Wirtualna Wioska Wsparcia

980 patronów
Jesteśmy zespołem moderatorek, które współtworzą Wirtualną Wioskę Wsparcia - wyjątkowe miejsce dla rodziców w Internecie! Pozwól nam dalej tworzyć bezpieczną i wspierającą przestrzeń!

O Autorze

Do wychowania jednego dziecka potrzeba całej wioski. Czasem tej wioski fizycznie nie ma blisko nas - dlatego organizujemy ją wirtualnie!

Jesteśmy zespołem moderatorek, które współtworzą Wirtualną Wioskę Wsparcia - wyjątkowe miejsce dla rodziców w Internecie!

Co robimy?

Otworzyłyśmy grupę na Facebooku zrzeszającą społeczność podobnie myślących rodziców, dla których ważna jest nauka, sprawdzone informacje, empatia, wzajemne wsparcie i szacunek nie tylko wobec dzieci, ale też siebie nawzajem. Zależy nam na tym, aby rodzice czuli się zaopiekowani i mieli swoją bezpieczną przestrzeń - nawet wirtualną - do wymiany myśli, emocji i poglądów.

Dlaczego chcemy za to pieniądze?

Tworzenie takiego miejsca to jednak bardzo trudna praca. Często emocje, zmęczenie, kryzysy w codziennym życiu wygrywają - pojawiają się konflikty i nieprzyjemne sytuacje. Naszą rolą jako moderatorek jest tonowanie tych dyskusji i przypominanie zasad regulaminu. Jest to czasochłonne i nierzadko drenujące, ponieważ codziennie przed nami pojawia się mnóstwo trudnych i ważnych dla innych członków decyzji.

Po dwóch latach moderowania ogromną grupą na co dzień, postanowiłyśmy pobierać drobną opłatę od każdego członka grupy, która pokrywa koszty naszej pracy. Dzięki temu choć w części będziemy mogły zrekompensować naszym osobistym dzieciom czas spędzony na moderowaniu z telefonem w ręku.

Kim jesteśmy?

W zespole administratorek znajdują się:

Kasia Habecka

"Moje życie składa się ze słów. Od samego rana, wypowiadanych bez przerwy na oddech przez mojego syna. Przez cały dzień toczących się w mojej głowie podczas dyskusji z samą sobą na różne błahe i mniej błahe tematy. W pracy Maszynistki, gdy składają się na reklamy i projekty dla klientów. Lecących do mojego męża, który nie może słuchać mojej paplaniny. W tle - w polskiej muzyce rockowej, którą kocham za teksty i polskiej debacie publicznej, którą czytam, obserwuję i słucham przez masochistyczne zainteresowania.

Wszystko milknie tylko wtedy, gdy podróżujemy. Dziecko zazwyczaj wtedy śpi. Mąż jest mrukliwy jakoś bardziej, niż zwykle. A ja podziwiam widoki, zamykam oczy, przechodzę w stan zen, dreptam długimi ścieżkami w absolutnej ciszy. Kilka razy w roku mam momenty, gdy dosłownie brakuje mi słów...

Nie będę Was zanudzać kącikiem ciekawostek, bo moje posty zawsze są za długie, by chciało się je czytać. Ale z przyjemnością stanę się rozjemcą w Waszych sporach, tłumacząc Wam nawzajem, co tak naprawdę kryło się za słowami oponenta."

Marta Ledwoń

"Od 2015 roku, gdy wraz z Niemężem powitaliśmy na świecie naszego Syna, opieram się w życiu i macierzyństwie na zdrowym rozsądku, intuicji i nauce.

Kocham kawę, uwielbiam książki popularnonaukowe dla dzieci. Odpręża mnie gotowanie, haftowanie i szycie na maszynie. W moich żyłach płynie melisa. Zazwyczaj.

Segregacja i skrupulatność to moje drugie i trzecie imię. Pewnie dlatego od momentu skończenia studiów pracuję w dziale jakości. Moim priorytetem na grupie WWW jest przejrzystość zasad, decyzji i wątków."

Alicja Olszewska

"W życiu zawodowym badam mózgi w wielkim mroźnym obwarzanku (MRI). W życiu prywatnym mam cudownego męża i prawie trzyletnie dziecko. Czuję się mistrzynią nie umienia w godzenie jednego z drugim. Nie sprzątam.

Moją pasją jest nauka i badania i będę Wam pisać o tym co nowego w badaniach słychać. Możecie mnie pytać o wszystko, jeśli wiem, to odpowiem, jeśli nie wiem, to napiszę, że nie wiem i postaram się zawołać kogoś, kto może wiedzieć."

Agatka Dawidowska
"Jestem kobietą lubiącą śmiech, szczerość i jasne zasady. Mającą problem z porządkiem i brakiem czasu. Mistrzynią logistyki i żonglowania 20 zapalonymi pochodniami w trakcie jeżdżenia na monocyklu.

Jestem wielomatką (moje potwory mają aktualnie 2,5 roku, 5,5 roku i 7,5 roku i są absurdalnie męczące). Mam własną kancelarię, gdyż przy okazji jestem radczynią prawną i grzebie się w prawie. Jestem feministką.

Chciałabym w tym miejscu dzielić się z Wami różnymi refleksjami, zabawnymi historiami i znaleźć tutaj moją Wirtualną Wioskę Wsparcia, której wielomatka często potrzebuje, a przy okazji regularnie pisać Wam coś ciekawego o prawie, inicjować dyskusje o kwestiach okołoprawnych i rodzicielskich." 

Zuzanna Makowska

"Z wykształcenia jestem psychologiem. Wiedzę ze studiów uzupełniam czytaniem o nowych badaniach i metodach. Staram się dzielić tym, co wiem. Szukam swojego miejsca w życiu - a to robię zdjęcia i strzelam sesje rodzinne, a to planuję produkcję własnych kosmetyków, by innymi dniami kombinować, czy może nie zostać programistką, nie otworzyć knajpy albo fundacji pomagającej autystom i ich rodzinom. Czasem nawet chcę pisać książki dla dzieci.

Tymczasem moje życie kręci się wokół opieki nad córką Zosią, która jest w spektrum autyzmu, co wymaga ode mnie dużych nakładów czasu, sił i środków. Lawirując gdzieś między terapiami, zajęciami i przedszkolem, próbuję wszystko ogarnąć. Mam super męża.

Jestem ugodowa poza skalą (mam na to badania!), tryskam empatią i zrozumieniem, więc zawsze podchodzę do Was z wyrozumiałością i chęcią dogadania się."

Od lewej Lejonki: Kasia, Marta, Alicja, Agatka, Zuzia


Jeśli już tworzycie naszą społeczność, znacie nas doskonale z dotychczasowej działalności. :)

Subskrypcje

Szczegóły dotyczące subskrypcji znajdują się w regulaminie grupy.

Uczestnictwo w grupie możliwe jest wyłącznie po otrzymaniu zaproszenia od jednego z obecnych członków.

Decydując się na 5 zł, wspieracie naszą pracę.

Decydując się na 10 zł, oprócz płacenia za siebie, zawieszacie piątaka na innego użytkownika, który może mieć trudniejszą sytuację finansową.

Decydując się na 15 zł, oprócz płacenia za siebie, zawieszacie 2 piątaki na 2 innych użytkowników, którzy mogą mieć trudniejszą sytuację finansową.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika