Piotr Górecki

W Patronite od 04.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 126

Liczba Patronów: 74

Zostań Patronem
Kup na prezent
298 patronów
4 815 miesięcznie
13 100 łącznie
Profil Piotra Góreckiego, byłego długoletniego Redaktora Naczelnego "Elektroniki dla Wszystkich", który obecnie swoją twórczość prezentuje na stronie piotr-gorecki.pl, w czasopiśmie internetowym "Zrozumieć Elektronikę" oraz kanale na YouTube. Masz możliwość wsparcia dawnej oraz aktualnej twórczości.

O Autorze

Jestem popularyzatorem elektroniki. Przez ponad 25 lat wraz z Czytelnikami tworzyłem czasopismo Elektronika dla Wszystkich. Teraz swoją wiedzę udostępniam na mojej stronie piotr-gorecki.pl.

Aktualnie tworzę też czasopismo Zrozumieć Elektronikę, dostępne w postaci PDF (drukowana wersja papierowa obecnie byłaby nieakceptowalnie kosztowna).

Zamieszczam też filmy na kanale YouTube.

Wcześniej moim źródłem utrzymania było tworzenie papierowej wersji czasopisma. Niezależnie od tego, czy jesteś młody, czy może uczyłeś się elektroniki z moich wcześniejszych artykułów, obecnie także Ty możesz stać się moim Patronem: możesz wesprzeć mnie nie tylko myślą i dobrym słowem, ale też finansowo. To właśnie Patroni i Mecenasi zadecydują teraz o rozwoju strony internetowej, oraz o tematyce czasopisma i kolejnych filmów na YouTube.

1. Strona internetowa. Przez prawie 30 lat zaprojektowałem setki układów elektronicznych i napisałem kilka tysięcy artykułów edukacyjnych. Pomimo upływu czasu mnóstwo z tych artykułów, a przede wszystkim te z ostatnich lat, nadal są w pełni aktualne, wartościowe i pożyteczne. Jednak uaktualnienie i dostosowanie ich do dzisiejszych standardów oraz przeniesienie w postaci wpisów na stronę internetową wymaga  mnóstwopracy. Najprościej biorąc – sporo kosztuje. W pierwszym 5-złotowym progu masz możliwość wspomóc i przyspieszyć proces umieszczania tych wartościowych materiałów na stronie piotr-gorecki.pl.

2. Czasopismo Zrozumieć Elektronikę. Elektronikę dla Wszystkich przez wiele lat prowadziłem sam, przy pomocy syna i siostry. Teraz będę podobnie prowadzić zupełnie nowe, własne czasopismo Zrozumieć Elektronikę. Będę w nim zamieszczał własne artykuły i projekty. Oczywiście zapraszam do współtworzenia wszystkich elektroników, którzy chcieliby w nim zamieszczać swoje projekty i artykuły.
Formuła czasopism drukowanych na papierze wyczerpuje się. Gwałtownie rosnące ceny papieru, druku i dystrybucji nie dają szans wydawania takich periodyków bez silnego wsparcia sponsorów i reklam. Aktualnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest wersja elektroniczna rozsyłana w postaci plików PDF. Tworzenie czasopisma to wielki wysiłek, także finansowy, dlatego będzie ono rozsyłane do Patronów z co najmniej drugiego, 10-złotowego progu wsparcia. Natomiast po publikacji, ale z co najmniej kilkumiesięcznym opóźnieniem, cała treść czasopisma zostanie udostępniona bezpłatnie dla wszystkich, w szczególności umieszczona na stronie piotr-gorecki.pl w postaci artykułów-wpisów, .

3. Kanał na YouTube. Wcześniej na nagrywanie filmów nie starczało mi czasu z uwagi na nawał prac nad papierową wersją czasopisma. Teraz będę dzielił się swoją wiedzą także w filmach. Pierwsze filmy nieprzypadkowo dotyczą trudnych i bardzo trudnych zagadnień ogólnych. Natomiast o tematyce następnych oraz ich poziomie technicznym, zależnym od potrzebnego nowego sprzętu, zadecydują głównie Patroni i Mecenasi, czyli być może także i Ty.
Oto przykładowy film:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartłomiej Kądziela
Bartłomiej Kądziela
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Maciej Zieliński
Maciej Zieliński
Próg: 10 zł
Krzysztof Olesiejuk
Krzysztof Olesiejuk
Próg: 20 zł
Damian Pietrzak
Damian Pietrzak
Próg: 10 zł
Marek Czop
Marek Czop
Próg: 10 zł