowych oddać nawet życie dla Ewangelii, takiej jaką przekazał nam Chrystus. Opowiemy ich piękne historie.

Kapłani Tradycji to dostojni obrońcy wiary na trudne czasy kryzysu, przypominający średniowiecznych Templariuszy, którzy z pieśnią 'Salve Regina' na ustach, przelewali krew w obronie - bezczeszczonych przez Islam - miejsc świętych w Jerozolimie, chroniąc szlaki pielgrzymów i prowadząc krucjaty. Z kim dzisiaj walczy Kościół, czy potrzeba takich nowych Templariuszy? Dowiemy się i odpowiemy na szereg pytań pokazując piękno zakonów i seminariów żyjących wg starożytnej reguły z Mszą Trydencką w centrum.

Obecnie walka ma inny wymiar, ale jest walką o duszę i kto wie jaki kształt przybierze w czasie wielkiego ucisku.

Zostań Patronem