Strefa Patrona:

51

patronów

3290 zł

miesięcznie

19040 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
15
miesięczne wsparcie
49
liczba patronów

  Chcemy wiedzieć i rozumieć więcej, bo tylko to tworzy podstawę do dialogu i porozumienia między ludźmi. Publikujemy nieoczywiste komentarze (w sieci, bez paywalla), wydajemy kwartalnik (w druku i ebookach) oraz książki do biblioteki prawdziwego inteligenta.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
65 %
100%
osiągnięto 65%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 1710 zł
Działa Więź.pl!
Drodzy Patroni, gdy suma Waszych wpłat przekroczy tę kwotę, możecie być pewni, że codzienny serwis Więź.pl będzie dla Was działał i najdziecie w nim regularnie publikowane teksty. Będziemy prowadzić z Wami dialog w sprawach społecznych, politycznych, kultury i Kościoła w Polsce i na świecie. Nie tworzymy barier – na naszym Facebooku wymieniacie komentarze z prawdziwym naczelnym „Więzi” i jej redaktorami.
0%
32 %
100%
osiągnięto 32%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 6710 zł
Nieoczywiste komentarze i „Więź co Tydzień”. Czytajcie to, co ma znaczenie
Takie wsparcie pozwala na bardzo konkretny merytoryczny rozwój. Możemy prowadzić serwis Więź.pl z zamawianymi komentarzami autorów – ich praca wymaga opłacenia. Dzięki temu zapewniamy Wam codzienne komentarze publicystów i ekspertów nie tyko po to, abyście się z nimi zgodzili lub nie, ale po to, abyście mogli czytać to, co ma znaczenie. Teksty redagujemy także w formie internetowego tygodnika „Więź co Tydzień”, który otrzymacie w skrzynce mailowej.
0%
16 %
100%
osiągnięto 16%
cel: 20000 zł miesięcznie
brakuje 16710 zł
„Więź” na wszystko
Za tę kwotę nareszcie w pełni rozwijamy cyfrową działalność „Więzi”. Już wiecie, o czym piszemy, ale o ile lepiej odbierać te treści w różnorodnych formach multimedialnych, we wszystkich kanałach, z których korzystacie, i na wszystkich nośnikach! Zatrudnimy też dodatkową osobę – będzie nam bardzo potrzebne jej wsparcie w redagowaniu serwisu i przygotowywaniu materiałów wideo.

O Autorze

Mam takie spostrzeżenie, że jako osoba niewierząca czytam ostatnio głównie teksty z „Więzi”. Chyba mam dużą potrzebę zastąpienia głupich, krótkich wiadomości wyrwanych z kontekstu mądrymi dłuższymi tekstami. I tu je znajduję.

 

Karolina, 35 lat, dyrektor marketingu w dużej warszawskiej korporacji.

 

Coraz częściej słyszymy słowa takie jak te 35-letniej Karoliny. Jesteśmy świadomi stanu polskiej polskiej prasy i czytelnictwa książek – zmniejszają się nakłady, a to powoduje, że dobrych, ważnych treści jest coraz mniej. Królują depesze, krótkie informacje, plotki. Jednocześnie istnieją grupy czytelników, dla których ten stan rzeczy oznacza poważne ograniczenie możliwości rozwoju intelektualnego – brakuje im rzeczowego, nieideologicznego komentarza, wysmakowanego felietonu, żywej i pożytecznej książki. 

 

Dla wydawcy takiego jak my wniosek jest jeden: tak jak sama sprzedaż biletów nie utrzyma teatru, tak sama sprzedaż kwartalnika „Więź” nie utrzyma poważnej działalności wydawniczej. Chcielibyśmy jednak rozwijać się dla takich osób jak Karolina i odpowiadać na kulturalne potrzeby Polaków. Podobnie jak teatry tworzymy dobra kultury. I podobnie jak teatry potrzebujemy mecenasów. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o Wasz patronat nad „Więzią”.

 

Obecnie „Więź” to kwartalnik, wydawnictwo oraz think tank – Laboratorium Więzi. Od blisko 60 lat pismo „Więź” i wyrosłe wokół niego inicjatywy współtworzą polskie życie kulturalne, religijne, społeczne i intelektualne. Właśnie teraz, w czasie jubileuszu 60-lecia, chcielibyśmy się zmodernizować, zwłaszcza tworzyć codziennie aktualizowany serwis Więź.pl. 

 

To serwis dla CZYTELNIKA w internecie – to ktoś, kto poszukuje czegoś więcej niż leadów i obrazków. Będziemy publikowali w nim codziennie nieoczywiste komentarze i opinie, blogi, cykle wideo. Rozwiniemy bezpłatny e-tygodnik „Więź co Tydzień”.

 

Jako Patroni „Więzi” umożliwiacie, aby realne stało się poszerzanie spektrum polskiej debaty publicznej i stworzenie silnego – ale umiarkowanego – katolickiego centrum opiniotwórczego, stałe komentowanie bieżących wydarzeń w Polsce, świecie, w Kościele i kulturze. 

 

Kwartalnik „Więź” należy do grona najbardziej prestiżowych polskich czasopism. Jego założycielem był Tadeusz Mazowiecki. Od 2001 roku pismem kieruje Zbigniew Nosowski. Zajmujemy się najważniejszymi problemami życia społeczno-politycznego, religii, kultury i historii. „Więź” to pismo intelektualne – ale adresowane nie do wąskiej elity, lecz do szerokiego grona ludzi myślących i poszukujących. „Więź” to pismo katolickie – ale ważne także dla wielu niekatolików, również osób niewierzących.

 

Nazwa „Więź” jest wyznacznikiem naszej linii programowej – „Więź” pragnie służyć odnajdywaniu tego co wspólne, pojednaniu, przezwyciężaniu uprzedzeń i stereotypów. Nie zacieramy istniejących różnic. Uważamy jednak, że w świecie pluralistycznym właściwym sposobem budowania ludzkiej wspólnoty jest dialog – zarówno w społeczeństwie polskim, jak i szerzej: wśród ludzi różnych narodów, kultur i religii. Ekumenizm „Więzi” rozumiemy jako współczesną kontynuację tradycji Polski jagiellońskiej, a także wyraz katolickości myślenia (bo przecież katholikos znaczy „powszechny”).

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 2
Zostajesz Patronem „Więzi” – serdecznie Ci dziękujemy, to dla nas wyróżnienie i zobowiązanie! Podziękujemy Ci osobiście, gdy tylko nadarzy się okazja. Przypomnimy Ci mailowo o publicznych spotkaniach, w których nasi autorzy biorą udział w całym kraju. Dzięki temu będziemy mogli się zobaczyć. Jesteśmy w kontakcie, trzymamy więź!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 12
Tworzysz z nami prawdziwą więź! Dziękujemy! Otrzymujesz od nas:

1. Wpis – z imienia i nazwiska – w „Podziękowaniach dla Przyjaciół” w kwartalniku „Więź” i na Więź.pl.

2. Dostęp do zamkniętej grupy facebookowej dla Patronów, w której zamieszczamy relacje, zdjęcia i wideo z zebrań redakcyjnych, rozmawiamy o przyszłych numerach i oceniamy obecne. Zapraszamy do wspólnej rozmowy z naszymi redaktorami i autorami o zawartości „Więzi”.

3. Dostęp do comiesięcznego filmu dla Patronów, w którym osobiście opowiemy Ci o naszych planach redakcyjnych. Będziemy ciekawi Twoich komentarzy o podejmowanych tematach, a także sugestii, czym „Więź” powinna się zająć.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 13
Łączy nas intensywna więź – dziękujemy za Twoje zaangażowanie! Po wydaniu każdego numeru kwartalnika zaprosimy Cię na kameralną dyskusję wokół numeru z naszymi redaktorami i autorami. Każdy nowy numer „Więzi” prześlemy Ci wcześniej w ebooku! Otrzymasz także wszystko to, co przekazujemy Patronom w poprzednim progu.
Zostań patronem
45 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 25
Specjalna limitowana okazja! Otrzymasz od nas wiosenny zestaw inteligenta:

1. prenumeratę e-„Więzi”

2. najnowszą książkę Jana Turnaua „Moja Arka”

3. świeżo paloną kawę Braci Ziółkowskich (250 g)

4. płócienną torbę na 60-lecie „Więzi”

...oraz wszystko to, co wymieniliśmy w poprzednich progach cenowych.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 12
Oprócz tego wszystkiego, co otrzymasz od nas w poprzednich progach, wyślemy Ci każdy egzemplarz kwartalnika „Więź”, gdy tylko wyjedzie z drukarni – wraz z osobistą dedykacją. I jeszcze przyznamy Ci 40-procentowy rabat na wszystkie książki z naszego wydawnictwa!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 4
Limit: 10
Po rocznym wsparciu otrzymasz ekskluzywny zestaw 10 książek z naszego wydawnictwa wraz ze specjalną wkładką z dedykacją od autorów (a jeśli autor nie żyje – z osobistą dedykacją od nas). To zestaw obowiązkowy dla prawdziwego inteligenta! Otrzymasz także wszystko to, co przekazujemy Patronom w poprzednich progach.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Jeśli chcesz wspierać nas kwotą wyższą niż sto złotych, po prostu, ten próg jest dla Ciebie! W zamian przekażemy Ci wszystko, co wymienione w poprzednich progach i będziemy niezwykle wdzięczni za zaufanie.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 1
Patronat Zipsee "Cyfrowa Polska"
Limit osiągnięty
Czy powiadomić Cię, gdy próg będzie dostępny?
500 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Jesteś Mecenasem „Więzi”! Przygotujemy dla Ciebie – lub Twojej firmy – specjalny dyplom Mecenasa „Więzi”. Otrzymasz także wszystko to, co przekazujemy Patronom w poprzednich progach. Osoby/firmy wspierające „Więź” w tym progu zyskają odpowiedni rozgłos w naszych kanałach społecznościowych.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Mecenasi