Studio Accantus

W Patronite od 12.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 14

Liczba Patronów: 8

Zostań Patronem
Kup na prezent
1759 patronów
21 375 miesięcznie
Studio Accantus to zespół twórców i wykonawców tworzący własne projekty autorskie. Naszą misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku.
Zostań naszym patronem! Wybierz jeden z progów: 5, 10, 20, 30, 50, 100, 200, 500 albo 1000 zł miesięcznie.

O Autorze

 

Cześć wszystkim, z tej strony Bartek Kozielski - reżyser Studia Accantus!
Wszystko zaczęło się w lutym 2012 roku, od opublikowania pierwszej piosenki na kanale YouTube. Dziś jest ich już tyle, że gdyby oglądać jedną dziennie, to wystarczyłoby ich na 8 miesięcy... W pewnym momencie przestałem dawać radę z regularnym publikowaniem piosenek, i kanał mocno się zatrzymał. Ale od maja 2020 roku dzięki wsparciu Patronów w serwisie Patronite.pl wróciliśmy z impetem.

Od pierwszej środy czerwca 2020 r., regularnie, co dwa tygodnie, zgodnie z obietnicą daną naszym Widzom i Patronom, zaczęły pojawiać się nowe piosenki. W końcu, po namowach wielu z Was, nabrałem odwagi, żeby poprosić Was, Fanów Studia Accantus, o wsparcie finansowe. Dlaczego jest mi ono potrzebne?

Przede wszystkim dlatego, że do tej pory prowadziłem kanał Studia jednoosobowo. Nagrywanie piosenek wynika z pasji, jest spełnianiem marzeń i to się nigdy nie zmieni. Ale trochę mnie poniosło - w szale twórczym zupełnie zapomniałem, że doba trwająca 24 godziny, nie powinna się składać wyłącznie z pracy. Pewnie domyślacie się, że to, co w efekcie możecie zobaczyć na swoich komórkach i komputerach jako trzyminutowy filmik, to tak naprawdę dziesiątki, czasem setki godzin przygotowań.

 

Jakość naszych produkcji z każdym rokiem wzrasta, ale wiąże się to z ogromnymi kosztami! To już nie te czasy, kiedy możemy wziąć sobie podkłady z internetu i nagrać do nich głos w pojedynkę. Przy naszych produkcjach zarówno koncertowych, jak i studyjnych pracuje cały sztab ludzi. To praca koncepcyjna, ale także organizacyjna, umawianie prób, przygotowanie muzyczne i aktorskie wokalistów, realizacja nagrań audio i wideo, montaż filmów. Dopasowane do nas podkłady instrumentalne, do których śpiewają nasi wokaliści, tworzone są specjalnie na nasze zamówienie, a ich koszty sięgają nawet kilku tysięcy za jeden. Prowadzenie działalności artystycznej w pełni legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami wiąże się z niezliczoną ilością podatków i opłat.

Przez osiem lat kanał Studia Accantus mógł funkcjonować dlatego, że na początku traktowaliśmy go jako hobby, a potem, kiedy zaczęliśmy koncertować, udawało się go utrzymywać z dochodów uzyskanych z koncertów, bo kanał sam na siebie nie zarabia. 

Jeśli dotarliście do tego miejsca, to musicie być wiernymi fanami Studia Accantus i na pewno dobrze kojarzycie te tytuły: “Pod drzewem”, “Upiór w operze”, “Zrobię z was mężczyzn”, “Belle”, “Nigdy nie ulegnę”, “Tylko jedno życie masz”. Liczyłem trzy razy! Te 6 filmów ma już prawie 40 milionów wyświetleń! Z tego... ani złotówki dla Studia Accantus.

 

Pieniądze z reklam, które wyświetlają się przed tymi piosenkami, w całości odprowadzane są do właścicieli praw autorskich - i dobrze! Tak wiele przecież zawdzięczamy autorom oryginalnych tekstów i kompozytorom piosenek, które coverujemy! Dlatego Wasze wsparcie jest niezbędne, żebyśmy mogli dalej działać.

Drodzy Widzowie, Słuchacze, Fani! 
Accantus zmienił moje życie. Zmienił życie wokalistów i muzyków z nim związanych. 
Często do mnie piszecie i mówicie podczas naszych spotkań po koncertach, że wpłynął pozytywnie także i na Was. Dajecie nam do zrozumienia, że towarzyszymy Wam i w szczęśliwych i w tych trudnych chwilach. Cieszymy się, że możemy się z Wami dzielić naszą pasją i bardzo cieszymy się, że możemy na Was liczyć! Dzięki Wam i tylko dzięki Wam możemy tworzyć dalej.
NIECH NAS BĘDZIE WIĘCEJ!

Jak chcemy Wam podziękować?
Każde wsparcie jest dla nas ważne i umożliwi nam dalsze działanie! Ponieważ grono naszych odbiorców to tysiące osób, które połączyła miłość do muzyki - niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy wielkości portfela - chcemy docenić każdą wpłatę w taki sam sposób. Każda, nawet najmniejsza kwota, przyczyni się do powstawania nowych filmów na kanale Studio Accantus, a wszyscy Patroni otrzymają imienny, elektroniczny certyfikat z podziękowaniami oraz dostęp do materiałów specjalnych.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Julia Netter
Julia Netter
Próg: 5 zł
Dorota Chudzik
Dorota Chudzik
Próg: 50 zł
Artur Gemula
Artur Gemula
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Maciej Kowina
Maciej Kowina
Próg: 50 zł