Zabytki Nieba

W Patronite od 31.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 336

Liczba Patronów: 212

Zostań Patronem
Kup na prezent
93 patronów
1 550 miesięcznie
47 155 łącznie
Jestem autorem serii filmów "Zabytki Nieba", prezentujących historię polskiego lotnictwa. Każdy odcinek realizuję samodzielnie, zbierając dane z różnych źródeł. Filmy ilustrowane są nagraniami i zdjęciami samolotów, które wykonuję odwiedzając muzea i lotniska. Każdy odcinek ma angielskie napisy.

O Autorze

Marek Siuta - twórca kanału "Zabytki Nieba" na platformie YouTube.

https://www.youtube.com/channel/UCEGJq4DPzCjixRoZqzcOo-Q

Interesuję się historią, zwłaszcza polskiego lotnictwa. W swoich filmach przedstawiam ją, omawiając w każdym odcinku inny samolot, szybowiec lub śmigłowiec. Odwiedzam muzea i historyczne miejsca. Seria powstaje od marca 2017  roku.

Jako autor Zabytków Nieba nie ograniczam się do tworzenia filmów. Chętnie dzielę się wiedzą, bazą dokumentacji i archiwaliów jakimi dysponuję. Często pomagam w ten sposób osobom z zagranicy zainteresowanym polskimi konstrukcjami lotniczymi. 

Jeżeli odwiedzam miejsca pamięci, palę tam znicze i zostawiam kwiaty.

Moim celem jest stworzenie filmu o każdym stworzonym w Polsce samolocie i szybowcu. W przypadku gdy są to konstrukcje jeszcze istniejące chciałbym przy nich stanąć i samodzielnie je sfilmować, tak żeby ukazać najciekawsze elementy ich wyposażenia.

Może kiedyś poszerzę tematykę filmów o inne zagadnienia. Oprócz lotnictwa interesuję się także historią motoryzacji, przez kilka lat startowałem w rajdach pojazdów zabytkowych, obecnie pomagam przy ich organizacji.

Na utworzenie konta na portalu Patronite zdecydowałem się za namową widzów serii Zabytki Nieba w 2020 roku, a środki są konieczne do utrzymania dynamiki rozwoju kanału. Każdy odcinek wymaga dość złożonego montażu, i poprzedzony jest solidnym przygotowaniem merytorycznym.

Wsparcie Patronów pozwoli mi nadal rozwijać kanał i tworzyć filmy - nie będę musiał stawać przed dylematem czy nagrywać kolejny odcinek, czy jednak zająć się w tym czasie pracą przynoszącą wymierny dochód.

Każda z otrzymanych wpłat jest też dla mnie zaszczytem i wyrazem uznania dla sensu mojej działalności.

Jeśli nie znasz jeszcze mojej twórczości, zobacz przykładowe filmy.

Historia miejsca:

Historia działań:

Relacja z imprezy:

Prezentacja sprzętu:

I na koniec - trochę latania:

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika