Avatar użytkownika

WYKOPALISKA REKOWO

4
patronów
360 
miesięcznie
360 
łącznie
4
patronów
360 zł 360 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Dziękujemy! Fajnie, że dołożysz swoją cegiełkę na dalsze badania i wykopywanie spod ziemi historii naszych przodków oraz muzyczne wybrzmienie tej historii w kolejnych edycjach festiwalu.
Okazuje się, że do realizacji wszystkich tych planów są potrzebne już teraz „tylko i aż” pieniądze:)
Cała reszta: chęci, zaangażowanie, plany i co najważniejsze realizacja - wre💪
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Chcąc podziękować za Twój wkład - mianujemy Cię członkiem zamkniętej grupy wtajemniczonych w prace "od kuchni", bo widać, że to tutaj modne:)
I bardzo dobrze, po to to wszyscy robimy, by jak najwięcej osób było świadkiem efektów naszej pracy. Zapraszamy więc w zamian do grupy osób na fb - będziemy Cię informować na bieżąco o tym, co się dzieje w Rekowie i nie tylko, zobaczysz to, czego inne oczy nie zobaczą:)
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
Można powiedzieć, że w skali roku - to Ty w tym momencie zakonserwujesz jeden z zabytków:) W podziękowaniu mamy dla Ciebie wieści z kurnika i przy co najmniej pół rocznym patronowaniu - magicznie oświetloną VIP miejscówkę, na nowo - wyrzeźbionym terenie, pod sceną, pod sosnami, podczas festiwalu 19-21.07.2024 r.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
No! Takie zaangażowanie odczuje już nawet wolontariusz przez parę dni badań lub zespół, jeśli zostaniesz z nami przez chociaż kwartał - zapewniając im pełen brzuch, bo ich to trzeba obficie karmić, by albo jedni dzielnie przerzucali tony ziemi, tudzież drudzy „ładnie” grali w środku lasu. Zespoły z przyjemnością podpiszą się na plakacie festiwalowym z dedykacją dla Ciebie w podziękowaniu, a jak chcesz – to i archeolog odciśnie łopatę:)
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Pisanie tych opisów podczas tworzenia "profilu autora", zanim wpłynie pierwsza złotówka, to dziwne uczucie - uwierzyć, że takie mamy czasy, taką możliwość i że są tacy fani projektów DIY jak TY, którzy popierają samozwańcze wsparcie świata archeologii i muzyki i takich świrów jak my, by żyło nam się mądrzej i milej. Zostań z nami na choć trzy miechy i łap poprzednie atrakcje + co wolisz: identyfikator z napisem "patron"? CD z autografami danego zespołu? Koszulkę festiwalową? Dedykacja któregoś z utworów podczas festiwalu? Drzewko festiwalowe z dostawą do domu? No bo jak inaczej podziękować za tak miły gest?
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Robi się coraz trudniej z podziękowaniami...
Albo rzucasz palenie i w mądry sposób chcesz przeznaczyć nadwyżkę finansową i korzyść jest obopólna albo po prostu wierzysz w nas, że dobrze to wykorzystamy.
No i ...tak czy siak - zobowiązujemy się, że i tak się stanie – pochwalimy Ci się oczywiście, jak udało nam się wykorzystać Twoje wsparcie i pierwsze, co zrobimy, to tym osobom, które zdecydują się wspierać nas przez co najmniej trzy miesiące - wręczymy pierwsze rekonstrukcje naczyń z przełomu naszej ery, których fragmenty udało nam się znaleźć, podczas badań, na stanowisku archeologicznym.
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Podchodzimy do całego projektu bardzo poważnie, to nasza pasja, ale też odpowiedzialność za tworzenie historii w teraźniejszości!
Ale nie może być też za poważnie ...i dlatego też postanowiliśmy archeologię wypromować - festiwalem, by przemycać wiedzę, poprzez zabawę i bawić się wiedzą. Koncentrujemy się na ważności tych badań, bo przecież okazało się, że całe życie naszych przodków sprzed ponad 2tys.lat koncentrowało się dokładnie tu, gdzie my teraz żyjemy. Każde, drobna wiedza na ich temat – wzbogaca zbiorową świadomość na świecie o kolejne, cenne fakty, Chcemy dowiadywać się więcej i więcej i dzielić się z Wami wszystkim, czego się dowiemy 😊 Taka misja - patronów przodków. Jeśli też to czujesz i masz ochotę wesprzeć nas tak poważną kwotą dłużej niż miesiąc - pozwól sobie proszę na decyzję o kształcie naszej wdzięczności. Aż trudno tu coś narzucać...

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora WYKOPALISKA REKOWO w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

„WYKOPALISKA Rekowo” to projekt stanowiący wypadkową dwóch pasji: muzyki i archeologii. 

Pomysł zrodził się w naszych głowach, w wyniku odkrycia przez nas w marcu 2023 r. nowych stanowisk archeologicznych w Rekowie, w gminie Polanów, w woj., zachodniopomorskim. 
Od tej chwili wszystko potoczyło się błyskawicznie, przybierając zwartą formułę wyjątkowego wydarzenia.

„WYKOPALISKA” , czyli badania archeologiczne, w połączeniu z muzyką, stanowiące ideę nietuzinkowego promowania i zupełnie innego podejścia do archeologii i muzyki. 
Pragniemy wypuścić muzealną wiedzę i badania na światło dzienne, poza instytucjonalne mury, przybliżyć każdemu z nas to, co zazwyczaj hermetycznie i dostępne tylko dla ludzi „z branży”.
Nazwa festiwalu nawiązuje nie tylko do prac archeologicznych i „wykopywania spod ziemi” wiedzy o naszych przodkach i historii naszych ziem - to też  „wykopywanie z podziemi” nowych, ciekawych brzmień, wywodzących się z nisz, z głębokiej alternatywy, skierowanej przede wszystkim dla głodnych i poszukujących czegoś nowego odbiorców.

W dniach 03-31 lipca 2023r. zorganizowaliśmy badania archeologiczne stanowiska kurhanowego. 
Prace wykopaliskowe oraz dokumentacja naukowa zostały przeprowadzane we współpracy z Muzeum w Koszalinie i miały na celu zdobycie najnowszej wiedzy o pradziejach Pomorza.  
Dopełnieniem powyższego był odbywający się w dniach 14-15 lipca 2023 r.,  festiwal muzyczny promujący archeologię. 
W lesie , nad rzeką wybrzmiało wówczas 13 zespołów, w połączeniu z żywą dawką archeologii oraz prelekcjami.
Wśród zaproszonych kapel gościliśmy: Triandria, Hated Witch, Psylocybia, Devour Universe, Zmarłym, Distant Dream, Putrid Evil, Over The Under, Scrüda, Imperial Sin, MECHANISM, Varmia, The Materia.

Pomimo krótkiego czasu, ponieważ zdecydowaliśmy się zorganizować całość projektu w 100 dni od pomysłu do realizacji- wszystko zakończyło się sukcesem. 
Przeprowadzone badania wykazały , iż badany kurhan stanowi sensację naukową! 
Nie dość, że udało nam się połączyć chronologią to stanowisko z kamiennymi kręgami Gotów, w położonej tuż obok Grzybnicy, to jeszcze okazało się,  że nie spotkaliśmy jeszcze w Polsce takiej formy - usypanego dwuetapowo kurhanu, z wkopanym wtórnie pochówkiem szkieletowym kultury wielbarskiej.


Widząc jak z dużym zainteresowaniem się spotkało to wydarzenie i jakiego nabrało rozmachu -  postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję zarówno badań jak i festiwalu.

Przez cały lipiec 2024 r. odbędzie się drugi sezon badań archeologicznych, będących kontynuacją dotychczasowych odkryć oraz rozpoczęciem prac nad nowym stanowiskiem osadniczym, które odnaleźliśmy  w grudniu 2023 r., tuż obok.


W dniach 19-20 lipca 2024 r. odbędzie się II edycja „Festiwalu Wykopaliska Rekowo,” w jeszcze bardziej rozszerzonej formule.

Całość przedsięwzięcia była spontaniczna i realizowana własnym sumptem - stąd też zapragnęliśmy m.in. skorzystać ze współpracy z Patronite.pl, zapraszając Was do partnerskich relacji i wsparcia naszych działań, celem ich realizacji i rozwoju. 


W końcu nikt podobno jeszcze nie zrealizował takiego połączenia ani w Polsce ani w Europie, ani nawet na świecie😊!

 

Poniżej linki do krótkich filmów z badań i z festiwalu:

https://www.youtube.com/watch?v=-9OApx1DPvc

https://www.facebook.com/TVPSzczecin/videos/215081964857139/ 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora WYKOPALISKA REKOWO już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jacek Łęczycki
Jacek Łęczycki
50 zł
Andrzej Nizioł
Andrzej Nizioł
100 zł
Przemysław Tarasiewicz
Przemysław Tarasiewicz
200 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.