Wirtualna Wioska Wsparcia

1122 patronów
Jesteśmy zespołem moderatorek, które współtworzą Wirtualną Wioskę Wsparcia - wyjątkowe miejsce dla rodziców w Internecie! Pozwól nam dalej tworzyć bezpieczną i wspierającą przestrzeń!

O Autorze

Do wychowania jednego dziecka potrzeba całej wioski. Czasem tej wioski fizycznie nie ma blisko nas - dlatego organizujemy ją wirtualnie!

Jesteśmy zespołem moderatorek, które współtworzą Wirtualną Wioskę Wsparcia - wyjątkowe miejsce dla rodziców w Internecie!

Co robimy?

Otworzyłyśmy grupę na Facebooku zrzeszającą społeczność podobnie myślących rodziców, dla których ważna jest nauka, sprawdzone informacje, empatia, wzajemne wsparcie i szacunek nie tylko wobec dzieci, ale też siebie nawzajem. Zależy nam na tym, aby rodzice czuli się zaopiekowani i mieli swoją bezpieczną przestrzeń - nawet wirtualną - do wymiany myśli, emocji i poglądów.

Dlaczego chcemy za to pieniądze?

Tworzenie takiego miejsca to jednak bardzo trudna praca. Często emocje, zmęczenie, kryzysy w codziennym życiu wygrywają - pojawiają się konflikty i nieprzyjemne sytuacje. Naszą rolą jako moderatorek jest tonowanie tych dyskusji i przypominanie zasad regulaminu. Jest to czasochłonne i nierzadko drenujące, ponieważ codziennie przed nami pojawia się mnóstwo trudnych i ważnych dla innych członków decyzji.

Po dwóch latach moderowania ogromną grupą na co dzień, postanowiłyśmy pobierać drobną opłatę od każdego członka grupy, która pokrywa koszty naszej pracy. Dzięki temu choć w części będziemy mogły zrekompensować naszym osobistym dzieciom czas spędzony na moderowaniu z telefonem w ręku.

Kim jesteśmy?

W zespole administratorek znajdują się:

Kasia Habecka

"Moje życie składa się ze słów. Od samego rana, wypowiadanych bez przerwy na oddech przez mojego syna. Przez cały dzień toczących się w mojej głowie podczas dyskusji z samą sobą na różne błahe i mniej błahe tematy. W pracy Maszynistki, gdy składają się na reklamy i projekty dla klientów. Lecących do mojego męża, który nie może słuchać mojej paplaniny. W tle - w polskiej muzyce rockowej, którą kocham za teksty i polskiej debacie publicznej, którą czytam, obserwuję i słucham przez masochistyczne zainteresowania.

Wszystko milknie tylko wtedy, gdy podróżujemy. Dziecko zazwyczaj wtedy śpi. Mąż jest mrukliwy jakoś bardziej, niż zwykle. A ja podziwiam widoki, zamykam oczy, przechodzę w stan zen, dreptam długimi ścieżkami w absolutnej ciszy. Kilka razy w roku mam momenty, gdy dosłownie brakuje mi słów...

Nie będę Was zanudzać kącikiem ciekawostek, bo moje posty zawsze są za długie, by chciało się je czytać. Ale z przyjemnością stanę się rozjemcą w Waszych sporach, tłumacząc Wam nawzajem, co tak naprawdę kryło się za słowami oponenta."

Marta Ledwoń

"Od 2015 roku, gdy wraz z Niemężem powitaliśmy na świecie naszego Syna, opieram się w życiu i macierzyństwie na zdrowym rozsądku, intuicji i nauce.

Kocham kawę, uwielbiam książki popularnonaukowe dla dzieci. Odpręża mnie gotowanie, haftowanie i szycie na maszynie. W moich żyłach płynie melisa. Zazwyczaj.

Segregacja i skrupulatność to moje drugie i trzecie imię. Pewnie dlatego od momentu skończenia studiów pracuję w dziale jakości. Moim priorytetem na grupie WWW jest przejrzystość zasad, decyzji i wątków."

Alicja Olszewska

"W życiu zawodowym badam mózgi w wielkim mroźnym obwarzanku (MRI). W życiu prywatnym mam cudownego męża i prawie trzyletnie dziecko. Czuję się mistrzynią nie umienia w godzenie jednego z drugim. Nie sprzątam.

Moją pasją jest nauka i badania i będę Wam pisać o tym co nowego w badaniach słychać. Możecie mnie pytać o wszystko, jeśli wiem, to odpowiem, jeśli nie wiem, to napiszę, że nie wiem i postaram się zawołać kogoś, kto może wiedzieć."

Agatka Dawidowska
"Jestem kobietą lubiącą śmiech, szczerość i jasne zasady. Mającą problem z porządkiem i brakiem czasu. Mistrzynią logistyki i żonglowania 20 zapalonymi pochodniami w trakcie jeżdżenia na monocyklu.

Jestem wielomatką (moje potwory mają aktualnie 2,5 roku, 5,5 roku i 7,5 roku i są absurdalnie męczące). Mam własną kancelarię, gdyż przy okazji jestem radczynią prawną i grzebie się w prawie. Jestem feministką.

Chciałabym w tym miejscu dzielić się z Wami różnymi refleksjami, zabawnymi historiami i znaleźć tutaj moją Wirtualną Wioskę Wsparcia, której wielomatka często potrzebuje, a przy okazji regularnie pisać Wam coś ciekawego o prawie, inicjować dyskusje o kwestiach okołoprawnych i rodzicielskich." 

Zuzanna Makowska

"Z wykształcenia jestem psychologiem. Wiedzę ze studiów uzupełniam czytaniem o nowych badaniach i metodach. Staram się dzielić tym, co wiem. Szukam swojego miejsca w życiu - a to robię zdjęcia i strzelam sesje rodzinne, a to planuję produkcję własnych kosmetyków, by innymi dniami kombinować, czy może nie zostać programistką, nie otworzyć knajpy albo fundacji pomagającej autystom i ich rodzinom. Czasem nawet chcę pisać książki dla dzieci.

Tymczasem moje życie kręci się wokół opieki nad córką Zosią, która jest w spektrum autyzmu, co wymaga ode mnie dużych nakładów czasu, sił i środków. Lawirując gdzieś między terapiami, zajęciami i przedszkolem, próbuję wszystko ogarnąć. Mam super męża.

Jestem ugodowa poza skalą (mam na to badania!), tryskam empatią i zrozumieniem, więc zawsze podchodzę do Was z wyrozumiałością i chęcią dogadania się."

Od lewej Lejonki: Kasia, Marta, Alicja, Agatka, Zuzia


Jeśli już tworzycie naszą społeczność, znacie nas doskonale z dotychczasowej działalności. :)

Subskrypcje

Szczegóły dotyczące subskrypcji znajdują się w regulaminie grupy.

Uczestnictwo w grupie możliwe jest wyłącznie przez zaproszenie przez jej członka.

Decydując się na 5 zł, wspieracie naszą pracę.

Decydując się na 10 zł, oprócz płacenia za siebie, zawieszacie piątaka na innego użytkownika, który może mieć trudniejszą sytuację finansową.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika