Strefa Patrona:

Warszawa
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
37

patronów

2260 zł

miesięcznie

10565 zł

łącznie

 

  Chcemy wiedzieć i rozumieć więcej, bo tylko to tworzy podstawę do dialogu i porozumienia między ludźmi. Publikujemy nieoczywiste komentarze (w sieci, bez paywalla), wydajemy kwartalnik (w druku i ebookach) oraz książki do biblioteki prawdziwego inteligenta.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
45 %
100%
osiągnięto 45%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 2740 zł
Działa Więź.pl!
Drodzy Patroni, gdy suma Waszych wpłat przekroczy tę kwotę, możecie być pewni, że codzienny serwis Więź.pl będzie dla Was działał. Obecnie go budujemy i na razie działamy pod adresem Laboratorium.wiez.pl. Dzięki temu pozostajemy w stałym kontakcie. Na bieżąco publikujemy teksty, prowadzimy z Wami dialog w sprawach społecznych, politycznych, kultury i Kościoła w Polsce i na świecie. Nie tworzymy barier – na naszym Facebooku wymieniacie komentarze z prawdziwym naczelnym „Więzi” i jej redaktorami.
0%
22 %
100%
osiągnięto 22%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 7740 zł
Nieoczywiste komentarze i „Więź co Tydzień”. Czytajcie to, co ma znaczenie
Takie wsparcie pozwala na bardzo konkretny merytoryczny rozwój. Możemy prowadzić serwis Więź.pl z zamawianymi komentarzami autorów – ich praca wymaga opłacenia. Dzięki temu zapewniamy Wam codzienne komentarze publicystów i ekspertów nie tyko po to, abyście się z nimi zgodzili lub nie, ale po to, abyście mogli czytać to, co ma znaczenie. Teksty redagujemy także w formie internetowego tygodnika „Więź co Tydzień”, który otrzymacie w skrzynce mailowej.
0%
11 %
100%
osiągnięto 11%
cel: 20000 zł miesięcznie
brakuje 17740 zł
„Więź” na wszystko
Za tę kwotę nareszcie w pełni rozwijamy cyfrową działalność „Więzi”. Już wiecie, o czym piszemy, ale o ile lepiej odbierać te treści w różnorodnych formach multimedialnych, we wszystkich kanałach, z których korzystacie, i na wszystkich nośnikach! Zatrudnimy też dodatkową osobę – będzie nam bardzo potrzebne jej wsparcie w redagowaniu serwisu i przygotowywaniu materiałów wideo.

O Autorze

Mam takie spostrzeżenie, że jako osoba niewierząca czytam ostatnio głównie teksty z „Więzi”. Chyba mam dużą potrzebę zastąpienia głupich, krótkich wiadomości wyrwanych z kontekstu mądrymi dłuższymi tekstami. I tu je znajduję.

 

Karolina, 35 lat, dyrektor marketingu w dużej warszawskiej korporacji.

 

Coraz częściej słyszymy słowa takie jak te 35-letniej Karoliny. Jesteśmy świadomi stanu polskiej polskiej prasy i czytelnictwa książek – zmniejszają się nakłady, a to powoduje, że dobrych, ważnych treści jest coraz mniej. Królują depesze, krótkie informacje, plotki. Jednocześnie istnieją grupy czytelników, dla których ten stan rzeczy oznacza poważne ograniczenie możliwości rozwoju intelektualnego – brakuje im rzeczowego, nieideologicznego komentarza, wysmakowanego felietonu, żywej i pożytecznej książki. 

 

Dla wydawcy takiego jak my wniosek jest jeden: tak jak sama sprzedaż biletów nie utrzyma teatru, tak sama sprzedaż kwartalnika „Więź” nie utrzyma poważnej działalności wydawniczej. Chcielibyśmy jednak rozwijać się dla takich osób jak Karolina i odpowiadać na kulturalne potrzeby Polaków. Podobnie jak teatry tworzymy dobra kultury. I podobnie jak teatry potrzebujemy mecenasów. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o Wasz patronat nad „Więzią”.

 

Obecnie „Więź” to kwartalnik, wydawnictwo oraz think tank – Laboratorium Więzi. Od blisko 60 lat pismo „Więź” i wyrosłe wokół niego inicjatywy współtworzą polskie życie kulturalne, religijne, społeczne i intelektualne. Właśnie teraz, w czasie jubileuszu 60-lecia, chcielibyśmy się zmodernizować, zwłaszcza stworzyć nowy serwis Więź.pl (obecnie nasze bieżące komentarze znajdziecie na Laboratorium.wiez.pl). 

 

Będzie to serwis dla CZYTELNIKA w internecie – to ktoś, kto poszukuje czegoś więcej niż leadów i obrazków. Będziemy publikowali w nim codziennie nieoczywiste komentarze i opinie, blogi, cykle wideo. Rozwiniemy bezpłatny e-tygodnik „Więź co Tydzień”.

 

Jako Patroni „Więzi” umożliwiacie, aby realne stało się poszerzanie spektrum polskiej debaty publicznej i stworzenie silnego – ale umiarkowanego – katolickiego centrum opiniotwórczego, stałe komentowanie bieżących wydarzeń w Polsce, świecie, w Kościele i kulturze. 

 

Kwartalnik „Więź” należy do grona najbardziej prestiżowych polskich czasopism. Jego założycielem był Tadeusz Mazowiecki. Od 2001 roku pismem kieruje Zbigniew Nosowski. Zajmujemy się najważniejszymi problemami życia społeczno-politycznego, religii, kultury i historii. „Więź” to pismo intelektualne – ale adresowane nie do wąskiej elity, lecz do szerokiego grona ludzi myślących i poszukujących. „Więź” to pismo katolickie – ale ważne także dla wielu niekatolików, również osób niewierzących.

 

Nazwa „Więź” jest wyznacznikiem naszej linii programowej – „Więź” pragnie służyć odnajdywaniu tego co wspólne, pojednaniu, przezwyciężaniu uprzedzeń i stereotypów. Nie zacieramy istniejących różnic. Uważamy jednak, że w świecie pluralistycznym właściwym sposobem budowania ludzkiej wspólnoty jest dialog – zarówno w społeczeństwie polskim, jak i szerzej: wśród ludzi różnych narodów, kultur i religii. Ekumenizm „Więzi” rozumiemy jako współczesną kontynuację tradycji Polski jagiellońskiej, a także wyraz katolickości myślenia (bo przecież katholikos znaczy „powszechny”).

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Zostajesz Patronem „Więzi” – serdecznie Ci dziękujemy, to dla nas wyróżnienie i zobowiązanie! Podziękujemy Ci osobiście, gdy tylko nadarzy się okazja. Przypomnimy Ci mailowo o publicznych spotkaniach, w których nasi autorzy biorą udział w całym kraju. Dzięki temu będziemy mogli się zobaczyć. Jesteśmy w kontakcie, trzymamy więź!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 10
Tworzysz z nami prawdziwą więź! Dziękujemy! Otrzymujesz od nas:

1. Wpis – z imienia i nazwiska – w „Podziękowaniach dla Przyjaciół” w kwartalniku „Więź” i na Więź.pl.

2. Dostęp do zamkniętej grupy facebookowej dla Patronów, w której zamieszczamy relacje, zdjęcia i wideo z zebrań redakcyjnych, rozmawiamy o przyszłych numerach i oceniamy obecne. Zapraszamy do wspólnej rozmowy z naszymi redaktorami i autorami o zawartości „Więzi”.

3. Dostęp do comiesięcznego filmu dla Patronów, w którym osobiście opowiemy Ci o naszych planach redakcyjnych. Będziemy ciekawi Twoich komentarzy o podejmowanych tematach, a także sugestii, czym „Więź” powinna się zająć.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 10
Łączy nas intensywna więź – dziękujemy za Twoje zaangażowanie! Po wydaniu każdego numeru kwartalnika zaprosimy Cię na kameralną dyskusję wokół numeru z naszymi redaktorami i autorami. Każdy nowy numer „Więzi” prześlemy Ci wcześniej w ebooku! Otrzymasz także wszystko to, co przekazujemy Patronom w poprzednim progu.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 10
Oprócz tego wszystkiego, co otrzymasz od nas w poprzednich progach, wyślemy Ci każdy egzemplarz kwartalnika „Więź”, gdy tylko wyjedzie z drukarni – wraz z osobistą dedykacją. I jeszcze przyznamy Ci 40-procentowy rabat na wszystkie książki z naszego wydawnictwa!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Po rocznym wsparciu otrzymasz ekskluzywny zestaw 10 książek z naszego wydawnictwa wraz ze specjalną wkładką z dedykacją od autorów (a jeśli autor nie żyje – z osobistą dedykacją od nas). To zestaw obowiązkowy dla prawdziwego inteligenta! Otrzymasz także wszystko to, co przekazujemy Patronom w poprzednich progach.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Jeśli chcesz wspierać nas kwotą wyższą niż sto złotych, po prostu, ten próg jest dla Ciebie! W zamian przekażemy Ci wszystko, co wymienione w poprzednich progach i będziemy niezwykle wdzięczni za zaufanie.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 1
Patronat Zipsee "Cyfrowa Polska"
Limit osiągnięty
500 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 10
Jesteś Mecenasem „Więzi”! Przygotujemy dla Ciebie – lub Twojej firmy – specjalny dyplom Mecenasa „Więzi”. Otrzymasz także wszystko to, co przekazujemy Patronom w poprzednich progach. Osoby/firmy wspierające „Więź” w tym progu zyskają odpowiedni rozgłos w naszych kanałach społecznościowych.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Mecenasi