Avatar użytkownika

Aktówka Kultury

3
patronów
45 
miesięcznie
1 210 
łącznie
3
patronów
45 zł 1 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję!

Przybij piątkę Tworzenie Aktówki Kultury dzięki Twojemu wsparciu jest łatwiejsze! Jedna moneta dla człowieka, nowe możliwości dla Aktówki
10 zł miesięcznie
Mail z osobistym podziękowaniem i informacją o najbliższych planach

Za dziesięć złotych można kupić ulubiony magazyn opinii, ale Ty wspierasz Aktówkę, dziękuję! W zamian za to wyślę maila ze specjalnym podziękowaniem dla Ciebie oraz z informacją o tym, co mi chodzi po głowie, czyli co mam w planach i nad czym obecnie pracuję.
25 zł miesięcznie
Minirecenzja

Za tyle można już opłacić miesięczną subskrypcję serwisu streamingowego lub wykupić film na VOD. Decydując się na takie wsparcie Aktówki raz w miesiącu czeka na Ciebie minirecenzja serialu, filmu lub książki.

I oczywiście mail z osobistym podziękowaniem i informacją o najbliższych planach.
49 zł miesięcznie
Lista pięciu poleceń

Pięćdziesiąt złotych to nowa książka na Twojej półce lub czytniku. Dziękuję, że przeznaczasz tę kwotę na spokojne tworzenie wartościowych treści i dalszy rozwój Aktówki. Raz na kwartał specjalnie dla Ciebie przygotuję wyjątkowe zestawienie pięciu polecajek z określonej kategorii. Taki specjalny Newsletter Aktówki Kultury.

Oprócz tego mail z podziękowaniem i minirecenzja raz w miesiącu.
99 zł miesięcznie
Patron imienny/Patronka imienna/Osoba Patronująca imienna

O mój Holmesie! Takie wsparcie wymaga wyjątkowego uhonorowania! Patronem imiennym/Patronką imienną/Osobą Patronującą imienną! Twoje imię wraz z podziękowaniem pojawi się w każdym regularnym odcinku podcastu oraz umieszczę je na specjalnej podstronie dla Osób Patronujących na blogu Aktówka Kultury przez cały okres Twojego wsparcia tą kwotą. Oczywiście jeśli chcesz i czujesz się z tym ok.

A bonusy z poprzednich progów? Oczywiście! Mail z osobistym podziękowaniem i informacją o najbliższych planach, minirecenzja oraz lista pięciu poleceń raz na kwartał.
299 zł miesięcznie
Wybierz 299 zł
10 dostępnych miejsc
Podsuń mi film lub książkę lub serial do zrecenzowania

Zabrakło mi słów! A to się rzadko zdarza. Oprócz bonusów z poprzednich progów raz na kwartał możesz podsunąć mi książkę, film lub miniserial (albo jeden sezon serialu – maksymalnie 13 odcinków), a ja zobowiązuję się napisać o nim tekst na blogu (od 5 do 10 tys. zzs) w przeciągu dwóch miesięcy od zgłoszenia.

Warunkiem jest to, że dane dzieło musi być łatwo i legalnie (!) dostępne, w języku polskim oraz – co oczywiste – nie może zawierać treści obraźliwych, dyskryminacyjnych itp. Ogólnie nie może obrażać rozumu i godności człowieka. Zastrzegam sobie prawo do odrzucenia podsuniętego dzieła, jeśli nie spełnia tych wymogów.
499 zł miesięcznie
Aktówkowy Klub Filmowy (i serialowy/książkowy)

Jeżeli uwielbiasz dyskutować na temat kultury – filmów, seriali czy książek za tak niesamowite wsparcie raz na miesiąc zorganizuję godzinny webinar (mój wstęp plus dyskusja z Wami) na temat konkretnego dzieła. Temat ogłoszę mniej więcej tydzień przed planowanym webinarem, żeby każdy miał okazję się zapoznać.

Oprócz tego wszystko z niższych progów.
999 zł miesięcznie
Wybierz 999 zł
5 dostępnych miejsc
Porozmawiajmy o (pop)kulturze!

Nie mogę uwierzyć, że wspierasz mnie tak ogromną kwotą. Jestem niesamowicie wdzięczna!

Raz w miesiącu spotkam się Zoomie lub Skypie tylko z Tobą by porozmawiać o (pop)kulturze! Możemy porozmawiać o Twoich ulubionych filmach, książkach czy serialach, o zbliżających się premierach, na które czekasz albo o Twoich ulubionych osobach aktorskich. O wszystkim, co związane z popkulturą!

Oprócz rozmowy otrzymasz wszystkie bonusy z pozostałych progów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Aktówka Kultury w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Katarzyna Goworek. W Aktówce Kultury mówię o popkulturze analitycznie. Poruszam też tematy związane z codziennym życiu z niepełnosprawnością. Recenzuję, analizuję, interpretuję. Piszę długie teksty, prowadzę podcast oraz profil na Instagramie. Wierzę, że mówienie o popkulturze jest ważne

Piszę o popkulturze analitycznie

Cześć, nazywam się Katarzyna Goworek. W Aktówce Kultury piszę o popkulturze, bo wierzę, że pisanie i mówienie o kulturze popularnej jest ważne! Znam się na Sherlocku Holmesie, naukowczynią, osobą pełną pasji, humoru i powagi, osoba z niepełnosprawnością od urodzenia (Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe spastyczne), porusza się na wózku.

Aktówkę Kultury założyłam w 2019 roku by recenzować, analizować i interpretować popkulturę. Powstała z pasji, ale też frustracji, że wciąż za mało jest pogłębionych, wyczerpujących analiz, tego, co oglądamy i czytamy. Tekstów, które są dłuższe, zostają na dłużej i skłaniają do myślenia.  Dlatego w Aktówce Kultury recenzuję, analizuję i interpretuję.

W maju 2022 roku ruszyłam z Podcastem Aktówka Kultury.

Brakuje Ci analitycznych tekstów i podcastu o (pop)kulturze? Zacznij wspierać Aktówkę Kultury już teraz!


Ekspertka od Sherlocka Holmesa

Moja biblioteczka pęka w szwach od książek związanych z Sherlockiem Holmesem. Opracowania krytyczne, apokryfy, komiksy, książki inspirowane opowieściami Sir Arthura Conan Doyle’a. Mogę o tym pisać i mówić bez końca. Nie ma drugiej takiej postaci w literaturze i popkulturze. Sherlock Holmes zajmuje w Aktówce Kultury bardzo ważne miejsce.

We wrześniu 2019 roku wygłosiłam prelekcję na trzeciej edycji Sherlockonu na temat Mycrofta Holmesa – starszego brata słynnego detektywa. Analizowałam zarówno prozę Arthura Conan Doyle’a jak i ekranizacje, adaptacje i dzieła inspirowane W listopadzie 2021 roku poprowadziłam swój pierwszy webinar dla społeczności Wirtualnego Coworkingu Natalii Dołżyckiej-Uchto – Czego Sherlock Holmes uczy nas o produktywności i myśleniu strategicznym. W sferze marzeń, ale też i planów pozostaje Holmesowy ebook.

Chcesz czytać więcej o Sherlocku Holmesie? Każda wpłata sprawia, że mogę pisać więcej. 

Autorka bloga o popkulturze z misją

Jestem osobą z niepełnosprawnością od urodzenia. Cierpię na Mózgowe Porażenie Dziecięce czterokończynowe spastyczne i poruszam się na wózku inwalidzkim. Swoją aktywnością zarówno na blogu jak i w każdej innej sferze życia staram się pokazywać osobom z niepełnosprawnościami oraz całemu społeczeństwu, że trwała niepełnosprawność nie wyklucza życia z pasją, w zgodzie ze sobą i dążenia do celów. 

Reprezentacja w kulturze, body shaming, trudy rehabilitacji. To tylko niektóre watki, które już poruszyłam. Jak ja nie będę o tym mówiła to kto będzie to robił? Moim celom jest nie tylko opisywać te kwestie, ale przede wszystkim je normalizować i pokazywać szerszą perspektywę. Wiele osób nie ma o tym wszystkim pojęcia, a stereotypy często mają swoje źródło w nieświadomości i niewiedzy. 

Chcesz wesprzeć moje działania? Twoja wpłata ma znaczenieKasia, co jeszcze?

Z wykształcenia jestem dziennikarką i administratywistką. Przygotowuję się do rekrutacji do Szkoły Doktorskiej. Jestem początkującą korektorką, redaktorką i transkrybentką. Od lutego 2022 roku współpracuje z redakcją Whosome.pl a od marca jestem członkinią redakcji. W maju 2022 roku ruszyłam z podcastem Aktówka Kultury.

 

Dlaczego Patronite?

Prowadzenie bloga jest dla mnie niezwykle ważne, jest moim priorytetem. Chciałabym móc poświęcać na jego prowadzenie tyle czasu, ile potrzebuję oraz żeby cały czas się rozwijał. Do tego potrzebne są finanse, od dodatkowej książki czy opłacenia subskrypcji po wyjazd na wydarzenie kulturalne czy festiwal. Nie mówiąc już o poczuciu spokoju i stabilności, które są bardzo potrzebne by tworzyć więcej. Z Waszą pomocą Aktówka Kultury będzie mogła rozwijać się jeszcze prężniej.

Logo i grafiki: Bartek Sołtysik
Fot.: Katarzyna Papieska

Cele Autora

Pisanie bloga jest łatwiejsze
  • 500 zł miesięcznie
  • 455 zł brakuje
9%
Bardzo dziękuję! Dzięki Wam prowadzenie Aktówki Kultury jest łatwiejsze. Opłacam serwisy subskrypcje serwisów streamingowych (między innymi HBO Max, Netflix) i prenumeraty (np. Ekrany), a w perspektywie koszty utrzymania bloga. Mogę częściej iść do kina czy kupić książkę. Tak wiele jeszcze jest do zrecenzowania/zanalizowania. Tak wiele do zrobienia w kwestii walki ze stereotypami dotyczącymi osób z niepełnosprawnościami. Mogę też dołożyć jakąś kwotę do bieżącej rehabilitacji.
Piszę i działam bez presji
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 955 zł brakuje
4%
Z taką kwotą bycie twórczynią Aktówki Kultury nie wiąże się już z oglądaniem każdej złotówki z obu stron. Oprócz tego, o czym pisałam w poprzednim celu z takim wsparciem mogę opłacić inne streamingi. Mogę regularnie kupować książki o historii kina (także te anglojęzyczne) czy wykupić dostęp do konkretnych filmów na VOD. Mogę częściej wyjeżdżać do kina by obejrzeć seans w dniu premiery lub tuż po. Odkładam część pieniędzy na zakup sprzętu czy opłacenie uczestnictwa w Mastermindzie czy Wirtualnym Coworkingu, co pozwala mi tworzyć jeszcze bardziej efektywnie i bez przygniatającej presji. Raz na jakiś czas mogę wyjechać na krótki wyjazd na jakieś wydarzenie kulturalne, bo stać mnie by opłacić bilety na wydarzenie, bilety kolejowe/paliwo, hotel dla siebie i opiekuna/opiekunów czy opłacić osobę asystującą (jeżeli nie jadę z rodzicami czy przyjaciółmi). Wyjazd osoby z trwałą niepełnosprawnością wiąże się bowiem ze znacznie większymi kosztami i wyzwaniem logistycznym.
Spełniam blogowe marzenia!
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 955 zł brakuje
2%
Jestem zaszczycona! Dzięki tak szczodremu wsparciu oprócz tego wszystkiego o czym już pisałam mogę pojechać na kilkudniowy festiwal filmowy, literacki czy muzyczny! Jak wiecie z poprzedniego punktu podróżowanie osoby z trwałą niepełnosprawnością wiąże się bowiem ze znacznie większymi kosztami i wyzwaniem logistycznym. Dzięki Twojemu wsparciu mogę opłacić bilety na wydarzenie, bilety kolejowe/paliwo, hotel dla siebie i opiekuna/opiekunów czy opłacić osobę asystującą (jeżeli nie jadę z rodzicami czy przyjaciółmi). Odkładam również na turnus rehabilitacyjny
Tworzę Aktówkę i żyję pełnią życia!
  • 7 000 zł miesięcznie
  • 6 955 zł brakuje
0%
Nie wiem co Wam powiedzieć. Zmieniacie moje życie. Dzięki Wam nie tylko mogę zrealizować wszystkie cele, o których pisałam wcześniej. Przede wszystkim mogę przeprowadzić się do większego miasta by być bliżej kultury oraz zatrudnić osobę asystującą, która wesprze mnie w codziennym funkcjonowaniu z niepełnosprawnością. Dzięki mojej odwadze i Waszemu wsparciu pokazuję, że osoba z niepełnosprawnością może żyć pełnią życia i realizować swoje cele. Jestem bliżej kultury, jestem niezależała, a to pozwala mi na skupieniu się na rzeczach najważniejszych, czyli tworzeniu wartościowych treści w Aktówce Kultury!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Aktówka Kultury już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Monika Adamska
Monika Adamska
10 zł
Arletta Manowska
Arletta Manowska
25 zł
Anna Gartych
Anna Gartych
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.