Studio Accantus

W Patronite od 12.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 7

liczba Patronów: 6

1772 patronów
Studio Accantus to zespół twórców i wykonawców tworzący własne projekty autorskie. Naszą misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku. Zostań naszym patronem! Wybierz jeden z progów: 5, 10, 20, 30, 50, 100, 200, 500 albo 1000 zł miesięcznie.

O Autorze

Cześć wszystkim, z tej strony Bartek Kozielski - reżyser Studia Accantus!
Wszystko zaczęło się w lutym 2012 roku, od opublikowania pierwszej piosenki na kanale YouTube. Dziś jest ich już tyle, że gdyby oglądać jedną dziennie, to wystarczyłoby ich na 8 miesięcy...

Pewnie jednak zauważyliście, że ostatnimi czasy kanał Studia Accantus, na którym przez długi czas zamieszczana była w każdą środę piosenka, zaczął zwalniać. Czy smuci Was to, tak samo jak mnie? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość!

Mam w głowie pomysły i plany. Chciałbym, aby na kanale, być może już od pierwszej środy czerwca 2020 r., regularnie, co dwa tygodnie, pojawiały się nowe piosenki. W końcu, po namowach wielu z Was, nabrałem odwagi, żeby poprosić Was, Fanów Studia Accantus, o wsparcie finansowe. Dlaczego jest mi ono potrzebne?

Przede wszystkim dlatego, że do tej pory prowadziłem kanał Studia jednoosobowo. Nagrywanie piosenek wynika z pasji, jest spełnianiem marzeń i to się nigdy nie zmieni. Ale trochę mnie poniosło - w szale twórczym zupełnie zapomniałem, że doba trwająca 24 godziny, nie powinna się składać wyłącznie z pracy. Pewnie domyślacie się, że to, co w efekcie możecie zobaczyć na swoich komórkach i komputerach jako trzyminutowy filmik, to tak naprawdę dziesiątki, czasem setki godzin przygotowań. To praca koncepcyjna, ale także organizacyjna, umawianie prób, przygotowanie muzyczne i aktorskie wokalistów, realizacja nagrań audio i wideo, montaż filmów. Nie ma co ukrywać - po ośmiu latach, choć dalej jest chęć i nowe pomysły, to potrzebni są mi pomocnicy. Zapaleńcy, którzy pomogą mi na nowo rozpędzić lokomotywę. Już ich znalazłem i potrzebuję wsparcia, aby mogli, dzieląc się swoimi talentami i zaangażowaniem, otrzymać za swoją pracę wynagrodzenie.


Po drugie dlatego, że wokalista to też człowiek i jak wszyscy inni ludzie potrzebuje jakiegoś kąta do spania, a i jakąś szmatkę na grzbiet narzucić by się przydało. Nie mówiąc już o tym, że jak się tak pięknie na nagranie piosenki umaluje, to i na waciki wystarczyć musi. 

Po trzecie dlatego, że dopasowane do nas podkłady instrumentalne, do których śpiewają nasi wokaliści, tworzone są specjalnie na nasze zamówienie, a ich koszty sięgają nawet kilku tysięcy za jeden.

Po czwarte dlatego, że przedmioty martwe bywają złośliwe i potrafią się zepsuć. Mikrofony, sprzęt komputerowy, okablowanie, oświetlenie - po jakimś czasie odmawiają posłuszeństwa i trzeba je wymienić. 

Przez osiem lat kanał Studia Accantus mógł funkcjonować dlatego, że na początku traktowaliśmy go jako hobby, a potem, kiedy zaczęliśmy koncertować, udawało się go utrzymywać z dochodów uzyskanych z koncertów, bo kanał sam na siebie nie zarabia. 

Jeśli dotarliście do tego miejsca, to musicie być wiernymi fanami Studia Accantus i na pewno dobrze kojarzycie te tytuły: “Pod drzewem”, “Upiór w operze”, “Zrobię z was mężczyzn”, “Belle”, “Nigdy nie ulegnę”, “Tylko jedno życie masz”. Liczyłem trzy razy! Te 6 filmów ma już prawie 40 milionów wyświetleń! Z tego... ani złotówki dla Studia Accantus.


Pieniądze z reklam, które wyświetlają się przed tymi piosenkami, w całości odprowadzane są do właścicieli praw autorskich - i dobrze! Tak wiele przecież zawdzięczamy autorom oryginalnych tekstów i kompozytorom piosenek, które coverujemy! Dlatego Wasze wsparcie jest niezbędne, żebyśmy mogli dalej działać.

Drodzy Widzowie, Słuchacze, Fani! 
Accantus zmienił moje życie. Zmienił życie wokalistów i muzyków z nim związanych. 
Często do mnie piszecie i mówicie podczas naszych spotkań po koncertach, że wpłynął pozytywnie także i na Was. Dajecie nam do zrozumienia, że towarzyszymy Wam w szczęśliwych i tych trudnych chwilach. Cieszymy się, że możemy się z Wami dzielić naszą pasją i mamy nadzieję, że możemy na Was liczyć! Jesteśmy gotowi do działania! 
Pomożecie?
NIECH NAS BĘDZIE WIĘCEJ!

Jak chcemy Wam podziękować?
Każde wsparcie jest dla nas ważne i umożliwi nam dalsze działanie! Ponieważ grono naszych odbiorców to tysiące osób, które połączyła miłość do muzyki - niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy wielkości portfela - chcemy docenić każdą wpłatę w taki sam sposób. Każda, nawet najmniejsza kwota, przyczyni się do powstawania nowych filmów na kanale Studio Accantus, a wszyscy Patroni otrzymają imienny, elektroniczny certyfikat z podziękowaniami oraz dostęp do materiałów specjalnych.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem