Adopcje psów ze schronisk

W Patronite od 24.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 799

Liczba Patronów: 918

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
605 miesięcznie
1 485 łącznie
Lena Liszewska i Paulina Juszczak, od lat działamy na rzecz psów bezdomnych. Połączyłyśmy swoje siły i tak powstała nasza strona - Adopcje psów ze schronisk.

O Autorze

Obie (Lena Liszewska PSIErypetie psa bezdomnego i Paulina Juszczak Ze skraju lasu

od lat pomagamy bezdomnym psom.

Połączyłyśmy nasze siły (cały czas zastanawiamy się dlaczego dopiero teraz), a nasze wspólne działania można śledzić na naszym facebook'u oraz instagramie

Zajmujemy się psami z różnych schronisk, domów tymczasowych i hoteli. Współpracujemy z Fundacja Głosem Zwierząt, dzięki której możemy pomagać psom, którym nikt nie chce pomóc. Pod opieką mamy psy ze schroniska w Dopiewie oraz w domach tymczasowych i hotelach, a dodatkowo szukamy domów dla psów ze schroniska w Białogardzie i ze schroniska w Puławach. Pomagamy też innym psom, które przypadkowo pojawią się na naszej drodze. Każdy pies, któremu zrobimy zdjęcia, ma napisany przez nas opis oraz pakiet ogłoszeń na różnych portalach. Prowadzimy procesy adopcyjne dla ogłaszanych przez nas psów, a po adopcji pozostajemy w kontakcie.

W lipcu zeszłego roku pierwszy raz pojechałyśmy do schroniska w Kołobrzegu, od tamtej pory szukamy domów psom również stamtąd. Wiele psów stamtąd nie miało nawet imion, a co dopiero ogłoszeń, w boksach wiele z nich tkwi od lat. Do tej pory z tego schroniska poznałyśmy 160 psów, którym zrobiłyśmy zdjęcia i ogłoszenia. Poza ogłoszeniami psów do adopcji wrzucamy również treści edukacyjne, które możecie znaleźć na naszych stronach na facebook'u, na przykład - Jak spacerować z psem schroniskowym.

Praktycznie każdą wolną chwilę poświęcamy psom bezdomnym. Od nadania psu imienia, stworzenia opisu, zrobienia zdjęć, ogłoszenia, do przeprowadzenia procesu adopcyjnego i wydania psa do domu lub czasami zawiezienia go do nowego domu. Staramy się jak najlepiej przeprowadzić proces adopcyjny. Dojazdy do schronisk, zawożenie psów do domów, wyróżnianie ogłoszeń - to wszystko kosztuje, co niestety czasami ogranicza nasze działania.

Wspierając nas, pomagasz nam pomagać. Dziękujemy!


Na zdjęciu Santos, który w schronisku w Kołobrzegu czekał 6 lat.

Udało nam się znaleźć dla niego najlepszy dom na świecie.
Baj przez 7 lat wegetował w schroniskowym kojcu.

Dziś stracone lata nadrabia w cudownym domu. 
Hunter/Henio, który w schronisku w Puławach spędził 4 lata. Dzięki wsparciu Fundacji Głosem Zwierząt mogłyśmy umieścić go w cudownym domu tymczasowym,

w którym został do końca jego życia. 


Półdzika Limka, która w schronisku w Białogardzie spędziła 1,5 roku,

pojechała do jej prawdopodobnie pierwszego domu. 

Kilka z psów, którym wciąż szukamy domów:Więcej psów, które udało nam się zabrać ze schronisk:


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Burtkiewicz
Katarzyna Burtkiewicz
Próg: 25 zł
Paulina Bilon
Paulina Bilon
Próg: 25 zł
Wenusowe Sprawy
Wenusowe Sprawy
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Zofia Szymanowska
Zofia Szymanowska
Próg: 5 zł