Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zasiej w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyWitaj, fajnie, że tu jesteś 🌿
Pewnego zimnego październikowego wieczoru w 2019 roku trójka pasjonatów natury spotkała się przy stole w mokotowskiej kuchni, by oficjalnie powstało Zasiej 😊🌿
Zielonym długopisem zapisaliśmy jego cele-prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, w zakresie inicjowania, wspierania i prowadzenia przedsięwzięć ściśle związanych z kontaktem/wpływem człowieka na otaczającą go przyrodę. Organizujemy warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, konferencje, seminaria, szkolenia i wykłady. Propagujemy wymianę międzykulturową, w szczególności poprzez organizację wyjazdów, warsztatów, prelekcji i szkoleń w kraju i za granicą, działalność wydawniczą i popularnonaukową. W trakcie pierwszego roku naszej zasiejowej działalności osiągneliśmy większość naszych celów! Odwiedź stronę www.zasiej.org, by skorzystać z naszych publikacji.
Powoli mija 2 lata naszej działalności, poszerzyliśmy nasze grono a siatka ekosystemowa Zasiej przekracza już polskie granice 🌿 Poprzez praktyki ogrodnicze wspierające ideę postwzrostu oraz regenerację i troskę o ziemię, takie jak uprawa permakulturowa, recykling czy wsparcie zamkniętego obiegu materii, Zasiej pozytywnie wpływa na lokalny ekosystem Warszawy, Poznania & Suwałk. W połowie 2021 roku wraz z Ewą Wysocką z Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie wprowadziliśmy hortiterapię do 13 klinik, w podwarszawskiej Radości wraz z Fundacją z Ławki Rezerwowych współtworzyliśmy ogród permakulturowy przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 8, wraz z warzywniakiem Owoce & Warzywa stworzyliśmy ogród społecznościowy na warszawskim Mokotowie..Mniejszych i większych lokalnych inicjatyw, dyskusji, inspiracji, doradztwa było o wiele więcej. Zasiewamy nasze idee gdzie tylko możemy 🌿
Nasz ogród społecznościowy Zasiejówka powstał w 2020 i zaliczył trudny start w pandemicznej rzeczywistości. Pomimo to, udało się przeprowadzić serię wakacyjnych spotkań warsztatowych dla młodzieży o tematyce ekologicznej i permakulturowej. Odbyło się także kilka dni wspólnej pracy i spacerów w przestrzeni ogrodu ROD Pratulińska w ramach festiwalu Warszawa w Budowie i IV Dożynek Ogrodów Społecznościowych programu „Bujna Warszawa”. Stowarzyszenie Zasiej jest także w sieci międzynarodowego projektu „Gardens as Inclusive Green Learning Places” (Ogrody jako Inkluzywne miejsca edukacji ekologicznej). Razem z Kołem Gospodyń Miejskich “ROD Pratulińska” tworzą Działkowy Bank Nasion będący w sieci Opiekunów Nasion powstałym podczas Forum Suwerenności Żywnościowej Nyeleni.
Działamy, zasiewamy, ale potrzebujemy też Twojego wsparcia 🌿
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.