Avatar użytkownika

Więź

279
patronów
9 995 
miesięcznie
742 082 
łącznie
279
patronów
9 995 zł 742 082 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Łączy nas więź 🤍

Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Dziękujemy! Jesteśmy w kontakcie, trzymamy więź!
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Łączy nas przyjacielska więź! 💚

W zamian za wsparcie w tym i w każdym następnym progu otrzymujesz od nas:

👍 Dostęp do zamkniętej grupy dla patronów oraz autorów i redaktorów „Więzi” na Facebooku. Odsłaniamy w niej kulisy naszej pracy, dyskutujemy o tym, co dla nas ważne – w „Więzi” i nie tylko – oraz oferujemy możliwość wysłuchania nowych odcinków naszych podcastów przedpremierowo.

👍 Wpis z imienia, nazwiska lub pseudonimu w „Podziękowaniach dla Przyjaciół” w kwartalniku „Więź” i serwisie Więź.pl – bo je współtworzysz.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Łączy nas mocna więź! 💛

Dzięki Twojemu wsparciu możemy realizować naszą misję – przygotowywać rzetelną i nieoczywistą publicystykę, pogłębione analizy, rzetelne komentarze.

👍 W zamian za wsparcie w tym i w każdym następnym progu prześlemy Ci nowe numery kwartalnika „Więź” w ebooku (w plikach epub, mobi, pdf) w dniu premiery.

Dziękujemy za Twoje zaangażowanie!
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
Łączy nas intensywna więź! 🧡

Istniejemy dzięki naszym odbiorcom. Dziękujemy za każdą formę wsparcia!
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Łączy nas głęboka więź! ❤️

🚀 Dzięki Twojemu wkładowi jesteśmy w stanie przygotowywać aktualne i ważne materiały dziennikarskie. Kierujemy się przy pracy zasadą Tadeusza Mazowieckiego, który mówił: „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić” (fot. Tomasz Wierzejski/FotoNowa).

W zamian za wsparcie w tym progu prześlemy Ci:
👍nowe numery kwartalnika „Więź” w ebooku (w plikach epub, mobi, pdf) w dniu premiery.
👍 PDF z książką Zbigniewa Nosowskiego „Szukanie nadziei” – wybór najważniejszych tekstów redaktora naczelnego kwartalnika „Więź” wydany z okazji 20-lecia kierowania przez niego tytułem.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Łączy nas silna więź! 💓


🚀 Twoje wsparcie sprawia, że wszystkie treści powstające w serwisie Więź.pl pozostają bezpłatne – dla Ciebie i innych użytkowników, także tych, których nie byłoby stać na subskrybowanie artykułów odpłatnie.

Wierzymy, że dzięki wsparciu takich osób jak Ty będziemy pomagać każdemu wyrobić sobie własne zdanie w aktualnych i ważnych sprawach społeczno-politycznych, religijnych i kulturalnych. Dziękujemy, że umacniasz „Więź”!

Oferujemy Ci wszystkie wymienione w poprzednich progach wyrazy wdzięczności.
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Łączy nas mocna więź! 💗

Dziękujemy Ci za to, że pozwalasz nam działać, tworzyć, budować. W ten sposób wyraźnie wzmacniasz nasze środowisko i dodajesz nam skrzydeł!

Zapraszamy Cię do grona wiernych Patronów 🤝
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Łączy nas ścisła więź! 💖

Przypominamy: „Więź” to rzetelna i nieoczywista publicystyka, podcasty, śledztwa dziennikarskie, ponad 66-lat tradycji i obecności na polskiej mapie religijnej, kulturalnej i intelektualnej. Wspierając nasze działania w internecie, sprawiasz, że wszystkie treści serwisu Więź.pl – zarówno teksty, podcasty, jak i inne materiały audiowizualne – pozostają bezpłatne dla odbiorców.


Jak mówił ks. Adam Boniecki: Trzeba się cieszyć, że „Więź” jest. Dzięki niej można się przekonać, że w Polsce i w Kościele polskim jest miejsce także na nurty wywodzące się z rodowodów niepokornych, że jest miejsce na poszukiwania, na stawianie trudnych pytań i nawet na błędy (fot. Adam Walanus/adamwalanus.pl). Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Więź w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Więź to personalistyczne spojrzenie na wiarę, kulturę, społeczeństwo i politykę. Prowadzimy portal, kwartalnik, wydawnictwo, podcasty i think tank. Dziękujemy, że z nami jesteś!

 

Dzięki Twojemu wsparciu „Więź” może istnieć i się rozwijać. Co to znaczy konkretnie?

 

 1. Tworzymy rzetelną i nieoczywistą publicystykę, która pomoże Ci lepiej zrozumieć szybko zmieniający się świat. Na co dzień „Więź” żyje w internecie. Tam reagujemy na bieżące wydarzenia, ale też prezentujemy pogłębione, solidne analizy rzeczywistości. Naszym priorytetem jest jakość – zarówno na poziomie merytorycznym, jak i formalnym. Nasze artykuły znajdziesz na Więź.pl.
   
 2. Możemy pracować na takich zasadach, jakie uważamy za najlepsze dla Czytelników i dla dobra debaty publicznej – wszystkie teksty i inne materiały dziennikarskie, które powstają w serwisie Więź.pl, są dostępne bezpłatnie. Twoje wsparcie oznacza zatem możliwość nieskrępowanej lektury informacji i publicystyki dla wszystkich – także tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na płatne subskrypcje.
   
 3. Ujawniamy trudną prawdę o Kościele w Polsce. Angażujemy się w wymagające, długie i wnikliwe śledztwa dziennikarskie. Zbigniew Nosowski, autor dwóch takich śledztw, czyli „Jak to się robiło w diecezji kaliskiej” (które pogłębiało wiedzę po filmach braci Sekielskich) oraz „Przeczekamy i prosimy o przeczekanie” (o sprawie ks. Andrzeja Dymera molestującego wychowanków), został nominowany do najważniejszych krajowych nagród dziennikarskich Grand Press oraz Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. 

  Co ważne, dla nas liczą się nie tylko sprawcy przestępstw seksualnych, lecz przede wszystkim osoby pokrzywdzone – stają się one bohaterami naszych tekstów i pokazują innym, że „Więź” jest wiarygodnym miejscem, w którym ich sprawa zostanie opisana z najwyższą starannością.
   
 4. Robimy podcasty. Dokładnie uruchomiliśmy pięć cykli podcastowych: „Półprzewodnik po nocy ciemnej” Zbigniewa Nosowskiego, „Pomiędzy” Sebastiana Dudy, „Zrozumieć więcej” Ewy Buczek, „Inny pomysł na demokrację” Bartosza Bartosika oraz „Zwięźle” – z komentarzami do bieżących wydarzeń. W przygotowaniu są cykle wideo.
   
 5. Redagujemy i wysyłamy naszym czytelnikom „Więź co Tydzień” – newsletter z naszymi najnowszymi tekstami, podcastami i informacjami o spotkaniach z autorami „Więzi” w całej Polsce. W ten sposób trzymamy więź.
   

Na zdjęciu redaktorzy serwisu Więź.pl Katarzyna Jabłońska i Damian Jankowski ze zdjęciem założyciela „Więzi” Tadeusza Mazowieckiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, nieopodal redakcji (2019) 

 

Tego nie byłoby bez Was

Dotychczasowe wsparcie Patronów – naszych czytelników i sympatyków – sprawiło, że rozwinęliśmy „Więź” w kierunku, którego się nie spodziewaliśmy. Powstało zupełnie nowe medium, z nowymi dla nas formami dziennikarskimi – takimi jak śledztwa. 

– Przez lata nie wierzyłem, że mógłbym się na nie porwać – mówi magazynowi „Press” redaktor naczelny kwartalnika „Więź” Zbigniew Nosowski. I dodaje: – Nie miałem warsztatu, zajmowałem się poważną publicystyką. Nie miałem czasu niezbędnego na gromadzenie i weryfikowanie informacji. I wreszcie nie miałem medium, w którym mógłbym to publikować. Ale powstał portal, w którym zaczęliśmy się zajmować także sprawami bieżącymi i interwencyjnymi. A jeśli uznajemy coś za ważne, nie mamy problemu z puszczeniem tam materiału na 60 tys. znaków, który powstaje przez kilka miesięcy. Dla mnie przeskoczeniem samego siebie była decyzja, że trzeba się zająć nie tylko komentowaniem (ono też bywało ostre), ale i ujawnianiem. 

 

Na zdjęciu Zbigniew Nosowski podczas świętowania 20-lecia kierowania „Więzią” (2021). Fot. Katarzyna Bartosik

 

Łączymy pokolenia. Wspieramy się.

Jako tytuł „Więź” istnieje od ponad 65 lat. Założył ją w 1958 roku Tadeusz Mazowiecki – późniejszy pierwszy premier wolnej Polski. Obecnie prowadzimy portal Więź.pl, kwartalnik, wydawnictwo, podcasty i think tank. W naszych publikacjach pokazujemy personalistyczne spojrzenie na wiarę, kulturę, społeczeństwo i politykę. I robią to kolejne pokolenia redaktorów „Więzi”.

Prezesem naszego stowarzyszenia – Towarzystwa „Więź” – jest Zbigniew Nosowski, jednocześnie redaktor naczelny kwartalnika. Wydawnictwem kieruje Ewa Kiedio, a portalem – Bartosz Bartosik. 

Na zdjęciu dyrektorka wydawnictwa Ewa Kiedio, redaktor portalu Karol Grabias i wicenaczelna kwartalnika Ewa Buczek ze zdjęciem założyciela „Więzi” Tadeusza Mazowieckiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, nieopodal redakcji (2023) 

Więź.pl to serwis dla CZYTELNIKA w internecie – dla ktoś, kto poszukuje czegoś więcej niż leadów i obrazków. Jako Patron „Więzi” sprawiasz, że realne staje się poszerzanie spektrum polskiej debaty publicznej i stworzenie silnego – ale umiarkowanego – katolickiego centrum opiniotwórczego, stałe komentowanie bieżących wydarzeń w Polsce, świecie, w Kościele i kulturze.

Możesz też zostać naszym autorem. Jeśli masz temat, napisz do nas na online@wiez.pl.

„Więź” jest adresowana do szerokiego grona osób poszukujących. Tytuł wyznacza naszą linię programową – „Więź” chce służyć odnajdywaniu tego co wspólne, pojednaniu, przezwyciężaniu uprzedzeń i stereotypów. Nie zacieramy istniejących różnic. Uważamy jednak, że w świecie pluralistycznym właściwym sposobem budowania ludzkiej wspólnoty jest dialog – zarówno w społeczeństwie polskim, jak i szerzej: wśród ludzi różnych narodów, kultur i religii.

Na zdjęciu redaktor naczelny Więź.pl Bartosz Bartosik i redaktor Sebastian Duda (2021). Fot. Katarzyna Bartosik 

--

Na rzecz statutowej działalności Towarzystwa „Więź” można też wpłacać pieniądze bezpośrednio na nasze konto (a darowizny odliczać od dochodu):

Towarzystwo „Więź”
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 3
PKO BP S.A. XV O/Warszawa
nr 79 1020 1156 0000 7702 0067 6866

z dopiskiem:
darowizna na rzecz działalności statutowej Towarzystwa „Więź”

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Więź w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Więź już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Ciszewski
Wojciech Ciszewski
5 zł
Maciej Achremowicz
Maciej Achremowicz
50 zł
Andrzej Mackiewicz
Andrzej Mackiewicz
25 zł
Anonimowy patron
10 zł
Łukasz Kostrzewa
Łukasz Kostrzewa
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.